Presvedčivé víťazstvá Šale a rezervy Nitry (VIDEO)

III. LIGA: Pozrite si víkendový sumár prvého jarného kola. Redakcie MY novín na západnom Slovensku v spolupráci so značkou SPORT.VIDEO rozbiehajú nový projekt - highlighty z treťoligových zápasov.

Nový muž v drese Šale Kingsley Iheme prispel k výhre Dusla nad Topoľčanmi dvoma gólmi. Nový muž v drese Šale Kingsley Iheme prispel k výhre Dusla nad Topoľčanmi dvoma gólmi. (Zdroj: Milan Pospiš)

V prvom jarnom kole je nový projekt zatiaľ v testovacej prevádzke. Z víkendového programu vám ponúkame najzaujímavejšie momenty zo šiestich zápasov.
Keď kliknete na výsledok zápasu, zobrazia sa vám highlighty.

Projekt organizujú redakcie MY novín v spolupráci so SPORT.VIDEO.

Šaľa - Topoľčany 4:0 (1:0)
V regionálnom derby tímov z dolnej polovice tabuľky sa predstavilo oproti prvému duelu v Topoľčanoch (pozn.: Šaľa vyhrala 0:2) až 16 nových tvárí, čo hovorí o poriadnom prievane v hráčskych kádroch oboch mužstiev a najmä MFK. Šaľa pod vedením nového trénera Petra Zelenského začala na umelej tráve svižnejšie, v úvode zaujali hlavičky Galbavého a Ninkoviča. Hostia z prvej vážnejšej akcie pohrozili strelou Švajlena do žrde. Do vedenia však išli chemici v 18. min., keď nová posila Kingsley (pozn.: hral aj dva roky v Nedede a naposledy v Púchove) po kombinačnej akcii prudkou strelou spoza šestnástky vsietil 1:0. Vedúci gól priniesol uspokojenie do domácich radov, hrali dobre kombinačne, ale príležitosti Prúčneho, Petráša a Juríka skončili tesne vedľa, alebo si s nimi poradil pozorný brankár hostí J. Kochan. Hostia sa snažili o rýchle kontry kamerunskými posilami Fackom a Agborom, ale domáca defenzíva s brankárom Masárom si udržala čisté konto. Tesne pred odchodom do kabín v 42. min. mohla Šaľa zvýšiť vedenie, ale prudká strela Lovsku po vtipnej prihrávke M. Kochana sa odrazila od žrde a chrbta hosťujúceho brankára na roh.

Do druhého polčasu nastúpil Topvar s dvomi čerstvými hráčmi, ale bol to šaliansky kapitán Matúš Kochan, ktorý po sóle v 53. minúte nastrelil iba nohy vybiehajúceho menovca z Topoľčian. Vynahradil si to však o osem minút neskôr, keď zúžitkoval presný center Galbavého a pridal druhý šaliansky gól. Hostia, pokiaľ im sily stačili, sa snažili streliť kontaktný gól, ale proti bol domáci brankár Masár najmä pri tvrdej strele Péreza v 65. minúte. Definitívu pre šaliansky kolektív priniesla 77. minúta, keď nigérijská posila Kingsley technickou strelou do šibenice zvýšil na 3:0. Je to už jeho 12 gól v tomto ročníku tretej ligy. Hostia po tomto góle už nenašli síl na zvrátenie stavu a Šaľania ešte pridali aj štvrtý gól. Po rohovom kope Plešivka prudkou strelou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste, vrátane brankára hostí. Víťazstvo domácich po dobrom výkone teší, výška prehry je pre hostí vzhľadom na priebeh hry trochu krutá.
Góly: 16. a 77. Kingsley, 61. M. Kochan, 85. Plešivka. R Bezák, ŽK: Ninkovič, Plešivka, Kingsley - Mikula, Pakanec, Peréz, 100 divákov. DUSLO: Masár - Plešivka, Sekulič, Petráš, Jurík - F. Prúčny (54. Stankovič), Ninkovič, Lovska (65. Kudry), Kingsley - D. Galbavý (85. Surányi), M. Kochan. Tréner P. Zelenský. MFK: J. Kochan - Salim, M. Švajlen, Pakanec, Rusnák - Akbas, R. Števko, Mikula (46. Pérez), Papranec - Fack (46. Matejov), Agbor. Tréner V. Ilko. JOZEF SKLENÁR

Highlighty z druhého polčasu v Šali nájdete tu.

Galanta - Lednické Rovne 0:2 (0:0)
V úvodnom kole sa hral v Galante medzišestnástkový futbal s minimom šancí na oboch stranách. Úvodný gól sa zrodil až v 65. minúte. Po rohu sa lopta dostala na hranicu šestnástky, odkiaľ Živčic prepálil Cigharda. Výsledok pečatil v 77. min. Púček tiež po rohu hlavičkou na prvej žrdi. Galanta si nezaslúžila vyhrať, jej hráči podali slabý výkon. Domáci prvýkrát vážnejšie ohrozili hosťujúcu svätyňu až v 80. minúte, strela Jakubjaka nemierila medzi tri žrde. Rovňania boli efektívni, využili oba svoje šance, do ktorých sa dostali.
Góly: 65. Živčic, 77. Púček. R Santa, bez ŽK, 100 divákov. SLOVAN: Cighard - Madarász, Hlavna, Jakabovič, Tomiš, Pinte (69. Winkler), Korman, Pecho, Lenárt (70. Baša), Herceg (79. Jakubjak), Kočiš. (LT)

Dubnica - Veľké Ludince 1:0 (0:0)
Z úvodného tlaku domáci nevyťažili nič, pretože strely míňali bránu. Nepresadili sa ani hostia na druhej strane, keď po trestnom kope nepríjemne zahrozili. Závere polčasu Vaško minul a v 39. min Jakúbekovu delovku zrazil obranca na roh. Tesne pred prestávkou Vaško v páde trafil z päťky brvno odkrytej brány. Po prestávke boli Dubničania snaživejší, čo sa im vyplatilo a v 75. min Václav tiahlou strelou do šibenice pomohol splniť Dubnici plánovaný trojbodový zisk.
Gól: 75. Václav. R Gašparovič, ŽK: Knižka, Janco, Švec - Letko, 150 divákov. DRUŽST.: Benkó - Krupánszki, Podlucký, Kosák, Tóth (65. Semeniuk), Čtvrtníček, Letko (87. Dékány), Valenta (75. Kele), Matić, Hlaváčik, Horniak (79. Kovács). Tréner J. Duhony. (JŠ)

Prievidza - Nové Zámky 0:1 (0:0)
Hra v prvom dejstve mala všetky príznaky úvodu sezóny, terén bol však vzhľadom na súčasné klimatické podmienky v dobrom stave. Iniciatívu mali do prestávky na svojich kopačkách novozámockí futbalisti, ale gólovo sa nepresadili, hoci po úniku Muchayu a príležitosti Dioneho sa skóre meniť mohlo. Útočné snahy domáceho mužstva likvidovala obrana FKM, skvele dirigovaná kapitánom Ešekom. Po zmene strán sa hralo prakticky už len na jednu bránu, a to domácu. V 50. min. mal tutovku na kopačke Mulenga, ale z päťky trafil iba brankára. Novozámčania dosiahli síce v 71. min. gól, ten však hlavný arbiter stretnutia neznal. Rozuzlenie prišlo o desať minút neskôr, keď mali hostia možnosť zahrávať priamy kop asi z 30 metrov. Loptu si postavil Ešek a exportnou bombou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste, pričom dokonale vymietol ľavý horný roh domácej brány. Kapitán hostí tak korunoval svoj skvelý výkon v tomto zápase a zabezpečil svojmu mužstvu zaslúžené tri body.
Gól: 82. Ešek. R Patrovič, ŽK: Gunda, Kozák, Šlabjar - Body, 350 divákov. FKM: Strelčík - Ešek, Piskla, Dione, Szénási, Mulenga (65. Kaman), Obert, Mpofu, Muchaya, Kingambo Body, Švajda (72. E. Horáček). (RG)

FC Nitra jun. - Gabčíkovo 3:0 (1:0)
Rezerva FC Nitra bola celý zápas dominantným tímom, súpera z Gabčíkova si ustrážila a prvé body po zimnej prestávke zostávajú doma. Hneď od začiatku zverenci A. Štefanku zatlačili Gabčíkovo na svoju polovicu, šance Abraháma či Machovca však boli len zastreľovacie. V 22. min. si Abrahám prebral loptu pri čiare, obehol obrancu hostí a pekne prihral Marekovi Fábrymu - 1:0. Nitrania nepoľavili. do prvého polčasu kontrolovali hru a do šatní putovali s jednogólovým vedením. Po obrátke pokračoval pekný futbal domácich, v 49. min. zapísal ďalší gól Nitry Abrahám zo skrumáže pred bránkou Gabčíkova. Od tohto momentu si bielo-modrí len udržovali výsledok, šance hostí zostali nepremenené. V 75. min. sa dostal do šance Abrahám, Huszár ho stiahol pred pokutovým územím a uvidel červenú kartu. Zápas sa už len dohrával, víťazstve Nitry ešte podčiarkol Macho.
Góly: 22. M. Fábry, 49. Abrahám, 80. Macho. R Matulová, ŽK: Dunda - Gányovics, ČK: 76. Huszár (G), 70 divákov. FC: Šípoš - Galko, Ďurek, Dunda, Farkaš, Lola, Abrahám (85. M. Mesároš), A. Fábry (61. Kinče), Macho, Machovec (61. Záhon), M. Fábry (79. Zelenka). ŠK: Izsmán - Cingel, Gányovics, Tóth (79. Farkas), Bazsó, Lengyel (74. Krištan), Csóka, Huszár, Polák, Čemba, Ozogány. ŠIMON ZAUJEC

DAC B/Vrakúň - ViOn B Vráble 0:0
V súboj dvoch B-tímov bol proti dobrému futbalu silný vietor. Hral sa bojovný zápas, prevažne medzi veľkými vápnami. V prvom polčase sa ani jeden z kolektívov nedostal do výraznejšej príležitosti. V druhej časti boli bližšie k víťazstvu Vrábľania, ktorí však nepremenili ani jednu z trojice stopercentných šancí. Dve z nich spálil striedajúci Renan. Rezervu Dunajskej Stredy podržal Jedlička. Rozhodnúť tam mohol v závere Mervó, na zadnej tyči zbrklo vystrelil vedľa brány Čočišviliho.
R Drobec, ŽK: Valach - Pintér, 150 divákov. DAC B: Jedlička - Iván (86. Zsidek), Kontár, Viola (63. Valach), Mervó, Liašenko, Camarena, Bajič, Varga, Szelle, Tešlár. Tréner B. Fodrek. VRÁBLE: Čočišvili - Tonka, Horník, Pintér, Balko, Baggio (69. Renan), Rigo, Urgela, Marek (56. Rumanko), Hamar, Šlachta (33. Krkoška),. Tréner I. Kasana. (LB)

Borčice - Trnava B 2:0 (1:0)
Góly: 31. a 62. L. Slávik.

Bánovce - Beluša 3:1 (2:1)
Góly: 37. R. Mrocek, 39. A. Zita, 76. R. Mrocek - 38. P. Mišutka.

Púchov - Nemšová 1:2 (0:1)
Góly: 52. M. Gajdošík - 42. L. Jambor, 57. M. Petrović.

1. Borčice 18 14 2 2 51:16 44 (+17)