Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Alekšince už oslavujú (+VIDEO)

V. LIGA STRED: Víťaz súťaže je známy už štyri kolá pred koncom. Ivanka vyhrala piaty zápas v rade. Lapáš nevyhral už štyri kolá za sebou. Nevidzany získali druhé jarné víťazstvo.

Futbalisti Alekšiniec spečatili prvenstvo v piatej lige Stred. Futbalisti Alekšiniec spečatili prvenstvo v piatej lige Stred. (Zdroj: mfk)

Alekšince - Výčapy-Opatovce 6:1 (2:1). Domáci kraľovali na ihrisku, ale po piatich nevyužitých šanciach udreli hostia zo štandardky. Alekšince však hrali svoju hru, už do prestávky otočili a boli jasne lepším mužstvom. Výsledok zodpovedá priebehu. Líder v predstihu spečatil prvenstvo v súťaži a sobotňajším večer patril oslavám.
Góly: 33. M. Hrebík, 45., 57. (11 m) a 67. M. Fuska, 47. P. Šindler, 52. P. Kemlage - 22. T. Sahulčík. R Mogyorósi, 180. MFK: Bányi - Krivošík, Šindler, Košťál, Záhončík, Pleva (60. Vyhnálik), Behúl, Hrebík, Trnka (63. Herák), Kemlage, Fuska. FC: Molnár - Jančovič, T. Sahulčík, Martiška, Klenka, P. Tóth, Hrnčár (90. Kollár), Čulák (46. F. Tóth), J. Tóth, Zelovič (62. Massányi), Baláž.

Oslavy v alekšinskej kabíne:

Načítavam video...

H. Kráľová - Krušovce 0:0. Domáci sa snažili tvoriť, ale do vyložených šancí sa nedostávali. Pár pokusov hostí pokryl Masár. Najväčšiu šancu prvého polčasu mal KFC, keď po rohu Bleho dorážal, ale Murko vyhlavičkoval loptu z čiary. Druhý polčas sa odvíjal väčšinu na polovici hostí a prišli aj šance. Pri brankárovi hostí stálo aj šťastie, D. Kotlár trafil žrď. Jeden nájazd hostí chytil Masár.
R Čaja, 120. KFC: Masár - D. Kotlár, Straňák, Šulgan, Lenický (46. Psota), Bleho, Tóth, Lalák, Mrázik (56. Kalaba), Petrovský (46. Frkala), Rábek. SLOVAN: Križma - Jahoda, M. Čuhák, Karl, Bulák (63. J. Čuhák), I. Sporina, Murko, P. Sporina, Golis, Šutovský, Masaryk (71. Novotný).

Lapáš - Zbehy 1:1 (1:1). V Lapáši sa hral otvorený futbal, Zbehy zakladali na poctivej obrane, domáci ju chceli prelomiť. V I. polčase mali oba celky náznaky šancí, Lapáš hral útočnejší futbal, otvoril skóre peknou strelou Poláčka spoza šestnástky. Zbehy však ihneď vyrovnali, L. Mikula podobnou strelou odpovedal. Po obrátke sa nikto do ničoho neponáhľal, hostia hrali na ojedinelé brejky, Lapáš chcel vyhrať. Ku koncu mali domáci dve gólovky, ale Zlatňanský a Homola nedokázali šance premeniť.
Góly: 40. P. Poláček - 44. L. Mikula. R Belanský, 150. OFK: Senecký - Pajer, Áč, Kollár (65. Demydenko), Homola, Tirpák, Chudík, Ivankov (46. Salvet), Poláček (61. Balla), Tinák (86. Fábry), Zlatňanský. TJ: Rusnák - Kopec, Š. Šóš, S. Kováčik, Kolník, T. Kováčik, Hoffej, P. Mikula (88. Gaťko), L. Mikula, Krasňanský, P. Šóš.

Ivanka - V. Zálužie 3:1 (2:0). Zápas sa hral v réžii Ivanky. Prvý polčas lepšie začali domáci, Pagáč po vyšachovaní obrany otvoril skóre do prázdnej brány. Ivanka nepoľavila a Vnučko zvýšil. V. Zálužie chcelo do polčasu aspoň streliť gól, ale z tlaku nevyťažilo nič. Po obrátke hostia skorigovali, ale Ivančania si poctivým kolektívnym výkonom tri body uhájili. Zverenci J. Bernáta vyhrali piaty zápas v rade.
Góly: 11. a 84. M. Pagáč, 23. R. Vnučko - 58. O. Mego. R Bazsó, 200. TJ: Rutič - Mikuš, Čičo (89. F. Guzmický), Nemeš, Šabo (67. Horník), Muzika, M. Blaži, M. Guzmický, Pagáč (90. Šimun), J. Blaži, Vnučko. ŠK: Saga - Baláži, Teplanský, Chňapek, Jeney, Š. Mego, Pogran, Mochnaľ (46. O. Mego), Lacek, Kečkéš, Andrášik (87. Fogada).

Oponice - Nevidzany 2:3 (1:1). Hostia začali svižne a po chybe domácej obrany sa ujali vedenia - 0:1. Domáci následne pridali a po štandardke vyrovnal A. Gerši. Hostia opäť do druhého polčasu nastúpili aktívnejšie, hrali vo veľkom tempe a v priebehu deviatich minút strelili dva góly. Domáci pridali, M. Švec znížil. V závere Oponice zahodili dve šance na remízu. Tá by zápasu svedčala viac.
Góly: 27. A. Gerši, 79. M. Švec - 20., 54. a 63. P. Vojtek. R Hromádka, 100. TJ: A. Belohorec - Kamencay, Bisák, A. Gerši, F. Gerši, A. Báleš (59. A. Tóth), D. Gerši, Žitňanský, Januška, R. Gerši (20. Gaži), M. Švec. ŠK: Schvarc - Marhevszki, Kliman, Matušík, Fröhlich (45. Huňady), Fruni, Pauko, Füle, Strieška, R. Krčmár (77. E. Krčmár), Vojtek (90. Baumeister).

Solčany - Báb 1:1 (0:1). V Solčanoch sa stretli dve vyspelé mužstvá, hral sa futbal hore-dole a divákom sa zápas musel páčiť. Hostia viedli prízemnou strelou Horáka. V druhom polčase začali domáci tlakom, v 50. min. Ladický netrafil prázdnu bránku. Zo štandardky z 20 m sa oprel do strely Mančík a bolo 1:1. V 73. min. Raček hlavou po rohu tesne minul. Na druhej strane hrozili rýchlonohé krídla. V samom závere mohli o výhre rozhodnúť hostia, ale výborný zákrok vytiahol Michalec.
Góly: 62. M. Mančík - 26. T. Horák. R Mazúch, 250. OFK: Michalec - Kuna, Mihálik, Mančík, Ladický, Doležaj, Ondruš, Hupka, Urminský, Gábriš, Lacena (70. L. Ducký). ŠK: Psota - J. Švihorík, Raček, Kurej, Takáč, Majerčík (64. Omelina), Vindiš, Horák, Hrdlica, Kriška (54. M. Švihorík), Bosák.

Radošina sa odhlásila zo súťaže.

ZOSTAVA KOLA: B. Masár (H. Kráľová) - D. Kolník (Zbehy), M. Šulgan (H. Kráľová), F. Záhončík (Alekšince) - P. Hrdlica (Báb), P. Sporina (Krušovce), M. Mančík (Solčany), M. Guzmický (Ivanka) - P. Vojtek (Nevidzany), M. Pagáč (Ivanka), M. Fuska (Alekšince).

NAJLEPŠÍ STRELCI: 26 - M. Fuska (Alekšince), 16 - P. Zlatňanský (Lapáš), 13 - M. Andrášik (V. Zálužie), 11 - V. Masaryk (Krušovce), 9 - M. Kajaba (Nevidzany), M. Mikula (Zbehy), N. Homola (Lapáš), M. Pagáč (Ivanka).

9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Celoplošné testovanie v Nitre: Prihlásilo sa už vyše päťsto dobrovoľníkov

Krajský lekár Ľubomír Ševčík hovorí, že najťažšie zrejme bude zabezpečiť dostatok zdravotníkov. Vyzýva ich, aby sa prihlásili.

Tradičné vianočné mestečko v Nitre nebude, neurobia ani klzisko na Župnom námestí

Mesto do poslednej chvíle verilo, že vianočné trhy budú. Vybralo aj predajcov.

Vlani boli mestské vianočné trhy len na Svätoplukovom námestí. Tento rok sa malo konať na troch miestach.