Šaľa priviezla cenné body

III. LIGA: V utorok a stredu sa hralo kompletné 28. kolo. Vráble si pripísali desiatu remízu v sezóne. Rezerva Nitry neuspela na pôde lídra.

Šaľa vyhrala vo Veľkých Ludinciach 4:1. Jeden gólov strelil Denis Galbavý (vpravo). Šaľa vyhrala vo Veľkých Ludinciach 4:1. Jeden gólov strelil Denis Galbavý (vpravo). (Zdroj: Dada Móriová)

Veľké Ludince - Šaľa 1:4 (0:3)
Hráči Šale vyučovali domácich futbalistov Veľkých Ludiniec z efektivity pri zakončovaní svojich šancí. Z prvých štyroch striel skončili hneď tri v domácej bráne a jedna opečiatkovala Kolčárovu tyčku. Aj keď mali domáci hráči územnú prevahu, svoje šance nevedeli využiť. Iskierku nádeje v druhom polčase svojim gólom vykresal domáci Adam Kosák, ale to bolo na bojujúcu Šaľu málo.
Góly: 61. Kosák - 6. a 73. Ninković, 19. Galbavý, 31. Iheme. R Drobec, ŽK: Petráš, 260 divákov.
DRUŽST.: Kolčár - Krupánszki, Dékány (81. Vígľaš), Podlucký, Kele (40. Kosák), Čtvrtníček (40. Tóth), Valenta, Soboňa (60. Letko), Matić, Horniak, Hlaváčik (46. Petráš).
DUSLO: Porubský - Sekulić, Lovska (84. Tubonemi), Ninković, Petráš, Iheme, Jurík (90. Surányi), Hrano, Plešivka, Galbavý, Prúčny.

Bánovce - ViOn B Vráble 0:0
V prvom polčase sa hral iba medzišestnástkový futbal, keď ani jedno z mužstiev poriadne nevystrelilo na bránku. Miernu prevahu mali hostia, ale pozorná domáca obrana stála na pevných nohách. Až v závere polčasu strelu Zajaca vyrazil brankár hostí. Aj v druhom polčase sa hral nezáživný futbal. Hostia mohli o víťazstvo rozhodnúť v samom závere, peknú strelu Baggia ešte krajšie zneškodnil domáci brankár. Priemerné stretnutie sa skončilo zaslúženou deľbou bodov.
R Valentová, 100.
SPARTAK: Korček - Láska (81. Kráľ), Tabak, Halás, Poštrk (74. Minárik), Gajdošík, Turoň, Mrocek, Oravec (90. Okrucký), Zajac (87. Chrenko), Zita (64. Bakši).
VRÁBLE: Pichňa - Galamboš, Hlaváč Šabík (68. Zrubec), Marek, Hamar, Tonka, Šlachta (76. Husár), Krkoška (80. Kuchta), Baggio, Renan.

Dubnica - FC Nitra jun. 1:0 (1:0)
Hostia prišli s jasnou taktikou – neinkasovať. Od začiatku sa stiahli na svoju polovici a Dubnica sa pustila do dobýjania. Dobré šance v úvode nevyužil Vaško, ale po polhodine sa domáci dočkali. Po priamom kope nakopnutú loptu do šestnástky gólman hostí neudržal a dôrazný Pagáč ju poslal do siete. Hneď po prestávke mohol dať definitívu Vaško, ktorý išiel sám na brankára, no namiesto prihrávky Vujoševičovi pred odkrytú bránu zakončil do gólmana. Jakúbek po úniku mieril tesne vedľa, gólom neskončila ani Jancova nebezpečná strela. Hostia až v záverečnej desaťminútovke opustili obrannú ulitu, dvakrát pohrozili po skrumážach, no najlepšia obrana súťaže odolala a Dubnica je opäť bližšie k druholigovým bránam.
Góly: 32. Pagáč. R Santa, 100.
FK: Digaňa - Pagáč, Jakúbek, Švec (81. Václav), Štefánek, Suchý, Vujošević (89. Zahranyčnyj), Janco (69. Buček), Beňo, Čurik (63. Horecký), Vaško (76. Častulín).
FC: Šípoš - Mesároš, Krajčovič, Galko, Peseky (80. Tancík), Lola, Záhon, Zelenka, Vrábel, Pajer, Kinče.

Nové Zámky - Led. Rovne 4:1 (2:0)
Zápas tretieho so štvrtým sľuboval súboj na ostrie noža, ale napokon z toho bola jasná záležitosť domácich. Po vyrovnanom úvode mal prvú vážnejšiu príležitosť domáci Body, ale po dobrej prihrávke Muchayu, chýbala jeho zakončeniu razancia. V 28. minúte vyšla domácim krásna kombinačná akcia. Do pokutového územia si nabehol obranca Dione, ktorý prebral vynikajúco načasovanú prihrávku a elegantne otvoril skóre. Po vedúcom góle FKM ubehli len tri minúty, a domáci priaznivci mohli jasať opäť. Hosťujúci brankár Bačík sa vybral za loptou až k rohovej zástavke, tam mu ju však zobral dotieravý Muchaya a dokráčal s ňou prakticky až do opustenej brány. Domácim vliali dva góly v súperovej sieti na kopačky pohodu, ale hostia mohli v predposlednej minúte prvého dejstva znížiť. Dobrú strelu zo strednej vzdialenosti brankár Strelčík vyrazil iba pred seba, ale Detkova dorážka mierila vysoko nad prázdnu bránu. V druhom polčase Novozámčania prenechali iniciatívu hosťom, a spoliehali sa na rýchle kontry. V 55. minúte dostal dobrú loptu do voľného priestoru striedajúci Kuridze, jeho center našiel Bodyho, ktorý prízemnou krížnou strelou z hranice šestnástky nedal brankárovi najmenšiu šancu – 3:0. O osude stretnutia bolo prakticky rozhodnuté. V 76. minúte opäť vyšiel domácim rýchly protiútok. Tento krát centroval sprava ďalší striedajúci hráč Švajda a Body doklepával loptu do prázdnej brány z tesnej blízkosti. Novozámčania potom až do konca kontrolovali hru, ale hosťom sa predsa len podarilo dať čestný gól. Päť minút pred koncom sa exportnou strelou do šibenice prezentoval Živčic.
Góly: 55. a 76. Body, 28. Dione, 31. Muchaya. R Otiepka, ŽK: Hanzel – Náther, Ďurovec, 180 divákov. FKM: Strelčík – Szénási, Hanzel (74. Piskla), Ešek, Dione – Obert, Mpofu, P. Horáček (62. Kaman), Muchaya (46. Kuridze) – E. Horáček (68. Švajda), Body. Tréner P. Lérant. CRYSTAL: Bačík – Kollár (57. Pišta), Ďurovec, Chmelík, Detko (68. Prekop), Náther (74. Poláček), Púček, Híreš, Buček (86. Červený) – Živčic, Krištof. Tréner M. Púček.

Púchov - Topoľčany 6:1 (3:1)
Púchov si konečne doma zastrieľal a dosiahol prvú jarnú výhru. Po nevyužitých šanciach sa ako prvý presadil v 24. min Marek Gajdošík, ktorý najprv trafil spoluhráča, ale druhý pokus skončil v sieti. Hostia o dve minúty založili rýchlu akciu a po spätnej prihrávke Švajlen vyrovnal. Hrančíkov center zúžitkoval o sedem minút presnou hlavičkou D. Pilný. V 40. min unikajúceho Gajdošíka fauloval obranca a Brezničan premenil jedenástku – 3:1. Po prestávke začal Púchov náporom a brankár hostí zmaril niekoľko nebezpečných striel. V 53. min nestačil na strelu D. Pilného, ktorému prihrával Valašík. O päť minút Gajdošík krížnou strelou zvýšil na 5:1 a v 75. min zblízka dovŕšil hetrik – 6:1. Hostia po prestávke šancu nemali, Púchov mohol vyhrať aj vyššie.
Góly: 24., 58. a 75. Gajdošík, 33. a 53. D. Pilný, 40. Brezničan(11 m) - 26. Švajlen. R Matulová, 100.
FK: P. Pilný - Riška, Gajdošík, Kopiš, Lipták (46. Marman), Sibanda (62. Kendy), Valašík, Hrančík, D. Pilný, Kvaššay (46. Hrnko), Brezničan.
MFK: Droppa - Matejov, Števko (46. Húdok), Nehari, Pakanec (71. Kopkáš), Rusnák, Švajlen, Akbas, Salim, Pérez, Mikula.

Beluša - Galanta 3:1 (2:0)
Úvod patril hosťom, v 2. min Zaťka neprekonal Marafkó a v 5. min v tutovke prestrelil domácu bránu Madarász. Z prvej domácej šance po centri Novisedláka otvoril skóre hlavičkou Mišák v 29. min. Po brejku P. Gajdošíkovi zmaril šancu brankár Galanty Šálka, ale v 37 min Gorelka hlavou po rohu dal druhý gól. V úvode druhého polčasu mohol znížiť Kočiš, ale Zaťko vytlačil strelu na roh. V 62. min Gorelka spoza šestnástky parádne trafil šibenicu – 3:0. Beluša kontrolovala hru, ale v 90. min dosiahol Vdovjak čestný gól – 3:1. Vo veľmi dobrom zápase, ktorý domáci zaslúžene vyhrali, podali dobrý výkon aj rozhodcovia.
Góly: 29. Mišák, 37. a 62. Gorelka - 90. Vdovjak. R Kišš, 100.
KOVO: Zaťko - Hrenák, Kršák, Mišák, Martinka, Gajdošík (81. Ďuriš), Jurga, Novisedlák (46. Bielik), Mikuška, Gažo (90. Šebík), Gorelka (88. Rosina).
SLOVAN: Šálka - Eliáš, Jakabovič, Vdovjak, Hlavna, Jakubjak (64. Winkler), Madarász, Kočiš, Pecho, Marafkó (52. Herceg), Lenárt.

Nemšová - DAC B/Vrakúň 2:1 (0:0)
V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal, viac šancí mali domáci, no do kabín išli mužstvá za bezgólového stavu. Vstup do druhého polčasu vyšiel hosťom, keď v 49. min sa k odrazenej lopte dostal Taritaš a nezaváhal – 0:1. Nemšová pridala a v 65. min po rohu vyrovnal Paška. Už o dve minúty dostal kolmú prihrávku Šiko a nemýlil sa – 2:1. Domáci kontrolovali hru, ale v závere mohli hostia vyrovnať, no šancu nevyužili.
Góly: 65. Paška, 67. Šiko - 49. Taritaš. R Gašparovič, 150.
FKS: Žilka - Vaculík, Beňo, Kostić (82. Ševela), Rudić, Držík, Stojkov, Paška, Petrović (90. Mikloš), Šiko, Mihaljević (46. Svorada).
DAC: Somogyi - Švihel (46. Fronc), Naeem (82. Janček), Chabreček, Iván, Taritaš, Viola, Tešlár, Liašenko (60. Zsidek), Varga, Szelle (77. Trajkovski).

Prievidza - Borčice 1:3 (0:1)
Futbalisti Prievidze podali v tomto zápase kvalitný výkon, ale body si do tabuľky opäť nepripísali. V prvom polčase mali niekoľko šancí, ale v poslednej minúte nastal sporný moment, po ktorom sa kopala penalta a Borčice vyhrávali 1:0. V druhom polčase po štyroch minútach pomerne ľahkú strelu domáci gólman vyrazil pred seba a dobiehajúci Zubek upravil na 0:1. Domácim sa v 52. min. podarilo stav skorigovať, ale o minútu opäť inkasovali, čo ich zlomilo a hostia bez väčších problémov dokráčali k víťazstvu. Diváci na prievidzskom štadióne videli napriek prehre domácich dobrý futbal.
Góly: 52. Lazár - 45. Slávik (11 m), 49. Zubek, 53. J. Valient. R Havran, 158.
BANÍK: Geráth - D. Krčík, Lazár (67. Šlabjar), Sluka, Gunda, Belanec, Kopál, A. Krčík, Jánošík, Viktory, Kozák.
ISKRA: Bobot - Baránek, Púpala, Mravec, Petruš, Čiernik, Boris, Masaryk, Slávik, Zubek (67. V. Valient), J. Valient. IGOR MACKOVIČ

Keď kliknete na červený výsledok, zobrazia sa vám highlighty zo zápasu vďaka spolupráci so značkou sport.video .

Trnava B - Gabčíkovo 1:0 (1:0)
Juniori rozhodli o svojom najtesnejšom triumfe už vo štvrtej minúte, kedy dvojnásobné zaváhanie hosťujúceho gólmana potrestal strelou do prázdnej bránky Čeredničenko. Hostia postupne prevzali na mokrom teréne taktovku, ale vyrovnať sa im nepodarilo. V druhom polčase si už domáci víťazstvo ukočírovali.
Góly: 4. Čeredničenko. R Bezák, 50.
SPARTAK: Takáč - Kiss, Čeredničenko (90. Nemček), Sviatko (66. Martinka), Bogdanovski, Lovás, Gombala, Jašúrek, Zolvík (58. Bango), Vangel (81. Kollár), Oravec.
ŠK: Izsmán - Cingel (75. Vida), Turan, Gányovics (79. Simon), Krištan, Bazsó (83. Labuda), Lengyel, Huszár, Polák, Csóka (60. Végh), Boráros.

1. Dubnica 28 22 5 1 68:7 71
2. Borčice 28 19 4 5 67:28 61
3. Nové Zámky 28 18 4 6 45:28 58
4. Led. Rovne 28 17 3 8 46:27 54
5. DAC B/Vrakúň 28 14 5 9 44:27 47