NITRA
DAB
21. a 23. 6. o 18.30 h – Povolanie pápež, VS, 22. 6. o 18.30 h – Veľký zošit, Š
SDKS
19. 6. o 9.30 h – Legenda o Svoradovi a Benediktovi, ŠT, 20. – 22. 6. o 9.30 h Čarodejník z krajiny Oz, VS, Adela a Viktor Vinczeovci: Odchody vlakov – 28. 6. o 19.00 h, tragikomédia
Radek Bachratý: Moje javy a vy – do 30. 6., výstava fotografií, koláží a objektov, v Galérii Foyer
NOVÉ DIVADLO V DMS
18. 6. o 19.00 h – Slovensko v obrazoch
CINEMAX
18. – 20. 6. o 18.00 h - Ja, Simon, 18. – 20. 6. o 16.20 h - Luis a ufóni, 18. – 20. 6. o 20.20, 18. a 19. 6. o 15.50 a 20. 6. o 17.10 h - Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný, 18. – 20. 6. o 18.30 a 20.40 h - Taguj!, 18. – 20. 6. o 16.00 h - Bella a Sebastián 3: Navždy priateľmi, 18. a 19. 6. o 18.20 h - Deadpool 2, 18. – 20. 6. o 18.10 a 20.30 h - Debbina 8, 18. 6. o 20.50 a 20. 6. o 15.00 h - Ghost Stories, 18. – 20. 6. o 16.10 h - Ukradnutá princezná, ARTMAX FILM: 19. 6. o 20.50 h - Mesiac Jupitera, DRSNÁ JAZDA: 20. 6. o 20.00 h - Jurský svet: Zánik ríše 3D
MLYNY CINEMAS
18. – 20. 6. o 16.40 a 18.45 h - Ja, Simon, 18. – 20. 6. o 15.50 h - Luis a ufóni, 18. - 20. 6. o 17.45 a 20.00 h - Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný, 18. – 20. 6. o 18.50 a 20.15 h - Taguj!, 18. – 20. 6. o 15.50 (2D ATMOS) a 17.45 h - Debbina 8, 18. – 20. 6. o 16.50 h - Vezmi si ma, kamoš, 18. – 20. 6. o 15.05 h - Solo: A Star Wars Story, 18. – 20. 6. o 18.05 (2D ATMOS) a 20.45 h - Deadpool 2, 18. – 20. 6. o 14.55 h - Ukradnutá princezná, 18. – 20. 6. o 14.55 h - Polnočná láska, 18. – 20. 6. o 21.00 h - Tiché miesto, 20. 6. o 20.30 h - Jurský svet: Zánik ríše 2D ATMOS
NOVÉ ZÁMKY
KINO MIER
19. 6. o 19.30 h – Profesori zločinu, 20. 6. o 17.00 h - Luis a Ufóni, o 19.30 h - Gangsterdam, 21. 6. o 17.00 h - Parralel, o 19.30 h - Láska bez bariér, 22. 6. o 17.00 h - Láska bez ba-riér, o 19.30 h - Jurský svet: Zánik ríše, 23. 6. o 15.00 h - Pat a Mat znovu v akci, o 17.00 h - Ocean’s 8: Az évszázad át-verése, o 19.30 h - Jurský svet: Zánik ríše, 24. 6. o 15.00 h - Pat a Mat znovu v akci, o 17.00 h - Jurský svet: Zánik ríše, o 19.30 h - Vadí nevadí
AMFITEÁTER
19. 6. o 21.30 h – Fakjú pán profesor 3, 20. 6. o 21.30 h - Ja, Simon, 21. 6. o 21.30 h - Ocean’s 8: Az évszázad átverése, 22. 6. a 23. 6. o 21.30 h - Jurský svet: Zánik ríše, 24. 6. o 21.30 h - Láska bez bariér
ŠTÚROVO
KINO DANUBIUS
19. 6. o 9.00 h – Ferdinand, 21. 6. o 17.30 h - Jurský svet: Zánik ríše, o 20.00 h - Debbina 8, 22. 6. o 9.00 h - Králik Peter, o 17.30 h - Jurský svet: Zánik ríše, o 20.00 h - Vadí nevadí, 23. 6. o 18.00 h - Szaffi, o 20.00 h - Debbina 8, 24. 6. o 18.00 h - Pat a Mat znovu v akci, o 20.00 h - Jurský svet: Zánik ríše
KOMÁRNO
KINO TATRA
18. 6. o 16.30 h – Neuveriteľný príbeh o Obrovskej hruške, o 18.15 h - Parralel, o 20.00 h - Kszi Simon, 19. 6. o 17.00 h - Deadpool 2, o 19.30 - TAG - Taguj, 20. 6. o 17.00 h - Deadpool 2, o 19.30 - Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný, 21. 6. o 17.00 h - Jurský svet: Zánik ríše, o 19.45 h - Jurassic World: Bukott birodalom, 22. 6. o 10.00 h, o 14.00 h a o 20.45 h - Jurassic World: Bukott birodalom, o 16.45 h - Pat a Mat znovu v akci, o 18.30 h - Felelsz vagy Mersz, 23. 6. o 10.00 h - Pat a Mat znovu v akci, o 14.00 h - Luis a Ufóni, o 16.00 h - Ju-rassic World: Bukott birodalom, o 18.45 h - Ocean’s 8: Az évszázad átverése, o 21.15 h - Felelsz vagy Mersz, 24. 6. o 10.00 h - Luis a Ufóni, o 14.00 h - Pat a Mat znovu v akci, o 15.45 h - Jurský svet: Zánik ríše, o 18.30 h - Ocean’s 8: Az évszázad átverése, o 21.00 h - Delírium
NITRA
NITRIANSKA GALÉRIA
Deset moří – do 9. 9., Bunker, autori: Miroslav Chochlík (CZ), Alžběta Kočvarová (CZ), Pavel Matoušek(CZ), Daniela Šrámková (CZ), kurátorka: Jana Stejskalová (CZ), absolventi ateliéru Fotografie Fakulty umení a designu v Ústí nad Labem
Nie som tu, som v Arkádii – do 26. 8., Reprezentačné sály NG, kurátorka: Mária Janušová
SVÄTOPLUKOVO NÁMESTIE
1. Nitránsky street food fest – 21. až 23. 6., multižánrový festival, vystúpia dídžeji EKG, Jay Jay, Robert Burian, DJ Luso & Vlado, DJ Jancco a Bizarre, domáce pochúťky, nápoje...
GALÉRIA UNIVERZUM
U3V – Výstava absolventov Univerzity tretieho veku UKF v Nitre – do 26. 6., výstavy prác v odbore dejiny výtvarného umenia a výtvarná tvorba, digitálna fotografia a kamera, ľudové remeslá a keramika
PONITRIANSKE MÚZEUM
Dobrý deň, Nitra – do 24. 6., krajská výstava výtvarnej tvorby Združenia na pomoc ľudom s mentálnym postihnutím
Skvosty dávnovekého Slovenska – stála expozícia vyše 2100 nálezov od doby kamennej až po 18. storočie, Nitriansko v zrkadle dejín - najvýznamnejšie nálezy z Nitry a okolia, Život v lesných a vodných biotopoch - dermoplastické preparáty
TRAFAČKA
Šansónový večer Hany Černej - 19. 6. o 20.00 h
Karaoke v španielskom rytme - 20. 6. o 19.00 h.
Cestovateľské kino s Barbarou a Davidom: To naše naj - 21. 6. o 19.00 h, za 14 mesiacov prešli 23 krajín
DMS
Textilné nápisové nástenky - výtvarné prejavy našich babičiek – do 4. 7., materiál z etnografického terénneho výskumu v obciach v Chorvátsku, v ktorých žijú Slováci
SYNAGÓGA
Slávnostné odovzdávanie pamätnej plakety absolventom ZUŠ J. Rosinského - 21. 6. o 17.00 h, vstup voľný
Nitra, moje mesto – výstava, do 28. 6., Stále výstavy: História a tradície Židov v Nitre, Shraga Weil: Grafika, Nitrianske pohľady Aleny Bugárovej
KOSTOL SV. LADISLAVA
28. ročník festivalu sakrálnej hudby Musica Sacra 2018 - festival duchovnej hudby, vstup voľný
Kodály string trio - 24. 6. o 19.00 h, program: J. S. Bach - Goldbergove variácie BWV 988
Zmiešaný vokálny súbor Ingenium Ensemble z Ľubľany: Pocta slovanskej duši - 1. 7. o 19.00 h, program: skladby J. H. Gallusa, S. Mokranjaca, J. D. Zelenku, A. Dvořáka, L. Janáčka, P. Česnokova a ďalších
KKKK
Celý jún: Sovy Slovenska – výstava, Jozef Miloslav Hurban – výstava - 130. výročie úmrtia, 100. výročie ukončenia 1. svetovej vojny – výstava, Júlia Winklerová – výstava, Informačná výchova - podávanie informácií deťom o knihe, knižnici, vyhľadávaní informácií, Ako prváci pomohli princeznej Písmenočke - pasovanie prvákov za rytierov kráľovstva ABECEDA v knižnici, Koľko váži Matilda - zážitkové čítanie z knihy J. Holuba, Nezbedníci a neposlušnice - zážitkové čítanie z knihy M. Drijverovej, Eli v Afrike - zážitkové čítanie z knihy M. Fischera a M. Blaščákovej o živote slonov, Správny turista - rozprávanie o bezpečnosti pri pobyte na horách a v lese, Smrť Jánošíkova - zážitkové čítanie z knihy J. Botta (170. výročie narodenia), Skús to ľavou/pravou - praváci sa na chvíľu zmenia na ľavákov a naopak (Medzinárodný deň ľavákov 13. 8.), Prázdniny na tretiu - „návod“ na prázdniny – zážitkové čítanie z knihy S. Majchrákovej, Informačná výchova - spojená so životopisom a dielami k 120. výročiu narodenia E. M. Remarqua, Informačná výchova pre SŠ - spojená s audio nahrávkami speváka J. Nohavicu – 65. výročie narodenia, Somár, stará mama a iné hudobné nástroje - spoznávanie hudobných nástrojov
KOS
Astro-klub - 19. 6. o 17.30 h
Meranie vzdialenosti vo vesmíre - 19. 6 o 20.30 h, astronomická prednáška
Pozorovanie oblohy vo hvezdárni - 19. 6 o 21.30 - 22.30, Mesiac, Venuša, Jupiter a Saturn
Klub grafológie – začiatočníci – 20. 6. o 17.00 h
Fotoklub APF - 20. 6. o 17.00 h
Fotoklub Nitra - 21. 6. o 17.00 h
NOVÁ PEKÁREŇ
Mindshifter Fest 13. – 23. 6. o 20.00 h, kapely Perversity, Samsara, Awrizis, Mysterious Eclipse, Bloody Redemption
AMFITEÁTER
IMT SMILE - Amfiteáter Tour – 14. 7. od 17.00 h
NÁJOMNÁ JEDNOTKA 210
Otto Weiter show – 24. 6. o 17.00 h
OC CENTRO
Vladimír Macura: výstava fotografií Kapverdské ostrovy – do 30. 6.
Martin Hatala: Whiskey, krv a striebro - 27. 6. o 17.00 h, beseda v Martinuse
SPM
Expozície SPM a Skanzen: zbierkový predmet mesiaca – zvon - s nápisom Campana ECCL LEKER. ANNO 1718, kostol, v ktorom sa zvon nachádzal bol vysvätený Sedembolestnej Panne Márii
Otvorené: máj – september: po – št a so 9.00 – 17.00, pi do 15.00 h, ne – 13.00 – 17.00, vstupy pre organizované skupiny v počte viac ako 15 osôb nahlásiť min. 2 dni vopred
AGROKOMPLEX
Burza exotov a Farmárske trhy - 24. 6.
1. Detský festival a veľtrh 2018 – 23. a 24. 6. od 10.00 h, Spievankovo (23. 6. o 17.00), Miro Jaroš (24. 6. o 17.00), Minimax Paráda, Notový Dany, Paci Pac, nafukovacie atrakcie, autodrom, dopravné ihrisko, jumping, hry, darčeky, súťaže, workshopy, preteky lezúňov...
CABAJ-ČÁPOR
KD ČÁPOR
Divadelný súbor Família: premiéra komédie Jedna teta a päť statočných - 23. 6. o 17.00 h
ZLATÉ MORAVCE
MESTSKÉ MÚZEUM
Stále výstavy: Spoločensko-vedná expozícia, archeologické, historické, numizmatické, etnografické a umelecké predmety, ktoré pochádzajú z Požitavia aj z iných regiónov a krajín, Prírodovedná expozícia - paleontologické nálezy a mineralogická zbierka, zaujímavé sú najmä obrovské drevné opály a zlatinky Výstava obrazov Stanislavy Havettovej – do 31. 8.
SEREĎ
MÚZEUM – FÁNDLYHO FARA
Stále expozície: Prehistória seredského regiónu, Hrad Šintava, Obrázky odviate časom - výstava dobových pohľadníc zo zbierky Rastislava Petroviča, Lapidárium s barokovými sochami, Expozícia v Múzejnej záhrade s pilierom stredovekého kostola s kamennými fragmentmi z hotelov Lichtner a Frištaczký a výstava tehál zo zbierky Dušana Irsáka
Stanislav Klačanský: Ženy – do 26. 6., výstava fotografií
Výtvarný workshop s Oksanou Lukomskou na tému pamiatok architektúry – 29. a 30. 6. 9.00 – 17.00 h, v múzeu a zámockom parku, 30. 6. o 18.30 vyhodnotenie a otvorenie výstavy Seredská paleta
AMFITEÁTER
Kráľ balkánskej hudby Goran Bregović – 21. 6. o 20.00 h
Olympic - 22. 6. o 20.00 h, 20.00 – Peter Cmorik, 21.30 - Olympic
Smejko a Tanculienka – 23. 6. o 10.00 h
ŠAĽA
PEŠIA ZÓNA A AMFITEÁTER
Šaliansky jarmok – 22. 6. od 15.00 a 23. 6. od 13.30 h, Celeste Buckingham, Omega revival, Peter Nagy, Dora, Smola a Hrušky, Arsnova...
DOM ĽUDOVÉHO BÝVANIA
Expozícia: vyznačuje sa sochovou konštrukciou krovu, trstinovou strechou a vypletanými stenami obytnej časti objektu, podľa vročenia na pôvodnej mešternici bol postavený v roku 1831, mobiliár poskytlo Vlastivedné múzeum v Galante a je skoro identický s predchádzajúcou expozíciou
Šaliansky jarmok: výstava fotografií, malieb, keramiky a iných diel členov klubu Terra Wag - 22. a 23. 6. od 12.00 h, ukážky z tvorby členov Klubu výtvarníkov Terra Wag, tvorivá dielňa s možnosťou vyskúšať si modelovanie z hliny, enkaustiku, maľovanie na hodváb, ukážka výroby slamených ošatiek, výroby srdiečok z rokajlových korálikov, vystúpenie SS Zlatomoravčianka, FS Inovec a súboru Šalianček
GALANTA
MsKS
Divadelné predstavenie Za šecki drobné – 25. 6. o 16.30 h
NEOGOTICKÝ KAŠTIEĽ
Výstava obrazov Zdenky Nedomovej - potrvá do 31. 7.
Kubánska noc – 22. 6. o 20.00 h, na nádvorí
PARK a NÁDVORIE KAŠTIEĽA
Galantafest XI. – 30. 6. 12.00 – 02.00 h, varenie kotlíkových špecialít, Fíha Tralala, Gizka Oňová, piesne Karola Duchoňa, Paľo Drapák, kapela MR 56, oldies párty
RENESANČNÝ KAŠTIEĽ
Salón 2018 – do 30. 8., výstava
MsÚ
Výstava prác absolventov ZUŠ – do 31. 8.
VLASTIVEDNÉ MÚZEUM
Od chmeľu k pivu – do 8. 9., výstava
NOVÉ ZÁMKY
BEREK
Juniáles ZŠ Nábrežná - 22. 6. o 19.00 h
GALÉRIA UMENIA ERNESTA ZMETÁKA
Stále expozície: Diela 16. – 20. storočia z daru akad. mal. Ernesta Zmetáka a Danice Zmetákovej, Stála expozícia Lajosa Kassáka z daru Kláry Kassákovej
Táňa Hojčová: Svetelné minúty
ROS
AMFO 2018 – do 28. 6., krajské kolo súťažnej prehliadky, vo VUNAR Product
MÚZEUM JÁNA THAINA
Európa pred 400 rokmi – Tridsaťročná vojna (1618-1648) – potrvá do 21. 7.
KOMÁRNO
MsKS
Meg tudom Magyarázni - 18. 6. o 19.00 h
JÓKAIHO DIVADLO
Sebastián Lilo: Una mujer fantástica - 21. 6. o 18.00 h
PODUNAJSKÉ MÚZEUM
Svet macíkov – do 2. 7., svet zberateľky plyšových medvedíkov Anny Szóda (Maďarsko)
ŠTÚROVO
MESTSKÉ MÚZEUM
Noc múzeí - 23. 6. o 16.00 h
Autor: ČE