Štvrtok, 18. október, 2018 | Meniny má Lukáš

Kam za kultúrou - divadlá, kiná, koncerty a iné podujatia

Prečítajte si, čo všetko vás tento týždeň čaká v Divadle Andreja Bagra, Starom divadle Karola Spišáka, v krajskej knižnici, Krajskom osvetovom stredisku, v galérii, múzeách či hudobných kluboch.

Dnes si môžete v DAB pozrieť komédiu Dámska šatňa.(Zdroj: COLLAVINO)

NITRA
DAB

11. 6. o 18.30 h – Dámska šatňa, Š, 12. 6. o 18.30 h – Zaľúbený Shakespeare, VS, 14. 6. o 10.00 h – Štefánik – slnko v zatmení, VS, 15. 6. o 10.00 h – Ľudia, miesta a veci, VS,
Divadelná kvapka krvi SČK s Kauflandom - 12. 6. 8.00 – 11.00 h

SDKS
12. – 15. 6. o 9.30 h – Sám a Esmeralda, VS,
Radek Bachratý: Moje javy a vy – do 30. 6., výstava fotografií, koláží a objektov, v Galérii Foyer

NOVÉ DIVADLO V DMS
12. 6. o 9.30 h – Pinocchio, 18. 6. o 19.00 h – Slovensko v obrazoch,

CINEMAX
11. – 13. 6. o 15.50, 18.10 a 20.30 h - Debbina 8, 11. – 13. 6. o 20.40 h - Ghost Stories, 11. a 13. 6. o 16.50 a 12. 6. o 15.20 h - Bella a Sebastián 3: Navždy priateľmi, 11. – 13. 6. o 15.30 h - Dámsky klub, 11. – 13. 6. o 20.20, 11. a 12. o 18.10 h - Deadpool 2, 11. a 13. 6. o 20.50 h - Delírium, 11. – 13. 6. o 17.40 h - Solo: A Star Wars Story, 11. – 13. 6. o 16.20 h - Ukradnutá princezná, 11. a 13. 6. o 18.50 a 12. 6. o 17.20 h - Vezmi si ma, kamoš, ARTMAX BALET: 12. 6. o 20.10 h - Labutie jazero, ARTMAX FILM: 13. 6. o 18.20 h – Lekcia

Článok pokračuje pod video reklamou

MLYNY CINEMAS
11. – 13. 6. o 16.40 h - Luis a Ufóni, 11. – 13. 6. o 18.35 a (ATMOS) 20.30 h - Debbina 8, 11. – 13. 6. o 17.05 a 21.00 h - Ghost Stories, 11. – 13. 6. o 15.10 h - Bella a Sebastián 3: Navždy priateľmi, 11. – 13. 6. o 19.05 a (nehrá sa 13. 6.) 20.15 h – Vezmi si ma, kamoš, 11. – 13. 6. o 15.45 h – Dámsky klub, 11. – 13. 6. o 15.40 a 19.45 h - Solo: A Star Wars Story, 11. – 13. 6. o 15.35 a 18.00 (ATMOS) a 20.45 h - Deadpool 2, 11. – 13. 6. o 14.55 h - Ukradnutá princezná, 11. – 13. 6. o 17.50 h - Polnočná láska, 11. – 13. 6. o 18.20 h – Tiché miesto

KINOKLUB TATRA
11. 6. o 19.30 – Tri billboardy kúsok za Ebbingom, 12. 6. o 19.30 – Lekcia

NOVÉ ZÁMKY
KINO MIER

12. 6. o 19.30 h – Profesori zločinu, 13. 6. o 17.00 h - Bella a Sebastián 3, o 19.30 h - Medzipristátie, 14. 6. o 17.00 h - Avengers: Nekonečná vojna, o 20.00 h - Tiché miesto, 15. 6. o 17.00 h - Avengers: Nekonečná vojna, o 20.00 h - Taguj!, 16. 6. o 15.00 h - Luis a ufóni, o 17.00 h - Ja, Simon, o 19.30 h - Taguj!, 17. 6. o 15.00 h - Luis a úfoni, o 17.00 h - Ja, Simon, o 19.30 h - Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný
AMFITEÁTER
12. 6. a 13. 6. o 21.30 h – Solo: A Star Wars Story, 14. 6. o 21.30 h - Polnočná láska, 15. 6. o 21.30 h - Delírium, 16. 6. o 21.30 h - Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný, 17.6. o 21.30 h - Taguj!

ŠTÚROVO
KINO DANUBIUS

13. 6. o 19.00 h – Dámsky klub, 14. 6. o 19.00 h - Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný, 15. 6. o 19.00 h - Taguj!, 16. 6. o 17.00 h - Luis a ufóni, o 19.00 h - Delírium, 17. 6. o 17.00 h - Bella a Sebastián 3, o 19.00 h - Ja, Simo

KOMÁRNO
KINO TATRA

11. 6. o 17.00 h – Könyvklub, o 19.15 h - Vezmi si ma, kamoš, 12. 6. o 13.00 h - Taxi 5, o 17.00 h - Neuveriteľný príbeh o Obrovskej hruške, o 19.30 h - Debbina 8, 13. 6. o 17.00 h - Parralel, o 19.15 h - Deadpool 2, 14. 6. o 17.00 h - Luis a ufóni, o 19.15 h - Kszi Simon, 15. 6. o 16.30 h - Luis a ufóni, o 18.30 h - Kszi Simon, o 20.45 h - Pablo Escóbar: Nenávidený a milovaný, 16. 6. o 10.00 h - Luis a ufóni, o 14.00 h - Belle és Sébastien 3, o 16.00 h - Kszi Simon, o 20.45 h - Taguj!, 17. 6. o 10.00 h - Belle és Sébastien 3, o 13.00 h - Luis a ufóni, o 15.00 h - Ja, Simon, o 19.15 h - Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný

NITRA
NITRIANSKA GALÉRIA
Deset moří
- 14. 6. o 18.00 h, Bunker, potrvá do 9. 9., autori: Miroslav Chochlík (CZ), Alžběta Kočvarová (CZ), Pavel Matoušek(CZ), Daniela Šrámková (CZ), kurátorka: Jana Stejskalová (CZ), absolventi ateliéru Fotografie Fakulty umení a designu v Ústí nad Labem
David Cajthaml (CZ) a Buddy Ungrad (CZ): Synchrón u psychiatra - do 17. 6., Salón NG, kurátorka: Nina Jassingerová
Nie som tu, som v Arkádii – do 26. 8., Reprezentačné sály NG, kurátorka: Mária Janušová

GALÉRIA UNIVERZUM
U3V – Výstava absolventov Univerzity tretieho veku UKF v Nitre
– vernisáž 13. 6. o 14.30 h, výstavy prác v odbore dejiny výtvarného umenia a výtvarná tvorba, digitálna fotografia a kamera, ľudové remeslá a keramika, do 26. 6.

PONITRIANSKE MÚZEUM
Dobrý deň, Nitra - vernisáž 12. 6. o 13.00 h, do 30. 6., krajská výstava výtvarnej tvorby Združenia na pomoc ľudom s mentálnym postihnutím prezentujúca kresby, maľby, práce z textilu, maľby na hodváb, výšivky, diela z hliny, dreva a iných prírodných materiálov ľudí s rôznym stupňom mentálneho postihnutia, spojená s odovzdávaním cien v rôznych kategóriách
Výstava Drotárstvo súčasnosti - do 17. 6.
Skvosty dávnovekého Slovenska – stála expozícia vyše 2100 nálezov od doby kamennej až po 18. storočie, Nitriansko v zrkadle dejín - najvýznamnejšie nálezy z Nitry a okolia, Život v lesných a vodných biotopoch - dermoplastické preparáty


TRAFAČKA
Martina Kertészová a kamoši – na ľudovú nôtu - 12. 6. o 20.00 h
Projekcie hispánskych filmov: Mi Gran Noche - 13. 6. o 19.00 h
Noc hudby - 15. 6. o 17.00 h, vystúpenie acoustic-rock-indie kapely s punkovými koreňmi The Smalltown boy a slovenskej rock'n'rollovej kapely Walter Schnitzelsson, nemý film Muž s kinoaparátom
Letný trafo.TRH - 17. 6. o 10.00 h, sezónny trh s ručnými výrobkami a domácimi produktmi, susedské stretnutia, rozhovory a hudba - o 13.00 h - kapela Inverzia, o 15.00 - Kristína Uhlíková & Juraj Janík

DMS
Vyhodnotenie okresných kôl predmetných olympiád a postupových súťaží žiakov ZŠ a príslušných ročníkov OG v okrese Nitra –
13. 6.
Tanečná zábava - 15. 6. o 18.00 h
Textilné nápisové nástenky - výtvarné prejavy našich babičiek – do 4. 7., materiál z etnografického terénneho výskumu v obciach v Chorvátsku, v ktorých žijú Slováci
Z javiska do hľadiska – do 5. 6., výstava portrétov a figurálnej maľby autorky Evy Čabovej
Pondelok: Stolnotenisový krúžok pre deti a mládež, Mladá Matica Nitra – šerm - 19.00 h, Utorok: od 14.30 h – filatelisti (nepárny týždeň), Mladá Matica Nitra – šerm - 19.00 h, Štvrtok: Dobový spolok Satyros - 18.00 h Nové divadlo – skúšky a predstavenia, Teatro Moliére – skúšky

SYNAGÓGA
Absolventský koncert Matej Hrmo (gitara) -
13. 6. o 17.00 h
Nedeľné matiné - 17. 6. o 11.00 h, vstup voľný
Slávnostné odovzdávanie pamätnej plakety absolventom ZUŠ J. Rosinského - 21. 6. o 17.00 h, vstup voľný
Nitra, moje mesto – výstava, do 28. 6.
Stále výstavy: História a tradície Židov v Nitre, Shraga Weil: Grafika, Nitrianske pohľady Aleny Bugárovej

KOSTOL SV. LADISLAVA
28. ročník festivalu sakrálnej hudby Musica Sacra 2018
- festival duchovnej hudby, vstup voľný
Komorný orchester Zoe, Kristína Chalmovská (violončelo), Rastislav Jurčík (akordeón) a dirigent Adam Sedlický - 17. 6. o 19.00 h, program: Sofia Gubajdulina - Sedem slov, Arvo Pärt - Trisagion

KKKK
Celý jún: Sovy Slovenska
– výstava, Jozef Miloslav Hurban – výstava - 130. výročie úmrtia, 100. výročie ukončenia 1. svetovej vojny – výstava, Júlia Winklerová – výstava, Informačná výchova - podávanie informácií deťom o knihe, knižnici, vyhľadávaní informácií, Ako prváci pomohli princeznej Písmenočke - pasovanie prvákov za rytierov kráľovstva ABECEDA v knižnici, Koľko váži Matilda - zážitkové čítanie z knihy J. Holuba, Nezbedníci a neposlušnice - zážitkové čítanie z knihy M. Drijverovej, Eli v Afrike - zážitkové čítanie z knihy M. Fischera a M. Blaščákovej o živote slonov, Správny turista - rozprávanie o bezpečnosti pri pobyte na horách a v lese, Smrť Jánošíkova - zážitkové čítanie z knihy J. Botta (170. výročie narodenia), Skús to ľavou/pravou - praváci sa na chvíľu zmenia na ľavákov a naopak (Medzinárodný deň ľavákov 13. 8.), Prázdniny na tretiu - „návod“ na prázdniny – zážitkové čítanie z knihy S. Majchrákovej, Informačná výchova - spojená so životopisom a dielami k 120. výročiu narodenia E. M. Remarqua, Informačná výchova pre SŠ - spojená s audio nahrávkami speváka J. Nohavicu – 65. výročie narodenia, Somár, stará mama a iné hudobné nástroje - spoznávanie hudobných nástrojov

KOS
Klub grafológie – pokročilí –
13. 6. o 17.00 h
Fotoklub APF - 13. 6. o 17.00 h

NOVÁ PEKÁREŇ
Mindshifter Fest 13.
– 23. 6. o 20.00 h, kapely Perversity, Samsara, Awrizis, Mysterious Eclipse, Bloody Redemption

NÁJOMNÁ JEDNOTKA 210
Otto Weiter show
– 24. 6. o 17.00 h

OC MAX
Lego festival –
do 12. 6., výstava sôch a modelov z lega

OC CENTRO
Vladimír Macura: výstava fotografií Kapverdské ostrovy –
do 30. 6.
Martin Hatala: Whiskey, krv a striebro - 27. 6. o 17.00 h, beseda v Martinuse

OC GALÉRIA MLYNY
Latino Mlyny
– 16. 6. o 16.00 h, módna prehliadka a hudobno-tanečná šou: Dominika Titková & Friends, Sangre Nueva & Dee Reggaetonera, Lee´o Perez z Venezuely a Petra Poláková, Bailadora Dance Group

SPM
Nedeľný piknik v Slovenskom poľnohospodárskom múzeu
- 17. 6. 14.00 - 18.00 h, sprievodné aktivity, hudba, divadelné predstavenie, občerstvenie
Expozície SPM a Skanzen: zbierkový predmet mesiaca – služobný úzkorozchodný vozeň DFu 122

Otvorené: máj – september: po – št a so 9.00 – 17.00, pi do 15.00 h, ne – 13.00 – 17.00, vstupy pre organizované skupiny v počte viac ako 15 osôb nahlásiť min. 2 dni vopred

AGROKOMPLEX
Burza exotov a Farmárske trhy -
24. 6.
Ekofestival Nitra 2018 - 15. a 16. 6.

ČECHYNCE
KD
Autorská prezentácia knihy Moniky Gurínovej-Schwandtnerovej Život a sociálno-charitatívna činnosť svätej Alžbety Uhorskej
- 17. 6. o 17.00 h

VEĽKÉ VOZOKANY
KOSTOL A KD
Náš Elo Havetta – 80. výročie narodenia
- 17. 6. od 9.30, slávnosť venovaná filmovému režisérovi - rodákovi z obce, spomienková sv. omša, pietna spomienka pri hrobe, odhalenie pamätnej tabule a premietanie dokumentárneho filmu Slávnosť osamelej palmy

ZLATÉ MORAVCE
MESTSKÉ MÚZEUM
Stále výstavy
: Spoločensko-vedná expozícia, archeologické, historické, numizmatické, etnografické a umelecké predmety, ktoré pochádzajú z Požitavia aj z iných regiónov a krajín, Prírodovedná expozícia - paleontologické nálezy a mineralogická zbierka, zaujímavé sú najmä obrovské drevné opály a zlatinky
Výstava obrazov Stanislavy Havettovej – 12. 6. – 31. 8.
Ryžovanie zlata v múzeu - 14. 6. 10.00 – 12.00 h, ukážka ryžovania zlata


SEREĎ
MÚZEUM – FÁNDLYHO FARA

Stále expozície: Prehistória seredského regiónu, Hrad Šintava, Obrázky odviate časom - výstava dobových pohľadníc zo zbierky Rastislava Petroviča, Lapidárium s barokovými sochami, Expozícia v Múzejnej záhrade s pilierom stredovekého kostola s kamennými fragmentmi z hotelov Lichtner a Frištaczký a výstava tehál zo zbierky Dušana Irsáka
Stanislav Klačanský: Ženy – trvá do 26. 6., výstava fotografií
Prezentácia knihy hudobníka a novinára Petra Radványiho Kalendárenie - 14. 6. o 18.00 h, hostia: Pavol Tomašovič, Jozef Šelestiak, hudobný program: Peter Radványi, vstup voľný

AMFITEÁTER
Kráľ balkánskej hudby Goran Bregović
– 21. 6. o 20.00 h
Olympic - 22. 6. o 20.00 h, 20.00 – Peter Cmorik, 21.30 - Olympic
Smejko a Tanculienka – 23. 6. o 10.00 h

ŠAĽA
CENTRÁLNA MESTSKÁ ZÓNA
Šaliansky jarmok –
22. (od 15.00) a 23. 6.

DOM ĽUDOVÉHO BÝVANIA
Expozícia
: vyznačuje sa sochovou konštrukciou krovu, trstinovou strechou a vypletanými stenami obytnej časti objektu, podľa vročenia na pôvodnej mešternici bol postavený v roku 1831, mobiliár poskytlo Vlastivedné múzeum v Galante a je skoro identický s predchádzajúcou expozíciou
Šaliansky jarmok: výstava fotografií, malieb, keramiky a iných diel členov klubu Terra Wag - 22. a 23. 6., súčasťou ukážka ľudovej tvorby remeselníkov, vystúpenie SS Zlatomoravčianka s programom Svadba

GALANTA
MsKS
Smejko a Tanculienka: Kuk, ani muk!
- 11. 6. o 17.00 h

NEOGOTICKÝ KAŠTIEĽ
Výstava obrazov Zdenky Nedomovej
- potrvá do 31. 7.

VLASTIVEDNÉ MÚZEUM
Od chmeľu k pivu –
do 8. 9., výstava

MIEROVÉ NÁMESTIE
Galantské hudobné piatky
- 15. 6. 18.00 – 21.00 h, účinkujú: Adrian Forro, Zuzana Szpevár a študenti ZUŠ

NOVÉ ZÁMKY
PSÍ PARK HRADNÁ
Slávnostné otvorenie psieho parku na Hradnej ulici
- 11. 6. o 18.30 h

DOM KULTÚRY
Koncerty absolventov ZUŠ
- 13. 6. o 17.00 h

ŠPORTOVÁ HALA MILÉNIUM
Sladké mámení
- 15. 6. o 19.00 h

GALÉRIA UMENIA ERNESTA ZMETÁKA
Stále expozície: Diela 16. – 20. storočia z daru akad. mal. Ernesta Zmetáka a Danice Zmetákovej, Stála expozícia Lajosa Kassáka z daru Kláry Kassákovej
Táňa Hojčová: Svetelné minúty

ROS
AMFO 2018
– vernisáž 15. 6. o 17.00 h, do 28. 6., krajské kolo súťažnej prehliadky, vo VUNAR Product

MÚZEUM JÁNA THAINA
Európa pred 400 rokmi – Tridsaťročná vojna (1618-1648)
– potrvá do 21. 7.

KOMÁRNO
MsKS
55. Jókaiho dni
- 12. - 17. 6.
Hungarian Folk Embassy - 14. 6. o 20.00 h

PODUNAJSKÉ MÚZEUM
Svet macíkov –
do 2. 7., svet zberateľky plyšových medvedíkov Anny Szóda (Maďarsko)

ŠTÚROVO
PEŠIA ZÓNA
Dotyky s levanduľou
- 17. 6. o 15.00 h

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Inzercia - Tlačové správy

  1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  2. Rozprávkové tankovanie
  3. Umenie investovať: Nemusíte byť znalec, aby ste zhodnotili krásu
  4. Netrestajme tých, čo mestu šetria čas a peniaze
  5. Zaúča výčapníkov vo svete: Odfláknuté pivo zákazník vycíti
  6. OLED televízory sú ohrozené vypálením obrazu
  7. Z lesa si našla cestu do útulku, na nový domov ale stále čaká
  8. Dana Kleinert sa vzdáva v prospech zmeny v Starom Meste
  9. Union ponúka množstvo výhod pre deti aj matky
  10. Reportáž: Ako sa vyrába slovenské akostné víno
  1. Netrestajme tých, čo mestu šetria čas a peniaze
  2. OLED televízory sú ohrozené vypálením obrazu
  3. Z lesa si našla cestu do útulku, na nový domov ale stále čaká
  4. Zaúča výčapníkov vo svete: Odfláknuté pivo zákazník vycíti
  5. Rozprávkové tankovanie
  6. AAA Auto zorganizovalo autogramiádu
  7. Union ponúka množstvo výhod pre deti aj matky
  8. Umenie investovať: Nemusíte byť znalec, aby ste zhodnotili krásu
  9. Dana Kleinert sa vzdáva v prospech zmeny v Starom Meste
  10. Reportáž: Ako sa vyrába slovenské akostné víno
  1. Stíhame napredovať s technológiami? Môže už byť neskoro 12 931
  2. Kvíz o zatepľovaní zvládne iba odborník. Trúfate si? 12 449
  3. Odborníčka na výživu: Večera maximálne 4 hodiny pred spánkom 12 329
  4. Poznáte zaujímavosti Malty? Tieto lákajú turistov najviac 11 395
  5. OLED televízory sú ohrozené vypálením obrazu 10 763
  6. Koho výrobky naozaj kupujete v McDonald's? 9 523
  7. Bezpečné bývanie pre rodiny s deťmi? Na toto nezabudnite 8 563
  8. Reportáž: Ako sa vyrába slovenské akostné víno 7 165
  9. Vodič dostal jasný odkaz: Na cyklotrase sa neparkuje 6 915
  10. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu? 5 177

Hlavné správy z MY Nitra

Závod Jaguar Land Rover v Nitre otvoria 25. októbra

Automobilka bude v Nitre vyrábať 150-tisíc áut ročne.

Tipovacia súťaž - poradie po 11. kole

Traja tipéri uhádli osem zápasv. Máme nového lídra. Poradie na čele: 56 - Jozef Šercel, Váhovce, 55 - Michal Čery, Jelenec, Alojz Jenis, Žitavany, atď.

Najmenší hokejisti mali turnaje v Nitre (+FOTO)

V sobotu sa stretli v Nitra aréne hokejoví štvrtáci a tretiaci na zväzových turnajoch.

Finančná polícia zasahovala proti pozemkovej mafii v Nitre

Obvinili šesť ľudí. Predávali nehnuteľnosti bez vedomia ich vlastníkov.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Unikátne zábery: Koniec rozprávkového života Mariána Kočnera na Donovaloch

Donovaly už podnikateľ, ktorý je momentálne vo väzbe, tak skoro neuvidí.

V Žiline rastie dom bez povolenia. Má ich byť ešte viac

Investor chce stavbu dodatočne zlegalizovať.

Na bystrickej cyklokomunikácii sa baví internet

Urobiť tak veľa chýb na necelých dvesto metroch trasy sa hádam ani nedá – tvrdí Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica.

Vybrali SME

Už ste čítali?