Sobota, 12. jún, 2021 | Meniny má ZlatkoKrížovkyKrížovky

Na dne tabuľky je husto

V. LIGA JUH: Štyri góly kanoniera Antona Barčáka, hetrik Ádáma Rózsu. V boji o záchranu si polepšili Trstice a Jelka.

Futbalisti Jelky sa tešili z výhry nad Janíkmi. Futbalisti Jelky sa tešili z výhry nad Janíkmi. (Zdroj: fcj)

H. Saliby - Pata 2:2 (1:0), 17. a 78. P. Bódis - 48. T. Dvorský, 80. L. Matušica. V prvom dejstve spálili hostia šesť veľkých šancí, kým domáci boli efektívni. Ich prvá strela (z 20 m) znamenala vedenie. Po obrátke ušiel po krídle Dvorský a vyrovnal. Kalocsaiov priamy kop Bartoň vyrazil, ale keď Jakab našiel Bódisovu hlavu, H. Saliby opäť viedli. Vzápätí si však na odrazenú loptu nabehol Matušica a vyrovnal. V 90. min. zahodil tutovku domáci Bódis. R Petránek, 150.

Jelka - Janíky 2:1 (1:1), 21. E. Nagy, 79. Z. Vasi - 30. A. Gombos. Bojovný, dobrý zápas, rodili sa aj šance na oboch stranách. Po rohovom kope z nacvičeného signálu trafil presne Nagy. Hostia odpovedali, keď nepokrytý Gombos z päťky nemal problém. Aj po obrátke išli oba tímy za víťazstvom. Domáci výkon gradoval, po chybe obrancov hostí dorastenec Vasi zblízka prestrelil brankára - 2:1. R Palka, 150.

Trstice - Šoporňa 1:0 (1:0), 2. V. Kučerjavyj. Trstice vybehli na súpera od prvej minúty a po rohu prišla gólová hlavička Kučerjavého. Hostia sa rýchlo otriasli a druhá polovica prvého polčasu už bola vyrovnaná. V druhom dejstve chcela Šoporňa vyrovnať, bol to zápas ako na hojdačke, ale domáci už výhru obetavosťou ustáli. R Cvešper, 100.

Nový Život - Zlaté Klasy 7:1 (2:1), 22. a 81. L. Marič, 31. F. Šporánek, 46., 55., 65. a 79. A. Barčák - 15. F. Rigó. Od začiatku sa hralo na jednu bránu, ale paradoxne do vedenia išli hostia po dorážke. Domáci stroj sa však rozbehol a jedinou otázkou bola výška skóre. Hostia v 81. min. odstúpili zo zápasu pre nízky počet hráčov. R Lenický, 150.

Lehnice - Štvrtok n/O. 3:2 (0:1), 37. M. Csölle, 72. E. Reicher (11 m), 89. Z. Fekete - 18. a 63. P. Mogrovics. Hostia výkonom v derby pred peknou kulisou vôbec nepripomínali posledné mužstvo tabuľky, hral sa kvalitný zápas, vyhrať chceli obaja. Štvrtok dvakrát viedol, páčil sa najmä druhý gól Mogrovicsa lobom z 35 m na 1:2, ale favorit v závere väčším chcením predsa dokázal otočiť. R Majcher, 300.

V. Blahovo - Sap-Ňárad 4:0 (2:0), 11. a 70. I. Miklóš, 44. T. Molnár, 83. M. Lelkes. Zápas mačky s myšou rozhodli domáci už do prestávky, ľutovať ešte mohli ďalšie šance. Po prestávke Miklóš nepremenil penaltu, ten istý hráč ale z brejku zvýšil na 3:0 a bodku za dobrým futbalom urobil po centri Stojku parádnym gólom Lelkes. Výsledok je pre hostí lichotivý. R Slovák, 100.

Čenkovce - Kostolné Kračany 4:1 (1:1), 38. a 89. T. Marušin, 76. P. Hricko, 86. Á. Érsek - 1. T. Zsákovics. Vo veľmi oklieštenej zostave nastúpili do zápasu hráči Čenkoviec. Do brány sa musel postaviť hráč z poľa, ktorého už v prvej minúte po brejku prekonal Zsákovics. Ešte do polčasu však vyrovnal hlavičkou Marušin a po prestávke domáci svoj obrat dokonali. R Miksa, 100.

Topoľníky - Váhovce 6:0 (4:0), 8. B. Baffi, 18. M. Staško, 31. B. Cserháti, 43., 74. a 80. Á. Rózsa. O mimoriadne suverénnom zápase vypovedá aj suverénny výsledok. Domáci mali jasnú prevahu počas celých 90 minút. Skóre otvoril nádhernou strelou do vinkla Baffi. Po pekných akciách sa vyznamenali aj Cserháti so Staškom a trojgólový Rózsa. R Ševčík, 150.

14. Jelka 25 7 4 14 20:41 25 (-14)
15. Zlaté Klasy 25 7 4 14 24:53 25 (-11)
16. Štvrtok n/O. 25 7 3 15 28:54 24 (-12)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 34 - A. Barčák (Nový Život), 16 - Z. Fekete (Lehnice), I. Miklóš (V. Blahovo), 15 - A. Kállai (Kost. Kračany), V. Pilo (Pata), 14 - T. Marušin (Čenkovce), 13 - M. Klenkovič (H. Saliby).

ZOSTAVA KOLA: B. Mészáros (Jelka) - D. Kozyr (Trstice), J. Šarközi (Lehnice), J. Németh (V. Blahovo) - T. Dvorský (Pata), P. Hricko (Čenkovce), M. Zimáni (Jelka), L. Marič (N. Život), A. Barčák (N. Život), P. Bódis (H. Saliby), Á. Rózsa (Topoľníky).

1. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?