Nedeľa, 13. jún, 2021 | Meniny má AntonKrížovkyKrížovky

Zlatý hetrik Nitranov

Basketbaloví mladší žiaci pod vedením Ľubomíra Urbana vyhrali slovenský šampionát tretí rok po sebe.

Mladší žiaci BKM SPU Nitra vyhrali tretí rok po sebe majstrovstvá Slovenska svojej vekovej kategórie (nar. po 1. 1. 2005). Mladší žiaci BKM SPU Nitra vyhrali tretí rok po sebe majstrovstvá Slovenska svojej vekovej kategórie (nar. po 1. 1. 2005). (Zdroj: an)

Mladší žiaci BKM SPU Nitra zvládli víkendový finálový turnaj o majstra Slovenska v Handlovej a opäť im vešali na krk zlaté medaily. Zverenci trénera Ľubomíra Urbana triumfovali tretí rok v rade!

Družstvo okolo Maroša Šimka síce zaváhalo v stretnutí s bratislavským Interom, ale táto prehra ich o titul neobrala. Ako najdôležitejšie sa napokon ukázalo najtesnejšie víťazstvo nad domácou Handlovou v prvý hrací deň. Basketbal v Nitre má na čom stavať do budúcnosti, a to je potešiteľná správa. V nasledujúcej sezóne budú títo chlapci účinkovať v medzinárodnej súťaži EYBL.

Výsledky BKM SPU Nitra

Svit 57:33 (29:12), Šimko 19, Barina 12, Urban 10, Aboudi 5, Rumpík 4, Jozek 4, Broškovič 3, Bachorík, Kapustík, Kiss, Sárkány, Majerník, Vranovič;
Handlová 52:51 (23:27), Šimko 18, Urban 15, Rumpík 7, Broškovič 6, Bachorik 2, Jozek 2, Aboudi 2;
Inter Bratislava 38:49 (18:27), Šimko 12, Rumpík 10, Broškovič 6, Aboudi 4, Urban 2, Barina 2, Jozek 2;
RIM Basket Košice 55:36 (20:27), Šimko 17, Barina 14, Urban 11, Rumpík 4, Broškovič 3, Kapustík 2, Aboudi 2, Bachorík 2;
Prievidza 52:39 (25:28), Šimko 34, Broškovič 6, Rumpík 4, Barina 4, Urban 4.

Poradie: 1. Nitra 9 b, 2. Svit 8, 3. Handlová 8, 4. Inter 7, 5. Prievidza 7, 6. RIM Basket Košice 6.

Ľubomír Urban, tréner: „Podarilo sa nám to, čo sme v kútiku duše verili, že obhájime tituly z minulých ročníkov a zavŕšime zlatý hetrik. Je to pekný výsledok práce s týmto družstvom. Ďakujem hráčom a rodičom, že sú ochotní sa venovať športovej príprave v našom klube. Ako som predpokladal, turnaj bol veľmi vyrovnaný a náročný. Mužstvá si navzájom zobrali víťazstvá. My sme prehrali len raz, proti excelentne hrajúcemu Interu, ale o prvé miesto nás to neobralo. Tento krátkodobý výsledok je zaknihovaním prvej etapy a tešíme sa na novú sezónu, na medzinárodnú konfrontáciu, kde si overíme naše schopnosti. Myslím si, že títo chlapci si to zaslúžia. Najlepším hráčom celého šampionátu bol náš Maroš Šimko, jeho výkon v nedeľu zlomil odpor súpera. Základ tímu je z Nitry, ďalší chlapci sú zo Serede a Trnavy. Máme dobrú regionálnu spoluprácu, v Nitre máme k dispozícii Športové gymnázium, kde vieme umiestniť chlapcov, ktorí chcú basketbalovo rásť.“

1. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?