Štvrtok, 16. august, 2018 | Meniny má Leonard

Kam za kultúrou - divadlá, kiná, koncerty a iné podujatia

Prečítajte si, čo všetko vás tento týždeň čaká v Divadle Andreja Bagra, Starom divadle Karola Spišáka, v krajskej knižnici, Krajskom osvetovom stredisku, v galérii, múzeách, hudobných kluboch a podobne.

Slovenské národné divadlo príde na prehliadku Made in Czechoslovakia vo štvrtok s hrou Rodáci.(Zdroj: ARCHÍV DAB)

NITRA
DAB
Festival Made in Czechoslovakia - 1. ročník prehliadky českých a slovenských divadiel - 16. – 19. 5.

Horácké divadlo Jihlava: Zapomenuté světlo – 16. 5. o 18.30 h, VS, Slovenské národné divadlo: Rodáci - 17. 5. o 18.30 h, VS, Slovenské komorné divadlo Martin: Hráči - 18. 5. o 18.30 h, Š, Umělecké studio Dowis: Pražská mysteria - 19. 5. o 17.00 h, VS, po predstavení worskhop techniky maľovania svetlom Umělecké studio Dowis

SDKS
15. a 16. 5. o 9.30 h – Čarodejník z krajiny Oz, VS, 17. a 18. 5. o 9.30 h – Janko Hraško, VS, 20. 5. o 10.00 h – Hop, Š, 20. 5. o 15.00 h – O múdrom kokoškovi, VS
Radek Bachratý: Moje javy a vy – potrvá do 30. 6., výstava fotografií, koláží a objektov, v Galérii Foyer

Článok pokračuje pod video reklamou

NOVÉ DIVADLO V DMS
14. 5. o 10.00 h – Pinocchio, 15. 5. o 9.30 h – Kozliatka a vlk

CINEMAX
15. a 16. 5. o 20.50 a 16. 5. o 18.20 h - Deadpool 2, 14. – 16. 5. o 17.40 a 20.20 h - Polnočná láska, 14. – 16. 5. o 15.30 h - Psí ostrov, 14. 5. o 20.30 (3D), 14. – 16. 5. o 17.10 (nehrá sa 16. 5.) a 19.50 h - Avengers: Nekonečná vojna, 14. – 16. 5. o 15.40 h - Besnenie, 14. a 15. 5. o 18.20 a 16. 5. o 17.00 h - Blokoti, 14. a 15. 5. o 15.10 a 16. 5. o 16.00 h - Dve a pol kačky, 14. a 15. 5. o 16.20 a 16. 5. o 15.00 h - Dve nevesty a jedna svadba, 14. a 15. 5. o 18.00 h - Pomsta, 14. a 15. 5. o 20.40 a 16. 5. o 18.10 h - Tiché miesto, ARTMAX BALET: 16. 5. o 19.50 h – Korzár

MLYNY CINEMAS
14. – 16. 5. o 18.55 a 20.00 h - Polnočná láska, 14. – 16. 5. o 16.55 h - Psí ostrov, 14. – 16. 5. o 18.05 a 20.15 h – Taxi, 14. – 16. 5. o 19.05 a 21.00 h - Tiché miesto, 14. a 15. 5. o 17.30 (3D ATMOS), 14. – 16. 5. o 15.05 a (nehrá sa 16. 5.) 20.30 h (2D) - Avengers: Nekonečná vojna, 14. – 16. 5. o 20.45 h - Blokoti, 14. – 16. 5. o 18.05 h - Dve nevesty a jedna svadba, 14. – 16. 5. o 15.35 h - Dve a pol kačky, 14. – 16. 5. o 15.40 h - Fakjú pán profesor 3, 14. – 16. 5. o 15.05 h - Sherlock Gnomes, 14. – 16. 5. o 15.00 h - Králik Peter, 14. – 16. 5. o 16.55 h - Pacific Rim: Povstanie, 16. 5. 17.30 (2D) a 20.30 h (2D ATMOS) - Deadpool 2

KINOKLUB TATRA
14. 5. o 19.30 h – Válek, 15. 5. o 19.30 h – The Florida Project

NOVÉ ZÁMKY
KINO MIER

15. 5. o 19.30 h – Môj syn, 16. 5. o 17.00 h – Sherlock Gnomes, o 19.30 h – Filmový klub: Tom of Finland, 17. 5. o 17.00 h – Backstage, o 19.30 h – Deadpool 2, 18. 5. o 17.00 h – O tele a duši, o 19.30 h – Deadpool 2, 19. 5. o 15.00 h – Ukradnutá princezná, o 17.00 h – Dubček, o 19.30 h – Deadpool 2, 20. 5. o 15.00 h – Ukradnutá princezná, o 17.00 h – Deadpool 2, o 19.30 h – Taxi 5

ŠTÚROVO
KINO DANUBIUS

15. 5. o 19.00 h – Taxi 5, 16. 5. o 19.00 h – Pacific Rim: Povstanie, 17. 5. o 19.00 h – Taxi 5, 18. 5. o 19.00 h, 19. 5. o 17.00 h a o 19.00 h – Deadpool 2, 20. 5. o 17.00 h – Ukradnutá princezná, o 19.00 h – Taxi 5

KOMÁRNO
KINO TATRA

14. 5. o 17.30 h – Otcova volga, o 19.30 h - Éjjeli napfény, 15. 5. o 17.30 h – Dve nevesty a jedna svadba, o 20.00 h – Dubček, 16. 5. o 16.30 h – Jönnek a kacskák, o 18.30 h – Polnočná láska, o 20.30 h – Hang a nélkül, 17. 5. o 17.00 h a o 19.30 h – Deadpool 2, 18. 5. o 16.30 h – Ukradnutá princezná, o 18.30 h – Hívatlánok 2 – Éjjeli préda, o 20.30 h – Deadpool 2

NITRA
NITRIANSKA GALÉRIA

Týždeň Nitrianskej galérie 2018 – 15. – 20. 5.
Utorok 15. 5.: Tajomstvá výtvarných techník VII. - výtvarná dielňa zameraná na olejomaľbu - 10.00 – 11.30 h pre školy, Chytanie svetla - fotografický workshop s Dominikou Jackuliakovou - 14.00 – 16.00 h pre verejnosť, deti a mládež, Na brehu, Janus – 20.00 h, hudobno-tanečné vystúpenie, Ivan Palacký – hudba, Roberta Štepánková, vstup voľný
Streda 16. 5.: Tajomstvá výtvarných techník VIII. - zamerané na monotypiu, 10.00 – 11.30 h pre školy, Galéria hudby: klavírny recitál - Jakub Čižmarovič – 19.00 h, program: S. Prokofiev, R. Wagner/F. Liszt, J. Brahms, E. Suchoň, F. Liszt
Štvrtok 17. 5.: Som aktívny divák Výtvarného umenia VII. - výtvarno-dramatická tvorivá dielňa zameraná na prácu s dielom zo zbierok NG, 10.00 – 11.30 h pre školy, Vernisáž výstavy Nie som tu, som v Arkádii – 18.00 h, kurátorka: Mária Janušová, vstup voľný
Piatok 18. 5.: Som aktívny divák Výtvarného umenia VIII. - dielňa zameraná na prácu s dielom zo zbierok NG, 10.00 – 11.30 h pre školy, O zem-buchy - výtvarná akcia, autori: Martin Jombík a Matúš Pšenko - 17.00 - 19.00 h, vstup voľný, B-COMPLEX – 20.00 h, koncert elektronickej hudby, vstup voľný
Sobota 19. 5.: Noc galérií a múzeí - 13.00 - 24.00 h, prehliadka aktuálnych výstav, komentovaná prehliadka výstavy Nie som tu, som v Arkádii s kurátorkou Máriou Janušovou - 18.00 h, Zaostri svoj zrak na umenie VIII. – súťaž pre návštevníkov výstav počas celého dňa
Nie som tu, som v Arkádii – do 26. 8., Reprezentačné sály NG, kurátorka: Mária Janušová, David Cajthaml (CZ) a Buddy Ungrad (CZ): Synchrón u psychiatra - do 17. 6., Salón NG, kurátorka: Nina Jassingerová, Vertical Limit – do 10. 6., Galéria mladých, autorka: Diana Cencer Garafová, kurátorka: Diana Klepoch Majdáková, Kristína Kandriková: Pohyb pozorovateľa - do 3. 6., Bunker, kurátor: Jan Gerych

PONITRIANSKE MÚZEUM
Po stopách pravekých metalurgov. Svedectvo bronzového veku
- do 31. 5.
Skvosty dávnovekého Slovenska – stála expozícia vyše 2100 nálezov od doby kamennej až po 18. storočie
Nitriansko v zrkadle dejín - najvýznamnejšie nálezy z Nitry a okolia
Život v lesných a vodných biotopoch - dermoplastické preparáty
Iné činnosti V. - do 3. 6.
Deň otvorených dverí pri príležitosti medzinárodného dňa Noc múzeí a galérií – 18. 5., prehliadka expozície a výstav, ukážky konzervovania, preparovania s možnosťou vyskúšať si niektoré techniky, interaktívny program pre žiakov ZŠ Po stopách pravekých metalurgov, podujatie špeciálne pre školy 9.00 – 15.30 h, vstup voľný
Noc múzeí a galérií – 19. 5. 10.00 – 24.00 h, prehliadka expozície a výstav, ukážky konzervovania, preparovania, 12.00 – 21.00 h - interaktívny program pre žiakov ZŠ Po stopách pravekých metalurgov, 14.00 – 22.00 – tvorivá dielňa drôtovania pod vedením drotárov, 19.00 – 21.00 - vystúpenie FS Briežok z Jedľových Kostolian

TRAFAČKA
Kvízové večery More than a quiz - 14. a 28. 5. o 19.00 h, so Slavom Hlásnym, rekordérom TV vedomostných súťaží
Druhé Popkultúrne debaty s Jurajom Malíčkom o filme, hudbe a estetike - 15. 4. o 20.00 h
Noc literatúry - 16. 5. o 18.00 h, úryvok z knihy Krátky deň na zabíjanie od Artura Pereza Reverta
111.Pohľady - 19. 5. o 15.00 h, workshop, hudobný set a projekcia krátkeho filmu 111.
Piesne Karla Kryla - vystúpia Milan Tarina a Stanislav Kertész - 18. 5. o 19.00 h
Vibrácie - 20. 5. o 17.00 h
Ria Kmeťová: O putovaní – do 6. 6., výstava fotografií

DMS
„Z javiska do hľadiska“
– vernisáž 15. 5. o 17.00 h, výstava portrétov a figurálnej maľby autorky Evy Čabovej, potrvá do 5. 6., hudobný hosť: SS Janíkovská studnička
Tanečná zábava Májová veselica – 18. 5. o 18.00 h, hrá Brilax

EVANJELICKÝ KOSTOL SVÄTÉHO DUCHA
Ars Organi Nitra 2018 – medzinárodný organový festival

Mária Magyarová Plšeková - 20. 5. o 19.00 h, program: diela V. Lübecka, J. S. Bacha, J. Stanleyho, F. Mendelssohna, S. Karg-Elerta a J. Rosinského

SYNAGÓGA
Oceňovanie bezpríspevkových darcov krvi - 16. 5. o 16.00 h
Hudobné pódium Tralaškoly - 17. 5. o 17.30 h, koncert žiakov hudobných tried SZUŠ, vstup voľný
Odovzdávanie grantových šekov projektu Mením moje mesto - 18. 5. o 16.00 h, vstup voľný
Noc múzeí a galérií - 19. 5. 13.00 – 22.00 h, sprístupnenie všetkých expozícií, vstup voľný
Cirkus Circulus – do 27. 5., tvorba členov skupiny Play-art
Stále výstavy: História a tradície Židov v Nitre, Shraga Weil: Grafika, Nitrianske pohľady Aleny Bugárovej

KKKK
Celý máj:
Sovy Slovenska – výstava, Jozef Miloslav Hurban – výstava - 130. výročie úmrtia, 100. výročie ukončenia 1. svetovej vojny – výstava, Júlia Winklerová – výstava, Henrieta Rojková – výstava, Informačná výchova - podávanie základných informácií deťom o knihe, knižnici, vyhľadávaní informácií, Čítajte s nami - vyhodnocovanie 18. ročníka čitateľskej súťaže, Ako prváci pomohli princeznej Písmenočke - pasovanie prvákov za rytierov kráľovstva ABECEDA v knižnici, Rodostrom - rozprávanie o rodine (Svetový deň rodiny), Piadimužíček a velikánska krava - čítanie z knihy Ako sa škriatkovia hrajú na motívy anglickej ľudovej rozprávky (Medzinárodný deň mlieka), Lemi a Mimi hľadajú mamu - čítanie z knihy J. Larsson, Rozprávky pre zvedavé deti, zvieratá a dospelých - čítanie z knihy J. Slováka, Hrdinský zápisník - prezentácia o tvorbe K. Jarunkovej, Roald Dahl - o tvorbe autora, Mami, oci, nefajčite - tvorba plagátov (Svetový deň bez tabaku), Máme radi korytnačky - deti tvoria korytnačky z papiera - origami, Povesti o slovenských jazerách, plesách, studniach a studničkách - čítanie z knihy I. Váleka (31. máj – Deň otvárania studničiek), Nechcem byť žabou - prerozprávanie príbehu z knihy D. Petly, Havkáči z našej ulice - čítanie z knihy I. Havranovej, Informačná výchova pre SŠ – s audio nahrávkami P. Lipu – 75. výročie narodenia, Od gramofónových platní k MP3 - vývoj a prehrávanie hudobných nosičov od najstarších po súčasnosť, Informačná výchova – spojená so životopisom a dielami k 90. výročiu úmrtia M. Kukučína
Vyhodnotenie 18. ročníka Čítajte s nami – 16. a 17. 5. o 9.30 h, v spolupráci so SDKS - vyhodnotenie prvých miest, divadelné predstavenie

KOS
Niťová grafika, vyšívanie na papier
- 14. a 16. 5. o 14.00 h, tvorivá dielňa pre deti Klub grafológie – pokročilí – 16. 5. o 17.00 h
Adobe Photoshop - 16. 5. o 17.00 h, fotografický workshop pre začiatočníkov a mierne pokročilých
ART klub – 17. 5. o 16.00 h, klubové stretnutie v Nitrianskej galérii - interpretácia diel, vložné 2€
Fotoklub Nitra - 17. 5. o 17.00 h
Nositelia tradícií - 20. 5. o 14.00 h, krajská súťažná prehliadka folklórnych skupín, v KD Nová Ves nad Žitavou, hosť: FSk Brezinky z Polomky

JASPIS
Seminár Zelená - tyrkysová a zelená
- 17. 5. 9.00 – 16.00 h, z cyklu Nová slovenská farbodiagnostika, na Mlynskej 4

HIDEPARK
1. ročník EduFestu
- 19. 5. 15.00 – 18.30 h, vstup voľný, moderovaná diskusia so zaujímavými hosťami, interaktívne divadlo, jóga, hry, montessori hernička, po diskusii zhruba o 19.00 h koncert Samčo, brat dáždoviek.

AMFITEÁTER
Amfik Paráda: Kandráčovci a Kollárovci
– 20. 5. o 17.00 h, hostia: Veselá trojka - 17.00 h, Duo Jamaha – 18.00 h, Kollárovci – 19.00 h, Kandráčovci - 20.00 h

PKO
Zdeněk Izer na plný coole
– 24. 5. o 19.00 h

NÁJOMNÁ JEDNOTKA 210
Magic Mike Ladies Night XXL 2018
- 19. 5. o 20.00 h

MUSIC A CAFE
G8M8 Australia Stories
– 16. 5. o 16.00 h, vstup voľný

OC MAX
Lego festival
- 29. 5. – 12. 6., výstava sôch a modelov z lega

OC CENTRO
William Cáceres: Máj a symfónia
– do 31. 5., výstava obrazov ekvádorského výtvarníka žijúceho v Nitre
Zážitkový Centro víkend - 17. – 20. 5.
Nové divadlo: Cisárove nové šaty - 17. 5. o 17.00 h, prezentácia hry

OC GALÉRIA MLYNY
Hravá technika
- 16. - 30. 5., 17 interaktívnych exponátov v piatich tematických celkoch

SPM
Noc múzeí a galérií
– 19. 5. 15.00 – 22.00 h, ukážky reštaurovania zbierkového predmetu, hádanková hra, jazdy vlakom Nitrianskej poľnej železnice, prehliadky skanzenu
Expozície SPM a Skanzen: zbierkový predmet mesiaca – služobný úzkorozchodný
Otvorené: máj – september: po – št a so 9.00 – 17.00, pi do 15.00 h, ne – 13.00 – 17.00, vstupy pre organizované skupiny v počte viac ako 15 osôb nahlásiť min. 2 dni vopred

MISIJNÉ MÚZEUM
Noc múzeí a galérií
– 19. 5. 13.00 – 20.00 h, individuálne prehliadky expozície

MÚZEUM MEDOVINY
Noc múzeí a galérií
– 19. 5. 15.00 – 22.00 h, každú celú hodinu komentovaná prehliadka, návšteva 300-ročnej pivnice s ukážkou výrobnej technológie, možnosť degustácie

DOLNÉ OBDOKOVCE
MÚZEUM PODZOBORIA
Noc múzeí a galérií
– 19. 5. 17.00 – 22.00 h, komentovaná prehliadka, ukážka paličkovania s možnosťou vyskúšania, kvízová súťaž pre deti

MOJMÍROVCE
REGIONÁLNE MÚZEUM
Noc múzeí a galérií
– 19. 5. 17.00 – 22.00 h, objavujeme neznáme známe predmety, príbeh z poslednej exotickej poľovačky grófa L. Hunyadyho

AGROKOMPLEX
Rybártsvo, poľovnícto a včelárstvo – 23. – 25. 5.

ZLATÉ MORAVCE
MESTSKÉ MÚZEUM
Stále výstavy:
Spoločensko-vedná expozícia, archeologické, historické, numizmatické, etnografické a umelecké predmety, ktoré pochádzajú z Požitavia aj z iných regiónov a krajín, Prírodovedná expozícia - paleontologické nálezy a mineralogická zbierka, zaujímavé sú najmä obrovské drevné opály a zlatinky
Vtáky našich lesov, polí a záhrad – do 8. 6., výstava dermoplastických preparátov vtákov žijúcich v Nitrianskom regióne zo zbierky Ponitrianskeho múzea v Nitre
Deň otvorených dverí v rámci Noci múzeí a galérií – 18. 5., 9.00 - 24.00 h - prehliadka expozície, výstav a podzemných priestorov kaštieľa, 9.00 - 17.00 - prehliadka Mauzólea rodiny Migazzi, 15.00 - 16.00 h - Spievaj, že si spievaj – prednes ľudových piesní v podaní SS Zlatomoravčianka, 17.00 – 18.00 h - prednáška Jaroslava Burjaniva o kostoloch, 20.00 – 21.00 h - vystúpenie hudobného združenia Musicantica Slovaca
20.5. - vystúpenie SS Zlatomoravčianka v Arboréte Mlyňany

SEREĎ
MÚZEUM – FÁNDLYHO FARA
Stále expozície:
Prehistória seredského regiónu, Hrad Šintava, Obrázky odviate časom - výstava dobových pohľadníc zo zbierky Rastislava Petroviča, Lapidárium s barokovými sochami, Expozícia v Múzejnej záhrade s pilierom stredovekého kostola s kamennými fragmentmi z hotelov Lichtner a Frištaczký a výstava tehál zo zbierky Dušana Irsáka
Stanislav Harangozó: Farebný koncert – do 24. 5.
Noc múzeí a galérií - 19. 5. 10.00 - 21.00 h, vstup voľný, odborný výklad k expozíciám a dejinám Serede, dobový tábor Slovanov, šermiarske súboje v podaní dobového spolku Satyros z Nitry, prednáška Tünde Lengyelovej a Diany Duchoňovej z Historického ústavu SAV na tému Hradné kuchyne a šľachtické stravovanie v ranom novoveku

DK
Pálenica Borisa Filana
2 - 29. 5. o 18.00 h

AMFITEÁTER
Kandráčovci –
31. 5. o 20.00 h, hostia: saxofonista Adrián Harvan so svojím bandom, ukrajinský spevácky zbor Liberi band a speváčky Monika Kandráčová a Anna Poráčová

MÚZEUM HOLOKAUSTU
Výstava rakúskeho fotografa Ericha Lessinga „Lessing presents Lessing“
– vernisáž 16. 5. o 18.00 h

ŠAĽA
SD VEČA
Hrnček, var!
– 15. 5. o 15.00 h
Okresné kolo Slávika – 16. 5. 8.00 – 12.00 h

KS VEČIERKA
Tvorivé dielne pre ZŠ
– 15. 5. o 9.00 h
Klub patchworku – 16. 5. o 16.30 h

PARKOVISKO PRED HYPERMARKETOM
Večianske slávnosti
– 18. a 19. 5. od 15.00 h

DOM ĽUDOVÉHO BÝVANIA
Expozícia:
vyznačuje sa sochovou konštrukciou krovu, trstinovou strechou a vypletanými stenami obytnej časti objektu, podľa vročenia na pôvodnej mešternici bol postavený v roku 1831, mobiliár poskytlo Vlastivedné múzeum v Galante a je skoro identický s predchádzajúcou expozíciou
Noc múzeí – 19. 5. 13.00 – 23.00, program: hudobné vystúpenie študentov ZUŠ v Šali, predstavenie divadelného súboru Materinky, výstava ručne maľovaných šatiek Gabriely Kodadovej

GALANTA
MsKS
Stretnutie nielen pre osamelých – Majáles 2018
- 19. 5. o 19.00 h

NEOGOTICKÝ KAŠTIEĽ
Daniel Boris: Svetlo a tieň
– do 31. 5., v severnom krídle
8. ročník Galantských fotodielní - 19. a 20. 5. od 9.00 h

NEOGOTICKÝ, RENESANČNÝ
KAŠTIEĽ A VLASTIVEDNÉ MÚZEUM
Noc múzeí a galérií
- 19. 5. 13.00 - 22.00 h, vstup voľný

DMS
Divadelné predstavenie Game Star -
23. 5. o 17.00 h

VLASTIVEDNÉ MÚZEUM
Od chmeľu k pivu
– 19. 5. – 8. 9., výstava

NOVÉ ZÁMKY
DOM KULTÚRY
Koncert ku Dňu matiek
- 16. 5. o 17.00 h
Zajko Lajko – 20. 5. o 10.00 h
Adela Viktor Vinczeovci: Odchody vlakov – 28. 5. o 19.00 h, tragikomédia

HLAVNÉ NÁMESTIE
Pokus o rekord v hromadnom prednese veršov
– 15. 5. o 11.00 h

ZUŠ
Mobilné kultúrne centrum
– 19. 5. o 17.00 h

GALÉRIA UMENIA ERNESTA ZMETÁKA
Stále expozície:
Diela 16. – 20. storočia z daru akad. mal. Ernesta Zmetáka a Danice Zmetákovej, Stála expozícia Lajosa Kassáka z daru Kláry Kassákovej
Táňa Hojčová: Svetelné minúty - 17. 5. o 17.00 h
Noc múzeí a galérií 2018 – 19. 5. 15.00 – 22.00 h

MÚZEUM JÁNA THAINA
Rožňavské cechy
– do 19. 5., cechový život v Rožňave v 16. – 18. storočí
Noc múzeí a galérií – 19. 5. od 15.00 h

CISÁRSKO-KRÁĽOVSKÁ
HISTORICKÁ JAZDIAREŇ
Vox iuventutis
– 16. 5., celoslovenská prehliadka detských a mládežníckych speváckych zborov v maďarskom jazyku v spolupráci s Csemadokom

KOMÁRNO
PODUNAJSKÉ MÚZEUM
Svet macíkov
– do 2. 7., svet zberateľky plyšových medvedíkov Anny Szóda (Maďarsko)

DOM MATICE SLOVENSKEJ
Workshop Metodika ľudových tancov Podunajska -
19. 5. 8.00 – 17.00 h

MSKS
Mágnás Miska
– 20. 5. o 18.00 h

ŠTÚROVO
KULTÚRNY DOM
Daruj život. Daruj krv
– 15. 5. o 7.30 h

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Inzercia - Tlačové správy

  1. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €
  2. Keď Slováci krotia morský vietor
  3. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  4. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?
  5. Zákazníkov sme odmenili darčekmi v hodnote 250 000 €
  6. 10 tipov z histórie: ako zbohatnúť podľa úspešných velikánov
  7. Porovnanie najobľúbenejších last minute destinácií
  8. Vizuálny smog je problém
  9. Reportáž: Na Záhorí vyrábajú svetové omietky
  10. Volkswagen Arteon spája limuzínu s rodinou
  1. Podceňovať skúšobné jazdy sa pri výbere vozidla neoplatí
  2. Slováci nakupujú viac slovenskej zeleniny a ovocia ako vlani
  3. Plánovaním financií vás ani prísnejšie podmienky nezaskočia
  4. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €
  5. HB Reavis rozširuje svoje portfólio v Londýne už o piaty projekt
  6. Keď Slováci krotia morský vietor
  7. Ochrana pred tropickou horúčavou
  8. Pivovar Šariš investoval do kultúry
  9. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  10. Savills Investment Management kupuje Gdanski Business Center II
  1. Porovnanie najobľúbenejších last minute destinácií 17 615
  2. Vizuálny smog je problém 10 611
  3. 10 tipov z histórie: ako zbohatnúť podľa úspešných velikánov 4 772
  4. Objavte najvzácnejšiu hubu na svete. Rastie na Liptove 3 993
  5. Najvýhodnejšia dovolenka v Tatrách a Liptove 3 113
  6. Volkswagen Arteon spája limuzínu s rodinou 3 050
  7. Reportáž: Hranolky z McDonald’s sú zložené z 5 ingrediencií 3 000
  8. Spoznajte exotický Zanzibar od severu až po juh 2 581
  9. Prešovská Spinea tromfla Japoncov a spresnila roboty 2 244
  10. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 € 2 070

Hlavné správy z MY Nitra

O primátorské kreslo sa bude uchádzať aj súčasný primátor Jozef Dvonč

Kandidatúru na post primátora Nitry zatiaľ oficiálne oznámili piati kandidáti.

Bývalý prvoligista sa dal na dráhu rozhodcu. Vydržal len rok

V najvyššej súťaži obliekal dres Nitry a Trnavy. Ako rozhodca to po roku zabalil. Odmávaš dobre, aj tak na teba nakričia, hovorí.

Získajte permanentku na futbal za predplatné

Predplaťte si týždenník MY Nitrianske noviny a čaká vás skvelý darček.

Medzinárodný turnaj žien Duslo Cup s novinkami

Jeden z najstarších hádzanárskych turnajov žien minimálne v bývalom Československu prinesie súboje šiestich tímov.

Tipovacia súťaž - poradie po 2. kole

V druhom kole vyšli až štyri remízy! Mnohí tipujúci neuhádli ani jeden zápas. Víťazom je Ivan Benčík z Cabaja-Čápora, ktorý trafil 7 zápasov. Vedie Ján Jacsa s 12 bodmi.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V lese sa prechádzal so psom, zviera mu z diaľky niekto zastrelil

Majiteľ tvrdí, že strieľal profesionál.

Najdlhšia obhliadka miesta činu, prepísala históriu polície

Polícia pracuje na skládke najmä v nočných hodinách.

Vandali si na Sučianskej skale prikladali na oheň lavičkami

Neúcta, bezohľadnosť a arogancia. Asi tak sa dá popísať správanie ľudí, ktorí si na historickej vyvýšenine v Sučanoch opekajú pri ohnisku naozaj zvláštnym spôsobom.

FOTO: Čelná zrážka osobného auta s kamiónom má už dve obete

Pri utorkovej nehode dopravnej nehode zahynuli dve ženy.

Vybrali SME

Už ste čítali?