Streda, 20. február, 2019 | Meniny má Lívia

Seredčania opäť rozdávali radosť (+VIDEO)

II. LIGA: ŠKF dosiahol včera druhé najvyššie víťazstvo v sezóne, séria nepriestrelnosti brankára Ružinského pokračuje.

Skóre otváral Adam Morong, jedným gólom prispel aj Ľubomír Ulrich. Skóre otváral Adam Morong, jedným gólom prispel aj Ľubomír Ulrich. (Zdroj: Štefan Hubinák)

Sereď - Bardejov 6:0 (3:0)
Za pekného slnečného počasia začali domáci tradičným náporom. V 2. min. išiel strelecký pokus Richnáka tesne nad. Potom pohrozili hostia, Lukáč hlavičkoval z päťky nad brvno. V 17. min. po rohu Bilasa netrafil hlavou dobre loptu Djiby Ba a medzi tri žrde sa nezmestil pokus Ventúru. V 26. min. vyslal nebezpečný priamy kop z 18 m Mečiar, tesne netrafil bránu. Prvý gól padol v 33. min., po prihrávke Richnáka dokopával Morong do prázdnej brány. O tri minúty išla tiahla strela Bilasa z 25 metrov nad. V 40. min. sa po centri Mečiara pekne zavesil do vzduchu Djiby Ba a zvýšil vedenie ŠKF. V poslednej minúte prvého dejstva natiahol pekne z hranice šestnástky Ventúra - 3:0.

Načítavám video...

Po prestávke opečiatkoval Loduha z priameho kopu brvno. V 53. minúte išiel Ulrich sám na brankára, snažil sa o kľučku, ale Vinclér jeho úmysel prečítal. Po hodine hry upravil hlavou Popin na 4:0. Ten istý hráč v dvoch dobrých príležitostiach následne netrafil bránu. V 71. min. prihrával Bilas Ulrichovi, ktorý strieľal vedľa. Vynahradil si o štyri minúty, strelou zľava zvyšoval na päťgólový rozdiel. V 82. min. kryl Ružinský strelu Sarkiho. Posledný gól dal po sóle Morong. Po stretnutí sa tradične tlieskalo domácim bojovníkom, ktorý majú na jar z deviatich zápasov skóre 23:0. Ružinský natiahol svoju sériu bez gólu na 810 minút.

Góly: 33. a 84. Morong, 40. Djiby Ba, 45. Ventúra, 60. Popin, 75. Ulrich.
R Nemček, ŽK: Popin - Berežný, Siwahla, Andraščík, Gasser, 457 divákov.
ŠKF: Ružinský - Loduha, Michalík, Djiby Ba, Mečiar (71. D. Baša) - Bilas, Ventúra, Richnák (69. Pankaričan) - Ulrich (77. El-Razek), Popin, Morong.

Michal Gašparík, tréner: „Vedeli sme, že do Serede príde kompaktný mančaft. Prvé minúty z našej strany neboli ideálne. Čakali sme, že v polčase Bardejov prestrieda a posilní útok. Chlapci si schuti zahrali, čakajú nás iba ťažké zápasy s tímami bojujúcimi o záchranu. Chceli by sme udržať nepriestrelnosť nášho brankára čím najďalej, radi by sme mu pomohli k tisícke.“

Ostatné výsledky 26. kola:
Poprad - Komárno 1:1 (0:0), 83. Kukoľ - 68. P. Nagy.
Skalica - Spišská Nová Ves 4:0 (2:0), 45., 84. a 88. Haša, 10. Dolný.

15. Zvolen 25 7 6 12 23:42 27 (-12)
16. Podbrezová B 25 5 6 14 20:45 21 (-15)

1. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
  2. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?
  3. Trápi vás chrípka alebo prechladnutie? Vieme, ako s nimi zatočiť
  4. Lídri farmárov? Jeden je spájaný so zločinom. A druhý?

V centre Nitry bude problém nakúpiť potraviny

Predavačky hovoria, že predajňu Billy v Mlynoch na čas zatvoria, aby ju vynovili.

Keď zatvorili malé Tesco, rady v Bille v Mlynoch sa predĺžili.

Španielsky divadelný festival sa po rokoch konal v Nitre

Súťažilo sa o najlepšie predstavenie, najlepšiu španielčinu či najlepšieho herca.

Na divadelnom festivale predviedli žiaci z bilingválnych gymnázií znalosti i talent.

V nitrianskej nemocnici zomrel pacient s chrípkou

Na klinike anesteziológie a intenzívnej medicíny ležia v súvislosti s chrípkou už štyria pacienti.

Fotogaléria: Pohár ACT

Starší žiaci zo 14 klubov nitrianskej oblasti a dvoch oddielov z družobného olomouckého regiónu bojovali v nedeľu o poháre a trofeje.

Zbežania to dotiahli až k zlatej trofeji. V červenom drese Jozef Lazar.