Sobota, 19. jún, 2021 | Meniny má AlfrédKrížovkyKrížovky

Kam za kultúrou - divadlá, kiná, koncerty a iné podujatia

Prečítajte si, čo všetko vás tento týždeň čaká v Divadle Andreja Bagra, Starom divadle Karola Spišáka, v krajskej knižnici, Krajskom osvetovom stredisku, v galérii, múzeách, hudobných kluboch a podobne.

Slovenský ľudový umelecký kolektív do DAB príde 23. 3. o  18.30 h s príbeh o stvorení sveta a o prvých ľuďoch s názvom Genezis.Slovenský ľudový umelecký kolektív do DAB príde 23. 3. o 18.30 h s príbeh o stvorení sveta a o prvých ľuďoch s názvom Genezis. (Zdroj: CTIBOR BACHRATÝ)

NITRA
DAB

19. 3. o 18.30 h – Povolanie pápež, VS, 20. 3. o 18.30 h – Veľký zošit, Š, 21. 3. o 10.00 a 18.30 h – Kým kohút nezaspieva, VS, SĽUK: Genezis - 23. 3. o 18.30 h, príbeh o stvorení sveta a prvých ľuďoch, VS, 24. 3. o 18.00 h – Syna či dcéru?, VS
Stála výstava fotografií hercov DAB, vo foyer

SDKS
20. – 23. 3. o 9.30 h – Kráska a zviera, VS, 25. 3. o 15.00 h – Janko Hraško, VS
Soňa Mrázová: VER-I-TAS - vernisáž s happeningom 24. 3. o 17.00 h v Galérii Foyer, potrvá do 4. 5., odborné slovo: Michaela Malíčková, kurátorka: Marta Hučková

Skryť Vypnúť reklamu

NOVÉ DIVADLO V DMS
20. a 21. 3. o 9.30 h – Cisárove nové šaty, 28. 3. o 19.00 h – 4 ženy na konci sveta, v LifeHouse Nitra

CINEMAX
19. – 21. 3. o 18.20 a 20.40 h – Backstage, 19. – 21. 3. o 16.30 h – Cesta za kráľom trollov, 19. – 21. 3. o 16.10 h – Chloe a trpaslíci, 19. – 21. 3. o 18.00 a 20.30 h – Tomb Raider, 19. – 21. 3. o 20.00 h – Červená volavka, 19. – 21. 3. o 16.00 h – Leo da Vinci: Misia Mona Líza, 19. a 21. 3. o 18.40 h – Nočná hra, 19. – 21. 3. o 17.50 h – Otcova volga, 19. – 21. 3. o 15.40 h – Včielka Maja 2: Sladké hry, 19. a 21. 3. o 20.50 h – Winchester: Sídlo démonov, ARTMAX OPERA: 20. 3. o 19.00 h - Lohengrin

MLYNY CINEMAS
19. – 21. 3. o 15.45, 18.30 a 20.15 h – Backstage, 19. – 21. 3. o 15.15 h – Cesta za kráľom trollov, 19. – 21. 3. o 15.00 a 16.55 h – Chloe a trpaslíci, 19. – 21. 3. o 16.00, 20.30 (obe ATMOS) a 17.45 h – Tomb Raider, 19. – 21. 3. o 16.00 h – Leo da Vinci: Misia Mona Líza, 19. – 21. 3. o 18.50 h – Otcova volga, 19. – 21. 3. o 17.50 h – Prianie smrti, 19. – 21. 3. o 20.00 h – Červená volavka, 19. – 21. 3. o 20.45 h – Winchester: Sídlo démonov, 19. – 21. 3. o 19.45 h - Čierny panter, 19. – 21. 3. o 17.25 h - Tri billboardy kúsok za Ebbingom

Skryť Vypnúť reklamu

KINOKLUB TATRA
19. 3. o 18.00 h – Záhradníctvo – dezertér, 19. 3. o 20.15 h – Kvetinárstvo, 20. 3. o 20.00 h – Hmyz

NOVÉ ZÁMKY
KINO MIER

20. 3. o 19.30 h – Nikdy si tu nebol, 21. 3. o 17.00 h – Chloe a trpaslíci, 21. 3. o 19.30 h – Filmový klub: Thelma, 22. 3. o 17.00 h – Čierny panter, 22. 3. o 19.30 h – Mária Magdaléna, 23. - 25. 3. o 17.00 h – Pacific Rim: Povstanie, 23. a 24. 3. o 19.30 h – Oni 2: Nočná korisť, 24. a 25. 3. o 15.00 h – Králik Peter, o 19.30 h – Hívatlanok 2 – Éjjeli préda

ŠTÚROVO
KINO DANUBIUS

20. 3. o 19.00 h – Lady Bird, 21. 3. o 19.00 h – Winchester: sídlo démonov, 22. a 23. 3. o 19.00 h – Pacific Rim: Povstanie, 24. a 25. 3. o 17.00 h – Králik Peter, 24. a 25. 3. o 19.00 h – Oni 2: Nočná korisť

KOMÁRNO
KINO TATRA

19. 3. o 17.00 h – Hmyz, o 19.15 h – Tomb Raider, 20. a 21. 3. o 17.00 h – Chloe a trpaslíci, o 19.15 h Backstage, 21. 3. o 19.15 h – Tomb Raider, 22. a 23. 3. o 16.30 h – Nyúl Péter, 22. 3. o 18.30 h – Hívatlanok 2 – Éjjeli préda, o 20.30 h – Oni 2: Nočná korisť, 23. 3. o 18.30 h – Mária Magdolna, o 21.15 - Hívatlanok 2 – Éjjeli préda, 24. a 25. 3. o 10.00 h – Králik Peter, o 14.00 h – Nyúl Péter, 24. 3. o 16.00 h – Mária Magdolna, o 18.45 h - Hívatlanok 2 – Éjjeli préda, o 20.45 h – Pacific Rim: Povstanie, 25. 3. o 16.00 h – Pacific Rim: Povstanie, o 18.30 h – Backstage, o 20.45 h – Oni 2: Nočná korisť

Skryť Vypnúť reklamu

NITRA
NITRIANSKA GALÉRIA
Paniczi
– vernisáž 22. 3. o 18.00 h, Bunker, potrvá do 15. 4., autori: Študenti Ateliéru intermédií na Fakulte umení Akadémie umení v Banskej Bystrici, kurátor: Matej Rosmány
Detected Landscape – vernisáž 22. 3. o 18.30 h, Salón, potrvá do 22. 4., autorka: Petra Mešša, kurátorka: Miroslava Urbanová, absolventka maľby na VŠVU v Bratislave predstaví diela na tému krajiny a krajinomaľby
Bez nenávisti? – do 30. 4., Reprezentačné sály
Po rádiu – do 8. 4., Galéria mladých

PONITRIANSKE MÚZEUM
Trofeje poľovnej zveri
– vernisáž 23. 3. o 15.00 h, potrvá do 22. 4., 32. ročník výstavy trofejí poľovnej zveri
Po stopách pravekých metalurgov. Svedectvo bronzového veku - do 31. 5.,
Skvosty dávnovekého Slovenska – stála expozícia vyše 2100 nálezov od doby kamennej až po 18. storočie, Nitriansko v zrkadle dejín - najvýznamnejšie nálezy z Nitry a okolia, Život v lesných a vodných biotopoch - dermoplastické preparáty

TRAFAČKA
Ozveny Antropofestu
- 20. 3. o 19.00 h, pofestivalová filmová projekcia výberu snímok z 9. ročníka medzinárodného festivalu filmov s antropologickou tematikou
Vypočuj si nemý film: Kabinet doktora Caligariho - 22. 3. o 20.30 h
Pjur a Martin Brečko - 23. 3. o 20.00 h, autorská hudba 6 ľudí z Partizánskeho a speváka z Košíc
Lucia Huňady: Existencie bytia – výstava, potrvá do 11. 4.

DMS
Bibliotéka Slavica
- 25. 3. 9.00 - 19.00 h, medzinárodná knižná výstava, vydavateľstvá a ich knihy, besedy s autormi, vydavateľmi, knižná burza, antikvariát, filatelistická výstava...

SYNAGÓGA
S hlbokou vierou v človeka
- 19. 3. o 16.00 h, prezentácia knihy o živote a diele Jaroslava Rezníka, čestného predsedu Spolku slovenských spisovateľov a ďalších diel spisovateľa, autor: Július Lomenčík, vstup voľný
Vokálny koncert v rámci cyklu koncertov Musica da camera - 20. 3. o 18.00 h, vstup voľný, Ružena Baloghová, Monika Leššová, Dominika Szabóová - spev, Béla Balász - husle, Agáta Csehiová – klavír, program: H. Purcell, L. Koželuh, F. Abt, G. B. Bononcini, W. A. Mozart, S. Rachmaninov, N. Rimskij Korsakov, G. Puccini, J. Massenet, V. J. Novotný, D. Kardoš
Ander z Košíc a Traja z Raja – 21. 3. o 18.00 h, spojenie slovenskej legendy humoru a mladého speváckeho tria z Košíc
Koncert pedagógov ZUŠ Jozefa Rosinského v Nitre – 22. 3. o 17.00 h, vstup voľný
Jarný koncert: Henrich Tatar - husle, Junko Kinoshita Tatar (Japonsko) - klavír – 25. 3. o 18.00 h, vstup voľný
Stále výstavy: História a tradície Židov v Nitre, Shraga Weil: Grafika, Nitrianske pohľady Aleny Bugárovej
A'cappella

KKKK
Celý marec:
Informačná výchova - podávanie informácií deťom o knihe, knižnici, vyhľadávaní informácií, Čítajte s nami – 18. ročník čitateľskej súťaže, Ako prváci pomohli princeznej Písmenočke - pasovanie prvákov za rytierov kráľovstva Abeceda, Máme v škole prasiatko - čítanie z knihy J. Thydellovej, Magdaléna a psík z knižnice - čítanie z knihy L. Papp, Od hlinených tabuliek ku knihe - prezentácia o vzniku knihy, Hlbokomorské rozprávky - čítanie z knihy M. Kompaníkovej, Rozprávkový kráľ -prezentácia života a tvorby P. Dobšinského (190. výročie narodenia), Ako išlo vajce na vandrovku - zážitkové čítanie rozprávok P. Dobšinského, Hádanky Janka Hraška - hádanie názvov rozprávok na základe počúvania tvorby Dobšinského, Verše odomknuté husľovým kľúčom - čítanie a počúvanie zhudobnených básničiek od M. Kapustu, Naše vodné bohatstvo - rozprávanie o ochrane vodných zdrojov a jednoduché pokusy s vodou, Farebná detektívka - zážitkové čítanie z knihy C. Valšíka, Čarovné pero - čítanie cigánskych rozprávok od autorky M. Voříškovej alebo E. Lackovej - Rómske rozprávky, Srdce - čítanie z knihy E. de Amici, Príšerný učiteľ - čítanie z knihy S. Watkinsovej, Informačná výchova - spojená so životopisom a dielami k 130. výročiu narodenia spisovateľa, dramatika Ivana Stodolu, Sovy Slovenska – výstava, Jozef Miloslav Hurban – výstava - 130. výročie úmrtia, 100. výročie ukončenia 1. svetovej vojny – výstava, Informačná výchova - pre SŠ s ukážkami kanadskej speváčky Celine Dion, 50. výročie narodenia
Večer s Andersenom – 23. 3. 17.00 – 20.00 h, zábavný večer plný rozprávok a súťaží

KOS
Veľkonočná ovečka
- 19. 3. o 14.00 h, tvorivá dielňa
Hviezdoslavov Kubín - 20. 3. o 9.00 h, obvodné kolo súťaže v ZŠ s MŠ Lúky Vráble, 23. 3. o 9.00 h - okresné kolo súťaže v ZŠ Pribinova 1, Zlaté Moravce
Nauč sa remeslo - 20. 3. o 10.00 h, drotárska dielňa pre deti, ZŠ Lužianky
Môj tanečný krúžok - 21. 3. o 8.30 h, workshop pre vedúcich tanečných krúžkov, téma: Choreografia ku Dňu matiek
Drôtované kraslice: základy drôtovania - 21. 3. o 15.00 h, pre dospelých
Klub grafológie – pokročilí – 21. 3. o 17.00 h
Fotoklub APF - 21. 3. o 17.00 h
Vesmír očami detí - 22. 3. o 9.30 h, ocenenie víťazov výtvarnej súťaže, okres Nitra, výstava výtvarných prác, potrvá do 28. 3.
Cineama – 22. 3. o 15.00 h, regionálne kolo postupovej súťaže amatérskej filmovej tvorby
FAD - Festival Amatérskeho Divadla - 23. – 25. 3. o 10.00 h, festival neprofesionálneho divadla mladých a dospelých, v kultúrnom dome Párovské Háje
Literárno-hudobný program – 23. 3. o 10.00 h, z diel Jánosa Aranya, predstaví sa krúžok priateľov poézie z Taty

ŠTÚDIO JASPIS
Seminár Svetlomodrá - modrá a svetlomodrá
- 22. 3. 9.00 – 16.00 h, z cyklu Nová slovenská farbodiagnostika, na Mlynskej 4

FRANKIE ROCK CLUB
Palo Chodelka & Liquid Boogie Roll
– 23. 3. o 21.00 h

NÁJOMNÁ JEDNOTKA 210
Koncert Fragile
– 21. 3. o 19.00 h

MUSIC A CAFE
Pink Floyd - Dark Side of the Earth 2018
- 23. 3. o 20.30 h
Peter Cmorik & Marek Wolf: krst albumu K výškam – 24. 3. o 20.30 h, autorský projekt - hudobné alternatívy s prvkami world music, rocku a neofolku
Arthmony, Nazzareno Zacconi One Night Two Shows + Alalya – 25. 3. o 20.30, vstupné dobrovoľné

OC MAX
Veľkonočné tvorivé dielne pre deti
- 25. 3. a 31. 3. 15.00 - 17.30 h

OC CENTRO
Veľkonočné trhy
– 24. – 31. 3. 10.00 – 20.00 h
Výstava Parta moja, parta – do 31. 3., prezentácia svadobných ľudových odevov zo Slovenska a Maďarska, autori fotiek: Mária Verešová a Jozef Nespešný
Valentína Sedileková: Venile (1. diel série Pokrvní) - 27. 3. o 17.00 h v Martinuse, beseda o knihe pre mladých

OC GALÉRIA MLYNY
Veľkonočné a farmárske mestečko
- 24. – 29. 3., domáce produkty, kraslice,veľkonočné dekorácie, hračky, doplnky a móda slovenských návrhárov inšpirovaná krojmi, vystúpenia folklórnych súborov

SPM
Veľkonočné prechádzky v múzeu
- 19. - 29. 3., vstupy v pracovných dňoch o 9.00, 11.00, 13.00 a 15.00 h, v piatok posledný vstup o 13.00 h, výstava kraslíc, veľkonočná výzdoba, prestretý veľkonočný stôl, informácie o zvykoch a tradíciách Veľkej noci, tvorivé dielne pre deti, jazda traktorbusom

AGROKOMPLEX
Burza exotov a Farmárske trhy
– 25. 3.

ZLATÉ MORAVCE
MESTSKÉ MÚZEUM
Podoba keramiky
– do 27. 4., výstava hrnčiarskych nádob a predmetov z hliny z dielne Jána Fialu

SEREĎ
MÚZEUM – FÁNDLYHO FARA

Dotyky s umením – výstava výtvarných prác bývalých i súčasných absolventov školy – do 10. 4., v spolupráci so ZUŠ Jána Fischera-Kvetoňa
Veľkonočné tvorivé dielne „Maľované vajíčko“ - 21. a 22. 3. 9.00 – 15.30 h, remeselníci – práca s drôtom, šúpolím, drevom, krasličiarky s technikou vosku a paličkárky

MÚZEUM HOLOKAUSTU
Premietanie celovečerného filmu Úkryt v ZOO a vernisáž výstavy Žegota Rada pomoci Židom
- 20. 3. o 17.00 h, v spolupráci s Poľským inštitútom v Bratislave, pri príležitosti 76. výročia odchodu prvých transportov zo Slovenska
Stopy/reflexie minulosti – výstava, do 10. 5., autorka projektu a kurátorka výstavy: Júlia Kunovská

ŠAĽA
KS VEČIERKA
Zdravý životný štýl s ajurvédou
– 19. 3. o 17.00 h

DK
Koncert pri príležitosti 65.výročia založenia ZUŠ v Šali
- 19. 3. o 18.00 h
Expedičná kamera - 22. 3. o 19.00 h
Šaliansky Maťko – 23. 3. 8.00 – 11.00 h

SD VEČA
Klub diabetikov
– 20. 3. o 10.00 h
Tvorivé dielne pre dospelých – 22. 3. o 16.00 h

DOM ĽUDOVÉHO BÝVANIA
Dar života
– do 28. 3., výstava fotografií členov fotoklubu Terra Wag zachytávajúca podoby vody z rôzneho uhla pohľadu
Iné aktivity: Prehliadka domácich zvierat Detskej farmy Humanita z Kráľovej nad Váhom - 24. 3. od 9.00 – 16.30 h

GALANTA
MsKS
Hudobná komédia Podfuk
– 19. 3. o 19.00 h
Miroslav Bruise Žilka: Tanec s obrazom - 20. 3. o 18.00 h
Koncert Tamása Szarku (Ghymes) - 23. 3. o 19.00 h

NEOGOTICKÝ KAŠTIEĽ
Marta Földešová: Tabula rasa
- do 31. 3., výstava fotografií, kurátor: Jozef Keppert, v severnom krídle

VLASTIVEDNÉ MÚZEUM
Výstava Avari a Slovania na sever od Dunaja
– do 12. 5.

NOVÉ ZÁMKY
DOM KULTÚRY
Len si pospi miláčik, Finta pána Ribadiera
- 26. 3. o 19.00 h

POETRY CAFÉ GALÉRIA v DK
Výstava Výber 2010 – 2017
– do 31. 3.

MATICA SLOVENSKÁ
Veľkonočné dielne
– 21. 3. o 9.00 h
Street fotografie Ondreja Bertu – do 30. 4.

ŠPORTOVÁ HALA MILÉNIUM
Majstrovstvá Slovenska v štandardných tancoch
– 24. 3. o 10.00 h

FARSKÝ KOSTOL
Kvetnonedeľný koncert
– 25. 3. o 16.00 h

GALÉRIA UMENIA ERNESTA ZMETÁKA
Stále expozície:
Diela 16. – 20. storočia z daru akad. mal. Ernesta Zmetáka a Danice Zmetákovej, Stála expozícia Lajosa Kassáka z daru Kláry Kassákovej
Ateliér Dušana Kállaya – vernisáž 22. 3. o 17.00 h, potrvá do 12. 5., práce študentov a absolventov Ateliéru voľnej grafiky a ilustrácie VŠVU

GALÉRIA VUNAR
Výstava obrazov Jánosa Lábika in memoriam 1933-2018
– potrvá do 31. 3.

KNIŽNICA ANTONA BERNOLÁKA
Stretnutie so spisovateľom, historikom a publicistom Milošom Jesenským
- 19. 3. o 10.30 h
Noc s Andersenom - 23. 3. o 17.30 h
Výstava akvarelov Márie Vojčiakovej – do 29. 3.

IRISH CASTLE PUB
Vašo Patejdl & Juraj Burian - akustický koncert
- 22. 3. o 19.00 h

KOMÁRNO
RÉV
Latino & retro party
– 23. 3. o 21.00 h

MsKS
Maszola és Tádé, hudobná bábková hra
– 24. 3. o 16.00 h

ŠTÚROVO
KD
Vyzdobme spolu kraslicový strom!
– 23. 3. o 8.00 h
Tretí Ister-Granum Crokinole – 24. 3. o 14.00 h
Veľkonočné trhy – 25. 3. o 14.00 h


Inzercia - Tlačové správy

  1. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
  2. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  3. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  4. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
  5. Crème de la crème po slovensky
  6. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
  7. Po Slovensku na motorke
  8. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
  9. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
  10. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  1. Posledné dni nešťastnej Anny Boleynovej
  2. Čo všetko je potrebné vedieť o ochrane očí počas leta
  3. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
  4. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  5. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  6. Driverama má strategické partnerstvo s nemeckým Stop + Go
  7. Správna strava po tréningu: Siahnite po 100 % smoothie a šťavách
  8. Zázračná škola so zelenou strechou
  9. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
  10. Crème de la crème po slovensky
  1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 27 686
  2. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom 11 729
  3. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 9 156
  4. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 7 584
  5. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 7 194
  6. Po Slovensku na motorke 6 275
  7. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 5 287
  8. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 5 007
  9. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 4 916
  10. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku 4 078
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Ilustračné foto.

Obeť zlákali do Čiech za prácou. Klientov si hľadala v uliciach.


2 h
Extáza.

Pri prehliadkach priestorov našli policajti marihuanu a extázu.


6 h
Najlepší jednotlivci v kategórii dospelí a juniori.

V siedmich kategóriách bolo ocenených 60 športovcov, kolektívov, trénerov či funkcionárov.


Jozef Sklenár 10 h
Polícia a Červený kríž majú v úvode prázdnin spoločnú preventívnu akciu.

Podujatie je určené pre každého, kto sa chce naučiť niečo z prvej pomoci.


TASR 11 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Mladý medveď navštevuje v dedine včelára.


16 h

Starohaličana zavalila slama. Neprežil.


13 h

Nečakaná správa o skone Júliusa Kohúta zasiahla mnohých.


17. jún

Začiatok posledného pracovného dňa na Gemeri poznačila tragédia.


(mb) 17 h

Už ste čítali?