Víťazná rozlúčka Vrábeľ

III. LIGA: Je dobojované. V záverečnom derby zostali body v stredu vo Vrábľoch. Šaľa a Galanta vyšli naprázdno. Posledné Topoľčany uhrali na jar len chudobné tri body.

Futbalisti Vrábeľ sa rozlúčili so sezónou víťazne. Futbalisti Vrábeľ sa rozlúčili so sezónou víťazne. (Zdroj: archív - Marián Pecho)

ViOn B Vráble - Nitra jun. 3:1 (2:0)
Vo Vrábľoch sa v derniére sezóny hralo derby. V jesennej časti hrali títo súperi ešte v auguste, odveta sa tak konala takmer po roku. Už po pár sekundách mal gól na kopačke Nitran Peseky, jeho prudkú a presnú strelu však Pichňa zlikvidoval. O niečo viac si potykali s loptou hostia, ktorí ju mali častejšie pod kontrolou. Žlto-modrí hrali priamočiarejšie a v 12. min. sa do nájazdu dostal Krkoška, gólu zabránilo len vybehnutie a reflex Arpáša. O päť minút na druhej strane Galko nevinným pokusom o padáčik takmer nachytal Pichňu. Skóre tak otvorili domáci, keď nepodarený volej Kuchtu vďaka teču doputoval až ku Tomišovi, ktorý taktiež dotykom zmenil dráhu lopty až do siete. Druhýkrát sa nitrianska sieť roztrepotala v 37. min., keď sa z 18 metrov výstavne takmer do šibenice trafil Marek. Onedlho Arpáš opäť zneškodnil tutovku Krkoškovi. Najlepší hráč hostí o pár minút lapil aj tutovku Šveca. Po zmene strán prišiel okamžite kontaktný gól Nitry, keď Vrábel nekompromisne pri tyč absolútne nedal gólmanovi šancu. Zvýšiť mohli v 57. min. po brejku Šlachta a Švec, druhý menovaný ale po kombinácií netrafil poloprázdnu bránu! Potom si už domáci viac-menej kontrolovali najtesnejšie vedenie a snažili sa hlavne nechybovať v defenzíve. Štvrťhodinu pred koncom spoza šestnástky z prvej pálil Vrábel, ale tesne minul. Rozlúsknutie zápasu prišlo pri absolútnom ofenzívnom vabanku Nitry. Do rozhodenej obrany hostí prenikla trojica Nehéz - Hamar - Švec, vyšachovali ju a posledne menovaný do prázdnej brány strelil posledný gól sezóny.
Góly: 24. Tomiš, 37. Marek, 88. Švec - 47. Vrábel. R Otiepka, ŽK: Hamar - Kóša, 195 divákov. VRÁBLE: Pichňa - Zelník, Hlaváč, Balko, Tonka (55. Husár) - Krkoška (77. Kuchta), Hamar, Marek (83. Šabík), Švec - Tomiš (59. Zrubec), Šlachta (87. Nehéz). Tréner I. Kasana. FC: Arpáš - Rybanský, Krajčovič, Dunda (46. Kóša), Chmura - Galko - Toma (62. Šútorík), Pajer, Peseky - Németh, Vrábel. Tréner A. Štefanka. ĽUBOŠ MODZGA

Led. Rovne - Šaľa 3:0 (0:0)
Zápas sa hral v priateľskom duchu a do prvej šance sa dostali hostia už v 5. min., ale Bačík nepríjemnú strelu skrotil. V 10. min. Krištof reflexívne vyrazil tutovku T. Púčeka, ktorý sa nepresadil ani o ďalšie tri minúty. Sklári mali prevahu, no hostia s výrazne omladeným tímom odolávali. V 52. min. po Živčicovom priťuknutí otvoril skóre z priameho kopu T. Púček - 1:0. Po úniku autora prvého gólu sa presadil Buček v 78. min. - 2:0. O tri minúty sa pred bránou najlepšie zorientoval Chmelík a tretím gólom potvrdil zaslúženú výhru Led. Rovní.
Góly: 52. T. Púček, 78. Buček, 81. Chmelík. R Pecek, ŽK: Kollár - Jurík, Kudry, 144 divákov. DUSLO: Krištof - Petráš, Hraňo, Lovska, Jurík, Tubonemi (81. Sedmák), Prúčny, Galbavý, Melicher, Kudry (84. Morvay), Tóth. Tréner P. Zelenský. (JŠ)

Gabčíkovo - Galanta 4:0 (2:0)
Rozlúčka so sezónou bola pre Gabčíkovo vskutku vydarená. Už v 2. min. mohol skórovať Bazsó, lenže Šálka skvelým zákrokom vyrazil loptu do bezpečia. V 11. min. pri Lengyelovej strele opäť osvedčil svoj reflex brankár Galanty, ktorého prekonal až Polák zblízka. Vzápätí gólman Galanty v snahe loptu odkopnúť sa ocitol mimo pokutového územia a Sánkovi chýbali iba centimetre k tomu, aby trafil prázdnu bránu lobom vari z 30 metrov. V 18. min. zvýšil vedenie domácich Tóth, ktorý osvedčil svoje šprintérske schopnosti a chladnokrvne prekonal bezmocného Šálku. Po obrátke hostia pridali na dôraze, nešetrili krokom a hra sa vyrovnala. V 58. min. Hlavna bombou z 25 m namieril do šibenice, ale Izsmán parádnym zákrokom loptu vyškriabal na roh. V 66. min. Tóth opäť prezentoval svoj strelecký inštinkt a svojim 13. gólom v sezóne zvýšil vedenie s chuťou hrajúcich Gabčíkovčanov. V 75. min. nachytal Sánka na hruškách Šálku, ktorý nevenoval patričnú pozornosť streleckému pokusu domáceho futbalistu z väčšej vzdialenosti. Napokon hostia sa nezmohli ani na čestný úspech a od vodného diela odchádzali so štvorgólovou nádielkou.
Góly: 13. Polák, 18. a 65. Tóth, 75. Sánka. R Santa, ŽK: Tóth - Šálka, 200 divákov. ŠK: Izsmán - Gányovics, Polák, Tóth (85. Vida), Simon, Bazsó, Krištan (85. Ozogány), Turan (85. Végh), Cingel, Lengyel (22. Csóka), Sánka (77. Labuda). Tréner A. Ollári. SLOVAN: Šálka - Eliáš, Vdovjak, Jakabovič, Tomiš, Hlavna, Popluhár (34. Korman), Winkler (72. Marafkó), Lenárt (46. Madarász), Kočiš, Baša (46. Herceg). Tréner A. Štellár. ŠTEFAN ÁGH

Nové Zámky - Borčice 2:1 (1:1)
Úvodné minúty patrili hosťom, ktorí hrali rýchly, technický futbal. Na konci prvej štvrťhodiny šli Borčice do vedenia po fatálnej chybe domáceho brankára Strelčíka, ktorý pred vlastným pokutovým územím stratil loptu a pre Slávika už nebol problém poslať ju do opustenej brány. Inkasovaný gól akoby nakopol hráčov FKM a už o minútu strieľal nebezpečne Kaman. V 29. min. zneškodnil Strelčík tutovku Zubeka. O tri minúty nato brankár hostí Bobot neudržal Ešekov priamy kop a ani následná dorážka nebola úspešná. Kopal sa však rohový kop, na ktorý si najlepšie vyskočil obranca Hanzel a na jeho prudkú hlavičku si brankár len siahol - 1:1. Nové Zámky mohli ísť do vedenia päť minút pred prestávkou, ale Kamanovu strelu z dobrej pozície zlikvidoval brankár. Na začiatku druhej časti hry mal dve dobré príležitosti aktívny Kaman, ale tie neskončili gólom. Domácim to vyšlo až v polovici druhej časti hry keď po peknej kombinácii, technickú strelu Eduarda Horáčka Bobot len vyrazil a nabiehajúci Király dopravil loptu do siete. Hostia sa v ďalších fázach snažili o vyrovnanie, ale obrana FKM stála na pevných nohách. Krátko pred koncom trafil ešte Eduard Horáček z priameho kopu žrď, ale na výsledku sa už nič nezmenilo. Domáci sa napriek už istý čas nelichotivej situácii v klube rozlúčili s úspešnou sezónou víťazstvom, za čo si vyslúžili po zápase od svojich fanúšikov oprávnený potlesk.
Góly: 34. Hanzel, 68. Király - 15. Slávik. R Bezák, ŽK: Piskla, Szitás - Vala, 160 divákov. FKM: Strelčík - Hanzel, Ešek, Piskla, Szénási - Obert, Kaman, E. Horáček, P. Horáček - Švajda (61. Belokostolský), Király (71. Szitás). Tréner P. Lérant. (RG)

Bánovce - Topoľčany 4:1 (3:0)
V bývalom okresnom derby sa stretli mužstvá zo samého dna tabuľky. Hral sa slabý futbal, domáci v prvom polčase dominovali. V 5. minúte vysunul Zajac Lásku a ten otvoril skóre - 1:0. Následne strelu Bakšiho chytá brankár hostí, no Láska v 11. minúte strieľa svoj druhý gól - 2:0. V 21. minúte bolo v podstate po zápase, kedy Zajac z 20 metrov zvýšil už na 3:0. Hostia v prvom polčase výkonom neoslnili, podarilo sa im ale trafiť spojnicu domácej bránky. Po zmene strán vstúpili domáci laxne a striedajúci Davidovič zdramatizoval zápas gólom na 3:1. Následne veľkú šancu spálil domáci Bakši, na druhej strane hosťujúci útočník prepálil prázdnu bránku z piatich krokov. V závere ešte mohol zvýšiť náskok domácich Mrocek, jeho pokus ale zblokovala obrana hostí. V 77. minúte zakončil peknú akciu Bakši gólom na 4:1. Pre domáce Bánovce to bola v slabšom zápase zaslúžená výhra, hostia výkonom neoslnili.
Góly: 5. a 11. V. Láska, 21. P. Zajac, 77. Š. Bakši - 59. Davidovič. R Španka, 200. MFK: Hostačný - Rusnák, Švajlen, Korman, Matejov, Húdok, Fabrici, Kopkáš, Nehari, Papranec (57. Davidovič), Marko. (MK)

V. Ludince - Nemšová 1:0 (0:0)
Na konci dlhej sezóny, po ukončení „záchranárskych prác“, obe mužstvá predvádzali pekný futbal. Domáci mali miernu územnú prevahu, ale do gólových šancí sa dostávali hostia. V 20. min. dvakrát výborne zakročil domáci brankár Benkó, keď zneškodnil sólové nájazdy hosťujúcich hráčov. Futbalisti Nemšovej mali ešte dve gólové šance, ale na konci zápasu v 89. minúte sa presadili domáci hráči. Čtvrtníčkovu prihrávku zužitkoval Tamás Tóth a uzavrel náročnú, ale hlavne úspešnú jarnú sezónu, keď z posledných deviatich zápasov získali hráči Veľkých Ludiniec 24 bodov.
Gól: 89. Tóth. R Drobec, bez kariet, 200 divákov. DRUŽST.: Benkó - Dékány, Podlucký, Tóth, Kele (77. Mészáros), Čtvrtníček, Letko, Matić, Hlaváčik, Semeniuk (61. Soboňa), Horniak. Tréner M. Mrllák. (IP)

Trnava B - DAC B/Vrakúň 1:1 (0:1)
Juniori Spartaka ukončili treťoligovú sezónu remízou s rezervou DAC. Hostia išli do vedenia už po jedenástich minútach, keď center z priameho kopu hlavou poslal do siete Tešlár. Napriek viacerým šanciam vyrovnali na konečných 1:1 juniori až v 79. minúte, kedy sa po centri z priameho kopu a zlom vybehnutí brankára presadil sklzom Martinka.
Góly: 79. Martinka - 11. Tešlár. R Šima, ŽK: Martinka - Viola, 130 divákov. DAC: Somogyi - Magyar, Iván, Fronc, Viola, Tešlár, Nagy, Zsidek (80. S. Slíž), Szelle (90. Chabreček), Janček, Trajkovski. Tréner B. Fodrek.

Púchov - Prievidza 6:2 (4:0), 19., 33. a 90. Gajdošík, 3. a 13. D. Pilný, 89. Lipták - 52. Jánošík, 77. Lenhard.
Beluša - Dubnica 0:2 (0:0), 53. Kučerka, 85. Cisár.

1. Dubnica 34 27 5 2 83:10 86 (+35)
2. Borčice/PB 34 22 5 7 78:35 71 (+20)
3. Nové Zámky 34 22 5 7 58:31 71 (+20)
4. Led. Rovne 34 21 3 10 61:33 66 (+15)
5. Galanta 34 15 8 11 58:42 53 (+2)
6. DAC B/Vrakúň 34 15 7 12 51:38 52 (+1)
7. ViOn Vráble 34 14 10 10 60:53 52 (+1)