Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Vydrany vyučovali v Čeľadiciach

IV. LIGA JV: Vo Veľkom Mederi po ďalšej domácej prehre prišlo k zmene trénera. Kalná n/Hr. vedie s 10-bodovým náskokom, na dno kleslo Kolárovo.

Veľký Meder prehral na jar druhýkrát doma za sebou a po zápase pri mužstve skončil tréner Attila Czuczor. Nahradiť ho má Károly Varga. Veľký Meder prehral na jar druhýkrát doma za sebou a po zápase pri mužstve skončil tréner Attila Czuczor. Nahradiť ho má Károly Varga. (Zdroj: Zoltán Kovács)

Kolárovo - Kalná n/Hr. 0:1 (0:0). V zápase mužstiev z opačných pólov tabuľky to bol taktický boj bez vážnejších šancí. Rozhodujúci moment zápasu prišiel v 54. min., keď sa z jedenástky presadil J. Pánik. Domáci hráči sa v ďalších minútach snažili aspoň vyrovnať, ale niekoľko akcií sa im nepodarilo dotiahnuť a vážnejšiu šancu si už do konca zápasu nevypracovali.
Góly: 54. J. Pánik (11 m). R Otrubčák, 120. FK: Rom - P. Máté (80. Tóth), Halászik (75. Renczés), Zuzula, Leckési, Bende, Vanek, Sobonya, Kókai, Dóša, Zahoran. KFC: Guťan - M. Lackó, Szép, Pacalaj, Chmelo, Turnai (47. Vida), Pánik, Jasenek, Dobiaš (64. R. Lackó), Dávid (89. Čontoš), Kalman (90. Čardáš).

Veľký Meder - Veľké Lovce 0:1 (0:0). Hostia prišli s taktikou brániť. Domáci mali celý zápas viac loptu na kopačkách. Najmä v prvom polčase si vypracovali niekoľko šancí, ktoré volali po góle. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, domáci stále búšili do súpera, no bez gólového efektu. Naopak, skóre otvárali hostia z ojedinelej akcie a tento gól sa napokon ukázal ako rozhodujúci.
Góly: 60. J. Ivan. R Kiš, 150. MŠK: Varga - Zadeh, Cseh, Pöthe, Boya, Zvoncsár (65. Csölle), Gagič (46. Király), Oláh (72. Mészáros), Gamkrelidze, Bujka (77. Kákics), Pisár. TJ: Hužovič (54. Norovský) - Hajko, Endrödy, Lontoš, J. Ivan (90. Agh), Szolnoki, Bagala, Jurky, Galovič, A. Ivan (75. Konecsný), Krčmár.

Hrušovany - D. Saliby 3:1 (1:0). Domáci tlačili súpera po celý zápas. Po úvodných šanciach na oboch stranách prišli chvíle Bégera. Najskôr mieril do bočnej siete, ale vzápätí s prehľadom otvoril skóre a gólom zároveň oslávil svoje narodeniny. Volej stopéra Kochana z dobrých 35 m zlikvidoval brankár. Po hodine prišiel rýchly brejk hostí a Bednár vyrovnal, ale už o minútu kontroval Béger po prihrávke Soboňu - 2:1. Výhru poistil Barta po individuálnej akcii.
Góly: 31. a 61. M. Béger, 77. M. Barta - 60. D. Bednár, R Varga, 150. OFK: Holička - Sipos, Kochan, Slíž, Polúch, Jankovič (71. Boldiš), Pavlovič (84. P. Grman), Barta, Hrnčár, Soboňa (79. J. Ryban), Béger. TJ: Valenský - Nagy, Lang (38. Varga), Mudroch, Göndör, Prístavok, Freňák, Keszely, Kiss, Halák, Bednár.

Tovarníky - Svätý Peter 4:0 (0:0). Domáci hráči nastúpili s veľkým odhodlaním odčiniť dve domáce zaváhania. Vrece s gólmi sa roztrhlo až po prestávke. Na center A. Candráka si nabehol Rusňák st. a hlavou otvoril skóre. V. Candrák zvýšil umiestnenou strelou a A. Candrák v brejku obišiel aj brankára - 3:0. Skóre uzavrela prudká hlavička Laciku od brvna za čiaru. Hostia za celý zápas neohrozili domáceho brankára a môžu ďakovať svojmu gólmanovi, že neinkasovali viac gólov.
Góly: 49. M. Rusňák st., 58. V. Candrák, 75. A. Candrák, 85. D. Lacika, R Turba, 200. OFK: Mikuláš - Sák (86. Kyčerka), Schwarz, Rusňák ml., Lacika, Kapusta (90. Stískal), Milić (71. Omelka), A. Candrák, V. Candrák (84. Helbich), M. Rusňák st., Fiala (62. Mrázik). OŠK: Kelkó - Tárnok, Cséplo, Németh, Lakatoš (76. Fiala), Kianek, Pšenák (60. Jóba), Krajčír, Benyó, Péntek, Spevák.

Neded - Štúrovo 2:2 (2:1). V dôležitom derby rozhodol veľmi prudký vietor, v prvom polčase ho mali v chrbte hostia, rýchlo udreli, z 18 metrov sa trafil Molnár (0:1). Neded zapol, v skrumáži sa zorientoval Kunovský (1:1) a po faule naňho premenil penaltu Szöcs (2:1). Po obrátke držal Štúrovo skvelý Straňák, no výkon zlepšilo aj vpredu, hlavičkou v malom vápne vyrovnal Tóth (2:2). Domáci v závere tlačili, ale Obassi a Kunovský neuspeli, a tak sa zrodila spravodlivá remíza.
Góly: 18. T. Kunovský, 38. T. Szöcs (11 m) - 6. P. Molnár, 69. G. Tóth. R Fabian, 200. FC: Wagner - Ambruš (79. D. Szalay), T. Kovács, Szöcs, G. Kalmár (86. Pataši), Ambassa, Guemache, Kunovský, Gábriš, Dlhý, Nikolič. MŠO: Straňák - Baka, Á. Valent (46. G. Tóth), E. Molnár (74. Vavrík), P. Molnár (90. Flender), S. Balog (83. D. Tóth), Pintér, Urblík, T. Varga, K. Saláta, Tácsik.

Čeľadice - Vydrany 0:5 (0:4). Domáci sa podvolili skvelému futbalu legionárskej kolónie z Vydrian, o triedu lepší súper ich do ničoho nepustil a opäť raz ukázal, že horné poschodia tabuľky sú Čeľadiciam na míle vzdialené. Kotulovcom nešla rozohrávka, moderný futbal v priamom prenose im predviedla hlavne krásna akcia hostí na jeden dotyk zavŕšená trefou Mukalengu.
Góly: 7. L. Mukalenga, 16. A. Gnyp, 38. a 64. A. Gögh (11 m), 42. L. Belkovics. R Mokoš, 200. SLOVAN: Lacina - Ľ. Horváth, Lomen, Čiffáry, Kotula, I. Farkaš, Valachy (42. M. Ďuriš), Koprda, Čambal, Melo, Klučár. FC: Olejník - Busánszky, Gnyp (62. Hrazdílek), R. Molnár, Mukalenga, Belkovics (70. Komrhel), Gögh (75. D. Nagy), Bíró, Piven, Stojanovič, Bögi.

Imeľ - Kozárovce 3:3 (0:2). Hostia mali raketový vstup do zápasu a úvodné minúty mali viac z hry. Domáci hráči sa dostali k slovu až po polhodine hry a začali sa viac tlačiť do útoku. Po zmene strán prevzali opraty zápasu domáci, čoho výsledkom boli rýchle dva góly. V 71. minúte však naklonil misky váh na stranu hostí Ďurina. Deľbu bodov napokon zariadil žolík z lavičky D. Máte.
Góly: 65. M. Hübsch, 66. D. Straňák, 84. D. Máté - 2. L. Švec, 6. T. Londák, 71. J. Ďurina. R Čulák, 230. TJ: Balogh - M. Hübsch, A. Simonics, Babicz (61. V. Hübsch), Oršolík, Bacigál, Gál, Kender, Csontos, Varga (37. Straňák), Lovász (56. D. Máté). FK: Doležaj - Kotora, Lenard, Ďurina, Hoľka (85. Ondrejka), Bíňovský, Londák, Krkoš, Krajči (78. Viglaský), Demian, Švec (90. Skačan).

H. Obdokovce - Šurany 3:0 (2:0). Domáci začali svižne a tlakom, ale paradoxne mohli skóre otvoriť Šurany, prudká strela z 35 metrov opečiatkovala bránu. „Obdíky“ nepoľavili, po faule na J. Martonku premenil penaltu Balážik (1:0) a to ešte jeho strelu vykopával súper z čiary. Prvý polčas uzavrel center Zsebiho a gól J. Martonku (2:0). V druhom mali viac z hry hostia, ale do vážnej šance sa nedostali, do kolien ich poslal brejk Vaňa (3:0).
Góly: 17. M. Balážik (11 m), 45. J. Martonka, 88. D. Vaňo. R Oselský, 200. OTJ: Bránsky (89. M. Martonka) - Ondrka, Košlab, Kupec, Kuchtiak, Bisák, Zsebi, Krajčír (89. Mondek), Grznár, Balážik (85. Michalec), J. Martonka (63. Vaňo). ŠK: Cvik - Kružlík, Turan, Vašek (63. Homola), Halás, Brath, Blaho (79. Jurík), Fehervári (46. A. Procháczka), Mojko, Kacír (73. P. Procháczka), Tvrdoň.

16. Kolárovo 19 4 4 11 17:31 16 (-11)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 16 - J. Pánik (Kalná n/Hr.), 14 - D. Bednár (D. Saliby), L. Mukalenga (Svätý Peter), 12 - J. Jurky (V. Lovce), D. Kianek (Svätý Peter), G. Tóth (Štúrovo).

ZOSTAVA KOLA: Ľ. Straňák (Štúrovo) - J. Pacalaj (Kalná n/Hr.), M. Zuzula (Kolárovo), R. Krčmár (V. Lovce), D. Lacika (Tovarníky)- J. Boya (Veľký Meder), A. Gögh (Vydrany), M. Poluch (Hrušovany) - M. Béger (Hrušovany), L. Belkovics (Vydrany), T. Kunovský (Neded).

1. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  3. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  4. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  5. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  2. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  3. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

V Nitre prerobili pre covid pacientov už aj časť detskej kliniky

Vedenie nemocnice uvažuje aj nad možnosťou, že v Nitre nezostane počas pandémie žiadne lôžko pre deti. Malých pacientov by v takom prípade prevážali do iných miest.

Riaditeľ nitrianskej nemocnice Milan Dubaj.

Druhý deň testovania v Nitre: Miera pozitivity klesla pod percento

Otestovať sa prišlo vyše 14-tisíc ľudí. Pozitívnych bolo podstatne menej ako pred týždňom.

Administratívu urýchlila nová aplikácia. Mal ju inštalovanú aj Igor z Nitry.

Ščasný: Musíme sa posilniť, s týmto by sme v lige neuspeli

Nitra na štarte prípravy porazila Púchov 2:1. Nastúpil aj 19-ročný odchovanec Dortmundu.