Vráble bodovali v Nových Zámkoch

III. LIGA: Rezerva Nitry nechala body v Prievidzi. Dubnický líder uštedril Šali šestku. Galanta natiahla sériu bez prehry.

Futbalisti FC ViOn B Vráble získali cenný bod v Nových Zámkoch. Futbalisti FC ViOn B Vráble získali cenný bod v Nových Zámkoch. (Zdroj: Marián Pecho)

Nové Zámky - ViOn B Vráble 1:1 (1:0)
Od prvých minút chytili opraty pevne do svojich rúk domáci futbalisti. Dobré úniky Bodyho, Muchayu ani Szénásiho gól nepriniesli, ich spätné prihrávky zo základnej čiary adresáta nenašli. V 27. min. páli tesne vedľa Eduard Horáče, o desať minút nato skončila dobrá hlavička Hanzela po rohovom kope iba na brvne. Vzápätí opäť unikol obrane hostí rýchlonohý Muchaya, ale s jeho prihrávkou Body opäť nenaložil tak, ako by si tribúny želali. Gól prišiel napokon až v 42. minúte, keď si v pokutovom území Muchaya dokonale pripravil loptu na strelu a poslal ju od brvna do siete. Hostia v prvom polčase veľa útočných akcií nepodnikli a keď aj, dostali sa iba po šestnástku. Aj po zmene strán pokračovali domáci v nepremieňaní aj tých najvyloženejších príležitostí. Po hodine hry kryl hosťujúci brankár prudkú strelu Patrika Horáčka a o dve minúty na to Body mieril v ideálnej šanci iba do spojnice. O malú chvíľu mohol dať gól striedajúci Kuridze, ale pálil vysoko nad. V 64. minúte musel odstúpiť z hry pre zranenie Muchaya, a ostrie domácich útokov sa tým výrazne otupilo. Hostia vycítili šancu a čoraz viac sa dostávali pred Strelčíkovu bránu. Krátko pred koncom sa domáca obrana dopustila v pokutovom území faulu a Renan stanovil z pokutového kopu konečné skóre, ktoré je pre FKM najmä po predvedenom výkone v prvom polčase sklamaním.
Góly: 42. Muchaya - 85. Renan (11 m). R Fehér, ŽK: Ešek, Mpofu - Hlaváč, 330 divákov. FKM: Strelčík - Ešek, Hanzel, Szénási, Dione, Mpofu, Obert (46. Kuridze), E. Horáček (76. Švajda), P. Horáček, Muchaya (64. Kaman), Body. VRÁBLE: Čočišvili – Tonka, Galamboš (64. Hamar), Kotula, Hlaváč, Balko, Zrubec (46. Rumanko), Baggio, Šabík (70. Marek), Krkoška, Šlachta (56. Renan). (RG)

Prievidza - FC Nitra jun. 1:0 (1:0)
Zápas konečne priniesol prvé jarné víťazstvo baníkov. V 43. min. rozhodol o zápase Jánošík, keď využil centrovanú loptu z pravej strany od Adama Krčíka. Hostia mohli v závere stretnutia vyrovnať strelou spoza šestnástky, no domáci brankár Gerath loptu vyrazil. Futbalisti Prievidze sa tak konečne tešili z prvého trojbodového zápisu.
Góly: 44. Jánošík. R Kišš, 187. FC: Šípoš - Mesároš (41. Chmúra), Krajčovič, Galko, Dunda (46. Šútorík), Peseky (85. Stovička), Lola, Záhon (71. Tancik), Zelenka, Chobot, Kinče. (VŠ)

Dubnica - Šaľa 6:0 (3:0)
Favorit nenechal nikoho na pochybách, že ide za ďalšou výhrou. Legionár Vujoševič už v 12. min premenil jedenástku a o sedem minút sa tešil z druhého gólu. Hostia sa nevedeli vysporiadať s hrou domácich a v 30. min inkasovali z ďalšej jedenástky, ktorú premenil Jakúbek. Aj po prestávke líder dominoval a v 66. min po peknej prihrávke Suchého skóroval Janco. O minútu už bolo 5:0, keď sa zblízka nemýlil Čurik. Vysokú výhru Dubnice uzavrel v poslednej minúte Vujoševič, autor hetriku.
Góly: 12. (11 m), 19. a 90. Vujošević, 30. Jakúbek (11 m), 66. Janco, 67. Čurik. R Gašparovič, 250. DUSLO: Porubský (71. Krištof) – Sekulić (71. Melicher), Plešivka, Lovska (46. Galbavý), Ninković, Petráš, Iheme (46. Surányi), Jurík, Hraňo, Sedmák, Morvay.

Nemšová - Galanta 1:1 (1:0)
Vo výbornom zápase sa súperi rozišli spravodlivou remízou. V 2. min prešiel obranou Šiko a otvoril skóre. Množstvo gólových šancí bolo na oboch stranách, ale obaja brankári Žilka a Šálka sa prekonávali. Po prestávke sa dočkali aj hostia a v 56. min Kočiš vyrovnal.
Góly: 2. Šiko - 56. Kočiš. R Bezák, 30. SLOVAN: Šálka - Eliáš, Jakabovič, Vdovjak, Tomiš, Hlavna, Winkler (46. Jakubjak), Pecho (72. Korman), Lenárt (53. Madarász), Kočiš, Herceg (89. Marafkó).

Púchov - Gabčíkovo 0:0
V priemernom zápase bolo množstvo štandardných situácií, ale gólových šancí veľmi málo. Domáci Marek Gajdošík de sľubné akcie nedotiahol do úspešného konca a v 40. min Sibandovu nebezpečnú strelu k žrdi kryl brankár. Po prestávke mali príležitosť aj hostia, no štvrťhodinu pred koncom Boráros hlavičkoval tesne vedľa.
R Drobec, 150. ŠK: Izsmán - Cingel, Turan, Gányovics (44. Simon), Krištan (90. Sánka), Tóth, Bazsó (90. Végh), Lengyel (81. Csóka), Huszár, Polák, Boráros.

V. Ludince – Led. Rovne 2:1 (0:1)
Góly: 58. Soboňa, 69. Tóth - 3. Púček. R Santa, 200. DRUŽST.: Kolčár - Podlucký, Kovács (64. Krupánszki), Vígľaš (81. Dékány), Čtvrtníček, Soboňa (64. Tóth), Letko (89. Kele), Valenta (90. Š. Petráš), Matić, Hlaváčik, Horniak.

Beluša - Topoľčany 5:1 (5:0)
Beluša začala výborne, Jurga zahodil šancu, Gorelka trafil brvno a v 15. min poslal Gorelka panenkovsky jedenástku do brvna. P. Gajdošík netrafil bránu, ale po úniku P. Mišutku Gorelka skóroval do prázdnej brány - 1:0. P. Mišutka zahodil dve šance, ale všetko si vynahradil po prihrávke P. Gajdošíka - 2:0. Salim mohol znížiť, ale Zaťko bol proti. Gorelka zachytil zlý odkop a v 30. min pridal tretí gól. Štvrtý gól dal Hrenák krásnym volejom spoza šestnástky. Ďalší únik Salima likvidoval Zaťko. P. Mišutka sa preštrikoval obranou a v 41. min dal na 5:0. Domáci sa po prestávke uspokojili, veľké šance nevyužili Hrenák s Gorelkom. Čestný gól hostí dal z penalty po Hrenákovom faule Švajlen.
Góly: 15. a 25. Gorelka, 17. a 35. Mišutka, 30. Hrenák - 53. Švajlen (11 m). R Otiepka, 150. MFK: Droppa - Rusnák, Švajlen, Akbas, Števko, Pakanec, Rama Salim, Bories Pérez, Matejov, Húdok, Levák (46. Kopkáš).

Borčice/PB - DAC B/Vrakúň 4:1 (2:0)
V 14. min Bobotovi pomohli domáci obrancovia a na druhej strane začal úradovať Lukáš Slávik. Prvé dve strely mu jeho brat v bráne hostí Matej zneškodnil a poradil si aj s pokusom Borisa. V 40. min po Baránkovom pase Baránek našiel dlhou loptou L. Slávika, a ten k žrdi dal na 1:0. O päť minút ten istý hráč premenil hlavou Borisov center – 2:0. L. Slávik bol pri chuti aj po prestávke, ale jeho dva pokusy sa neujali. Zubek po úniku nezvýšil a Mravcovu hlavičku vyrazil brankár. Viola po chybe obrany znížil na 2:1 a desať minút pred koncom netrafil bránu. V 83. min L. Slávik dosiahol hetrik a v 88. min premenil Čiernikovu prihrávku na štvrtý gól.
Góly: 40., 45., 83. a 88. Slávik - 65. Viola. R Pecek, 140. DAC: Slávik - Švihel, Chabreček, Iván, Viola, Tešlár, Liašenko, Čmelík (46. Slíž), Varga, Szelle, Janček.

Bánovce - Trnava B 1:0 (0:0), 57. Turoň.

1. Dubnica 26 21 4 1 67:7 67 (+25)
2. Borčice/PB 26 18 3 5 63:26 57 (+18)
3. Nové Zámky 26 16 4 6 40:27 52 (+13)
4. Led. Rovne 26 16 3 7 42:23 51 (+12)
5. DAC B/Vrakúň 26 14 4 8 41:23 46 (+4)
6. Nitra jun. 26 13 4 9 48:32 43 (+4)
7. Galanta 26 12 6 8 44:31 42 (+3)