Štvrtok, 18. október, 2018 | Meniny má Lukáš

Čeľadická štvorka

IV. LIGA JV: Neded pokoril lídra z Kalnej. Hrušovany otočili zápas s Vydranmi. Rudolf Gál strelil do 4. minúty dva góly! Veľký Meder má prvú jarnú výhru.

Skóre zápasu Nededu s Kalnou n/Hr. otváral domáci Obassi Fritz Ambassa (vľavo). (Zdroj: Milan Pospiš)

Veľký Meder - Svätý Peter 3:0 (3:0). Domáci mali raketový vstup do zápasu, priamo z rohového kopu sa presadil Cong. Gól hostí zaskočil, nevedeli sa dlho dostať do tempa. Naopak, domáci hýrili aktivitou a dostávali sa aj do šancí. Jednu z nich premenil opäť Cong. Prvý polčas uzavrel individuálnou akciou Oláh. V druhom dejstve domáci hráči, vedomí si náskoku, nedovolili hosťom ani len skorigovať.
Góly: 2. a 35. P. Cong, 43. T. Oláh. R D. Kukan, 120. MŠK: Márton - Vígh, Zadeh, Cseh, Pöthe, Ntsogo, Zvoncsár (85. Csölle), Gagič (72. Tóth), Oláh (46. Mészáros), Bujka (77. Pisár), Cong (75. Kákics). OŠK: Bilkó - Kürthy, Gumbér, Kianek, Péntek, Tárnok (46. Lakatoš), Németh, Spevák, Krajčír, Benyó, Pšenák (77. Fiala).

Kolárovo - Veľké Lovce 2:1 (1:1). Skóre otváral po chybe domácej obrany Prúčny. Domácim sa podarilo ešte do prestávky vyrovnať zásluhou Kókaia. V druhom dejstve Kolárovo dotiahlo obrat, keď sa po centri Leckésiho hlavičkou presadil Kókai. V ďalšom priebehu zápasu mohol tento hráč zavŕšiť aj hetrik, ale hostí podržal brankár Hužovič.
Góly: 43. a 68. M. Kókai - 34. R. Prúčny. R Kotrec, 100. FK: Rom - P. Máté, Zuzula, Pavlík, Leckési, Bende (80. Renczés), Vanek, Sobonya (31. Mucha), Kókai, Dóša (68. Halászik), Zahoran. TJ: Hužovič - Hajko, Endrödy, Pavlatovský, Lontoš, J. Ivan (54. Agh), Szolnoki, Bagala (72. Benyus), Prúčny, Krčmár, Konecsný (46. A. Ivan).

Hrušovany - Vydrany 2:1 (0:1). Vydrany viedli z penalty, podľa domácich prísnej. Hrušovany sa postupne osmeľovali, pohrozili Grman a Poluch. Po hodine faulovali hostia Jankoviča, išli do desiatich a Poluch z bieleho bodu vyrovnal - 1:1. O tri minúty po krásnej akcii Sipos - Rusinko - Béger prišiel vedúci gól. Hrušovany mali po zmene strán hru pod kontrolou a víťazstvo si nenechali vziať.
Góly: 60. M. Poluch (11 m), 63. M. Béger - 10. A. Gögh. ČK: 59. Bondoa (V). R Černej, 250. OFK: Holička - Sipos, Kochan, Slíž, Poluch, Rusinko (72. Soboňa), Grman, Jankovič (79. J. Ryban), Barta (88. Vičan), Pavlovič (87. Boldiš), Béger. ŠK: Olejník - Busánszky, Gnyp, Trajcsik, Molnár (67. Hrazdílek), Biró (52. Bögi), Mukalenga, Gögh, Bondoa, Stojanović, Piven.

Tovarníky - Šurany 2:2 (1:1). Tovarníky dostali rýchlu studenú sprchu, keď center zľava umiestnil do brány Kacír. Vyrovnať mohli Lacika a Fiala, prišlo to až po rohovom kope a zásahu M. Rusňáka st. Aj druhý polčas načal gól Kacíra po veľkej chybe pri rozohrávke - 1:2. Tovarníky sa snažili s výsledkom niečo urobiť, ale gól nie a nie prísť ani z najvyloženejších šancí. Mrázik trafil tyč. Až v 88. min. center Kapustu zakončil hlavou M. Rusňák st.
Góly: 30. a 88. M. Rusňák st. - 1. a 49. D. Kacír. R Slaštan, 150. OFK: Mikuláš - Fiala (46. Mrázik), Sák, M. Kopún, M. Rusňák ml., Lacika, Kapusta, Milić (71. Omelka), V. Candrák, A. Candrák, M. Rusňák st. ŠK: Cvik - P. Prochaczka, Kružlík, Vašek, Blaho, Fehervári, A. Procháczka (59. Turan), Halás (65. Mojko), Kacír (75. Janák), Tvrdoň, Brath (83. Homola).

Neded - Kalná n/Hr. 2:0 (2:0). Domáci nastúpili bez Szöcsa a na lídra sa vytiahli. Po Imeli majú aj skalp Kalnej. Mali navrch, 40-metrový pas Ambruša trafil Obassi, Kunovský si vypýtal i penaltu i ju bezpečne premenil. Hostia po pauze zmenili rytmus, ale nededská obrana na čele s Chalánym odolala a triumf mohol ešte prikrášliť Nikolič. Minimálne treťoligové stretnutie zvládli aj rozhodcovia Bényi, Lévai, Farkaš. Reklama na futbal!
Góly: 12. O. Ambassa, 37. T. Kunovský. R Bényi, 250. FC: Wagner - Ambruš, Chalány, Dlhý, G. Kalmár, Ambassa, T. Kovács, Guemache (89. Pataši), Kunovský, Nikolič (80. L. Kalmár), Szalay. KFC: Guťan - M. Lackó, Szép, J. Pacalaj, J. Pánik, Jasenek, Kalman (50. Chmelo), Vida, Flídr (86. Almáši), Turnai (60. Dobiaš), Solčiansky (64. R. Lackó).

Imeľ - D. Saliby 3:1 (2:1). Gál unikol a potom napálil z diaľky a bolo 2:0, vzápätí sa Dolným Salibám zranil brankár Valenský a tak bol už v ôsmej minúte oheň na streche. Hosť Keszely síce volejom znížil, ale Kender zo štandardky poistil a Imeľ si už víťazstvo bez starostí postrážil.
Góly: 3. a 4. R. Gál, 60. R. Kender - 27. N. Keszely. R Berec, 150. TJ: Balogh - M. Hübsch, A. Simonics, Babicz (54. P. Varga), Oršolík, T. Bacigál (71. Lovász), R. Gál, Kender, R. Csontos, M. Gajdoš (51. V. Hübsch), D. Máté (87. Boros). DRUŽST.: Valenský (8. Tomaček), M. Nagy (44. Mudroch), Knausz, Göndör, Prístavok, Freňák (81. P. Farkas), Lang (71. F. Varga), Keszely (67. R. Szabo), M. Kiss, Sz. Halák, Bednár.

Čeľadice - H. Obdokovce 4:1 (2:1). Domáci eliminovali štandardky vysokých Hornoobdokovčanov a hoci po rohu inkasovali, roztočili pekné akcie, Valachyho obaľovačka, Čambalov priamy kop, Klučárova koncovka po hĺbkovom pase Čambala a Koprdova penalta znamenali 4:1. A tak mohli za Čeľadice debutovať dorastenci Beňačka a Varga.
Góly: 36. L. Valachy, 42. M. Čambal, 68. L. Klučár, 90. Da. Koprda (11 m) - 21. M. Uhrík. R Košťál, 150. TJ: Lacina - Ľ. Horváth, Lomen, Čiffáry, Kotula, I. Farkaš, Koprda, Čambal, Melo (85. Beňačka), Klučár (81. M. Varga), Valachy (78. Ďuriš). OTJ: Bránsky - Dobrotka, J. Košlab, Uhrík, Ondrka, P. Bisák, Kupec, Zsebi, M. Grznár (76. Michalec), M. Balážik, Vaňo (62. J. Martonka).

Štúrovo - Kozárovce 1:0 (0:0). Prvý polčas sa lopta pohybovala prevažne medzi šestnástkami, do šancí sa oba celky dostávali veľmi málo. Po prestávke boli diváci svedkami viac otvorenej hry. Hosťujúci kapitán Lenard v nájazde na brankára zlyhal, čo po štandardnej situácii potrestal Vavrík. Kozárovce aj napriek nastrelenému brvnu v závere zvrátiť priebeh nedokázali.
Góly: 87. E. Vavrík. R Ma. Kollárik, 200. ŠK: Fazekaš - Baka, Valent, Molnár (90. Flender), Balog, Pintér, Urblík, Varga (60. Vavrík), Saláta, G. Tóth (81. Bábsky), D. Tóth (46. Tácsik). ŠK: Doležaj - Kotora, B. Lenard (46. Demian), Skačan, M. Lenard, Ďurina (46. Londák), Bíňovský, Víglaský, Krkoš (62. Hoľka), Krajči, Švec (82. Ďurovič).

Veľkým Lovciam odrátajú 3 body.

ZOSTAVA KOLA: M. Hužovič (Veľké Lovce) - Š. Chalány (Neded), P. Slíž (Hrušovany), J. Kotula (Čeľadice) - R. Gál (Imeľ), P. Cong (Veľký Meder), E. Vavrík (Štúrovo), A. Candrák (Tovarníky) - M. Kókai (Kolárovo), T. Kunovský (Neded), M. Begér (Hrušovany).

NAJLEPŠÍ STRELCI: 18 - J. Pánik (Kalná n/Hr.), 14 - D. Bednár (D. Saliby), L. Mukalenga (Svätý Peter), 13 - D. Kianek (Svätý Peter), 12 - J. Jurky (V. Lovce), G. Tóth (Štúrovo), M. Rusňák st. (Tovarníky).

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  2. Umenie investovať: Nemusíte byť znalec, aby ste zhodnotili krásu