Utorok, 24. apríl, 2018 | Meniny má Juraj

Najtesnejšie výhry Jelky a Váhoviec

V. LIGA JUH: Tri výhry hostí. O výhre lídra v derby rozhodol jediný gól. Janíky v šlágri nestačili na Kostolné Kračany.

Futbalisti Jelky, zverenci trénera Karola Navrátila, sa tešili z víťazstva nad Hornými Salibami. (Zdroj: fcj)

Jelka - H. Saliby 1:0 (1:0), 42. E. Nagy. Bojovný zápas na ťažšom teréne sa odvíjal medzi 16-tkami. Zaujímavý bol záver prvého polčasu. Domácim vyšla krásna akcia po osi Tanko - Vasi, z voleja pekne trafil Nagy - 1:0. Pri šanci hostí sa pískal ofsajd. Po obrátke výraznejší tlak hostí neprišiel, Jelka bola vzadu pozorná. Väčšie šance sa nezrodili, domáca túžba po víťazstve slávila úspech. R Baláž, 150.

Váhovce - Lehnice 1:0 (0:0), 88. T. Takáč. Vyrovnaná partia priniesla priemerný futbal, do prestávky oba tímy si vytvorili len po jednej šanci. Druhý polčas sa už hral na bránu hostí. Lehnice sa väčšinou bránili, zo svojich brejkov si vyloženú šancu nevypracovali. Viacero šancé Váhoviec zostalo nevyužitých, až rozhodla štandardka. Po rohovom kope Boženíka hlavičkoval presne stopér Tomáš Takáč. R Murín, 130.

Trstice - Topoľníky 2:2 (0:0), 52. V. Kučerjavyj, 88. T. Döme (11 m) - 60. B. Baffi (11 m), 65. Ľ. Horváth. V I. polčase derby sa hral taktický boj, ani jeden tím nechcel otvoriť hru. Domáci sa po obrátke ujali vedenia, po centri Maršalu otvoril skóre nový muž Kučerjavyj. Topoľníky hrali na rýchle kontry, dve im vyšli a otočili skóre na 1:2. Trstice nezložili zbrane. Bocian prenikol do 16-tky, stopér ho fauloval a z penalty Döme vyrovnal. Na konci prišiel domáci tlak, ale remíza už zostala v platnosti. R Szöllösy, 200.

Štvrtok n/O. - Šoporňa 2:3 (1:1), 2. A. Žiška, 53. L. Hromada - 25. K. Grivalský, 60. M. Jánošík, 78. D. Jankulic. Štvrtok mal raketový štart, Žiška otvoril skóre hneď v 2. minúte. Hostia znížili, do šatní sa išlo za remízového stavu. Po obrátke poslal Hromada domácich do vedenia, ale Šoporňa sa zobudila a nepriaznivý stav otočila vo svoj prospech. R Markech, 100.

Janíky - Kost. Kračany 2:3 (1:2), 21. P. Hrnčiar, 65. M. Tink - 42. (11 m) a 43. A. Kállai, 80. Z. Puha. V prvom polčase začali Janíky tlačiť na hostí, ujali sa vedenia Hrnčiarom, ale od tohto momentu prebrali iniciatívu hostia a Kállai si pripísal dva kusy. Po obrátke mali domáci viac z hry, znížili na 2:2, ale na víťazstvo to nestačilo. R Haršány, 50.

V. Blahovo - Zlaté Klasy 6:0 (3:0), 25., 40. a 47. I. Miklóš, 27. a 70. J. Stojka, 87. T. Molnár. Jednoznačný zápas v podaní domácich. Zlaté Klasy sa snažili s výsledkom niečo spraviť, ale poctivá a presná hra Veľkého Blahova priniesla prvé tri body po zimnej prestávke. R Gál, 100.

Sap-Ňárad - Pata 0:0. Hrala sa vyrovnaná partia, oba celky si vytvárali šance, ale v koncovke sa nedarilo skórovať, šance Csicsaya a Bartala zostali nepremenené. Po obrátke sa obraz hry nezmenil, Sap tlačil hostí, ale gól nepadol. Body sa delili. R Pivarček, 150.

Čenkovce - Nový Život 0:1 (0:0), 70. P. Kuczman. Derby pritiahlo veľkú divácku kulisu, hral sa kvalitný zápas, oba celky mali šance, ale v koncovke sa nedarilo. Čenkovce nastrelili tyč, trestal ich Kuczman, keď premenil nájazd sám na brankára. R Bányi, 350.

15. Trstice 16 3 6 7 17:30 15 (-9)

16. Štvrtok n/O. 16 4 1 11 15:37 13 (-11)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 21 - A. Barčák (Nový Život), 12 - M. Klenkovič (H. Saliby), A. Kállai (Kost. Kračany), 10 - Z. Németh (N. Život), I. Miklóš (V. Blahovo), 9 - Z. Fekete (Lehnice), A. Csicsay (Sap-Ňarád).

ZOSTAVA KOLA: M. Harag (Nový Život) - A. Novák (Pata), T. Takáč (Váhovce), R. Sabo (Sap-Ňárad), L. Farkaš (Jelka) - P. Maršala (Trstice), M. Minárik (Nový Život), D. Jankulic (Šoporňa) - Ľ. Horváth (Topoľníky), A. Kállai (Kost. Kračany), I. Miklóš (V. Blahovo).