Utorok, 26. október, 2021 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Poznáme najlepších športovcov v Šali. Na tróne sú hádzanári a plavkyňa

Športová elita z mesta a okresu Šaľa sa stretla na tradičnom galavečeri. Ocenených bol rekordný počet.

Najlepší seniori a juniori. Prvá zľava Zuzana Hrašková. Najlepší seniori a juniori. Prvá zľava Zuzana Hrašková. (Zdroj: Dada Móriová)

Organizátori Vyhlásenia najúspešnejších športovcov, kolektívov, trénerov a zaslúžilých funkcionárov okresu a mesta Šaľa, ktorými sú Okresná organizácia telovýchovných jednôt a klubov okresu Šaľa a mesto Šaľa, odštartovali v utorok už tretiu desiatku slávnostného podujatia.

Mestský dom kultúry v Šali sa vďaka dobrej spolupráci organizátorov (štvrtý rok v rade) obliekol do sviatočného gala, aby privítal najúspešnejších zástupcov športu a telovýchovy, ktorí v minulom roku robili dobré meno a šírili slávu, či už svojho klubu, telovýchovnej jednoty, mestu a šalianskemu regiónu na domácich a zahraničných športoviskách pri príležitosti 21. ročníka galavečera. Pred rokom v rámci jubilejného 20. ročníka bolo ocenených 83 športovcov, kolektívov a funkcionárov, ale za rok 2017 ich bolo ešte viac aj vzhľadom na výkonnostnú expanziu mladých športovcov.

Skryť Vypnúť reklamu

Nové mená na tróne

Hodnotiaca komisia, ktorá spracovávala návrhy od klubov a telovýchovných jednôt, ale aj na základe dosiahnutých výsledkov, to nemala pri rozhodovaní vôbec jednoduché, pretože mladí športovci sa „činili, ba vyskytli sa aj prípady, že na pódium slávnostne vyzdobenej divadelnej sály v šalianskom Dome kultúry sa nedostali viacerí mladí športovci, ktorí tvoria krajskú špičku a môžu sa pochváliť aj medailovým ziskom. Pri porovnaní s ostatnými okresmi patrí okres Šaľa k špičke v rámci Nitrianskeho kraja. Zástupcovia OATJK Šaľa na čele s predsedom Ľudovítom Marinčákom navštívili pred týždňom zasadnutie v Nitre, kde sa rozhodovalo o tom, kto bude ocenený v rámci ÚNSK.

Po úvodných príhovoroch zástupkyne primátora mesta Šaľa Danice Lehockej (pozn.: primátor mesta Jozef Belický bol na zahraničnej ceste) a predsedu OATJK Ľudovíta Marinčáka sa začalo slávnostné defilé. Najvyššia pocta najúspešnejšieho jednotlivca už viac ako päť rokov nielen v šalianskom meradle patrila osvedčeným reprezentantom, karatistovi Ľudovítovi Kocsisovi a naturálnemu kulturistovi Kolomanovi Tóthovi (pozn.: môžu sa tiež hrdiť viacerými titulmi najlepšieho športovca kraja), ktorí aj vrátane minulého roku pravidelne zbierali medailové umiestnenia nielen na majstrovstvách Slovenska, ale aj na európskych a svetových šampionátoch. Za minulý rok sa však tejto pocty dostalo talentovanej plutvovej plavkyni Zuzane Hraškovej (Klub vodných športov Barakuda Šaľa), ktorá využila svoju skvelú formu z bazéna ziskom pol tucta majstrovských titulov, vytvorením štyroch slovenských rekordov, ale v rámci éry samostatnosti Slovenska sa stala aj prvou ženou, ktorá dokázala na majstrovstvách Európy vybojovať zlato a striebro pre slovenské farby.

Skryť Vypnúť reklamu

Medzi dvadsiatkou ocenených v tejto kategórii sa to hemžilo množstvom športovcov úspešných na majstrovstvách Slovenska, nechýbali ani Lívia Klučková s Petrom Dudášom, ktorí patria medzi opory šalianskych medailových hádzanárskych kolektívov, ale aj ďalší medailisti Pavel Julény (športové tance - ME) a Koloman Tóth (naturálna kulturistika), ktorý vyhral v minulom roku aj na MS a ME. Po prvýkrát v histórii vyhlasovania sa predstavil v tejto spoločnosti aj zástupca silového trojboja Ivan Lazor, ktorý sa dokázal presadiť na svetovom šampionáte.

Bohatá a kvalitná konkurencia sa zišla aj v kategórii kolektívov, kde si v poslednej päťročnici vymieňajú pozície na tróne šalianske hádzanárky (rok 2016) so šalianskymi hádzanármi. V minulom roku boli úspešnejší muži, aj vďaka historickému úspechu, striebru v hádzanárskej extralige a taktiež postupu do štvrťfinále pohára Challenge Cupu. Podobnými úspechmi v medzinárodnej hádzanárskej WHIL sa môžu pochváliť aj šalianske hádzanárky, ktorým sa podarilo dokonca v tejto súťaži vybojovať po viacerých rokoch po základnej časti medailové umiestnenie - tretie miesto. V slovenskom meradle patria k špičke voltížne kolektívy, šaliansky tanečný klub Jumping, ale na popredných miestach v druhej lige sú aj šalianske futbalistky a stolní tenisti Trnovca n/V. Medzi ocenenými nechýbali ani seniorské futbalové kolektívy Vlčian, Veče a Betonárisu Šaľa, ktorí sú na medailových pozíciách v majstrovských súťažiach po jesennej časti.

Skryť Vypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Pozrite si najlepších športovcov Nitry za rok 2017 (+FOTO) Čítajte 

Sedem kategórií, 89 ocenených

Pred pozvanými hosťami a športovou verejnosťou v priebehu kultúrno-spoločenského a športového podujatia v Šali sa predstavilo v rámci slávnostného defilé v siedmich kategóriách 89 ocenených z 35 telovýchovných jednôt, klubov, asociácií a inštitúcií. Pri pohľade do galérie ocenených za rok 2017 je vidieť, že najbohatšie obsadenou, ale aj veľmi úspešnou je kategória mládeže, ktorej reprezentanti dostali ocenenie v 34 prípadoch, čo je podstatne viac ako jedna tretina zo všetkých ocenených.

V kategórii mládež sa v úvode minulého roku uvoľnil trón, pretože dovtedy suverénne najlepší mládežnícky športovec šalianskeho regiónu, plutvový plavec Ádám Bukor (KVŠ Barakuda Šaľa), ktorý sa stal v roku 2016 trojnásobným juniorským majstrom sveta a trojnásobným svetovým rekordérom, sa rozhodol prijať maďarské štátne občianstvo, a tak nemohol už dovŕšiť svoje piate prvenstvo v tejto kategórii.

Na uvoľnený trón tak za rok 2017 zasadla a najlepšou mládežníčkou v minulom roku sa stala úspešná slovenská kolkárska reprezentantka Patrícia Machálková, ktorá okrem toho, že je dvojnásobnou dorasteneckou majsterkou Slovenska a úspešne štartuje v seniorskom prvoligovom kolkárskom družstve mužov, bola aj najlepšou hráčkou Slovenska na MSJ v Nemecku, ktoré skončilo štvrté.

Táto kategória sa môže hrdiť aj ďalšími úspechmi na medzinárodnej scéne. Talentovaný karatista TJ Slovan Duslo Šaľa Filip Bleho získal na svetovom šampionáte v Talianska titul majstra sveta a bronz, z európskeho šampionátu priniesol striebro a bronz v súťažiach kata. Jeho oddielový kolega Noel Vozár získal európske striebro. Talentovaná strelkyňa Lea Tomášková (ŠSK Šaľa) okrem štyroch medailových umiestnení v športovej streľbe bola vyhlásená aj za najlepšiu mládežnícku strelkyňu slovenského šampionátu mládeže. Tituly majstrov Slovenska získal taktiež karatista Banana Dojo Šaľa Samuel Kukučka, voltížni jazdci Teo Sýkora (JK Lángov dvor Trnovec n/V), Sebastián Martin (JK Rusty Šaľa), ale aj westernové jazdkyne z Lángovho dvora Laura Hadnaďová s Veronikou Košťálovou, plutvové plávanie zas plnohodnotne zastúpili Jakub Petrák (Barakuda Šaľa) s mladou plavkyňou Alexandrou Sliškovou (PK Hurricán Šaľa).

Táto kategória sa môže pochváliť ďalším novicom v doterajšej histórii podujatia, keď sa do nej dostal zástupca silných koní pod kapotou, motocyklový pretekár a majster Slovenska Viktor Csemez. Pred rokom stála v tejto kategórii medzi ocenenými aj veľká slovenská chodecká nádej Daniel Kováč, ktorý však už teraz úspešne háji farby nitrianskej a slovenskej chôdze. Medzi ocenených sa dostali aj traja zástupcovia koženej lopty, z ktorých bol Natham Udvaros vyhlásený SFZ v Bratislave za talent roka v kategórii desaťročných.

Výmena stráži sa uskutočnila aj v kategórii mládežníckych kolektívov, keď z prvenstva sa tešilo voltížne družstvo z JK Lángov dvor Trnovec n/V, ktoré v minulom roku dosiahlo viacero cenných úspechov, keď vyhralo Slovenský voltížny pohár, Barel Cup a z majstrovstiev Slovenska si priviezlo striebro. Horúcim kandidátom na prvenstvo boli aj zástupcovia Šalianskeho streleckého klubu, ktorí patria v rámci Slovenska medzi špičku v mládežníckych disciplínach, ako aj ďalší pretekári z JK Lángov dvor Trnovec n/V, tentokrát vo westernovom jazdení. V tejto kategórii najmä za úspešné výsledky v žiackych a dorasteneckých súťažiach sa dokázali presadiť aj zástupcovia najpopulárnejšej loptovej hry na svete futbalové kolektívy zo Šale a okresu, čo je prísľubom k rýchlejšiemu rastu futbalovej úrovne v regióne.

Tréneri, funkcionári a osobnosti

Na úspešných výsledkoch šalianskych a regionálnych kolektívov majú patričný podiel všetci tí, ktorí ich odborne vedú, resp. sa im snažia pripraviť dobré tréningové a súťažné podmienky. Aj preto majú počas vyhlasovania svoje stabilné miesto medzi najlepšími aj tréneri a funkcionári.

V trénerskej kategórii mala najväčšie zastúpenie populárna hádzaná, keď sa do 11 najlepších presadili úspešný lodivod strieborných šalianskych seniorov v extralige Ján Kolesár, bývalá reprezentantka a trénerka mladších žiačok Andrea Šalatová (skončili druhé na Slovensku) a taktiež bývalá šalianska hádzanárka Marta Braunová, ktorá úspešne pôsobí ako trénerka v HK Junior Močenok. Tri miestenky sa ušli v tejto kategórii aj futbalovým trénerom. Futbalovej verejnosti netreba predstavovať Jána Chrenka, ktorý ako hráč pôsobil v Šali, Bardejove a s Interom Bratislava sa stal dvakrát majstrom republiky. Rovnako úspešne si vedie aj na trénerskej lavičke v súčasnosti u najmladšieho klubu Betonárisu Šaľa, ktorý je na čele II. triedy bez straty bodu. Ďalší dvaja Ladislav Oroszi s Imrichom Sklenárom sa venujú najmladším futbalovým talentom. Novou postavou v tejto kategórii je ešte stále aktívny pretekár karatista Ľudovít Kocsis (viacnásobný majster sveta a Európy), ktorý pôsobí aj ako tréner a jeho dvaja zverenci Filip Bleho a Noel Vozár sa dokázali presadiť už aj na medzinárodnom fóre. Pochvalu si zaslúžia aj zástupkyne voltížneho jazdenia Andrea Bičová s Martinou Sýkorovou pri výchove najmladšej jazdeckej generácie, medzi nežným pohlavím populárna Radka Alakšová (skupinové cvičenia), ale aj tréner bojového umenia Jaroslav Hambalko.

V šalianskom regióne nebola nikdy núdza o zanietených a obetavých funkcionárov. Aj z toho dôvodu nemohli medzi ocenenými chýbať o.i. František Vlčan (futbal, Neded), ktorý patrí medzi služobne najstarších a dostal ocenenie aj od ObFZ Nitra, Ján Komjáthy, zakladateľ športovej kynológie v Šali, Peter Popluhár, neoddeliteľná súčasť šalianskej hádzanej, či jediná dáma medzi ocenenými funkcionármi, Mária Šusterová, ktorá úspešne pôsobí v šalianskom mládežníckom futbalovom hnutí. Potešiteľným znakom v tejto kategórii je, že na neľahkú funkcionársku dráhu sa dávajú bývalí aktívni športovci, ktorý tak nezanevrú na svoj obľúbený šport.

Toto konštatovanie sa týka plnohodnotne aj poslednej kategórie, ktorou sú osobitné ocenenia. Dostali ich osobnosti športu, ktoré desiatky rokov strávili na športoviskách v rôznych funkciách či spoločenských postaveniach. Patria k nim: dlhoročný manažér a funkcionár šalianskeho futbalového klubu, čerstvý šesťdesiatnik Ladislav Jaroš, neprehliadnuteľná činovníčka v slovenskom voltížnom jazdení Jana Majdlenová, nestor šalianskeho a regionálneho športového hnutia Ľudovít Marinčák, ktorý dlhé roky pôsobil ako tajomník a predseda FK Slovan Duslo, neskôr ako predseda TJ Slovan Duslo a od roku 1996 až doposiaľ ako predseda OATJK okresu Šaľa, ktorá odvtedy zastrešuje vyhlásenie najúspešnejších športovcov.

Ocenenie, ale im memoriam sa dostalo aj atlétovi Jánovi Tabačekovi (pozn.: zomrel v r. 2017), ktorý úspešne pôsobil ako bežec na dlhých a vytrvalostných tratiach. Organizátori ocenili aj kolkársky oddiel TJ Slovan Duslo Šaľa, ktorý sa môže počas 40. ročnej existencie pochváliť úspechmi nielen na kolkárskych dráhach, ale aj v organizačnej oblasti.

Presadil sa aj vidiek

Športovú verejnosť v neveľkom Šalianskom okrese teší, že patričný podiel na úspechoch v minulom roku majú zástupcovia vidieka. Potvrdzuje to aj pätnásťčlenné zastúpenie telovýchovných jednôt, klubov a oddielov Šalianskeho okresu medzi ocenenými. Prím medzi nimi v súčasnosti drží Trnovec n/V. najmä vďaka ambicióznemu jazdeckému klubu Lángov dvor, ale o svoj podiel sa postarali tiež stolní tenisti, ktorí sú baštou v Šalianskom okrese. Už tradične nechýbajú ani zástupcovia najväčšej obce okresu z Močenka (futbal a hádzaná) a samozrejme už dlhé roky ani športovci z Nededu (futbal, stolný tenis a kulturistika). Medzi najlepšími a ocenenými nechýbali však ani zástupcovia ďalších obcí Šalianskeho okresu: Tešedíkovo, Horná Kráľová, Selice, Vlčany, Diakovce a Hájske, čo len potvrdzuje záujem o športové vyžitie. Organizátorov tohto podujatia teší, že na 21. ročník tohto významného podujatia našli cestu aj najvyšší predstavitelia obcí, a tak medzi čestnými hosťami sa nedali prehliadnuť starostovia obcí (K. Jakócsová, Diakovce, Š. Jancsó, Neded, Gy. Borsányi, Tešedíkovo, E. Rábek, Horná Kráľová, R. Urbánik, Močenok), čo len potvrdzuje ich záujem o úspechy a športové napredovanie ich spoluobčanov. Práve týmto činiteľom a obecným zastupiteľstvám, vrátane podnikateľov na dedinách patrí poďakovanie za akúkoľvek pomoc pri podpore športu.

Dvadsiatyprvý ročník galavečera je už minulosťou. Športovcom k oceneniam blahoželali predseda OATJK okresu Šaľa Ľudovít Marinčák a podpredseda Ľudovíta Kováč na jednej strane, zástupkyňa primátora mesta Šaľa Danica Lehocká a predseda komisie športu a mládeže pri MsÚ Šaľa Ivan Kováč na strane druhej. Ocenení vytvorili pestrú mozaiku z 18 športových odvetví.

Aj za prispenia osvedčenej moderátorskej dvojice 21. ročníka Angely Čizmadiovej s Jozefom Sklenárom, hudobno-speváckeho vystúpenia Ivany Porubskej, ako aj vystúpenia mladých pretekárov z JK Lángov dvor Trnovec n/V. pri cvičeniach na barelovej atrape koňa sa podarilo skompletizovať vydarené kultúrno-spoločenské a športové podujatie, o ktorom sa vďaka aktivitám organizátorov OATJK okresu a Mesta Šaľa, hovorilo a bude ešte hovoriť nielen na spoločnom stretnutí a malom občerstvení ocenených, organizátorov a pozvaných hostí (poďakovanie patrí aj pracovníkom Reštaurácie Domino a jej vedúcemu Ondrejovi Kožuchovi), ale vďaka viacerým zástupcom médií aj za hranicami regiónu. Viaceré poďakovania potešili a najmä spoločná túžba stretnúť sa pri podobnej akcii aj v roku 2019 sa bude môcť zopakovať po úspechoch športovcov šalianskeho regiónu v prebiehajúcom roku 2018, ale aj pri dobrej spolupráci organizátorov podujatia a sponzorskej obce, ktorá nie je pri takýchto podujatiach zanedbateľná.

GALÉRIA OCENENÝCH

Kolektívy - dospelí a juniori

1. miesto: hádzanári HKM Šaľa. V minulom ročníku extraligy mužov 2016/2017 obsadili šalianski hádzanári vynikajúce druhé miesto za víťazným Prešovom. Okrem toho postúpili do štvrťfinále Challenge Cupu. V prebiehajúcom ročníku ligy si už vybojovali miestenku do semifinále.

Na ďalších miestach bez určenia poradia:

voltížne družstvo juniorov TJ Slávia SOUP Šaľa, stolnotenisový klub Dynamo Trnovec n/V, futbalisti FK Betonáris Šaľa, futbalisti FK Vlčany, športovo-tanečná formácia TK Jumping Šaľa, hádzanárske družstvo žien HK Slovan Duslo Šaľa, futbalisti FK Veča, futbalistky FK Slovan Duslo Šaľa.

Jednotlivci - dospelí a juniori

1. miesto: Zuzana Hrašková (plutvové plávanie, KVŠ Barakuda Šaľa). Reprezentantka SR získala na M-SR 6 majstrovských titulov. V poľskom Vroclave sa stala na 200 m BF ako prvá Slovenka majsterkou Európy a na dvojnásobnej trati vybojovala striebro. V roku 2017 vytvorila štyri slovenské seniorské rekordy.

Na ďalších miestach bez určenia poradia: Štefan Galanko ml. (bojové umenie, Taekwondo Šaľa), Koloman Tóth (naturálna kulturistika, TJ Neded), Lívia Klučková (hádzaná, HK Slovan Duslo), Pavol Julény (športové tance, TK Jumping Šaľa), Henrieta Okruhlicová (kynológia, MKK Šaľa), Peter Dudáš (hádzaná, HKM Šaľa), Lucia Veselá (voltížne jazdenie, JK Rusty Šaľa), Marián Ďatko (futbal, FK Slovan Duslo), Silvia Hatvániová (petang, KPP Svätopluk Šaľa), Matúš Kompas (ľahká atletika, TJ Slovan Duslo Šaľa), Tibor Csimma (futbal, Betonáris Šaľa), Laura Hadnaďová (westernové jazdenie, JK Lángov dvor Trnovec n/V), Lea Hakszer (voltížne jazdenie, TJ Slávia SOUP Šaľa), Martin Barus (futbal, FK Veča), Ema Sýkorová (voltížne jazdenie, JK Lángov dvor Trnovec n/V), Marián Kováč (futbal, TJ Termál Diakovce), Tamara Šoková (hádzaná, HK Junior Močenok), Ivan Lazor (vzpieranie, ŠKM Atlanta Šaľa), Mária Gabalcová (kolky, TJ Slovan Duslo Šaľa).

Mládež - kolektivy

1. miesto: družstvo voltižérov JK Lángov dvor Trnovec n/V

Družstvo vybojovalo na M-SR v Topoľčiankach druhé miesto. V rámci Slovenského pohára získalo v každom z piatich kôl pódiové umiestnenie, z čoho boli tri prvenstvá a navyše vyhrali aj slovenský Barel cup.

Na ďalších miestach bez určenia poradia: futbalisti - mladší dorastenci FK Slovan Duslo Šaľa, stolní tenisti - žiaci ZŠ Trnovec n/V, futbalisti - dorastenci ŠK Tešedíkovo, družstvo športových strelcov ŠSK Šaľa, futbalisti žiaci FC Neded, kolektív westernového jazdenia JK Lángov dvor Trnovec n/V, karatisti - žiaci KK Slovan Duslo Šaľa, futbalisti - žiaci FK Močenok, hádzanári - dorastenci HKM Šaľa, stolní tenisti - žiaci ZŠ s VJM Neded, futbalisti - žiaci ŠK Hájske.

Mládež - jednotlivci

1. miesto: Patrícia Machálková (kolky, TJ Slovan Duslo Šaľa). V r. 2017 sa stala dvojnásobnou majsterkou Slovenska. Na MS v Nemecku bola najlepšou hráčkou slovenského družstva, ktoré skončilo na 4. mieste v konkurencii 16 družstiev.

Na ďalších miestach bez určenia poradia: Adam Straňák (futbal, FK Močenok), Jakub Hraňo (futbal, FK Slovan Duslo), Veronika Košťálová (western, JK Lángov dvor Trnovec n/V), Filip Bleho, Noel Vozár (karate, TJ Slovan Duslo Šaľa), Olívia Ščípová (športové tance, TK Jumping Šaľa), Martin Lužica (hádzaná, HKM Šaľa), Jakub Petrák (plutvové plávanie, KVŠ Barakuda Šaľa), Lea Tomášková (športová streľba, ŠSK Šaľa), Sebastián Martin (voltíž, JK Rusty Šaľa, Radka Šalatová (hádzaná, HK Slovan Duslo), Alexandra Slišková (plutvové plávanie, Hurrican Šaľa), Teo Sýkora (voltíž, JK Lángov dvor Trnovec n/V), Viktor Csemez (cestné motocykle, Triton racing Šaľa), Dominika Bujková (atletika, TJ Slovan Duslo Šaľa), Michaela Brzová (hádzaná, HK Junior Močenok), Samuel Kukučka, Karin Hlavatá (karate, KK Banana Dojo Šaľa), Eliška Nemčeková (voltíž, TJ Slávia SOUP Šaľa), Nathan Udvaros (futbal, ZŠ J. Murgaša Šaľa), Michal Marček (bojové umenie, Taekwondo Šaľa).

Tréneri

Imrich Sklenár (futbal, KFC Horná Kráľová), Martina Sýkorová (voltíž, JK Lángov dvor Trnovec n/V), Ján Kolesár (hádzaná, HKM Šaľa), Andrea Šalatová (hádzaná, HK Slovan Duslo), Ladislav Oroszi (futbal, FK Slovan Duslo), Andrea Bičová (voltíž, JK Rusty Šaľa), Ľudovít Kocsis (karate, TJ Slovan Duslo Šaľa), Marta Braunová (hádzaná, HK Junior Močenok), Ján Chrenko (futbal, FK Betonáris Šaľa), Radka Alakšová (skupinové cvičenia, Nordic walking team Šaľa), Jaroslav Hambalko (bojové umenie, Taekwondo Šaľa).

Funkcionári

Tibor Lencsés (futbal, KFC Horná Kráľová), Peter Popluhár (hádzaná, HK Slovan Duslo Šaľa), František Vlčan (futbal, FC Neded), Ján Komjáthy (kynológia, MKK Šaľa), Zoltán Barczi (voltíž, JK Rusty Šaľa), Imrich Čvirik (futbal, FK Močenok), Mária Šusterová (futbal, FK Slovan Duslo), Ľubomír Hambálek (kolky, TJ Slovan Duslo Šaľa), Oliver Vágó (futbal, FK Betonáris Šaľa), Štefan Izsák (futbal, TJ Progres Selice).

Osobitné ocenenia

Ladislav Jaroš - futbal, dlhoročný manažér FK Slovan Duslo Šaľa, vlani oslávil 60 rokov.

Jana Majdlenová - voltížne jazdenie, úspešná trénerka TJ Slávia SOUP Šaľa, pôsobila aj ako reprezentačná trénerka. Vlani oslávila okrúhle jubileum.

Ján Tabaček - im memoriam. Úspešný reprezentant atletického oddielu TJ Slovan Duslo Šaľa v behoch na dlhé trate a maratón. Zomrel v minulom roku.

Ľudovít Marinčák - od roku 1996 až doposiaľ vykonáva funkciu predsedu OATJK Šaľa,

predtým pôsobil roky ako predseda FK a TJ Slovan Duslo Šaľa.

Kolkársky oddiel TJ Slovan Duslo Šaľa - minulý rok oslávil 40 rokov vzniku. Družstvá štartujú v 1. až 3. lige. Pestré organizátorské aktivity.

Najčítanejšie na My Nitra

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako získať nabíjaciu kartu k novému elektromobilu?
 2. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 3. Vraciame spoločnosti priazeň, ktorú nám už 30 rokov prejavuje
 4. Nechajte kryptomeny na Fumbi
 5. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
 6. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma
 7. Adecco: Personálna agentúra má byť pre klienta partnerom
 8. Peniaze začali strácať hodnotu, treba sa brániť!
 9. NDS otvára nový úsek diaľnice D1, západný obchvat Prešova
 10. Rebríček: Kto sú najlepší zamestnávatelia na svete podľa Forbes?
 1. Peniaze začali strácať hodnotu, treba sa brániť!
 2. Adecco: Personálna agentúra má byť pre klienta partnerom
 3. Jesenný školský zber papiera je v plnom prúde
 4. Počúvali ste na cestách kazety v aute? Vieme, kto za tým stál
 5. NDS otvára nový úsek diaľnice D1, západný obchvat Prešova
 6. 365.invest prináša investíciu s garantovaným výnosom
 7. Ako uľahčiť opatrovanie seniorov doma
 8. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 9. Rebríček: Kto sú najlepší zamestnávatelia na svete podľa Forbes?
 10. Vraciame spoločnosti priazeň, ktorú nám už 30 rokov prejavuje
 1. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia 13 653
 2. Chladené halušky? Od tejto firmy si ich obľúbili na Slovensku 9 016
 3. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom 8 477
 4. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato 6 355
 5. Najtajnejšie ponuky módnych kúskov v Európe – iba na pozvanie 4 998
 6. NDS otvára nový úsek diaľnice D1, západný obchvat Prešova 4 146
 7. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania 3 657
 8. Prichádzame o pamiatky? Obnoviť všetky by trvalo 180 rokov 3 505
 9. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 199
 10. Martinus vykupuje čítané knihy, spustil službu Knihovrátok 2 818

Blogy SME

 1. Štefan Vidlár: Porekadlá a príslovia zo Súmračnej
 2. Miroslav Galovič: Stověžatá Praha trocha jinak aneb sedm pražských zastavení. Dnes páté, Olšanské hřbitovy (Memento Mori)
 3. Ján Marton: Čo vymyslí hlava dutá - zákon z dielne Vlčan - Karahuta.
 4. Tupou Ceruzou: Prirodzený habitat chobotnice
 5. Nina Erneker: Pozrieť sa do zrkadla je „dobrý nápad“
 6. Tomáš Tenczer: My weekly pickup's - wk 42
 7. Anna Milanová: Dobrý deň...
 8. Filip Balint : Cesta do Holandska
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 30 901
 2. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 17 299
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 12 809
 4. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 8 517
 5. Rastislav Čurma: Kde zobrať vodičov kamiónov (Hommo na ceste zavadzalis) 7 040
 6. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 6 374
 7. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku?? 5 210
 8. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 4 880
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 4. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

V domácnosti Veroniky Štafenovej žiadne vajíčko nerozbijú – ale vyfúkajú. K domácej panej neodmysliteľne patrí zdobenie kraslíc, takže treba mať poriadnu zásobu materiálu.


12 h
Obnovený fanklub je zatiaľ najpozitívnejším bodom sezóny 2021/22 pre Zlaté Moravce.

Yilmaz je zatiaľ najhorším útočníkom dejín FC ViOn, ale problémy sú aj inde.


14 h
Tomáš Auxt dáva mužovi bez domova potravinový balíček, vľavo je študent Viktor Prešinský.

Na nájomné bude prispievať Európska únia.


20 h

V pravidelnom video-podcaste MY Športujeme sa dozviete okrem iného aj to, ako sa darilo Adamov Žampovi s jeho bratom Andreasom v nedeľnom obrovskom slalome Svetového pohára v lyžovaní.


25. okt

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Výrazné obmedzenie v tvrdošínskom okrese sa od 25. októbra týkajú už aj očkovaných.


23 h

Na nájomné bude prispievať Európska únia.


20 h

Okres Banská Bystrica má reálnu šancu vyhnúť sa prísnym opatreniam, ktoré ohrozujú aj chod prevádzok.


16 h

Otec a dve deti utrpeli zranenia.


10 h

Blogy SME

 1. Štefan Vidlár: Porekadlá a príslovia zo Súmračnej
 2. Miroslav Galovič: Stověžatá Praha trocha jinak aneb sedm pražských zastavení. Dnes páté, Olšanské hřbitovy (Memento Mori)
 3. Ján Marton: Čo vymyslí hlava dutá - zákon z dielne Vlčan - Karahuta.
 4. Tupou Ceruzou: Prirodzený habitat chobotnice
 5. Nina Erneker: Pozrieť sa do zrkadla je „dobrý nápad“
 6. Tomáš Tenczer: My weekly pickup's - wk 42
 7. Anna Milanová: Dobrý deň...
 8. Filip Balint : Cesta do Holandska
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 30 901
 2. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 17 299
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 12 809
 4. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 8 517
 5. Rastislav Čurma: Kde zobrať vodičov kamiónov (Hommo na ceste zavadzalis) 7 040
 6. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 6 374
 7. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku?? 5 210
 8. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 4 880
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 4. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu