Pondelok, 19. apríl, 2021 | Meniny má JelaKrížovkyKrížovky

Kam za kultúrou - divadlá, kiná, koncerty a iné podujatia

Prečítajte si, čo všetko vás tento týždeň čaká v Divadle Andreja Bagra, Starom divadle Karola Spišáka, v krajskej knižnici, Krajskom osvetovom stredisku, v galérii, múzeách, hudobných kluboch a podobne.

Tento týždeň si môžete v Starom divadle pozrieť hru Legenda o Svoradovi a Benediktovi.Tento týždeň si môžete v Starom divadle pozrieť hru Legenda o Svoradovi a Benediktovi. (Zdroj: MICHAL LACHKOVIČ )

NITRA
DAB

23. 4. o 18.30 h – Ľudia, miesta a veci, VS, 25. 4. o 10.00 h – Jánošík, VS, po predstavení beseda s režisérom Rastislavom Ballekom, scénografom Jurajom Gráfelom a hercami DAB, 25. 4. o 18.30 h – Jánošík, VS, posledné predstavenie v Nitre, 26. 4. o 18.30 h – Žltým včelám žlté slzy, Š, 28. 4. o 18.30 h – Zaľúbený Shakespeare, VS
Stála výstava fotografií hercov DAB, vo foyer

SDKS
24. - 26. 4. o 9.30 h – Legenda o Svoradovi a Benediktovi, ŠT, 24. 4. o 9.30 h – Divadlo Žihadlo: Zajko Lajko, VS, 25. 4. o 9.30 h – Divadlo Žihadlo: Farbičková princezná, VS, 29. 4. o 10.00 h – Hop, Š, 29. 4. o 15.00 h – Danka a Janka, ŠT,
Soňa Mrázová: VER-I-TAS – do 4. 5., v Galérii Foyer

Skryť Vypnúť reklamu

NOVÉ DIVADLO V DMS
25. – 27. 4. o 9.30 a 25. 4. o 19.00 h - Anna Franková

CINEMAX
23. – 25. 4. o 16.10 a 18.20 h – Dubček, 23. 4. o 16.00 a 24. 4. o 15.20 h – Dve a pol kačky, 23. – 25. 4. o 18.40 a 20.40 h – Pepík, 23. a 24. 4. o 18.30 h - Vadí nevadí, 23. a 24. 4. o 20.30, 25. 4. o 17.30 (obe 2D) a 23. 4. o 18.10 h (3D) - Besnenie, 23. – 25. 4. o 16.20 h - Deň čo deň, 23. a 24. 4. o 20.50 h - Fakjú pán profesor 3, 23. – 25. 4. o 16.30 h - Králik Peter, 23. – 25. 4. o 20.20 h - Ready Player One: Hra sa začína, BABSKÁ JAZDA: 24. 4. o 18.00 h - Dve nevesty a jedna svadba, PREDPREMIÉRA: 25. 4. o 20.00 (3D) a 20.30 h (2D) - Avengers: Nekonečná vojna

MLYNY CINEMAS
23. – 25. 4. o 19.00 a 20.15 h – Dubček, 23. – 25. 4. o 14.55 a 15.50 h - Dve a pol kačky, 23. – 25. 4. o 17.50 h – Pepík, 23. – 25. 4. o 19.45 h – Súboj pohlaví, 23. – 25. 4. o 18.05 a 20.50 h - Vadí nevadí, 23. – 25. 4. o 16.50 a (nehrá sa 25. 4.) 20.30 h ATMOS - Besnenie, 23. – 25. 4. o 17.35 a (nehrá sa 25. 4.) 20.00 h - Fakjú pán profesor 3, 23. – 25. 4. o 15.50 h - Deň čo deň, 23. – 25. 4. o 14.55 a 17.45 h ATMOS - Ready Player One: Hra sa začína, 23. – 25. 4. o 16.05 h - Králik Peter, 25. 4. o 20.00 (2D) a 20.30 h (3D ATMOS) - Avengers: Nekonečná vojna

Skryť Vypnúť reklamu

KINOKLUB TATRA
23. 4. o 18.00 h – Festival študentských filmov Áčko, vstup voľný, najzábavnejšie animované filmy, 23. 4. o 20.00 h – Dubček, 24. 4. o 20.00 h – Niekto to rád zahalené

NOVÉ ZÁMKY
KINO MIER

24. 4. o 19.30 h – Dubček, 25. 4. o 17.00 h – Dve a pol kačky, o 19.30 h – Filmový klub: The Florida Project, 26. 4. o 17.00 h – Otcova volga, o 19.30 h – Avengers: Nekonečná vojna, 27. 4. o 17.00 h – Dve nevesty a jedna svadba, o 19.30 h – Avengers: Nekonečná vojna, 28. 4. o 15.00 h – Jönnek a kacskák, o 17.00 h – Dve nevesty a jedna svadba, o 19.30 h – Avengers: Nekonečná vojna, 29. 4. o 15.00 h – Včielka Maja 2: Sladké hry, o 17.00 h – Avengers: Nekonečná vojna, o 20.00 h – Dancer

ŠTÚROVO
KINO DANUBIUS

24. 4. o 19.00 h – Súboj pohlaví, 25. 4. o 19.00 h – Pepík, 26. 4. o 19.00 h – Až na dno, 27. 4. o 19.00 h – Avengers: Nekonečná vojna, 28. 4. o 17.00 h – Dve a pol kačky, o 19.00 h – Avengers: Nekonečná vojna, 29. 4. o 17.00 h – Dve a pol kačky, o 19.00 h – Dve nevesty a jedna svadba

Skryť Vypnúť reklamu

KOMÁRNO
KINO TATRA

23. 4. o 17.00 h – Králik Peter, o 19.15 h – Tombolás, 24. 4. o 17.00 h – Nyúl Péter, o 19.15 h – Vadí nevadí, 25. 4. o 17.00 h – Jönnek a kacskák, o 19.30 h – Avengers: Nekonečná vojna, 26. 4. o 17.00 h – Avengers: Nekonečná vojna, o 20.00 h – Szűzőrség, 27. 4. o 17.00 h - Szűzőrség, o 20.00 h – Avengers: Nekonečná vojna, 28. 4. o 10.00 h – Jönnek a kacskák, o 13.30 h – Sherlock Gnomes, o 15.30 h – Avengers: Nekonečná vojna, o 18.45 h – Éjjeli napfény, o 21.00 h – Avengers: Nekonečná vojna, 29. 4. o 10.00 h – Dve a pol kačky, o 13.00 h – Sherlock Gnomes, o 15.00 h – Dve nevesty a jedna svadba, o 17.00 h – Szűzőrség, o 19.15 h – Avengers: Nekonečná vojna

NITRA
NITRIANSKA GALÉRIA

Prednášky o súčasnom výtvarnom umení VIII. so zameraním na dizajn – vstup voľný: Marián Laššák: Dizajn s presahom - 24. 4. o 18.00 h
Vertical Limit - 26. 4. o 18.00 h, Galéria mladých, potrvá do 10. 6., autorka: Diana Cencer Garafová, kurátorka: Diana Klepoch Majdáková
Bez nenávisti? – do 30. 4., Reprezentačné sály, autori: Ivanka M. Čonková, Magda Fabyańczyk, Francesca a Sára, Lukáš Houdek a ďalší

PONITRIANSKE MÚZEUM
Po stopách pravekých metalurgov. Svedectvo bronzového veku
- do 31. 5., výstava archeologických nálezov, obrazových príloh a replík odevov, šperkov, nástrojov, zbraní a keramiky
Skvosty dávnovekého Slovenska – stála expozícia vyše 2100 nálezov od doby kamennej až po 18. storočie, Nitriansko v zrkadle dejín - najvýznamnejšie nálezy z Nitry a okolia, Život v lesných a vodných biotopoch - dermoplastické preparáty

KD ČÁPOR
Divadelný súbor Família: premiéra komédie Zabijeme Zuzu
– 29. 4. o 17.00 h

TRAFAČKA
Rockové trio NiCE z Talianska
- 23. 4. o 20.00 h
Raňajkuj dizajn - 24. 4. o 10.00 h, Andrej & Andrej - grafické štúdio: tvorba nových a redizajn existujúcich značiek, tvorba písma, ilustrácia, knižný dizajn, plagáty, videoklipy...
Diskusia Nitra a životné prostredie - 24. 4. o 18.00 h, diskutovať prídu členovia výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie za SaS, Anna Zemanová, Radoslav Pavelka a poslankyňa NR SR za SaS Renáta Kaščáková
Vibrácie - 26. 4. o 20.00 h, naživo zahrajú hudobný producent Ingrediens a DJ Ikon
Ateliér Médea: 18+ - potrvá do 9. 5., výstava študentov kurzov Štúdia pre dospelých v Ateliéri Médea

DMS
Starobylá Nitra
– do 2. 5., výstava olejomalieb Vojtecha Kertésza
Beh o pohár Domu MS v Nitre – 29. 4. o 10.00 h, 12. ročník krosového behu po trase Nitra - Párovské háje a späť, prezentácia od 8.00 h v Dome MS
Kultúrne potulky: Adela a Viktor Vinczeovci, folklórny súbor Dubina z Rožňavy a Desmod - 30. 4. o 10.00 h
Pondelok: Stolnotenisový krúžok pre deti a mládež, Mladá Matica Nitra – šerm - 19.00 h, Utorok: od 14.30 h – filatelisti (nepárny týždeň), Mladá Matica Nitra – šerm - 19.00 h, Štvrtok: Dobový spolok Satyros - 18.00 h, Nové divadlo – skúšky a predstavenia, Teatro Moliére – skúšky

KOSTOLY
Ars Organi Nitra 2018 – medzinárodný organový festival

BAZILIKA SV. EMERÁMA
Jens Korndörfer
- 29. 4. o 19.00 h, program: diela G. Muffata, N. de Grignyho, J. S. Bacha, R. Schumanna či M. Regera
Vladimír Kopec - 13. 5. o 19.00 h, program: diela D. Buxtehudeho, J. S. Bacha, D. Zipoliho, G. Morandiho, F. Mendelssohn Bartholdyho či G. Liberta
Erzsébet Windhager-Geréd - 27. 5. o 19.00 h, program: diela J. S. Bacha, G. Böhma, R. Falcinelliho, T. Escaicha a vlastné improvizácie
EVANJELICKÝ KOSTOL SVÄTÉHO DUCHA
Ines Schüttengruber (organ) a Marie-Luise Schottleitner (tanec) - 6. 5. o 19.00 h, program: skladby G. Muffata, J. S. Bacha, F. Peetersa, F. Mendelssohna Bartholdyho a W. Sausenga
Mária Magyarová Plšeková - 20. 5. o 19.00 h, program: diela V. Lübecka, J. S. Bacha, J. Stanleyho, F. Mendelssohna, S. Karg-Elerta a J. Rosinského

SYNAGÓGA
45. Nitrianska hudobná jar 2018: Nitrianska hudobná jar ZUŠ Jozefa Rosinského v Nitre - festival mladých interpretov zo ZUŠ:
Tóny srdca
- 23. 4. o 17.00 h, spomienkový hudobný večer venovaný Martine Čiefovej, účinkujú: žiaci a pedagógovia ZUŠ J. Rosinského a ich hostia
Po stopách dávnej hudby - 24. 4. o 17.00 h, koncert žiakov ZUŠ J. Rosinského a Musicantica Slovaca
Stretnutie pri strunách - 25. 4. o 17.00 h, IX. ročník gitarového koncertu študentov slovenských a zahraničných umeleckých škôl
Hudba nás spája - 26. 4. o 17.00 h, účinkujú: Komorný sláčikový orchester Junior, ZUŠ Jozefa Kresánka Bratislava, diriguje: Jana Spálová, Sláčikový orchester ZUŠ Jozefa Rosinského, diriguje: Jana Csámpaiová, vstup voľný
Koncert k storočnici znovuzískania poľskej nezávislosti Monte Verde Ensemble (partnerské mesto Zielona Góra) - 28. 4. o 18.00 h, Emilia Bernacka - klavír, Mariusz Monczak, Mikolaj Monczak - husle, Ewa Moczak - sprievodné slovo, program: diela poľských skladateľov, vstup voľný
Cirkus Circulus – potrvá do 6. 5., tvorba členov skupiny Play-art
Stále výstavy: História a tradície Židov v Nitre, Shraga Weil: Grafika, Nitrianske pohľady Aleny Bugárovej

KKKK
Celý apríl:
Sovy Slovenska – výstava, Jozef Miloslav Hurban – výstava - 130. výročie úmrtia, 100. výročie ukončenia 1. svetovej vojny – výstava, Júlia Winklerová – výstava
Největší tajemství třetí říše - 26. 4. o 14.00 h, prednáška Milana Zacha-Kučeru spojená s ukážkami filmov

KOS
Štúrovo rečnenie
– 23. 4. o 9.00 h, workshop pre deti, mládež aj dospelých v rečníckom prejave
Astro-klub - 24. 4. o 17.30 h
Kométy – astronomická prednáška – 24. 4. 20.00 h
Pozorovanie oblohy vo hvezdárni – 24. 4. 20.30 – 22.30 h, pozorujeme Mesiac, Venušu a Jupiter konjunkciu (priblíženie) Mesiaca a hviezdy Regulus
Šijeme pre potešenie – dielňa pre dospelých - 25. 4. o 15.00 h
Klub grafológie – začiatočníci – 25. 4. o 17.00 h
Fotoklub APF - 25. 4. o 17.00 h
Na scénu – 27. a 28. 4. o 9.00 h, krajská súťaž a prehliadka neprofesionálneho divadla mladých a dospelých, v Starom divadle
Znie pieseň Podzoboria – 29. 4. o 16.00 h, 10. ročník prehliadky hudobného folklóru, vo Veľkom Cetíne

ŠPORTOVÁ HALA KLOKOČINA
Atlantída
– 24. 4. o 19.00 h, muzikál Jána Ďurovčíka na najväčšie hity Mira Žbirku

NOVÁ PEKÁREŇ
Vec
– 27. 4. o 19.00 h

PKO
2. ročník charitatívneho majálesu Nitra v kroji
- 30. 4. od 17.00 h, stavanie mája a prehliadka krojov regiónu Nitrianskeho kraja, do tanca hrá Profil, účinkuje mužská spevácka skupina Lidovec zo Solčian a Heligonkári zo Zvolenskej Slatiny

FRANKIE ROCK CLUB
Dereš + Broken Rain
– 28. 4. o 20.00 h

NÁJOMNÁ JEDNOTKA 210
Komédia Na koho to slovo padne
– 23. 4. o 19.00 h

MUSIC A CAFE
uniQuiz #1: zábavný vedomostný kvíz pre 4-8-členné partie
- 23. 4. o 19.00 h
Pecha Kucha Night - 25. 4. o 20.00 h
Juraj Griglak Trio feat. Poogie Bell, Eugen Vizvary - 26. 4. o 20.30 h
Temné kecy: One man show – Jerry Velmajster - 27. 4. o 20.30 h

OC CENTRO
Rómovia v Centro Nitra
– 23. 4. od 15.00 h, v spolupráci s UKF, prezentácia rómskej tradičnej i modernej hudby, remesiel, módna prehliadka...

OC GALÉRIA MLYNY
Cirkulátor
– do 29. 4., medzinárodná súťaž reklamnej tvorby študentov, výstava najlepších prác
Dni originality – 28. a 29. 4., výstava originálneho umenia, módy a módnych doplnkov, prezentácia remesiel

SPM
Expozície SPM a Skanzen: zbierkový predmet mesiaca
– plastika sv. Floriána, je v múzeu od roku 1979, pôvodne bola vo výklenku na priečelí budovy lesného závodu Žitavany
Otvorené: október – apríl: po – št 9.00 – 17.00, pi do 15.00 h, so a ne zatvorené, máj – september: po – št a so 9.00 – 17.00, pi do 15.00 h, ne – 13.00 – 17.00, vstupy pre organizované skupiny v počte viac ako 15 osôb nahlásiť min. 2 dni vopred

AGROKOMPLEX
Mladý tvorca 2018, Job Expo 2018 a European Job Days 2018
– 26. a 27. 4.
Burza exotov a Farmárske trhy - 13. 5., 24. 6., 22. 7. a 26. 8.

ZLATÉ MORAVCE
MESTSKÉ MÚZEUM
Stále výstavy:
Spoločensko-vedná expozícia, archeologické, historické, numizmatické, etnografické a umelecké predmety, ktoré pochádzajú z Požitavia aj z iných regiónov a krajín, Prírodovedná expozícia - paleontologické nálezy a mineralogická zbierka, zaujímavé sú najmä obrovské drevné opály a zlatinky
Podoba keramiky – do 27. 4., výstava hrnčiarskych nádob a predmetov z hliny z dielne Jána Fialu

SEREĎ
MÚZEUM – FÁNDLYHO FARA
Stále expozície:
Prehistória seredského regiónu, Hrad Šintava, Obrázky odviate časom - výstava dobových pohľadníc zo zbierky Rastislava Petroviča, Lapidárium s barokovými sochami, Expozícia v Múzejnej záhrade s pilierom stredovekého kostola s kamennými fragmentmi z hotelov Lichtner a Frištaczký a výstava tehál zo zbierky Dušana Irsáka
Stanislav Harangozó: Farebný koncert – do 24. 5.

DK
Heligonica
– 27. 4. o 18.00 h

MÚZEUM HOLOKAUSTU
Stopy/reflexie minulosti
– výstava, do 10. 5.

NÁMESTIE SLOBODY
Flora Fest 2018
- 30. 4. od 15.00 h a 1. 5. od 10.00 h

ŠAĽA
SD VEČA
Výstava žiackych prác z Večianskej palety
– 23. 4. – 4. 5. 9.00 – 15.00 h
Tvorivé dielne pre dospelých – 24. 4. o 16.00 h

PRIBINOV PARK
Stavanie mája
– 30. 4. o 17.00 h

KS VEČIERKA
Tvorivé dielne pre MŠ
– 25. 4. o 9.00 h

DK
Divadlo ŠOK: Odchody vlakov
– 29. 4. o 18.00 h

DOM ĽUDOVÉHO BÝVANIA
Expozícia:
vyznačuje sa sochovou konštrukciou krovu, trstinovou strechou a vypletanými stenami obytnej časti objektu, podľa vročenia na pôvodnej mešternici bol postavený v roku 1831, mobiliár poskytlo Vlastivedné múzeum v Galante a je skoro identický s predchádzajúcou expozíciou
Krása minerálov a polodrahokamov v šperku – do 27. 4. 13.00 – 16.30 h, výstava šperkov Alžbety Kunovej


GALANTA
MsKS
Divadelné predstavenie Otvorené manželstvo
– prekladá sa na október, lístky zostávajú v platnosti
Opereta Csárdáskirálynő - Čárdášová princezná - 24. 4. o 16.00 a 19.00 h
Stretnutie nielen pre osamelých - 28. 4. o 19.00 h

MIEROVÉ NÁMESTIE
Stavanie mája 2018
– 30. 4. o 17.00 h

NEOGOTICKÝ KAŠTIEĽ
Daniel Boris: Svetlo a tieň
– do 31. 5., v severnom krídle

VLASTIVEDNÉ MÚZEUM
Výstava Avari a Slovania na sever od Dunaja
– do 12. 5.
Deň vysunutých expozícií - 24. 4. od 8.00 h, prehliadka Domu ľudového bývania v Matúškove a Vodného mlynu v Jelke

NOVÉ ZÁMKY
DOM KULTÚRY
Klavírny recitál Tamása Feketeho
– 28. 4. o 19.00 h

MATICA SLOVENSKÁ
Street fotografie Ondreja Bertu
– do 30. 4.

GALÉRIA UMENIA ERNESTA ZMETÁKA
Stále expozície:
Diela 16. – 20. storočia z daru akad. mal. Ernesta Zmetáka a Danice Zmetákovej, Stála expozícia Lajosa Kassáka z daru Kláry Kassákovej
Ateliér Dušana Kállaya – do 12. 5., práce študentov a absolventov Ateliéru voľnej grafiky a ilustrácie VŠVU

ROS
Okresné kolo celoštátnej súťaže AMFO
– do 30. 4.

MÚZEUM JÁNA THAINA
Rožňavské cechy
– do 19. 5., cechový život v Rožňave v 16. – 18. storočí

KNIŽNICA ANTONA BERNOLÁKA
Alžbeta Vadkerti-Havranová: Farebné vibrácie kreativity
- do 30. 4., výstava spojená s prehliadkou šperkov a plstených výrobkov výtvarníčky a šperkárky

ŠPORTOVÁ HALA MILÉNIUM
Nazareth 50´
- jubilejné koncerty legendárnej škótskej rockovej kapely - 26. 4. o 19.00 h

COUNTYR CITY PUB
Koncert House of Blues
- 28. 4. o 20.30 h

KOMÁRNO
MsKS
Hangácsi Márton –
23. 4. o 19.00 h

MESTO
Komárňanské dni
– 26. 4 až 1. 5.

DOM MATICE SLOVENSKEJ
Workshop Metodika ľudových tancov Podunajska
- 19. 5., 13. 10. a 17. 11. 8.00 – 17.00 h

ŠTÚROVO
MESTSKÉ MÚZEUM
Prezentácia časopisu Esztergom és Vidéke
– 24. 4. o 17.00 h

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

  1. Dodávame len preverené riešenia, hovorí šéf ABRA Software
  2. Zase pozeráte do obrazovky? Radí fyzioterapeut aj očný lekár
  3. Volkswagen Touareg: Prvá liga za slušné peniaze
  4. Veľká jarná súťaž o cestu do Ománu
  5. Flexibilita, nedielna súčasť činnosti logistického providera
  6. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku
  7. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
  8. Pozor, stravné môže vzbudiť vlnu nevôle vašich zamestnancov
  9. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
  10. Prihláste sa na odber nových newslettrov od SME
  1. V COOP Jednote aj počas pandémie vybavíte všetko
  2. DPDgroup zanalyzovala správanie zákazníkov počas pandémie
  3. Čo bude v 2021 inak pri stavebnom povolení pre domy
  4. Konečne! PLANEO Elektro opäť otvára predajne
  5. Nech trénujete kdekoľvek, nikdy nešportujete sami
  6. Obnoviteľné zdroje energie na FVT
  7. Volkswagen Touareg: Prvá liga za slušné peniaze
  8. Veľká jarná súťaž o cestu do Ománu
  9. Flexibilita, nedielna súčasť činnosti logistického providera
  10. Firmy požadujú väčšiu flexibilitu
  1. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič 37 776
  2. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku 20 906
  3. Zo žraloka rybka. Ako sa rozpadlo impérium Maria Hoffmanna? 18 476
  4. Leto na ostrove Malta: desať najkrajších miest 8 863
  5. Krvou a železom: Ako Bismarck pred 150 rokmi zjednotil Nemecko 8 814
  6. Slovákom hrozia malé dôchodky. V čom je problém? 8 684
  7. Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť! 7 995
  8. Plánujete dovolenku na leto? Toto sú najkrajšie pláže Turecka 7 869
  9. Veľkonočné inšpirácie, rozhovor so Zuzanou Šebovou 7 713
  10. Prihláste sa na odber nových newslettrov od SME 7 159
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Členovia OZ Godinov majer pred kaplnkou.

Vrábeľská samospráva plánuje zveľadiť aj okolie pamiatky.

2 h

Mesto chce do škôl kúpiť termobrány. Uchádza sa o dotáciu.

4 h
Slovenské hádzanárky dnes v Šali prehrali so Srbskom.

Hádzanárky Slovenska bojujú o postup na MS 2021 v baráži so Srbskom a po prvom dueli v Šali ich šance klesli na minimum. Favoritky dvojzápasu si odniesli víťazstvo v pomere 26:19.

17. apr
Ján Čimo pri agrometeostanici.

Zlodej sa po niekoľkých dňoch na pole vrátil. Odniesol aj snímače.

17. apr

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Martin Spano, rodák z Čaky.

16. apr

Martinčanka úprimne o tom, aké tienisté stránky prináša život s peknou tvárou.

23 h

Ďalšie obce hlásia nulovú pozitivitu.

23 h

Starostovia obcí, ktoré sa v rámci Trnavského kraja nachádzajú v blízkosti turisticky vyhľadávaných lokalít, riešia pravidelne viacero problémov. Jedným je aj parkovanie nezodpovedných vodičov, ktorí často nemajú problém zaparkovať auto aj v chránenej krajinnej oblasti v Malých Karpatoch.

18. apr

Už ste čítali?