Nedeľa, 20. máj, 2018 | Meniny má Bernard

Lapáš pripravil Alekšinciam prvú prehru

V. LIGA STRED: Zbehy úradovali vo Veľkom Záluží. Báb neprekonal defenzívu Hornej Kráľovej.

Lapáš porazil Alekšince 2:1. Na archívnej snímke Vasil Demydenko (vpravo) a Martin Hrebík. (Zdroj: Ladislav Odráška)

Jacovce - Nevidzany 3:0 (0:0). V prvom polčase sa hral nezáživný futbal, góly padali až po zmene strán. V 57. min. Beňo našiel presnou prihrávkou Bujnu, ktorý strelou povedľa brankára otvoril skóre - 1:0. V 66. min. si kapitán Bajzík prevzal loptu a sólo zakončil druhým gólom. Bodku za stretnutím pridal striedajúci D. Chrenko, ktorý dorazil do prázdnej bránky ideálnu prihrávku od Pauloviča.

Fotogalériu a video nájdete tu:Trojbodový vstup Jacoviec

Góly: 57. R. Bujna, 66. D. Bajzík, 90. D. Chrenko. DRUŽST.: Uhlár - Zigo, Beňo (75. Hustý), Bajzík, P. Švec (82. D. Chrenko), Paulovič, Piterka, Bujna (69. Kaman), Bukvay, M. Chrenko, Bazala. ŠK: Schvarc - Fröhlich, Koprda (82. Stano), Fruni, Marhevszki, Pauko, Füle, Baumeister, Huňady (54. Strieška), Krčmár, Špleha (69. Vojtek).

Lapáš - Alekšince 2:1 (2:0). Šláger kola dopadol lepšie pre Lapáš, Alekšince nestačili na taktickú hru domácich. Lapáš vstúpil do zápasu ako raketa, skóre otváral už v 5. min. Homola. Zápas mal vysokú úroveň, z diváckeho pohľadu to bol perfektný futbal. Do prestávky zvýšil Balla na 2:0 a cez polčas bolo v hosťovskej šatni dusno. Po obrátke chceli Alekšince výsledok otočiť vo svoj prospech, ale dokázali iba skorigovať. Dynamax si pripísal prvú prehru v sezóne. Lapášania venujú víťazstvo trénerovi Jozefovi Kollárikovi, ktorý v marci oslávil 67 rokov.
Góly: 5. N. Homola, 37. M. Balla - 72. D. Herák. R Krč-Konečný, 300. OFK: Senecký - Pajer, Zlatňanský, Tirpák, Demydenko, Chudík, Áč (48. Poláček), Kollár, Fábry, Homola, Balla (79. Tinák, 90. Benko). MFK: Bányi - Štajer, Gunda, Pleva, Krištofičin, Fuska, Kemlage (85. Bakita), Šindler, Vyhnálik (72. Krivošík), Behúl (42. Herák), Hrebík.

V. Zálužie - Zbehy 0:5 (0:2). Po opatrnom začiatku sa Zbehy ujali vedenia po samostatnej akcii M. Mikulu, hneď nato zvyšovali už na 2:0 po zrazenom centri Š. Šóša. Po obrátke Slovan nepoľavil, ďalší gól strelil M. Mikula z priameho kopu. Ujlak sa snažil niečo s výsledkom spraviť, ale zbežská lokomotíva nezastavovala, víťazstvo zaklincoval v 90. min. Krasňanský.

Pozrite si priamy kop Martina Mikulu:Cikinova obaľovačka z obľúbenej parkety (VIDEO)

Góly: 38. a 55. M. Mikula, 41. vlastný (T. Baláži), 64. Š. Šóš, 90. L. Krasňanský. R Marinčák, 150. ŠK: Brida - Baláži, Teplanský (75. Chňapek), L. Bédi (25. Gála), Vrábel, Lacek (78. Fogada), Reha (59. Š. Mego), O. Mego (62. J. Bédi), Andrášik, Kečkéš, Pogran. SLOVAN: Rusnák - Kopec, Š. Šóš, S. Kováčik, Kolník, T. Kováčik, M. Mikula, Ťapušík, L. Mikula, Krasňanský, P. Šóš.

Báb - Horná Kráľová 0:0. Bol to vlažný futbal. Domáci mali miernu prevahu, hostia kúskovali hru. Strely Vindiša a Kureja sa neujali. Bábania sa snažili aj po obrátke, ale hrali do plných. Po prestriedaní mali domáci v poslednej 10-minútovke 3-4 dobré pozície, ale nedokázali prekonať Bartu. Zápas im po ofenzívnej stránke nevyšiel. Hostia si šancu nevytvorili.
R Ďurčovič, 120. ŠK: Psota - J. Švihorík, Raček, Bosák, Kriška, Majerčík, M. Švihorík (60. Omelina), Horák (57. Grobarčík), Michalík (82. Ľ. Takáč), Vindiš, Kurej. KFC: Barta - Turňa, Straňák, Šulgan, Frkala, Kotlár, Bleho, Tóth, Lalák, Rábek (89. Lencsés), Petrovský (65. Kollár).

Výčapy-Opatovce - Krušovce 1:3 (1:3). Začiatok vyšiel lepšie domácim, ktorí otvárali skóre z jedenástky. V ďalšom priebehu začali preberať iniciatívu hostia, ktorí sa čoraz viac tlačili do útoku. Krušovciam sa podaril ešte do prestávky dokonalý obrat. Po zmene strán hostia kontrolovali priebeh. Domáci sa snažili o kontaktný gól, ktorý však pri absencii Baláža a Čuláka nemal kto dať.
Góly: 9. J. Tóth (11 m) - 26. a 34. I. Sporina, 45. V. Masaryk. R Mogyorósi, 100. FC: Molnár - F. Tóth, Sahulčík, Massányi, Klenka, Kuna, Hrnčár, P. Tóth, J. Tóth, Čulák (34. Ešše), Jančovič. TJ: Križma (83. Čaniga) - Jahoda, Trudman, J. Čuhák, Murko, Urbanec (66. Gális), Bulák, Golis, Sporina, Šutovský (76. M. Masaryk), V. Masaryk (62. M. Čuhák).

Solčany - Oponice 6:1 (2:0). Hostia zvolili defenzívnu taktiku, ale tá im vychádzala len do 27. minúty. Oponice boli pre domácich ľahkých sústom. Novici v domácom mužstve sa uchytili a vhodné zapadli do konceptu trénera. Škoda len zranenia Hrošša v poslednom prípravnom zápase.
Góly: 27. M. Kuna, 41. a 57. J. Lacena, 75. R. Mihalik, 76. M. Hupka, 89. F. Urminský - 87. A. Gerši. OFK: Michalec - Gábriš (82. Boček), Kuna, Mihalik, Mančík, M. Ladický, Lacena (64. Kompas), Doležaj, Ducký (46. Ondruš), Urminský, Hupka. TJ: Hruška - Kamencay, Aneštík, M. Krošlák, Bisák, A. Gerši, D. Gerši, Januška, Fulier, M. Švec, R. Gerši.

Radošina sa odhlásila zo súťaže.

ZOSTAVA KOLA: J. Barta (H. Kráľová) - M. Kuna (Solčany), M. Chudík (Lapáš), L. Mikula (Zbehy), R. Trudman (Krušovce) - R. Bujna (Jacovce), D. Tóth (H. Kráľová), I. Sporina (Krušovce), M. Kollár (Lapáš), M. Mikula (Zbehy) - J. Lacena (Solčany).

NAJLEPŠÍ STRELCI: 14 – M. Fuska (Alekšince), 11 – P. Zlatňanský (Lapáš), 9 – M. Kajaba (Nevidzany), 7 – M. Porubský (Báb), M. Andrášik (V. Zálužie), I. Sporina (Krušovce), M. Mikula (Zbehy).