Nedeľa, 20. máj, 2018 | Meniny má Bernard
Pridajte si svoje mesto

Kam za kultúrou - divadlá, kiná, koncerty a iné podujatia

Prečítajte si, čo všetko vás tento týždeň čaká v Divadle Andreja Bagra, Starom divadle Karola Spišáka, v krajskej knižnici, Krajskom osvetovom stredisku, v galérii, múzeách, hudobných kluboch a podobne.

Tento týždeň si môžete v Starom divadle pozrieť hru Legenda o Svoradovi a Benediktovi.(Zdroj: MICHAL LACHKOVIČ )

NITRA
DAB

23. 4. o 18.30 h – Ľudia, miesta a veci, VS, 25. 4. o 10.00 h – Jánošík, VS, po predstavení beseda s režisérom Rastislavom Ballekom, scénografom Jurajom Gráfelom a hercami DAB, 25. 4. o 18.30 h – Jánošík, VS, posledné predstavenie v Nitre, 26. 4. o 18.30 h – Žltým včelám žlté slzy, Š, 28. 4. o 18.30 h – Zaľúbený Shakespeare, VS
Stála výstava fotografií hercov DAB, vo foyer

SDKS
24. - 26. 4. o 9.30 h – Legenda o Svoradovi a Benediktovi, ŠT, 24. 4. o 9.30 h – Divadlo Žihadlo: Zajko Lajko, VS, 25. 4. o 9.30 h – Divadlo Žihadlo: Farbičková princezná, VS, 29. 4. o 10.00 h – Hop, Š, 29. 4. o 15.00 h – Danka a Janka, ŠT,
Soňa Mrázová: VER-I-TAS – do 4. 5., v Galérii Foyer

Článok pokračuje pod video reklamou

NOVÉ DIVADLO V DMS
25. – 27. 4. o 9.30 a 25. 4. o 19.00 h - Anna Franková

CINEMAX
23. – 25. 4. o 16.10 a 18.20 h – Dubček, 23. 4. o 16.00 a 24. 4. o 15.20 h – Dve a pol kačky, 23. – 25. 4. o 18.40 a 20.40 h – Pepík, 23. a 24. 4. o 18.30 h - Vadí nevadí, 23. a 24. 4. o 20.30, 25. 4. o 17.30 (obe 2D) a 23. 4. o 18.10 h (3D) - Besnenie, 23. – 25. 4. o 16.20 h - Deň čo deň, 23. a 24. 4. o 20.50 h - Fakjú pán profesor 3, 23. – 25. 4. o 16.30 h - Králik Peter, 23. – 25. 4. o 20.20 h - Ready Player One: Hra sa začína, BABSKÁ JAZDA: 24. 4. o 18.00 h - Dve nevesty a jedna svadba, PREDPREMIÉRA: 25. 4. o 20.00 (3D) a 20.30 h (2D) - Avengers: Nekonečná vojna

MLYNY CINEMAS
23. – 25. 4. o 19.00 a 20.15 h – Dubček, 23. – 25. 4. o 14.55 a 15.50 h - Dve a pol kačky, 23. – 25. 4. o 17.50 h – Pepík, 23. – 25. 4. o 19.45 h – Súboj pohlaví, 23. – 25. 4. o 18.05 a 20.50 h - Vadí nevadí, 23. – 25. 4. o 16.50 a (nehrá sa 25. 4.) 20.30 h ATMOS - Besnenie, 23. – 25. 4. o 17.35 a (nehrá sa 25. 4.) 20.00 h - Fakjú pán profesor 3, 23. – 25. 4. o 15.50 h - Deň čo deň, 23. – 25. 4. o 14.55 a 17.45 h ATMOS - Ready Player One: Hra sa začína, 23. – 25. 4. o 16.05 h - Králik Peter, 25. 4. o 20.00 (2D) a 20.30 h (3D ATMOS) - Avengers: Nekonečná vojna

KINOKLUB TATRA
23. 4. o 18.00 h – Festival študentských filmov Áčko, vstup voľný, najzábavnejšie animované filmy, 23. 4. o 20.00 h – Dubček, 24. 4. o 20.00 h – Niekto to rád zahalené

NOVÉ ZÁMKY
KINO MIER

24. 4. o 19.30 h – Dubček, 25. 4. o 17.00 h – Dve a pol kačky, o 19.30 h – Filmový klub: The Florida Project, 26. 4. o 17.00 h – Otcova volga, o 19.30 h – Avengers: Nekonečná vojna, 27. 4. o 17.00 h – Dve nevesty a jedna svadba, o 19.30 h – Avengers: Nekonečná vojna, 28. 4. o 15.00 h – Jönnek a kacskák, o 17.00 h – Dve nevesty a jedna svadba, o 19.30 h – Avengers: Nekonečná vojna, 29. 4. o 15.00 h – Včielka Maja 2: Sladké hry, o 17.00 h – Avengers: Nekonečná vojna, o 20.00 h – Dancer

ŠTÚROVO
KINO DANUBIUS

24. 4. o 19.00 h – Súboj pohlaví, 25. 4. o 19.00 h – Pepík, 26. 4. o 19.00 h – Až na dno, 27. 4. o 19.00 h – Avengers: Nekonečná vojna, 28. 4. o 17.00 h – Dve a pol kačky, o 19.00 h – Avengers: Nekonečná vojna, 29. 4. o 17.00 h – Dve a pol kačky, o 19.00 h – Dve nevesty a jedna svadba

KOMÁRNO
KINO TATRA

23. 4. o 17.00 h – Králik Peter, o 19.15 h – Tombolás, 24. 4. o 17.00 h – Nyúl Péter, o 19.15 h – Vadí nevadí, 25. 4. o 17.00 h – Jönnek a kacskák, o 19.30 h – Avengers: Nekonečná vojna, 26. 4. o 17.00 h – Avengers: Nekonečná vojna, o 20.00 h – Szűzőrség, 27. 4. o 17.00 h - Szűzőrség, o 20.00 h – Avengers: Nekonečná vojna, 28. 4. o 10.00 h – Jönnek a kacskák, o 13.30 h – Sherlock Gnomes, o 15.30 h – Avengers: Nekonečná vojna, o 18.45 h – Éjjeli napfény, o 21.00 h – Avengers: Nekonečná vojna, 29. 4. o 10.00 h – Dve a pol kačky, o 13.00 h – Sherlock Gnomes, o 15.00 h – Dve nevesty a jedna svadba, o 17.00 h – Szűzőrség, o 19.15 h – Avengers: Nekonečná vojna

NITRA
NITRIANSKA GALÉRIA

Prednášky o súčasnom výtvarnom umení VIII. so zameraním na dizajn – vstup voľný: Marián Laššák: Dizajn s presahom - 24. 4. o 18.00 h
Vertical Limit - 26. 4. o 18.00 h, Galéria mladých, potrvá do 10. 6., autorka: Diana Cencer Garafová, kurátorka: Diana Klepoch Majdáková
Bez nenávisti? – do 30. 4., Reprezentačné sály, autori: Ivanka M. Čonková, Magda Fabyańczyk, Francesca a Sára, Lukáš Houdek a ďalší

PONITRIANSKE MÚZEUM
Po stopách pravekých metalurgov. Svedectvo bronzového veku
- do 31. 5., výstava archeologických nálezov, obrazových príloh a replík odevov, šperkov, nástrojov, zbraní a keramiky
Skvosty dávnovekého Slovenska – stála expozícia vyše 2100 nálezov od doby kamennej až po 18. storočie, Nitriansko v zrkadle dejín - najvýznamnejšie nálezy z Nitry a okolia, Život v lesných a vodných biotopoch - dermoplastické preparáty

KD ČÁPOR
Divadelný súbor Família: premiéra komédie Zabijeme Zuzu
– 29. 4. o 17.00 h

TRAFAČKA
Rockové trio NiCE z Talianska
- 23. 4. o 20.00 h
Raňajkuj dizajn - 24. 4. o 10.00 h, Andrej & Andrej - grafické štúdio: tvorba nových a redizajn existujúcich značiek, tvorba písma, ilustrácia, knižný dizajn, plagáty, videoklipy...
Diskusia Nitra a životné prostredie - 24. 4. o 18.00 h, diskutovať prídu členovia výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie za SaS, Anna Zemanová, Radoslav Pavelka a poslankyňa NR SR za SaS Renáta Kaščáková
Vibrácie - 26. 4. o 20.00 h, naživo zahrajú hudobný producent Ingrediens a DJ Ikon
Ateliér Médea: 18+ - potrvá do 9. 5., výstava študentov kurzov Štúdia pre dospelých v Ateliéri Médea

DMS
Starobylá Nitra
– do 2. 5., výstava olejomalieb Vojtecha Kertésza
Beh o pohár Domu MS v Nitre – 29. 4. o 10.00 h, 12. ročník krosového behu po trase Nitra - Párovské háje a späť, prezentácia od 8.00 h v Dome MS
Kultúrne potulky: Adela a Viktor Vinczeovci, folklórny súbor Dubina z Rožňavy a Desmod - 30. 4. o 10.00 h
Pondelok: Stolnotenisový krúžok pre deti a mládež, Mladá Matica Nitra – šerm - 19.00 h, Utorok: od 14.30 h – filatelisti (nepárny týždeň), Mladá Matica Nitra – šerm - 19.00 h, Štvrtok: Dobový spolok Satyros - 18.00 h, Nové divadlo – skúšky a predstavenia, Teatro Moliére – skúšky

KOSTOLY
Ars Organi Nitra 2018 – medzinárodný organový festival

BAZILIKA SV. EMERÁMA
Jens Korndörfer
- 29. 4. o 19.00 h, program: diela G. Muffata, N. de Grignyho, J. S. Bacha, R. Schumanna či M. Regera
Vladimír Kopec - 13. 5. o 19.00 h, program: diela D. Buxtehudeho, J. S. Bacha, D. Zipoliho, G. Morandiho, F. Mendelssohn Bartholdyho či G. Liberta
Erzsébet Windhager-Geréd - 27. 5. o 19.00 h, program: diela J. S. Bacha, G. Böhma, R. Falcinelliho, T. Escaicha a vlastné improvizácie
EVANJELICKÝ KOSTOL SVÄTÉHO DUCHA
Ines Schüttengruber (organ) a Marie-Luise Schottleitner (tanec) - 6. 5. o 19.00 h, program: skladby G. Muffata, J. S. Bacha, F. Peetersa, F. Mendelssohna Bartholdyho a W. Sausenga
Mária Magyarová Plšeková - 20. 5. o 19.00 h, program: diela V. Lübecka, J. S. Bacha, J. Stanleyho, F. Mendelssohna, S. Karg-Elerta a J. Rosinského

SYNAGÓGA
45. Nitrianska hudobná jar 2018: Nitrianska hudobná jar ZUŠ Jozefa Rosinského v Nitre - festival mladých interpretov zo ZUŠ:
Tóny srdca
- 23. 4. o 17.00 h, spomienkový hudobný večer venovaný Martine Čiefovej, účinkujú: žiaci a pedagógovia ZUŠ J. Rosinského a ich hostia
Po stopách dávnej hudby - 24. 4. o 17.00 h, koncert žiakov ZUŠ J. Rosinského a Musicantica Slovaca
Stretnutie pri strunách - 25. 4. o 17.00 h, IX. ročník gitarového koncertu študentov slovenských a zahraničných umeleckých škôl
Hudba nás spája - 26. 4. o 17.00 h, účinkujú: Komorný sláčikový orchester Junior, ZUŠ Jozefa Kresánka Bratislava, diriguje: Jana Spálová, Sláčikový orchester ZUŠ Jozefa Rosinského, diriguje: Jana Csámpaiová, vstup voľný
Koncert k storočnici znovuzískania poľskej nezávislosti Monte Verde Ensemble (partnerské mesto Zielona Góra) - 28. 4. o 18.00 h, Emilia Bernacka - klavír, Mariusz Monczak, Mikolaj Monczak - husle, Ewa Moczak - sprievodné slovo, program: diela poľských skladateľov, vstup voľný
Cirkus Circulus – potrvá do 6. 5., tvorba členov skupiny Play-art
Stále výstavy: História a tradície Židov v Nitre, Shraga Weil: Grafika, Nitrianske pohľady Aleny Bugárovej

KKKK
Celý apríl:
Sovy Slovenska – výstava, Jozef Miloslav Hurban – výstava - 130. výročie úmrtia, 100. výročie ukončenia 1. svetovej vojny – výstava, Júlia Winklerová – výstava
Největší tajemství třetí říše - 26. 4. o 14.00 h, prednáška Milana Zacha-Kučeru spojená s ukážkami filmov

KOS
Štúrovo rečnenie
– 23. 4. o 9.00 h, workshop pre deti, mládež aj dospelých v rečníckom prejave
Astro-klub - 24. 4. o 17.30 h
Kométy – astronomická prednáška – 24. 4. 20.00 h
Pozorovanie oblohy vo hvezdárni – 24. 4. 20.30 – 22.30 h, pozorujeme Mesiac, Venušu a Jupiter konjunkciu (priblíženie) Mesiaca a hviezdy Regulus
Šijeme pre potešenie – dielňa pre dospelých - 25. 4. o 15.00 h
Klub grafológie – začiatočníci – 25. 4. o 17.00 h
Fotoklub APF - 25. 4. o 17.00 h
Na scénu – 27. a 28. 4. o 9.00 h, krajská súťaž a prehliadka neprofesionálneho divadla mladých a dospelých, v Starom divadle
Znie pieseň Podzoboria – 29. 4. o 16.00 h, 10. ročník prehliadky hudobného folklóru, vo Veľkom Cetíne

ŠPORTOVÁ HALA KLOKOČINA
Atlantída
– 24. 4. o 19.00 h, muzikál Jána Ďurovčíka na najväčšie hity Mira Žbirku

NOVÁ PEKÁREŇ
Vec
– 27. 4. o 19.00 h

PKO
2. ročník charitatívneho majálesu Nitra v kroji
- 30. 4. od 17.00 h, stavanie mája a prehliadka krojov regiónu Nitrianskeho kraja, do tanca hrá Profil, účinkuje mužská spevácka skupina Lidovec zo Solčian a Heligonkári zo Zvolenskej Slatiny

FRANKIE ROCK CLUB
Dereš + Broken Rain
– 28. 4. o 20.00 h

NÁJOMNÁ JEDNOTKA 210
Komédia Na koho to slovo padne
– 23. 4. o 19.00 h

MUSIC A CAFE
uniQuiz #1: zábavný vedomostný kvíz pre 4-8-členné partie
- 23. 4. o 19.00 h
Pecha Kucha Night - 25. 4. o 20.00 h
Juraj Griglak Trio feat. Poogie Bell, Eugen Vizvary - 26. 4. o 20.30 h
Temné kecy: One man show – Jerry Velmajster - 27. 4. o 20.30 h

OC CENTRO
Rómovia v Centro Nitra
– 23. 4. od 15.00 h, v spolupráci s UKF, prezentácia rómskej tradičnej i modernej hudby, remesiel, módna prehliadka...

OC GALÉRIA MLYNY
Cirkulátor
– do 29. 4., medzinárodná súťaž reklamnej tvorby študentov, výstava najlepších prác
Dni originality – 28. a 29. 4., výstava originálneho umenia, módy a módnych doplnkov, prezentácia remesiel

SPM
Expozície SPM a Skanzen: zbierkový predmet mesiaca
– plastika sv. Floriána, je v múzeu od roku 1979, pôvodne bola vo výklenku na priečelí budovy lesného závodu Žitavany
Otvorené: október – apríl: po – št 9.00 – 17.00, pi do 15.00 h, so a ne zatvorené, máj – september: po – št a so 9.00 – 17.00, pi do 15.00 h, ne – 13.00 – 17.00, vstupy pre organizované skupiny v počte viac ako 15 osôb nahlásiť min. 2 dni vopred

AGROKOMPLEX
Mladý tvorca 2018, Job Expo 2018 a European Job Days 2018
– 26. a 27. 4.
Burza exotov a Farmárske trhy - 13. 5., 24. 6., 22. 7. a 26. 8.

ZLATÉ MORAVCE
MESTSKÉ MÚZEUM
Stále výstavy:
Spoločensko-vedná expozícia, archeologické, historické, numizmatické, etnografické a umelecké predmety, ktoré pochádzajú z Požitavia aj z iných regiónov a krajín, Prírodovedná expozícia - paleontologické nálezy a mineralogická zbierka, zaujímavé sú najmä obrovské drevné opály a zlatinky
Podoba keramiky – do 27. 4., výstava hrnčiarskych nádob a predmetov z hliny z dielne Jána Fialu

SEREĎ
MÚZEUM – FÁNDLYHO FARA
Stále expozície:
Prehistória seredského regiónu, Hrad Šintava, Obrázky odviate časom - výstava dobových pohľadníc zo zbierky Rastislava Petroviča, Lapidárium s barokovými sochami, Expozícia v Múzejnej záhrade s pilierom stredovekého kostola s kamennými fragmentmi z hotelov Lichtner a Frištaczký a výstava tehál zo zbierky Dušana Irsáka
Stanislav Harangozó: Farebný koncert – do 24. 5.

DK
Heligonica
– 27. 4. o 18.00 h

MÚZEUM HOLOKAUSTU
Stopy/reflexie minulosti
– výstava, do 10. 5.

NÁMESTIE SLOBODY
Flora Fest 2018
- 30. 4. od 15.00 h a 1. 5. od 10.00 h

ŠAĽA
SD VEČA
Výstava žiackych prác z Večianskej palety
– 23. 4. – 4. 5. 9.00 – 15.00 h
Tvorivé dielne pre dospelých – 24. 4. o 16.00 h

PRIBINOV PARK
Stavanie mája
– 30. 4. o 17.00 h

KS VEČIERKA
Tvorivé dielne pre MŠ
– 25. 4. o 9.00 h

DK
Divadlo ŠOK: Odchody vlakov
– 29. 4. o 18.00 h

DOM ĽUDOVÉHO BÝVANIA
Expozícia:
vyznačuje sa sochovou konštrukciou krovu, trstinovou strechou a vypletanými stenami obytnej časti objektu, podľa vročenia na pôvodnej mešternici bol postavený v roku 1831, mobiliár poskytlo Vlastivedné múzeum v Galante a je skoro identický s predchádzajúcou expozíciou
Krása minerálov a polodrahokamov v šperku – do 27. 4. 13.00 – 16.30 h, výstava šperkov Alžbety Kunovej


GALANTA
MsKS
Divadelné predstavenie Otvorené manželstvo
– prekladá sa na október, lístky zostávajú v platnosti
Opereta Csárdáskirálynő - Čárdášová princezná - 24. 4. o 16.00 a 19.00 h
Stretnutie nielen pre osamelých - 28. 4. o 19.00 h

MIEROVÉ NÁMESTIE
Stavanie mája 2018
– 30. 4. o 17.00 h

NEOGOTICKÝ KAŠTIEĽ
Daniel Boris: Svetlo a tieň
– do 31. 5., v severnom krídle

VLASTIVEDNÉ MÚZEUM
Výstava Avari a Slovania na sever od Dunaja
– do 12. 5.
Deň vysunutých expozícií - 24. 4. od 8.00 h, prehliadka Domu ľudového bývania v Matúškove a Vodného mlynu v Jelke

NOVÉ ZÁMKY
DOM KULTÚRY
Klavírny recitál Tamása Feketeho
– 28. 4. o 19.00 h

MATICA SLOVENSKÁ
Street fotografie Ondreja Bertu
– do 30. 4.

GALÉRIA UMENIA ERNESTA ZMETÁKA
Stále expozície:
Diela 16. – 20. storočia z daru akad. mal. Ernesta Zmetáka a Danice Zmetákovej, Stála expozícia Lajosa Kassáka z daru Kláry Kassákovej
Ateliér Dušana Kállaya – do 12. 5., práce študentov a absolventov Ateliéru voľnej grafiky a ilustrácie VŠVU

ROS
Okresné kolo celoštátnej súťaže AMFO
– do 30. 4.

MÚZEUM JÁNA THAINA
Rožňavské cechy
– do 19. 5., cechový život v Rožňave v 16. – 18. storočí

KNIŽNICA ANTONA BERNOLÁKA
Alžbeta Vadkerti-Havranová: Farebné vibrácie kreativity
- do 30. 4., výstava spojená s prehliadkou šperkov a plstených výrobkov výtvarníčky a šperkárky

ŠPORTOVÁ HALA MILÉNIUM
Nazareth 50´
- jubilejné koncerty legendárnej škótskej rockovej kapely - 26. 4. o 19.00 h

COUNTYR CITY PUB
Koncert House of Blues
- 28. 4. o 20.30 h

KOMÁRNO
MsKS
Hangácsi Márton –
23. 4. o 19.00 h

MESTO
Komárňanské dni
– 26. 4 až 1. 5.

DOM MATICE SLOVENSKEJ
Workshop Metodika ľudových tancov Podunajska
- 19. 5., 13. 10. a 17. 11. 8.00 – 17.00 h

ŠTÚROVO
MESTSKÉ MÚZEUM
Prezentácia časopisu Esztergom és Vidéke
– 24. 4. o 17.00 h


  1. Záhradky na sídlisku zlikvidovali, začína sa výstavba bytov Foto 1 116
  2. Lezec spadol zo skál pod zrúcaninou hradu Gýmeš Foto 761
  3. Fotogaléria: FC Nitra - Senica 5:2 486
  4. V Gáni padli obidva traťové rekordy 271
  5. Moravcami sa šíri strach z ubytovne pre zahraničných robotníkov 118
  6. Mladšie dorastenky UDHK majú slovenský titul Foto 117
  7. Polícia zadržala nočného vlamača 89
  8. Ďalšie potraviny budú otvorené kratšie. Spôsobili to aj zlodeji 83
  9. Vzorky odoberajú každý rok len z dvadsiatich pieskovísk Foto 71
  10. Korupcia na univerzite: Skúšajúci pri konfrontácii so študentom neobstál 48

Najčítanejšie správy

Nitra

Záhradky na sídlisku zlikvidovali, začína sa výstavba bytov

Bytové domy mali pôvodne stáť na parkovisku. Presunuli ich kvôli petícii.

Lezec spadol zo skál pod zrúcaninou hradu Gýmeš

Muža previezol vrtuľník do nitrianskej nemocnice.

Fotogaléria: FC Nitra - Senica 5:2

Futbalisti Nitry dnes nastrieľali Senici päť gólov, spečatili konečné siedme miesto a zahrajú si baráž o Európsku ligu.

V Gáni padli obidva traťové rekordy

Šiesty ročník Behu Gáňom priniesol doteraz najkvalitnejšiu konkurenciu medzi mužmi aj ženami. Výsledkom bolo výrazné prekonanie traťových rekordov zásluhou B. Csibu a L. Janečkovej.

Moravcami sa šíri strach z ubytovne pre zahraničných robotníkov

Za hoaxy označili šíriace sa správy tri naše zdroje, vrátane manželky konateľa firmy, ktorá vlastní budovu.

Blízke regióny

Tržnica je po pol roku trápenia konečne hotová

„Šapitó“ dokončia počas prevádzky. Šesť mesiacov problémov sa však už skončilo.

Spartak zakončil majstrovskú sezónu prehrou proti Trenčínu

V poslednom ligovom kole podľahol Spartak futbalistom Trenčína.

Päť hráčov Spartaka, o ktorých bude v lete veľký záujem

O týchto piatich hráčov Spartaka bude v lete obrovský záujem.

FOTOGALÉRIA: Bábätká z levickej pôrodnice (17., 18. a 19. týždeň)

Prinášame vám prehľad novorodeniatok, ktoré sme odfotili v levickej nemocnici počas uplynulých týždňov a ich fotky sme zverejnili aj v pondelňajšom vydaní MY Týždeň na Pohroní.

Všetky správy

Švajčiari porazili aj Kanadu a senzačne postúpili do finále MS

Švajčiarsko sa vo finále stretne so Švédskom.

Odhalili stámilióny, robia to po večeroch. Čo robí opozícia

V poslednom období zaberá opozičným poslancom investigatíva celé dni.

Peter Lipa: Moje skutočné meno bolo pre mňa nebezpečné

Peter Lipa oslavuje 75 rokov. Hovorí, že pri živote ho drží záujem o hudbu.

Hokej už hrať nebude. Hossa sa sťahuje na Slovensko

Marián Hossa vynechal pre zdravotné problémy celú sezónu 2017/2018.

Pellegrini o Kiskových slovách: Prezident začína hrať politické hry

Exminister vnútra Tomáš Drucker navrhol zákon, ktorým sa má meniť menovanie prezidenta policajného zboru.