Utorok, 11. december, 2018 | Meniny má Hilda

Kam za kultúrou - divadlá, kiná, koncerty a iné podujatia

Prečítajte si, čo všetko vás tento týždeň čaká v Divadle Andreja Bagra, Starom divadle Karola Spišáka, v krajskej knižnici, Krajskom osvetovom stredisku, v galérii, múzeách, hudobných kluboch a podobne.

Slovenský ľudový umelecký kolektív do DAB príde 23. 3. o 18.30 h s príbeh o stvorení sveta a o prvých ľuďoch s názvom Genezis.(Zdroj: CTIBOR BACHRATÝ)

NITRA
DAB

19. 3. o 18.30 h – Povolanie pápež, VS, 20. 3. o 18.30 h – Veľký zošit, Š, 21. 3. o 10.00 a 18.30 h – Kým kohút nezaspieva, VS, SĽUK: Genezis - 23. 3. o 18.30 h, príbeh o stvorení sveta a prvých ľuďoch, VS, 24. 3. o 18.00 h – Syna či dcéru?, VS
Stála výstava fotografií hercov DAB, vo foyer

SDKS
20. – 23. 3. o 9.30 h – Kráska a zviera, VS, 25. 3. o 15.00 h – Janko Hraško, VS
Soňa Mrázová: VER-I-TAS - vernisáž s happeningom 24. 3. o 17.00 h v Galérii Foyer, potrvá do 4. 5., odborné slovo: Michaela Malíčková, kurátorka: Marta Hučková

NOVÉ DIVADLO V DMS
20. a 21. 3. o 9.30 h – Cisárove nové šaty, 28. 3. o 19.00 h – 4 ženy na konci sveta, v LifeHouse Nitra

CINEMAX
19. – 21. 3. o 18.20 a 20.40 h – Backstage, 19. – 21. 3. o 16.30 h – Cesta za kráľom trollov, 19. – 21. 3. o 16.10 h – Chloe a trpaslíci, 19. – 21. 3. o 18.00 a 20.30 h – Tomb Raider, 19. – 21. 3. o 20.00 h – Červená volavka, 19. – 21. 3. o 16.00 h – Leo da Vinci: Misia Mona Líza, 19. a 21. 3. o 18.40 h – Nočná hra, 19. – 21. 3. o 17.50 h – Otcova volga, 19. – 21. 3. o 15.40 h – Včielka Maja 2: Sladké hry, 19. a 21. 3. o 20.50 h – Winchester: Sídlo démonov, ARTMAX OPERA: 20. 3. o 19.00 h - Lohengrin

MLYNY CINEMAS
19. – 21. 3. o 15.45, 18.30 a 20.15 h – Backstage, 19. – 21. 3. o 15.15 h – Cesta za kráľom trollov, 19. – 21. 3. o 15.00 a 16.55 h – Chloe a trpaslíci, 19. – 21. 3. o 16.00, 20.30 (obe ATMOS) a 17.45 h – Tomb Raider, 19. – 21. 3. o 16.00 h – Leo da Vinci: Misia Mona Líza, 19. – 21. 3. o 18.50 h – Otcova volga, 19. – 21. 3. o 17.50 h – Prianie smrti, 19. – 21. 3. o 20.00 h – Červená volavka, 19. – 21. 3. o 20.45 h – Winchester: Sídlo démonov, 19. – 21. 3. o 19.45 h - Čierny panter, 19. – 21. 3. o 17.25 h - Tri billboardy kúsok za Ebbingom

KINOKLUB TATRA
19. 3. o 18.00 h – Záhradníctvo – dezertér, 19. 3. o 20.15 h – Kvetinárstvo, 20. 3. o 20.00 h – Hmyz

NOVÉ ZÁMKY
KINO MIER

20. 3. o 19.30 h – Nikdy si tu nebol, 21. 3. o 17.00 h – Chloe a trpaslíci, 21. 3. o 19.30 h – Filmový klub: Thelma, 22. 3. o 17.00 h – Čierny panter, 22. 3. o 19.30 h – Mária Magdaléna, 23. - 25. 3. o 17.00 h – Pacific Rim: Povstanie, 23. a 24. 3. o 19.30 h – Oni 2: Nočná korisť, 24. a 25. 3. o 15.00 h – Králik Peter, o 19.30 h – Hívatlanok 2 – Éjjeli préda

ŠTÚROVO
KINO DANUBIUS

20. 3. o 19.00 h – Lady Bird, 21. 3. o 19.00 h – Winchester: sídlo démonov, 22. a 23. 3. o 19.00 h – Pacific Rim: Povstanie, 24. a 25. 3. o 17.00 h – Králik Peter, 24. a 25. 3. o 19.00 h – Oni 2: Nočná korisť

KOMÁRNO
KINO TATRA

19. 3. o 17.00 h – Hmyz, o 19.15 h – Tomb Raider, 20. a 21. 3. o 17.00 h – Chloe a trpaslíci, o 19.15 h Backstage, 21. 3. o 19.15 h – Tomb Raider, 22. a 23. 3. o 16.30 h – Nyúl Péter, 22. 3. o 18.30 h – Hívatlanok 2 – Éjjeli préda, o 20.30 h – Oni 2: Nočná korisť, 23. 3. o 18.30 h – Mária Magdolna, o 21.15 - Hívatlanok 2 – Éjjeli préda, 24. a 25. 3. o 10.00 h – Králik Peter, o 14.00 h – Nyúl Péter, 24. 3. o 16.00 h – Mária Magdolna, o 18.45 h - Hívatlanok 2 – Éjjeli préda, o 20.45 h – Pacific Rim: Povstanie, 25. 3. o 16.00 h – Pacific Rim: Povstanie, o 18.30 h – Backstage, o 20.45 h – Oni 2: Nočná korisť

NITRA
NITRIANSKA GALÉRIA
Paniczi
– vernisáž 22. 3. o 18.00 h, Bunker, potrvá do 15. 4., autori: Študenti Ateliéru intermédií na Fakulte umení Akadémie umení v Banskej Bystrici, kurátor: Matej Rosmány
Detected Landscape – vernisáž 22. 3. o 18.30 h, Salón, potrvá do 22. 4., autorka: Petra Mešša, kurátorka: Miroslava Urbanová, absolventka maľby na VŠVU v Bratislave predstaví diela na tému krajiny a krajinomaľby
Bez nenávisti? – do 30. 4., Reprezentačné sály
Po rádiu – do 8. 4., Galéria mladých

PONITRIANSKE MÚZEUM
Trofeje poľovnej zveri
– vernisáž 23. 3. o 15.00 h, potrvá do 22. 4., 32. ročník výstavy trofejí poľovnej zveri
Po stopách pravekých metalurgov. Svedectvo bronzového veku - do 31. 5.,
Skvosty dávnovekého Slovenska – stála expozícia vyše 2100 nálezov od doby kamennej až po 18. storočie, Nitriansko v zrkadle dejín - najvýznamnejšie nálezy z Nitry a okolia, Život v lesných a vodných biotopoch - dermoplastické preparáty

TRAFAČKA
Ozveny Antropofestu
- 20. 3. o 19.00 h, pofestivalová filmová projekcia výberu snímok z 9. ročníka medzinárodného festivalu filmov s antropologickou tematikou
Vypočuj si nemý film: Kabinet doktora Caligariho - 22. 3. o 20.30 h
Pjur a Martin Brečko - 23. 3. o 20.00 h, autorská hudba 6 ľudí z Partizánskeho a speváka z Košíc
Lucia Huňady: Existencie bytia – výstava, potrvá do 11. 4.

DMS
Bibliotéka Slavica
- 25. 3. 9.00 - 19.00 h, medzinárodná knižná výstava, vydavateľstvá a ich knihy, besedy s autormi, vydavateľmi, knižná burza, antikvariát, filatelistická výstava...

SYNAGÓGA
S hlbokou vierou v človeka
- 19. 3. o 16.00 h, prezentácia knihy o živote a diele Jaroslava Rezníka, čestného predsedu Spolku slovenských spisovateľov a ďalších diel spisovateľa, autor: Július Lomenčík, vstup voľný
Vokálny koncert v rámci cyklu koncertov Musica da camera - 20. 3. o 18.00 h, vstup voľný, Ružena Baloghová, Monika Leššová, Dominika Szabóová - spev, Béla Balász - husle, Agáta Csehiová – klavír, program: H. Purcell, L. Koželuh, F. Abt, G. B. Bononcini, W. A. Mozart, S. Rachmaninov, N. Rimskij Korsakov, G. Puccini, J. Massenet, V. J. Novotný, D. Kardoš
Ander z Košíc a Traja z Raja – 21. 3. o 18.00 h, spojenie slovenskej legendy humoru a mladého speváckeho tria z Košíc
Koncert pedagógov ZUŠ Jozefa Rosinského v Nitre – 22. 3. o 17.00 h, vstup voľný
Jarný koncert: Henrich Tatar - husle, Junko Kinoshita Tatar (Japonsko) - klavír – 25. 3. o 18.00 h, vstup voľný
Stále výstavy: História a tradície Židov v Nitre, Shraga Weil: Grafika, Nitrianske pohľady Aleny Bugárovej
A'cappella

KKKK
Celý marec:
Informačná výchova - podávanie informácií deťom o knihe, knižnici, vyhľadávaní informácií, Čítajte s nami – 18. ročník čitateľskej súťaže, Ako prváci pomohli princeznej Písmenočke - pasovanie prvákov za rytierov kráľovstva Abeceda, Máme v škole prasiatko - čítanie z knihy J. Thydellovej, Magdaléna a psík z knižnice - čítanie z knihy L. Papp, Od hlinených tabuliek ku knihe - prezentácia o vzniku knihy, Hlbokomorské rozprávky - čítanie z knihy M. Kompaníkovej, Rozprávkový kráľ -prezentácia života a tvorby P. Dobšinského (190. výročie narodenia), Ako išlo vajce na vandrovku - zážitkové čítanie rozprávok P. Dobšinského, Hádanky Janka Hraška - hádanie názvov rozprávok na základe počúvania tvorby Dobšinského, Verše odomknuté husľovým kľúčom - čítanie a počúvanie zhudobnených básničiek od M. Kapustu, Naše vodné bohatstvo - rozprávanie o ochrane vodných zdrojov a jednoduché pokusy s vodou, Farebná detektívka - zážitkové čítanie z knihy C. Valšíka, Čarovné pero - čítanie cigánskych rozprávok od autorky M. Voříškovej alebo E. Lackovej - Rómske rozprávky, Srdce - čítanie z knihy E. de Amici, Príšerný učiteľ - čítanie z knihy S. Watkinsovej, Informačná výchova - spojená so životopisom a dielami k 130. výročiu narodenia spisovateľa, dramatika Ivana Stodolu, Sovy Slovenska – výstava, Jozef Miloslav Hurban – výstava - 130. výročie úmrtia, 100. výročie ukončenia 1. svetovej vojny – výstava, Informačná výchova - pre SŠ s ukážkami kanadskej speváčky Celine Dion, 50. výročie narodenia
Večer s Andersenom – 23. 3. 17.00 – 20.00 h, zábavný večer plný rozprávok a súťaží

KOS
Veľkonočná ovečka
- 19. 3. o 14.00 h, tvorivá dielňa
Hviezdoslavov Kubín - 20. 3. o 9.00 h, obvodné kolo súťaže v ZŠ s MŠ Lúky Vráble, 23. 3. o 9.00 h - okresné kolo súťaže v ZŠ Pribinova 1, Zlaté Moravce
Nauč sa remeslo - 20. 3. o 10.00 h, drotárska dielňa pre deti, ZŠ Lužianky
Môj tanečný krúžok - 21. 3. o 8.30 h, workshop pre vedúcich tanečných krúžkov, téma: Choreografia ku Dňu matiek
Drôtované kraslice: základy drôtovania - 21. 3. o 15.00 h, pre dospelých
Klub grafológie – pokročilí – 21. 3. o 17.00 h
Fotoklub APF - 21. 3. o 17.00 h
Vesmír očami detí - 22. 3. o 9.30 h, ocenenie víťazov výtvarnej súťaže, okres Nitra, výstava výtvarných prác, potrvá do 28. 3.
Cineama – 22. 3. o 15.00 h, regionálne kolo postupovej súťaže amatérskej filmovej tvorby
FAD - Festival Amatérskeho Divadla - 23. – 25. 3. o 10.00 h, festival neprofesionálneho divadla mladých a dospelých, v kultúrnom dome Párovské Háje
Literárno-hudobný program – 23. 3. o 10.00 h, z diel Jánosa Aranya, predstaví sa krúžok priateľov poézie z Taty

ŠTÚDIO JASPIS
Seminár Svetlomodrá - modrá a svetlomodrá
- 22. 3. 9.00 – 16.00 h, z cyklu Nová slovenská farbodiagnostika, na Mlynskej 4

FRANKIE ROCK CLUB
Palo Chodelka & Liquid Boogie Roll
– 23. 3. o 21.00 h

NÁJOMNÁ JEDNOTKA 210
Koncert Fragile
– 21. 3. o 19.00 h

MUSIC A CAFE
Pink Floyd - Dark Side of the Earth 2018
- 23. 3. o 20.30 h
Peter Cmorik & Marek Wolf: krst albumu K výškam – 24. 3. o 20.30 h, autorský projekt - hudobné alternatívy s prvkami world music, rocku a neofolku
Arthmony, Nazzareno Zacconi One Night Two Shows + Alalya – 25. 3. o 20.30, vstupné dobrovoľné

OC MAX
Veľkonočné tvorivé dielne pre deti
- 25. 3. a 31. 3. 15.00 - 17.30 h

OC CENTRO
Veľkonočné trhy
– 24. – 31. 3. 10.00 – 20.00 h
Výstava Parta moja, parta – do 31. 3., prezentácia svadobných ľudových odevov zo Slovenska a Maďarska, autori fotiek: Mária Verešová a Jozef Nespešný
Valentína Sedileková: Venile (1. diel série Pokrvní) - 27. 3. o 17.00 h v Martinuse, beseda o knihe pre mladých

OC GALÉRIA MLYNY
Veľkonočné a farmárske mestečko
- 24. – 29. 3., domáce produkty, kraslice,veľkonočné dekorácie, hračky, doplnky a móda slovenských návrhárov inšpirovaná krojmi, vystúpenia folklórnych súborov

SPM
Veľkonočné prechádzky v múzeu
- 19. - 29. 3., vstupy v pracovných dňoch o 9.00, 11.00, 13.00 a 15.00 h, v piatok posledný vstup o 13.00 h, výstava kraslíc, veľkonočná výzdoba, prestretý veľkonočný stôl, informácie o zvykoch a tradíciách Veľkej noci, tvorivé dielne pre deti, jazda traktorbusom

AGROKOMPLEX
Burza exotov a Farmárske trhy
– 25. 3.

ZLATÉ MORAVCE
MESTSKÉ MÚZEUM
Podoba keramiky
– do 27. 4., výstava hrnčiarskych nádob a predmetov z hliny z dielne Jána Fialu

SEREĎ
MÚZEUM – FÁNDLYHO FARA

Dotyky s umením – výstava výtvarných prác bývalých i súčasných absolventov školy – do 10. 4., v spolupráci so ZUŠ Jána Fischera-Kvetoňa
Veľkonočné tvorivé dielne „Maľované vajíčko“ - 21. a 22. 3. 9.00 – 15.30 h, remeselníci – práca s drôtom, šúpolím, drevom, krasličiarky s technikou vosku a paličkárky

MÚZEUM HOLOKAUSTU
Premietanie celovečerného filmu Úkryt v ZOO a vernisáž výstavy Žegota Rada pomoci Židom
- 20. 3. o 17.00 h, v spolupráci s Poľským inštitútom v Bratislave, pri príležitosti 76. výročia odchodu prvých transportov zo Slovenska
Stopy/reflexie minulosti – výstava, do 10. 5., autorka projektu a kurátorka výstavy: Júlia Kunovská

ŠAĽA
KS VEČIERKA
Zdravý životný štýl s ajurvédou
– 19. 3. o 17.00 h

DK
Koncert pri príležitosti 65.výročia založenia ZUŠ v Šali
- 19. 3. o 18.00 h
Expedičná kamera - 22. 3. o 19.00 h
Šaliansky Maťko – 23. 3. 8.00 – 11.00 h

SD VEČA
Klub diabetikov
– 20. 3. o 10.00 h
Tvorivé dielne pre dospelých – 22. 3. o 16.00 h

DOM ĽUDOVÉHO BÝVANIA
Dar života
– do 28. 3., výstava fotografií členov fotoklubu Terra Wag zachytávajúca podoby vody z rôzneho uhla pohľadu
Iné aktivity: Prehliadka domácich zvierat Detskej farmy Humanita z Kráľovej nad Váhom - 24. 3. od 9.00 – 16.30 h

GALANTA
MsKS
Hudobná komédia Podfuk
– 19. 3. o 19.00 h
Miroslav Bruise Žilka: Tanec s obrazom - 20. 3. o 18.00 h
Koncert Tamása Szarku (Ghymes) - 23. 3. o 19.00 h

NEOGOTICKÝ KAŠTIEĽ
Marta Földešová: Tabula rasa
- do 31. 3., výstava fotografií, kurátor: Jozef Keppert, v severnom krídle

VLASTIVEDNÉ MÚZEUM
Výstava Avari a Slovania na sever od Dunaja
– do 12. 5.

NOVÉ ZÁMKY
DOM KULTÚRY
Len si pospi miláčik, Finta pána Ribadiera
- 26. 3. o 19.00 h

POETRY CAFÉ GALÉRIA v DK
Výstava Výber 2010 – 2017
– do 31. 3.

MATICA SLOVENSKÁ
Veľkonočné dielne
– 21. 3. o 9.00 h
Street fotografie Ondreja Bertu – do 30. 4.

ŠPORTOVÁ HALA MILÉNIUM
Majstrovstvá Slovenska v štandardných tancoch
– 24. 3. o 10.00 h

FARSKÝ KOSTOL
Kvetnonedeľný koncert
– 25. 3. o 16.00 h

GALÉRIA UMENIA ERNESTA ZMETÁKA
Stále expozície:
Diela 16. – 20. storočia z daru akad. mal. Ernesta Zmetáka a Danice Zmetákovej, Stála expozícia Lajosa Kassáka z daru Kláry Kassákovej
Ateliér Dušana Kállaya – vernisáž 22. 3. o 17.00 h, potrvá do 12. 5., práce študentov a absolventov Ateliéru voľnej grafiky a ilustrácie VŠVU

GALÉRIA VUNAR
Výstava obrazov Jánosa Lábika in memoriam 1933-2018
– potrvá do 31. 3.

KNIŽNICA ANTONA BERNOLÁKA
Stretnutie so spisovateľom, historikom a publicistom Milošom Jesenským
- 19. 3. o 10.30 h
Noc s Andersenom - 23. 3. o 17.30 h
Výstava akvarelov Márie Vojčiakovej – do 29. 3.

IRISH CASTLE PUB
Vašo Patejdl & Juraj Burian - akustický koncert
- 22. 3. o 19.00 h

KOMÁRNO
RÉV
Latino & retro party
– 23. 3. o 21.00 h

MsKS
Maszola és Tádé, hudobná bábková hra
– 24. 3. o 16.00 h

ŠTÚROVO
KD
Vyzdobme spolu kraslicový strom!
– 23. 3. o 8.00 h
Tretí Ister-Granum Crokinole – 24. 3. o 14.00 h
Veľkonočné trhy – 25. 3. o 14.00 h


Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Inzercia - Tlačové správy

  1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  2. Platbami kartou míňame viac. Čo by obchodníci mali vedieť o zákazníkoch
  3. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád
  4. Mobil banking VÚB opäť bližšie k najlepšej bankovej aplikácii
  5. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre
  6. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  7. First moment za skvelú cenu: Neapol, Capri, Pompeje, Ischia
  8. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
  9. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami?
  10. Nákupná cena dlhopisov bude čoskoro najnižšia v roku
  1. Kartou míňame viac. Čo by obchodníci mali vedieť o zákazníkoch
  2. Autokamery Mio a navigace teď s 3letou záruční dobou
  3. Move in immediately, if you feel like it
  4. Predaj poistenia motorových vozidiel cez web rastie a bude rásť
  5. Slováci sa pripravujú o stovky až tisícky eur
  6. Mobil banking VÚB opäť bližšie k najlepšej bankovej aplikácii
  7. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre
  8. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád
  9. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  10. Mio Spirit 7700 - autonavigace překvapuje super výbavou
  1. Nový cestovný poriadok ŽSR z vášho regiónu v denníku SME 20 957
  2. First moment za skvelú cenu: Neapol, Capri, Pompeje, Ischia 14 791
  3. Takto vyzerá miesto, odkiaľ k nám putuje slovenské hovädzie 11 007
  4. Prehrieva sa vám mobil? Môžete prísť o peniaze 8 707
  5. Na školách potrebujeme kontroverznejšie témy. Byť ticho nepomáha 8 016
  6. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre 6 980
  7. Liek na obezitu v reklamách nenájdete 6 694
  8. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne 5 717
  9. Slováci sa pripravujú o stovky až tisícky eur 5 653
  10. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami? 5 348

Hlavné správy z MY Nitra

UKF je v šestici najlepších slovenských univerzít

Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre je šiestou najlepšou vysokou školou a siedmou najlepšou inštitúciou na Slovensku.

Mesto vyzvalo občanov, aby sa aktívne hlásili do odborných komisií

Nitrianska radnica ponúka verejnosti možnosť pomáhať pri práci mestskému zastupiteľstvu.

Pripravili galaprogram

Inšpirovali sa hudobnou skupinou Abba.

Winter Classic! HK Nitra príde do Šale

Juraj Šimboch sa dal na nápad za milión - na klzisko svojej rodnej Šale privedie celý tím HK Nitra. Hokejová exhibícia bude vo štvrtok 13. 12. o 19.00 h, čiže počas reprezentačnej prestávky v Tipsport lige.

Už v piatok najväčšia športová exhibícia v Nitre

Prídu Mak, Rusnák, Attila Végh, Ego a ďalší, doplnia ich nitrianski hokejisti i futbalisti. Prídete aj vy?

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Sneženie komplikuje dopravnú situáciu na Kysuciach

Kolóny hlásia najmä na tradične problémovom úseku Čadca - Svrčinovec.

Svrčinovec je neprejazdný, krížia sa tam kamióny

Kysuce ochromila snehová nádielka. Svrčinovec je neprejazdný, kamióny sa krížia aj na Bumbálke a Semeteši.

Najskôr žobrú po Martine, no domov odchádzajú na audine

​​​​​​​Zaujímavý záznam sa podarilo zachytiť mestským kamerám po tom, ako ľudia policajtom nahlásili podozrivých žobrákov v centre Martina.

Tragická nehoda. Vo Svätom Jure zahynul mladý chodec

Policajti Okresného dopravného inšpektorátu Okresného riaditeľstva PZ v Pezinku vyšetrujú príčiny a okolnosti, ktoré predchádzali dopravnej nehode zo dňa 11. decembra v katastri obce Svätý Jur.

Vybrali SME

Už ste čítali?