Vráble doma nepotešili

III. LIGA: Neúspešný víkend pre viaceré mužstvá z regiónu. Rezerva Nitry vyšla vonku naprázdno. Galanta nevyužila dvojgólové vedenie.

Nové Zámky (v bielych dresoch) porazili Šaľu 3:0. Nové Zámky (v bielych dresoch) porazili Šaľu 3:0. (Zdroj: Peter Bodi)

V. Ludince - FC Nitra jun. 2:1 (2:0)
Zápas sa začal prevahou domácich hráčov. V 11. min. po priamom kope Valentu, keď všetci čakali priamu strelu na bránu, rozohral ku vzdialenejšej tyči, loptu posunul pred bránu Nitry Horniak a Čtvrtníček hlavou prekonal hosťujúceho brankára. Výsledkom pokračujúcej prevahy hráčov V. Ludiniec bol druhý gól v sieti Nitry. Autorom gólu bol Hlaváčik, keď zužitkoval roh Valentu. V 31. min. mohli hráči Nitry znížiť, ale z priameho kopu Abrahám trafil iba do brvna. Vstup do druhého polčasu mali lepší hostia, keď sa Zelenka uvoľnil v strede ihriska a strelou do šibenice prekonal Benka v bráne Veľkých Ludiniec. Do konca zápasu mali hráči oboch mužstiev šance na zmenu skóre, ale žiadnemu družstvu sa to už nepodarilo.
Góly: 11. Čtvrtníček, 26. Hlaváčik - 50. Zelenka. R Fehér, ŽK: Petráš, Horniak - Zelenka, ČK: 81. Zelenka, 200 divákov. TJ: Benkó - Dékány, Podlucký, Kosák (87. Kovács), Čtvrtníček, Soboňa (67. Kele), Petráš (60. Krupánszki), Valenta, Matić (90. Letko), Hlaváčik, Horniak (76. Tóth). Tréner J. Duhony. FC: Arpáš - Mesároš (61. Peseky), Chmúra, Galko, Kinče, Šútorik, Lola, Záhon, Abrahám, Chobot (74. Stovička), Guláš (46. Zelenka). Tréner A. Štefanka. (IP)

ViOn B/Vráble - Led. Rovne 1:2 (0:1)
Hral sa rýchly a atraktívny futbal. Od úvodu boli šance na strane hostí, Detko v 2. minúte hlavičkoval vedľa brány. V 10. minúte pohrozili aj domáci, Baggiova strela z uhla si cestu do siete nenašla. V 31. minúte vyrazil Pichňa strelu iba pred seba a Pišta otvoril skóre. V druhom polčase zvýšili domáci aktivitu. Po vhadzovaní dokázal Baggio prekľučkovať trojicu protihráčov, presnou prihrávkou našiel Renana, ktorý vyrovnal. V 87. minúte po neúspešnej ofsajdovej pasci rozhodol o víťazstve hostí Buček.
Góly: 57. Renan - 31. Pišta, 87. Buček. R Gašparovič, ŽK: Balko, Hamar - Buček, 240 divákov. VRÁBLE: Pichňa - Galamboš (77. Zrubec), Šlachta, Krkoška, Balko, Baggio, Šabík, Renan (81. Kuchta), Hamar, Tonka, Hlaváč (46. Husár). Tréner I. Kasana. (JZ)

Nové Zámky - Šaľa 3:0 (1:0)
Domáci začali dobre, podnikali nebezpečné akcie, ktorým však spočiatku chýbalo gólové zakončenie. V polovici prvého dejstva mali hráči FKM možnosť asi z 20 m zahrávať trestný kop. K lopte sa postavili Ešek s Eduradom Horáškom, ale napokon to bol druhý menovaný, ktorý nádhernou strelou otvoril skóre, pričom brankár hostí si na loptu siahol. V ďalšom priebehu dominovali naďalej Novozámčania, ale do polčasového hvizdu už ďalší úspešný zásah nepridali. Stalo sa tak až štyri minúty po prestávke, keď center sprava našiel na päťke Patrika Horáčka, ktorý efektnou hlavičkou zvýšil na 2:0. Druhý gól vniesol na domáce kopačky ešte viac pokoja, Novozámčania hrali naďalej veľmi pohľadný futbal. Sedem minút pred záverečným hvizdom si na dlhú loptu nabehol Švajda, využil zaváhanie obrancu hostí, oklamal aj brankára a poľahky zasunul loptu do siete. FKM zvíťazil v zápase úplne zaslúžene, hostia sklamali. Podnikli síce niekoľko sľubných akcií, s ktorými si však obrana FKM ľahko poradila.
Góly: 24. E. Horáček, 49. P. Horáček, 83. Švajda. R Kišš, ŽK: Ešek - Hraňo, Plešivka, Prúčny. 264 divákov. FKM: Strelčík - Ešek, Obert, Szénási, Hanzel, Piskla, Kaman, Švajda, P. Horáček, E. Horáček, Lengyel. Tréner P. Lérant. DUSLO: Krištof - Sekulič, Hraňo, Plešivka, Lovska, Ninkovič, Petráš, Kingsley (74. Surányi), Jurík, Prúčny, Tóth (46. Tubonemi). Tréner P. Zelenský. (RG)

Púchov - Galanta 3:3 (0:2)
Púchov už v 7. min prehrával 0:2, keď po chybách obrany trestali Pecho s Hercegom. Až v 52. min. brankár hostí loptu stratil a Hrančík znížil na 1:2. O štyri minúty po centri Tomiš hlavou prehodil P. Pilného - 1:3. Púchov pridal, Marek Gajdošík v 60. min nastrelil a po faule na neho v 72. min Brezničan premenil jedenástku - 2:3. Gajdošík vo vyloženej šanci zaváhal, ale desať minút pred koncom vyrovnal hlavou D. Pilný. V 90. min domáci brankár P. Pilný zachránil remízu, keď zneškodnil gólovú hlavičku Bašu.
Góly: 52. Hrančík, 72. Brezničan (11 m), 80. D. Pilný - 3. Pecho, 7. Herceg, 56. Tomiš. R Santa, Gajdošík, Hrnko, Brezničan, Valašík - Eliáš, Winkler, 150 divákov. SLOVAN: Šálka - Eliáš, Hlavna, Jakabovič, Tomiš, Winkler, Popluhár, Madarász (53. Marafkó), Kočiš, Pecho, Herceg (90. Lenárt). Tréner A. Štellár. (JŠ)

Bánovce - Gabčíkovo 0:4 (0:1)
Domáci na stretnutie nastúpili v oklieštenej zostave, keď im chýbalo zo základu päť hráčov. Bánove odohrali smolný zápas, keďže sa futbal hrá na góly a ten streliť nedokázali. V prvom polčase mali domáci viac gólových príležitosti, keď po výbornom zákroku Korčeka prevzali iniciatívu domáci. Bánovce mali v prvom polčase prevahu, po rohovom kope posiela hlavičku Turoň do brvna. V 38. minúte sa hostia ujali vedenia, keď gólu predchádzala ofsajdová situácia - 0:1. Záver úvodného dejstva patril domácim, keď Mrocek hlavičkoval do brankára a následne Halás svoju hlavičku poslal tesne vedľa bránky. V druhom polčase začali domáci opäť dobre, do samostatného úniku sa dostal Mrocek, ale prestrelil. Následne zo skrumáže pred brankárom hostí ani jeden z domácich hráčov nedokázal pretlačiť loptu do siete. Vzápätí hostia trestali, keď z protiútoku pridal Tóth druhý gól v zápase. Od tohto momentu domáci odišli a nevedeli sa vysporiadať s tvrdou a nekompromisnou hrou hostí na ktorú doplatil zranením Turoň a keďže domáci nemali žiadneho náhradníka, tak dohrávali len o desiatich. V 79. minúte dosiahol hosťujúci Tóth hetrik, keď ale gól padol z ofsajdovej pozície. Pri vabanku domácich strelili hostia štvrtý gól v podstate do prázdnej bránky. Najslabším článkom bola hlavná rozhodkyňa, ktorá stretnutie príliš nezvládla, o čom svedčí i fakt, že po stretnutí si delegát zápasu vyžiadal na prezriete až osem sporných momentov.
Góly: 38., 63. a 79. Tóth, 90. Sánka. R Matulová, ŽK: Tabak, Zita, Gajdošík, Halás - Turan, Gányovics, Tóth, Simon, 100 divákov. ŠK: Izsmán - Cingel (59. Sánka), Turan, Gányovics, Lengyel (72. Labuda), Huszár, Polák, Boráros (86. Végh), Tóth (83. Csóka), Simon, Bazsó. Tréner A. OIllári. (MK)

Trnava jun. - Topoľčany 7:3 (5:0)
Juniori Spartaka si proti posledným Topoľčanom zastrieľali. Skóre otvoril po centri Lovása na zadnej žrdi Čeredničenko. Neskôr po jeho centri dal na zadnej žrdi na 2:0 Martinka a keď minútu potom trafil Śibenicu Bango, bolo rozhodnuté - 3:0. Čeredničenko zblízka prepálil gólmana na 4:0 a svoj nájazd ešte do polčasu premenil Martinka - 5:0. Juniori nakoniec dovolili súperom skorigovať výsledok na konečných 7:3.
Góly: 6. a 30. Čeredničenko, 19. a 44. Martinka, 20. Bango, 56. Lovás, 86. Gombala (11 m) - 68. a 70. Salim, 90. Mikula. R Otiepka, 52 divákov. MFK: Droppa - Rusnák, Pérez, Mikula, Korman, Kopkáš, Levák, Húdok, Pakanec, Švajlen, Rama Salim. Tréner V. Ilko.

Beluša - DAC B/Vrakúň 0:2 (0:1)
Beluša sa v zápase s rezervou DAC musela zaobísť bez zraneného Gaža, Novisedláka a Mišutku. Ako prví pohrozili hostia a strelu Violu musel Zaťko vytlačil na roh. Z následného rohu zaskočil Zaťka Liašenko a hostia viedli 0:1. Beluša držala loptu na kopačkách, ale do streleckých príležitostí sa dostávala len sporadicky. Pád Gorelku v šestnástke rozhodca neposúdil ako penaltový a Gajdošík v šanci trafil len do obrancu. Po zmene strán preveril Slávika Mišák, ale skóre sa nemenilo. Ďurišov únik vyrovnanie nepriniesol a priamy kop Gorelku tiež nie. Hostia z prvej príležitosti v druhom polčase skórovali, keď presne namieril Viola 0:2. Gorelkovu hlavičku Slávik zneškodnil a po centri Šebíka mu pomohlo brvno. Beluša si po nevýraznom výkone pripísala prvú domácu jarnú stratu bodov.
Góly: 11. Liašenko, 65. Viola. R Bezák, ŽK: Viola, László, Holík, 150 divákov. DAC: Slávik - Nagy, Chabreček, Iván, Almási, Viola, Tešlár, Liašenko (58. Holík), Slíž, Szelle (46. Magyar), Trajkovski (85. László). Tréner B. Fodrek.

Nemšová - Prievidza 1:2 (0:0), 74. Ševela - 75. Viktory, 89. Kopál.
Dubnica - Borčice/P. Bystrica 0:2 (0:1), 39. Čiernik, 49. L. Slávik.

1. Dubnica 30 23 5 2 72:9 74 (+26)
2. Borčice/PB 30 21 4 5 73:29 67 (+22)
3. Nové Zámky 30 20 4 6 53:28 64 (+19)
4. Led. Rovne 30 18 3 9 48:30 57 (+12)
5. DAC B/Vrak. 30 15 5 10 46:31 50 (+2)
6. Trnava B 30 16 1 13 56:37 49 (+4)