Pondelok, 24. september, 2018 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Kam za kultúrou - divadlá, kiná, koncerty a iné podujatia

Prečítajte si, čo všetko vás tento týždeň čaká v Divadle Andreja Bagra, Starom divadle Karola Spišáka, v krajskej knižnici, Krajskom osvetovom stredisku, v galérii, múzeách, hudobných kluboch a podobne.

Tento týždeň si v DAB môžete pozrieť aj hru Veľký zošit.(Zdroj: COLLAVINO)

NITRA
DAB

5. 3. o 10.00 h – Veľký zošit, Š, 7. - 9. 3. o 18.30 a 10. 3. o 17.30 h – Zaľúbený Shakespeare, VS
Stála výstava fotografií hercov DAB, vo foyer

SDKS
11. 3. o 10.00 h – Hop, Š, 11. 3. o 15.00 h – Danka a Janka, VS
Jozef Dobiš: Et novum - do 16. 3., v Galérii Foyer

CINEMAX
5. a 7. 3. o 18.00 h - Červená volavka, 5. – 7. 3. o 16.00 h - Lady Bird, 5. – 7. 3. o 19.50 h – Tlmočník, 5. – 7. 3. o 13.10, 6. 3. o 15.20, 5. a 7. 3. o 15.40 h - Včielka Maja 2: Sladké hry, 5. – 7. 3. o 20.40 h - Winchester: Sídlo démonov, 5. – 7. 3. o 15.10 (3D, nehrá sa 6. 3.) a 20.50 h (2D) - Čierny panter, 5. – 7. 3. o 15.50 h - Aféra v Pentagone, 5. – 7. 3. o 18.10 a 20.20 h - Nočná hra, 5. – 7. 3. o 18.20 h - Päťdesiat odtieňov slobody, 5. – 7. 3. o 13.30 a 6. 3. o 15.40 h - Pračlovek, 5. – 7. 3. o 13.50 h - Snehová kráľovná: Tajomstvo ohňa a ľadu, 5. – 7. 3. o 17.50 h - Večne tvoja neverná, BABSKÁ JAZDA: 6. 3. o 18.00 h - Otcova volga

Článok pokračuje pod video reklamou

MLYNY CINEMAS
5. – 7. 3. o 15.45 a 20.30 h ATMOS - Červená volavka, 5. – 7. 3. o 15.50 h - Lady Bird, 5. – 7. 3. o 17.45 h – Tlmočník, 5. – 7. 3. o 13.20, 15.55 a 17.05 h - Včielka Maja 2: Sladké hry, 5. – 7. 3. o 18.55 a 21.00 h - Winchester: Sídlo démonov, 5. – 7. 3. o 18.00 h - Nočná hra, 5. – 7. 3. o 15.10 h - Pračlovek, 5. – 7. 3. o 20.25 h - Aféra v Pentagone, 5. – 7. 3. o 13.05 (3D), 17.45 a 20.00 h (obe 2D) - Čierny panter, 5. – 7. 3. o 13.35 h – Obyčajná tvár, 5. – 7. 3. o 18.30 a 20.45 h - Päťdesiat odtieňov slobody, 5. – 7. 3. o 13.50 h - Snehová kráľovná: Tajomstvo ohňa a ľadu, 5. – 7. 3. o 13.25 h – Coco 3D, 5. – 7. 3. o 15.45 h – Ferdinand

KINOKLUB TATRA
5. 3. o 18.00 h – Kino fest Anča – najlepšie svetové animované filmy, 5. 3. o 20.00 h – Nikdy si tu nebol, 6. 3. o 19.30 h – Bez lásky

NOVÉ ZÁMKY
KINO MIER

5. 3. o 10.00 h - Coco - školské predstavenie, 6. 3. o 13.30 h - Baby šéf – školské predstavenie, 6. 3. o 19.30 h – Tlmočník, 7. 3. o 17.00 h - Včielka Maja 2: Sladké hry, 7. 3. o 19.30 h - Bergman 100: Scény z manželského života, 8. 3. o 15:00 h: Leo da Vinci: Misia Mona Líza, 8. 3. o 17.00 h - Päťdesiat odtieňov slobody, 8. 3. o 19:30 h: Prianie smrti, 9. 3. o 13.00 h – Ferdinand - školské predstavenie, 9. 3. o 15.00 h - Leo da Vinci: Misia Mona Líza, 9. 3. o 17.00 h - A szabadság ötven árnyalata, 9. 3. o 19.30 h - Prianie smrti, 10. 3. o 15.00 h - Leo da Vinci: Misia Mona Líza, 10. 3. o 17.00 h - Otcova volga, 10. 3. o 19.30 h - Bosszúvágy

ŠTÚROVO
KINO DANUBIUS
6. 3. o 14.00 h – Ferdinand, 6. 3. o 17.00 h – VUK, 6. 3. o 19.00 h - Päťdesiat odtieňov slobody, 7. 3. o 17.00 h – Pračlovek, 7. 3. o 19.00 h - Červená volavka, 8. 3. o 17.00 h - Včielka Maja 2: Sladké hry, 8. 3. o 19.00 h - Prianie smrti, 9. 3. o 17.00 h - Leo da Vinci: Misia Mona Líza, 9. 3. o 19.00 h - Otcova volga, 10. 3. o 17.00 h – Pračlovek, 10. 3. o 19.00 h - Prianie smrti, 11. 3. o 17.00 h - A Viszkis, 11. 3. o 19.00 h - Päťdesiat odtieňov slobody

NITRA
NITRIANSKA GALÉRIA

Bez nenávisti? – vernisáž 8. 3. o 18.00 h, Reprezentačné sály, potrvá do 29. 4., autori: Ivanka M. Čonková, Magda Fabyańczyk, Francesca a Sára, Lukáš Houdek, Kundy Crew, Moje Ralsko, Tamara Moyzes, Milan Kohout, Csaba Nemes, Michaela Pospíšilová Králová, Tomáš Rafa, Romane Kale Panthera..., kurátorka: Zuzana Štefková (CZ), umelci kriticky analyzujú mechanizmy segregácie Rómov a zároveň demonštrujú vieru v symbolickú silu solidárneho umeleckého gesta a jeho konkrétny účinok mimo úzko vymedzený svet umenia
Po rádiu – do 8. 4., Galéria mladých, autori: Michal Cáb (CZ), Marek Hlaváč (CZ), kurátorka: Katarína Gatialová

PONITRIANSKE MÚZEUM
Krása dreva
- potrvá do 5. 3., tvorba ľudových rezbárov
Po stopách pravekých metalurgov. Svedectvo bronzového veku - do 31. 5., výstava archeologických nálezov, obrazových príloh a replík odevov, šperkov, nástrojov, zbraní a keramiky
Skvosty dávnovekého Slovenska – stála expozícia vyše 2100 nálezov od doby kamennej až po 18. storočie, Nitriansko v zrkadle dejín - najvýznamnejšie nálezy z Nitry a okolia, Život v lesných a vodných biotopoch - dermoplastické preparáty

TRAFAČKA
Médea spolu
– potrvá do 7. 3., vystavujú pedagógovia SZUŠ Ateliér Médea Mariana Pauková, Peter Pauko, Mária Valčová, Ján Kurinec a Katarína Jahnová
Cyklus hispánskych filmov, premietanie filmu: Todos están muertos – 7. 3. o 19.30 h
Ako som v divokej Keni namiesto safari sadil stromčeky - 8. 3. o 19.00 h, cestovateľské kino
Lucia Huňady: Existencie bytia – vernisáž 9. 3. o 18.00 h, potrvá do 11. 4.
Premietanie filmu Curanderos a koncert Miloslava Kollára – 10. 3. o 20.00 h
Fotoworkshop: Je tehotenstvo krásne? - 11. 3. 10.00 – 16.00 h

DMS
MDŽ
- 9. 3. o 16.00 h, miestny odbor MS Nitra organizuje posedenie spojené s kultúrnym programom
Pondelok: Stolnotenisový krúžok pre deti a mládež, Mladá Matica Nitra – šerm - 19.00 h, Utorok: od 14.30 h – filatelisti (nepárny týždeň), Mladá Matica Nitra – šerm - 19.00 h, Štvrtok: Dobový spolok Satyros - 18.00 h

SYNAGÓGA
Milan Hodál: Epigramofón
– 8. 3. o 16.00 h, autorský večer o novej knihe satirickej poézie
Ľubomír Gašpar Cimbal Project - 11. 3. o 18.00 h, koncert s uvedením nového CD, účinkujú Jakub Tӧkӧly - piano, Peter Korman - kontrabas, Kristián Kuruc – bicie, Ľubomír Gašpar - cimbal, ľudové piesne rôznych národov, v aranžmánoch inšpirovaných džezom, funky, pop music, klasickou hudbou, ale aj hip hopom či R´n´B
Tvorivosťou k umeniu – do 18. 3., tvorba žiakov Súkromnej školy úžitkového výtvarníctva v Topoľčanoch
Stále výstavy: História a tradície Židov v Nitre, Shraga Weil: Grafika, Nitrianske pohľady Aleny Bugárovej

KKKK
Celý marec:
Informačná výchova - podávanie informácií deťom o knihe, knižnici, vyhľadávaní informácií, Čítajte s nami – 18. ročník čitateľskej súťaže, Ako prváci pomohli princeznej Písmenočke - pasovanie prvákov za rytierov kráľovstva Abeceda, Máme v škole prasiatko - čítanie z knihy J. Thydellovej, Magdaléna a psík z knižnice - čítanie z knihy L. Papp, Od hlinených tabuliek ku knihe - prezentácia o vzniku knihy, Hlbokomorské rozprávky - čítanie z knihy M. Kompaníkovej, Rozprávkový kráľ -prezentácia života a tvorby P. Dobšinského (190. výročie narodenia), Ako išlo vajce na vandrovku - zážitkové čítanie rozprávok P. Dobšinského, Hádanky Janka Hraška - hádanie názvov rozprávok na základe počúvania tvorby Dobšinského, Verše odomknuté husľovým kľúčom - čítanie a počúvanie zhudobnených básničiek od M. Kapustu, Naše vodné bohatstvo - rozprávanie o ochrane vodných zdrojov a jednoduché pokusy s vodou, Farebná detektívka - zážitkové čítanie z knihy C. Valšíka, Čarovné pero - čítanie cigánskych rozprávok od autorky M. Voříškovej alebo E. Lackovej - Rómske rozprávky, Srdce - čítanie z knihy E. de Amici, Príšerný učiteľ - čítanie z knihy S. Watkinsovej, Informačná výchova - spojená so životopisom a dielami k 130. výročiu narodenia spisovateľa, dramatika Ivana Stodolu, Sovy Slovenska – výstava, Jozef Miloslav Hurban – výstava - 130. výročie úmrtia, 100. výročie ukončenia 1. svetovej vojny – výstava, Informačná výchova - pre SŠ s ukážkami kanadskej speváčky Celine Dion, 50. výročie narodenia
Rozprávky pre najmenších – 5. 3. o 14.30 h, čítanie a dramatizácia rozprávok pre najmenších čitateľov spolu s rodičmi
Kam po maturite: kde študovať, aký odbor, ako sa pripraviť – 13. a 14. 3. o 10.00 h, prezentácia UKF

TÝŽDEŇ SLOVENSKÝCH KNIŽNÍC – 5. – 9. 3.
Magdaléna a psík z knižnice – celý týždeň o 10.00 h, čítanie z knihy L. Papp
Od hlinených tabuliek ku knihe - celý týždeň o 10.00 h
Roztopašná veverička - bábková dramatizácia – 5. 3. o 10.00 h
Zábavné dopoludnie s knižkou - čítanie, súťaže, kvízy - 6. a 8. 3. o 10.00 h
Bezpečnosť občanov a práca príslušníkov MsP - odborná prednáška – 6. 3. o 15.30 h
Veľkonočné ozdoby pre každého - 6. 3. 9.00 – 17.00 h, výstava prác Slovenského zväzu telesne postihnutých č. 13
O čiapke a knižke - dramatizácia príbehu E. Petišku – 7. 3. o 10.00 h
Architektúra 20. storočia v Nitre – 7. 3. o 10.00 h, prednáška Richarda E. Pročku a Juraja Nováka
Zručnosť a krása ukrytá v umení – 8. 3. 9.00 – 17.00 h, výstava prác klientov Denného stacionára so zdravotným postihnutím a Denného stacionára pre autistov
Kto má zuby - bábková dramatizácia – 9. 3. o 10.00 h
Démon chlast – 9. 3. o 16.00 h, beseda s Johnym Peťkom o knihe

KOS
Klub grafológie – pokročilí
– 7. 3. o 17.00 h
Fotoklub APF - 7. 3. o 17.00 h

KULTÚRNE CENTRUM ZOBOR
Utajená krása Martinského vrchu - kolektívna výstava výtvarnej fotografie
– do 7. 3., vstup voľný

NOVÁ PEKÁREŇ
Sanctorium, April Weeps, Reveling the Conscience
– 9. 3. o 20.00 h

PKO
Horkýže slíže
- 10. 3. o 19.00 h

FRANKIE ROCK CLUB
KISS Forever Band
– 10. 3. o 21.00 h

MUSIC A CAFE
Slovenská hudobná liga vol.7 - súťaž autorskej tvorby hudobných interpretov
- 7. 3. o 20.00 h
King Shaolin DMH Tour 2018 - hosť BeWell – 10. 3. O 20.30 h

OC MAX
BACKSTAGE – tanečná show The Pastels a autogramiáda
- 11. 3. 16.30 – 17.00 h, slovensko-český hudobno-tanečný film Backstage si môžete pozrieť v Cinemax o 17.15 h

OC CENTRO
Výstava Parta moja, parta – do 31. 3., prezentácia svadobných ľudových odevov zo Slovenska a Maďarska, autori fotiek: Mária Verešová a Jozef Nespešný
Viliam Dobiáš: Ako neprísť o dieťa - 5. 3. o 17.00 h v Martinuse, príručka prvej pomoci nie je určená výlučne matkám. Patrí do rúk a jej obsah aj do hláv otcov, starších súrodencov, starých rodičov, učiteľov, vychovávateľov, animátorov, táborových vedúcich a vôbec všetkým, ktorí sa v práci alebo vo voľnom čase pohybujú v prítomnosti detí

OC GALÉRIA MLYNY
Najkrajšie Dobšinského rozprávky
– do 6. 3., 9 diorám rozprávok

SPM
Expozície SPM a Skanzen:
zbierkový predmet mesiaca – citara z Hajnáčky v okrese Rimavská Sobota
Otvorené – október – apríl: po – št 9.00 – 17.00, pi do 15.00 h, so a ne zatvorené, máj – september: po – št a so 9.00 – 17.00, pi do 15.00 h, ne – 13.00 – 17.00, vstupy pre organizované skupiny v počte viac ako 15 osôb nahlásiť min. 2 dni vopred

AGROKOMPLEX
Nábytok a bývanie 2018
– 13. – 18. 3. 10.00 – 18.00 h

ZLATÉ MORAVCE
MESTSKÉ MÚZEUM
Stále výstavy:
Spoločensko-vedná expozícia, archeologické, historické, numizmatické, etnografické a umelecké predmety, ktoré pochádzajú z Požitavia aj z iných regiónov a krajín, Prírodovedná expozícia - paleontologické nálezy a mineralogická zbierka, zaujímavé sú najmä obrovské drevné opály a zlatinky
Požitavské kroje na bábikách – do 6. 3., výstava ľudových krojov na bábikách zo zbierky Márie Pekárovej
Podoba keramiky - 12. 3. - 27. 4., výstava hrnčiarskych nádob a predmetov z hliny z dielne Jána Fialu

SEREĎ
MÚZEUM – FÁNDLYHO FARA

Stále expozície: Prehistória seredského regiónu, Hrad Šintava, Obrázky odviate časom - výstava dobových pohľadníc zo zbierky Rastislava Petroviča, Lapidárium s barokovými sochami, Expozícia v Múzejnej záhrade s pilierom stredovekého kostola s kamennými fragmentmi z hotelov Lichtner a Frištaczký a výstava tehál zo zbierky Dušana Irsáka

DK
Radošinské naivné divadlo: Besame mucho
- 7. 3. o 18.00 h
Miroslav Donutil: Cestou necestou – 13. 3. o 19.00 h, one man show

MÚZEUM HOLOKAUSTU
Stopy/reflexie minulosti
– výstava, do 10. 5., autorka projektu a kurátorka výstavy: Júlia Kunovská

ŠAĽA
DK
Kurz ľudového tanca
– 7. a 14. 3. o 18.00 h

DOM ĽUDOVÉHO BÝVANIA
Expozícia:
vyznačuje sa sochovou konštrukciou krovu, trstinovou strechou a vypletanými stenami obytnej časti objektu, podľa vročenia na pôvodnej mešternici bol postavený v roku 1831, mobiliár poskytlo Vlastivedné múzeum v Galante a je skoro identický s predchádzajúcou expozíciou

GALANTA
NEOGOTICKÝ KAŠTIEĽ
Marta Földešová: Tabula rasa
- do 31. 3., výstava fotografií, kurátor: Jozef Keppert, v severnom krídle

VLASTIVEDNÉ MÚZEUM
Výstava Avari a Slovania na sever od Dunaja
– do 12. 5.

NOVÉ ZÁMKY
DOM KULTÚRY
Divadlo Aréna: Bankári
- 10. 3. o 19.00 h

POETRY CAFÉ GALÉRIA v DK
Výstava Výber 2010 – 2017
– do 31. 3.

GALÉRIA UMENIA ERNESTA ZMETÁKA
Stále expozície:
Diela 16. – 20. storočia z daru akad. mal. Ernesta Zmetáka a Danice Zmetákovej, Stála expozícia Lajosa Kassáka z daru Kláry Kassákovej
Talianska grafika – do 17. 3., výstava je zo zbierok Ernesta Zmetáka a Danice Zmetákovej

GALÉRIA VUNAR
Výstava obrazov Jánosa Lábika in memoriam 1933-2018
– do 31. 3.

ROS
Celoštátna postupová súťaž a výstava okresného kola súťaže Výtvarné spektrum
– do 16. 3.

MÚZEUM JÁNA THAINA
Čaro trstiny – výber z tvorby Ladislava Sándora
– do 17. 3.

KNIŽNICA ANTONA BERNOLÁKA
Výstava akvarelov Márie Vojčiakovej
– do 29. 3.

KOMÁRNO
DOM MATICE SLOVENSKEJ
Prvý ročník okresnej postupovej súťaže moderného a módneho tanca COM-DANCE
- 16. 3., pre vekové kategórie MŠ, ZŠ, SŠ a dospelí

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Inzercia - Tlačové správy

  1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  2. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  3. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  4. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  5. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  6. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  7. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  8. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  9. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  10. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  1. Equal treatment is a must for successful companies of the future
  2. Aj v Poluse chránime Vaše srdcia
  3. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  4. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  5. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  6. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  7. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  8. Billa otvorila svoju 150. predajňu na Slovensku
  9. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  10. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  1. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať 17 788
  2. Najužitočnejšia appka 17 732
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe 12 149
  4. Zistili sme, ako sa vyrába najčistejší slnečnicový olej 9 637
  5. V O2 to s dátami poriadne prehnali 8 227
  6. IKEA je postavená na tých správnych hodnotách 6 397
  7. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku 4 769
  8. Alena Bašistová: Nikomu nejdem brať hlasy a ani s nimi kšeftovať 4 035
  9. Účet za liečbu chlapca? Šesť miliónov eur 3 315
  10. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste 3 279

Hlavné správy z MY Nitra

Poslanca a kandidáta na primátora dnes zadržala protikorupčná jednotka

Politik je údajne už obvinený z nepriamej korupcie.

Lantoši: Oslávenec Marek Slovák dostane darček

Porekadlo „môj dom, môj hrad“ platí pre corgoňov dokonale. Na domácom ľade majú zatiaľ stopercentnú bilanciu.

Botanická záhrada SPU predstavuje živú fosíliu, vždyzelenú wolémiu

Výstava Farby a plody jesene potrvá do 16. októbra.

Mesto Zlaté Moravce vybuduje na jeseň nové parkovacie miesta

Mesto investuje do výstavby nových parkovacích miest vyše 43.000 eur.

AKTUALIZOVANÉ 19:14

Fotogaléria: Medzinárodný turnaj kadetov v Nitre

Mladí volejbalisti do 18 rokov zo šiestich klubov sa stretli na predsezónnom turnaji v športovej hale SPU.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Aké sú príbehy ľudí, ktorí stavali Oravskú priehradu

V stavbe storočia sú mozole a osudy stoviek ľudí.

Žilinský Bulvár: Kedysi vychýrená štvrť mesta, teraz len upadá

Žilinský Bulvár je vo veľmi zlom stave. Problémom sú najmä bezdomovci.

Pezinské vinobranie poznačila víchrica, pomáhali aj hasiči

Popadané stromy, zdemolované stánky či prevrátené smetiaky.

Vybrali SME

Už ste čítali?