Sobota, 23. jún, 2018 | Meniny má Sidónia

Nový Život spečatil triumf v lige (+VIDEO)

V. LIGA JUH: Pata potvrdila povesť druhého najofenzívnejšieho mužstva. Jelka má korisť zo Šoporne. Z posledných šiestich tímov vyhrali až traja.

Futbalisti Nového Života po roku opäť vyhrali piatu ligu Juh. (Zdroj: al)

Pata - Topoľníky 6:3 (5:1), 3. T. Matušica, 13. a 43. T. Dvorský, 22. V. Pilo, 25. T. Pilo, 50. L. Garaj - 5. Á. Rozsa, 65. vlastný (Špánik), 86. M. Staško. Domáci udreli už v 3. min. po štandardke. Hostia vyrovnali z brejku, ale potom sa hralo len podľa domácich nôt a Pata už do prestávky rozhodla o víťazovi zápasu. Páčil sa gól T. Dvorského: uvoľnil sa medzi tromi hráčmi a ľavačkou k žrdi trafil. Druhý polčas sa niesol v uvoľnenom duchu. Patania hrali toľko, koľko potrebovali, a dovolili súperovi skorigovať výsledok. R Frič, 200.

Štvrtok n/O. - H. Saliby 2:0 (0:0), 50. A. Šmahovský, 67. M. Žiška. Hral sa útočný futbal, ale zadné rady si dávali pozor. Oba tímy mali v prvom dejstve po jednej šanci, hostia trafili žrď. V druhom polčase hrali domáci aktívnejšie a zožali úrodu. Šmahovský si poradil so stopérom hostí a krásne trafil, Žiška sa presadil z uhla po zemi. Potom si už Štvrtok ustrážil cenné body. R Provodovský, 200.

Váhovce - Nový Život 0:4 (0:2), 4. M. Minárik, 45. L. Marič, 57. A. Barčák, 68. G. Skuby. Hostia začali vo veľkom štýle a hneď z prvej akcie vyhrávali. Váhovce sa mohli vrátiť do zápasu, ale Sedlák nepremenil nájazd. Hostia diktovali tempo a zaslúžene vyhrali. Marič pekne zavesil spoza 16-tky. Gábor Skuby ráno pokrstil dcéru a večer ako žolík hlavičkou pečatil výsledok. R Fúrik, 200.

Zlaté Klasy - Čenkovce 4:2 (2:1), 5. a 80. Z. Bíró, 38. K. Stifter, 47. D. Varga - 8. T. Kvarda, 69. S. Érsek. Susedské derby ponúklo útočný futbal a veľa šancí. Varga dlhým pasom našiel Bíra a ten preloboval brankára, hostia odpovedali úspešnou kontrou. Trestný kop Keszöczeho z 18 m dorážal Stifter - 2:1. Po obrátke prišli ďalšie góly a domáci mali stále navrch. Ich výhru poistil v závere Bíró. R Borkovič, 350.

Kostolné Kračany - Trstice 3:2 (3:0), 20. A. Kállai, 21. A. Hervay, 37. P. Hamar (11 m) - 53. M. Pevala, 73. V. Kučerjavyj. Polčasový stav 3:0 bol krutý. Bojovalo sa o každú loptu, aj hostia ukázali dobrý futbal. Domáci strelili z troch šancí tri góly, všetky tri po rýchlych brejkoch. Gól hostí za stavu 1:0 neplatil pre ofsajd. Druhý polčas patril Trsticiam, domáci však napokon ubránili najtesnejšie víťazstvo. Domáci venujú víťazstvo bývalému predsedovi Róbertovi Almásimu, akademickému maliarovi, ktorý zomrel v nedeľu. R Köppl, 230.

Šoporňa - Jelka 0:1 (0:1), 19. E. Nagy. Po celý zápas mali domáci prevahu, ale doplatili na nepremieňanie šancí (Pavlovič trafil brvno). Hostia mali tri nebezpečné brejky a hneď prvý využili na gól. Jelka bojovali, odolávali a so šťastím udržali zlaté body. R Blažek, 150.

Janíky - Sap-Ňárad 5:1 (4:1), 9. M. Kurejko, 23., 26. a 33. M. Tink, 56. P. Hrnčiar - 40. E. Bartal. Janíky predviedli výborný výkon. Počas celých 90 minút vyvíjali enormný tlak, čo adekvátne zúročili a súperovi uštedrili päťgólovú nádielku. V prvom polčase sa dopustili jedinej chyby, po ktorej sa dostal do úniku Bartal a ten nezaváhal. R Hubinský, 150.

V. Blahovo - Lehnice 5:0 (2:0), 5. (11 m) a 90. J. Katona, 26. Ľ. Németh, 83. I. Miklóš, 84. J. Stoja. V. Blahovo predviedlo azda najlepší výkon v jarnej časti. Skóre otvoril po ruke vo vápne z penalty Katona, do polčasu Németh navýšil z voleja. Domáci si po zvyšok zápasu diktovali tempo, skóre uzavrel hlavou opäť Katona. R Z. Kukan, 100.

11. Jelka 26 8 4 14 21:41 28 (-11)
12. Zlaté Klasy 26 8 4 14 28:55 28 (-11)
13. Štvrtok n/O. 26 8 3 15 30:54 27 (-12)
14. Váhovce 26 8 3 15 28:59 27 (-12)
15. Trstice 26 6 8 12 29:45 26 (-13)
16. Sap-Ňárad 26 8 1 17 35:58 25 (-14)

ZOSTAVA KOLA: A. Chvíla (Jelka) - P. Weisz (Štvrtok n/O.), T. Habán (Kost. Kračany), T. Huszár (Jelka), J. Katona (V. Blahovo) - T. Lojdl (Janíky), T. Dvorský (Pata), T. Lacko (Štvrtok n/O.), M. Minárik (Nový Život) - Z. Bíró (Zlaté Klasy), D. Varga (Zlaté Klasy).

NAJLEPŠÍ STRELCI: 35 - A. Barčák (Nový Život), 17 - I. Miklóš (V. Blahovo), 16 - Z. Fekete (Lehnice), A. Kállai (Kost. Kračany), V. Pilo (Pata).

1. Kreditná karta – áno alebo nie
  2. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  3. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  8. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  9. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Pri nehode sa ťažko zranilo aj sedemročné dieťa

Osobné auto sa zrazilo s mikrobusom dnes popoludní.

V Nitre zmapujú dopravu. Anketári oslovia ľudí na zastávkach aj v autách

Radnica si objednala strategický dokument za vyše 700-tisíc eur. Pripomienkovať ho môžu aj obyvatelia.

KOMERČNÝ ČLÁNOK

Klokočinu už neprestaviame, ale dá zmeniť na dobré miesto na život

Rozvíjanie spoločenského života na sídliskách zohráva veľkú úlohu pri ich premene z „králikární“ na miesta, kde sa dá dobre žiť.

Po streľbe na okresnom úrade chcú zvýšiť bezpečnosť. Detektory nebudú

V pojednávacej miestnosti, kde riešia priestupky, budú zrejme kamery. Niekedy privolajú aj policajtov.

Nduka triumfoval v Poľsku

Mladý atlét AC Stavbár Nitra si v šprinte zlepšil osobný rekord. Vo finále za sebou zanechal súperov z piatich krajín.