Kolo patrilo hosťom

V. LIGA STRED: Lapáš impozantne prerušil sériu bez výhry. Boj o druhé miesto pokračuje. Báb si pripísal už piatu jarnú remízu.

Futbalisti Hornej Kráľovej (v červenom) neprehrali už päť kôl v rade. Futbalisti Hornej Kráľovej (v červenom) neprehrali už päť kôl v rade. (Zdroj: archív - Timea Pospišová)

Jacovce - Oponice 5:1 (4:0). Domáci ovládli dianie zápasu a nebyť výborného výkonu brankárov hostí, odišli by s väčším debaklom. Už do prestávky bolo o výsledku rozhodnuté.
Góly: 4. L. Piterka, 9. D. Bajzík, 39. a 43. M. Kaman, 63. D. Chrenko - 54. A. Báleš, R Ďurčo, 100. DRUŽST.: Uhlár - Zigo (73. Majba), D. Chrenko, Bajzík (46. Paulovič), P. Švec, Kaman (46. Bujna), Piterka, Bukvay, M. Chrenko (85. Cikatricis), Hustý (57. Beňo), Bazala. TJ: Hruška (65. Januška) - Kamencay, Aneštík, M. Krošlák, Bisák, A. Gerši, F. Gerši, Báleš, D. Gerši, Žitňanský, M. Švec.

Krušovce - Zbehy 0:1 (0:1). Zápas o priebežné druhé miesto v tabuľke sa začal v dobrom tempe. Domáci chceli čím skôr skórovať, no ich súper hral zodpovedne v obrane a na brejky. V prvom polčase za zmienku stál pokus Sporinu, ale Rusnák bol na mieste. Zbehy šli do vedenia po nacvičenom signále z rohu. V druhom polčase domácim nechýbala snaha o vyrovnanie, ale nepresná rozohrávka a pozorná obrana hostí boli proti. Krušovce tak prišli o domácu neporaziteľnosť.
Gól: 24. Š. Šóš, R Vyletelka. SLOVAN: Križma - Jahoda (61. Širo), Miro Čuhák (65. J. Gális), J. Čuhák, Murko, Bulák (54. V. Smatana), Karl, Golis, Šutovský, I. Sporina (77. Ľ. Urbanec), V. Masaryk (86. M. Masaryk). SLOVAN: Rusnák - Kopec (68. Gaťko), Kolník (41. M. Ťapušík), Š. Šóš, S. Kováčik, T. Kováčik, P. Mikula (16. Štofík), Hoffej, L. Mikula, Krasňanský, P. Šóš.

Báb - Ivanka 0:0. Hral sa dobrý futbal, hore-dole, hostia boli mierne aktívnejší. V prvom polčase stáli za zmienku pokusy Majerčíka a Hrdlicu, na druhej strane hrozili Pagáč, Horník a J. Blaži. V druhom polčase začala Ivanka lepšie, šancu mal J. Blaži. Domáci odpovedali dvoma pokusmi Grobarčíka a po hodine reklamovali ruku. Potom sa neujali strely Pagáča, M. Blažiho a posledná šanca patrila domácemu Račekovi. Diváci gól nevideli.
R Ďurčovič, 200. ŠK: Psota - J. Švihorík, Raček, Takáč (36. Michalík), Bosák (30. Ďuračka), Majerčík, Hrdlica, Horák, Vindiš, Kurej (75. Kriška), Grobarčík. TJ: Rutič - Mikuš, Čičo, Nemeš, Vnučko, Šabo (79. Šimun), M. Blaži, M. Guzmický, J. Blaži, Horník (75. Hotový), Pagáč.

V. Zálužie - Alekšince 0:2 (0:0). Alekšince potvrdili svoju kvalitu. domáci držali krok s lídrom v prvom polčase. Po obrátke už začali viac diktovať tempo hostia. Skóre otvoril Fuska po peknej krídelnej akcii na jeden dotyk a favorit bol na koni. Keď sa zdalo, že domáci vyvinú tlak a pôjdu za vyrovnaním, prišiel druhý zásah MFK. Hrebík trafil priamy kop z 25 m lišiacky, lopta pred brankárom skočila.
Góly: 61. M. Fuska, 82. M. Hrebík. R J. Kováč, 200. ŠK: Brida - Baláži, Teplanský, Chňapek (85. Fogada), Jeney, Š. Mego (30. Mochnaľ), Pogran, O. Mego (74. Antl), Lacek, Kečkéš, Andrášik. MFK: Košlab - Krivošík, Bakita, Šindler, Krištofičin (85. Záhončík), Pleva, Herák (83. Behúl), Trnka (67. Vyhnálik), Kemlage, Hrebík, Fuska.

Nevidzany - H. Kráľová 0:3 (0:0). Lepšie začali hostia, zdalo sa, že červená pre Striešku im dá vietor do plachiet, no Nevidzany sa o nich opreli aj o desiatich. Vojtek a Lindovský trafili brvno, čaroval i brankár červeno-bielych Masár. Horná Kráľová však „trojkou“ za 9 minút vzala domácim sebavedomie a mohla vyhrať i vyšším rozdielom.
Góly: 64. D. Tóth, 70. M. Bleho, 72. F. Kalaba. ČK: 34. J. Strieška (N). R Juhos, 100. ŠK: Schvarc - Marhevszki (29. Keszeg), J. Balko (83. E. Krčmár), Fröhlich, Fruni, Pauko, Füle, Lindovský (79. R. Krčmár), Strieška, Matušík, Vojtek (64. Müller). KFC: Masár (89. Barta) - Mrázik (51. Kalaba), Straňák, Šulgan, Frkala (57. Ľ. Kollár), D. Tóth, Bleho (77. Lencsés), D. Kotlár, Lalák, D. Rábek, Petrovský.

Solčany - Lapáš 0:4 (0:2). Na výbornom pripravenom teréne dominovali skúsení hostia. Solčany boli vpredu bezzubé. Po narážačke strelou k tyči otvoril skóre zápasu Ivankov - 0:1. V 42. min. pridali druhý gól z penalty po faule Doležaja na Homolu. Domáci hrali v druhom polčase dobre, ale tri šance zostali nevyužité. Nedáš - dostaneš platilo, Zlatňanský zvýšil už na 0:3. Trpkú domácu prehru zavŕšil už o minútu nádhernou strelou z 25 m Kollár - 0:4. Hostia zaslúžene vyhrali, avšak výška víťazstva je krutá.
Gól: 20. N. Ivankov, 42. M. Áč (11 m), 84. P. Zlatňanský, 85. M. Kollár. R Grič, 150. OFK: Michalec - Mihálik, Kuna, Doležaj, Mančík, Hupka, Ladický, N. Ondruš, Hroššo, Lacena (46. Urminský), Kompas (68 Ducký). OFK. Senecký - Pajer, Áč, Kollár, Homola (78. Balla), Tirpák (74. Poláček), Chudík, Ivankov, Demydenko (68. Fábry), Salvet (68. Tinák), Zlatňanský.

12. Oponice 21 3 4 14 26:76 13 (-17)
13. Výč.-Opatovce 21 1 1 19 23:86 4 (-32)

ZOSTAVA KOLA: J. Psota (Báb) - D. Bajzík, D. Chrenko (obaja Jacovce), M. Áč (Lapáč), S. Kováčik (Zbehy), V. Pleva (Alekšince), D. Herák (Alekšince), D. Tóth (H. Kráľová), Š. Šóš (Zbehy), M. Kollár (Lapáš), M. Pagáč (Ivanka).

NAJLEPŠÍ STRELCI: 27 - M. Fuska (Alekšince), 17 - P. Zlatňanský (Lapáš), 13 - M. Andrášik (V. Zálužie), 11 - V. Masaryk (Krušovce), 9 - M. Kajaba (Nevidzany), M. Mikula (Zbehy), N. Homola (Lapáš),

Autor: KI, JŠ