Štvrtok, 18. október, 2018 | Meniny má Lukáš

Nový Život spečatil triumf v lige (+VIDEO)

V. LIGA JUH: Pata potvrdila povesť druhého najofenzívnejšieho mužstva. Jelka má korisť zo Šoporne. Z posledných šiestich tímov vyhrali až traja.

Futbalisti Nového Života po roku opäť vyhrali piatu ligu Juh. (Zdroj: al)

Pata - Topoľníky 6:3 (5:1), 3. T. Matušica, 13. a 43. T. Dvorský, 22. V. Pilo, 25. T. Pilo, 50. L. Garaj - 5. Á. Rozsa, 65. vlastný (Špánik), 86. M. Staško. Domáci udreli už v 3. min. po štandardke. Hostia vyrovnali z brejku, ale potom sa hralo len podľa domácich nôt a Pata už do prestávky rozhodla o víťazovi zápasu. Páčil sa gól T. Dvorského: uvoľnil sa medzi tromi hráčmi a ľavačkou k žrdi trafil. Druhý polčas sa niesol v uvoľnenom duchu. Patania hrali toľko, koľko potrebovali, a dovolili súperovi skorigovať výsledok. R Frič, 200.

Štvrtok n/O. - H. Saliby 2:0 (0:0), 50. A. Šmahovský, 67. M. Žiška. Hral sa útočný futbal, ale zadné rady si dávali pozor. Oba tímy mali v prvom dejstve po jednej šanci, hostia trafili žrď. V druhom polčase hrali domáci aktívnejšie a zožali úrodu. Šmahovský si poradil so stopérom hostí a krásne trafil, Žiška sa presadil z uhla po zemi. Potom si už Štvrtok ustrážil cenné body. R Provodovský, 200.

Váhovce - Nový Život 0:4 (0:2), 4. M. Minárik, 45. L. Marič, 57. A. Barčák, 68. G. Skuby. Hostia začali vo veľkom štýle a hneď z prvej akcie vyhrávali. Váhovce sa mohli vrátiť do zápasu, ale Sedlák nepremenil nájazd. Hostia diktovali tempo a zaslúžene vyhrali. Marič pekne zavesil spoza 16-tky. Gábor Skuby ráno pokrstil dcéru a večer ako žolík hlavičkou pečatil výsledok. R Fúrik, 200.

Zlaté Klasy - Čenkovce 4:2 (2:1), 5. a 80. Z. Bíró, 38. K. Stifter, 47. D. Varga - 8. T. Kvarda, 69. S. Érsek. Susedské derby ponúklo útočný futbal a veľa šancí. Varga dlhým pasom našiel Bíra a ten preloboval brankára, hostia odpovedali úspešnou kontrou. Trestný kop Keszöczeho z 18 m dorážal Stifter - 2:1. Po obrátke prišli ďalšie góly a domáci mali stále navrch. Ich výhru poistil v závere Bíró. R Borkovič, 350.

Kostolné Kračany - Trstice 3:2 (3:0), 20. A. Kállai, 21. A. Hervay, 37. P. Hamar (11 m) - 53. M. Pevala, 73. V. Kučerjavyj. Polčasový stav 3:0 bol krutý. Bojovalo sa o každú loptu, aj hostia ukázali dobrý futbal. Domáci strelili z troch šancí tri góly, všetky tri po rýchlych brejkoch. Gól hostí za stavu 1:0 neplatil pre ofsajd. Druhý polčas patril Trsticiam, domáci však napokon ubránili najtesnejšie víťazstvo. Domáci venujú víťazstvo bývalému predsedovi Róbertovi Almásimu, akademickému maliarovi, ktorý zomrel v nedeľu. R Köppl, 230.

Šoporňa - Jelka 0:1 (0:1), 19. E. Nagy. Po celý zápas mali domáci prevahu, ale doplatili na nepremieňanie šancí (Pavlovič trafil brvno). Hostia mali tri nebezpečné brejky a hneď prvý využili na gól. Jelka bojovali, odolávali a so šťastím udržali zlaté body. R Blažek, 150.

Janíky - Sap-Ňárad 5:1 (4:1), 9. M. Kurejko, 23., 26. a 33. M. Tink, 56. P. Hrnčiar - 40. E. Bartal. Janíky predviedli výborný výkon. Počas celých 90 minút vyvíjali enormný tlak, čo adekvátne zúročili a súperovi uštedrili päťgólovú nádielku. V prvom polčase sa dopustili jedinej chyby, po ktorej sa dostal do úniku Bartal a ten nezaváhal. R Hubinský, 150.

V. Blahovo - Lehnice 5:0 (2:0), 5. (11 m) a 90. J. Katona, 26. Ľ. Németh, 83. I. Miklóš, 84. J. Stoja. V. Blahovo predviedlo azda najlepší výkon v jarnej časti. Skóre otvoril po ruke vo vápne z penalty Katona, do polčasu Németh navýšil z voleja. Domáci si po zvyšok zápasu diktovali tempo, skóre uzavrel hlavou opäť Katona. R Z. Kukan, 100.

11. Jelka 26 8 4 14 21:41 28 (-11)
12. Zlaté Klasy 26 8 4 14 28:55 28 (-11)
13. Štvrtok n/O. 26 8 3 15 30:54 27 (-12)
14. Váhovce 26 8 3 15 28:59 27 (-12)
15. Trstice 26 6 8 12 29:45 26 (-13)
16. Sap-Ňárad 26 8 1 17 35:58 25 (-14)

ZOSTAVA KOLA: A. Chvíla (Jelka) - P. Weisz (Štvrtok n/O.), T. Habán (Kost. Kračany), T. Huszár (Jelka), J. Katona (V. Blahovo) - T. Lojdl (Janíky), T. Dvorský (Pata), T. Lacko (Štvrtok n/O.), M. Minárik (Nový Život) - Z. Bíró (Zlaté Klasy), D. Varga (Zlaté Klasy).

NAJLEPŠÍ STRELCI: 35 - A. Barčák (Nový Život), 17 - I. Miklóš (V. Blahovo), 16 - Z. Fekete (Lehnice), A. Kállai (Kost. Kračany), V. Pilo (Pata).

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?