Pondelok, 14. jún, 2021 | Meniny má VasilKrížovkyKrížovky

Volejbalisti napokon strieborní. Vyhral asi lepší, vraví Porubský

Nitranom nevyšiel úvod stretnutia, prehrávali 2:0.

Nitrania po zápase ďakovali svojim fanúšikom. Nitrania po zápase ďakovali svojim fanúšikom. (Zdroj: Ladislav Odráška)

Volejbalisti napokon na zlatý hetrik nedosiahli. V poslednom a rozhodujúcom stretnutí pred fantastickou kulisou ťahali v Prievidzi za kratší koniec.

Najmä v prvom dejstve vyzerali byť Nitrania strémovaní a poľahky ho prehrali. „V prvom sete to bolo z našej strany veľmi nervózne. Neviem, čo nás mohlo tak sužovať. Nevedeli sme si poradiť na útoku,“ analyzoval po stretnutí nahrávač VKP Peter Porubský. Ani druhý set nezačali ideálne, postupne sa však dostávali Nitrania do hry. „V treťom sete sa to otočilo, dvakrát sme sa zasekli v jednom postavení. Nešlo nám to, aj keď sme v poslednom sete mali náskok.“ Veru, Nitrička začala štvrtú periódu dobre, viedla 4:0...

Napriek tomu nemusia mať volejbalisti spod Zobora hlavy v smútku. Tretí rok po sebe získali medailu, po dvoch zlatých tentoraz striebornú. I keď... Po vyrovnaní finálovej série z 1:3 na 3:3 to mohli byť oni, kto nastúpil na rozhodujúci boj v psychickej výhode. „Je super, že sme to dotiahli až na siedmy zápas, možno ani sami sme nečakali, že to zdramatizujeme. Bohužiaľ, vyhral asi lepší,“ vravel Pepo Porubský, ktorý sa pred sezónou vrátil z jednoročného pôsobenia z českého Zlína. „Bola to dobrá sezóna. Pred dvomi rokmi som získal v Nitre titul a chcel som ho zopakovať.“

Náročný rok

Pre Nitru to bola turbulentná sezóna, počas ročníka prišlo v tíme k viacerým zmenám. Tréner Kardoš prakticky stále hľadal optimálnu zostavu. Nezabúdajme, že Bystrina sa do finále prebojovala cez Prešov s odretými ušami. Z tohto pohľadu bolo úspechom, že dotiahla finálovú sériu, v ktorej prehrávala 0:2 a 1:3 na zápasy, do siedmeho duelu. V ňom bol rozdielovým hráčom MVP sezóny, brazílsky univerzál Prievidze Marcilio.

Teoreticky sa dá povedať, že Nitra si titul prehrala so štvrtom zápase série. Viedla v ňom 2:1 a vo štvrtom sete 16:12. Keby ho dotiahla do úspešného konca, mohla v pondelok doma oslavovať titul. To je však len teória.

Aj keď rozhodnúť musel až siedmy duel, všetci Nitrania musia športovo uznať, že zlato vyhral tím, ktorý si to za celú sezónu viac zaslúžil.

Bilancia vo finále: PRIEVIDZA - NITRA: na sety: 15:12, na body: 596:577.

Bilancia celej sezóny: PRIEVIDZA: 30 výhier, 6 prehier, NITRA: 26 výhier, 11 prehier.

Fanúšikovia volejbalu, aj tí z Nitry, si finále užili a sú zaň vďační. V tejto sezóne je volejbal (mužský i ženský) najúspešnejším kolektívnym športom v meste.