Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Kompas fanúšika: III. liga

Prinášame tradičný servis pred štartom novej sezóny súťaží Západoslovenského futbalového zväzu. Začíname s treťou ligou.

Treťoligový kolotoč sa rozbehne v sobotu. Archívna fotka je zo zápasu Šale s juniormi Nitry. Treťoligový kolotoč sa rozbehne v sobotu. Archívna fotka je zo zápasu Šale s juniormi Nitry. (Zdroj: Milan Pospiš)

FC Slovan Galanta

Brankár Martin Šálka, obrancovia Peter Eliáš, Matej Jakabovič, Tomáš Hlavna, Marek Tomiš, stredopoliari Klaudio Lipovský, Adam Lenárt, Filip Popluhár, Michal Jakubjak, René Revák, Miloš Ninkovič, Jakub Ondriš, Tomáš Winkler, útočnici Kingsley Iheme, Karol Pavelka, Rastislav Baša, Štefan Manczal.

Prišli: Lipovský (Sereď), Revák (Poľsko), Ondriš (Skalica), Pavelka (Šimonovany), Kingsley, Ninkovič (Šaľa), T. Winkler, Manczal (dorast).

Odišli: Vdovjak, Kočiš (Breitenbrunn, Rak.), M. Winkler (Senec), Madarász (Senec), Pecho, Meszlényi (Šaľa), Korman (Hlohovec), Marafkó (Mostová).

Skryť Vypnúť reklamu

Tréner Jozef Kováč (namiesto Andreja Štellára), vedúci mužstva Róbert Hupka, lekár Vojtech Valko, masér Miloš Macala. Prezident klubu Zsolt Takáč, manažér Tibor Drozd.

Jozef Kováč, tréner: „Po troch-štyroch kolách uvidíme, na čo máme. Záleží od toho, ako sa nám vykryštalizuje káder. Čaká nás veľa roboty, fluktuácia bola enormná, takú som ešte nezažil. Prvoradé bude zohrať sa. Stále skúšame, o základnej zostave nemám jasno. Nám bude pokračovať príprava aj cez ligu. Nemáme veľkohubé vyhlásenia, pôjdeme od zápasu k zápasu. Uvidíme, na čo bude mužstvo mať.“

FK Slovan Duslo Šaľa

Brankári Jaroslav Čellár, Tomáš Krištof, obrancovia Márk Nagy, Ľuboš Hanzel, Jakub Hraňo, Richard Tóth, Marián Ďatko, stredopoliari Marek Pecho, Renáto Meszlényi, Dávid Petráš, Hector Tubonemi, Matúš Kochan, Filip Prúčny, Njabulo Mpofu, útočníci Patrick Kingambo Body, Thomas Hučko, Igor Lovska.

Skryť Vypnúť reklamu

Prišli: Čellár (Veszprém), Nagy (D. Saliby), Hanzel, Mpofu, Kingambo Body (všetci N. Zámky), Pecho, Meszlényi (obaja Galanta), Hučko, Hraňo (obaja dorast)

Odišli: Sedmák, Sekulič (kon. hosť.), Plešivka (?), Semeniuk (Dvory n/Ž.), Porubský, Jurík (Neded), Galbavý (Neded?), Kingsley (Galanta), Ninkovič (?).

Tréner Ladislav Molnár (namiesto Petra Zelenského), asistent trénera Marián Ďatko, vedúci mužstva Ladislav Perina, lekár Cyril Demo. Prezident klubu Marián Krištof, manažér Ladislav Jaroš, športový riaditeľ Roland Szöcs, masér Zoltán Horváth.

Ladislav Molnár, tréner: „Každý by si mal dávať najvyššie ambície a ciele. Chceme vrátiť Šaľu tam, kde bola pred pár rokmi, keď som tu pôsobil. Neprišiel som sem preto, aby som hral zase o záchranu. Ani tím, ktorý skladáme, mám na mysli hráčsky a funkcionársky, nedávame preto dokopy. Cieľom je, práve naopak, pohybovať sa na horných priečkach a pokúsiť sa zaútočiť na postup. Urobíme všetko pre to. Ideme krok po kroku, chceli by sme zvyšovať kvalitu, či už hernú, ale aj mentálnu a fyzickú.“

Skryť Vypnúť reklamu

FC Nitra juniori

Juniorka Nitry nabehla od letnej časti na nový model (podobný majú v Žiline). Hráči budú trénovať spoločne s dorastom a tesne pred majstrákom sa určí výber, ktorý nastúpi na zápas. Budú to hráči nielen z juniorky a dorastu, ale aj z áčka. Treťoligová juniorka bude hrávať v iný deň ako fortunaligové áčko.

Odišli: Galko (Petzenkirchen-Bergland, Rak.), Peseky (Kalná n/Hr.), Zelenka, Mesároš (Hrušovany), Dunda (?).

Tréner Andrej Štefanka, vedúci mužstva Mikuláš Dunda, masér Róbert Gyepes, tréner brankárov Igor Mesároš.

Andrej Štefanka, tréner: „Je to pre nás niečo nové, o očakávaniach preto ťažko hovoriť. Treba to vyskúšať, čo to prinesie. Ambície zostávajú rovnaké ako minulý rok. Prioritne pracovať s mladými chlapcami a dať im priestor na zlepšovanie sa a napredovanie. Chceme, aby boli v budúcnosti pripravení pre A-tím. Zostavu budeme robiť spoločnými silami s trénerom dorastu Martinom Babincom a koučom mužov Ivanom Galádom. Čo sa týka kádra, sme vo fáze, že sú hráči na skúškach, uzatvorené nie je zatiaľ nič. Z minulého kádra, ktorý dokončil sezónu, odišli s výnimkou Filipa Krajčoviča všetci. Po operácii je Erik Kinče.“

Družstevník V. Ludince

Brankári Daniel Benkó, Adam Letko, Denis Vadkerty, obrancovia Patrik Krupánszki, Michal Podlucký, Tibor Hlaváčik, Zsolt Németh, Štefan Petráš, Jakub Víglaš, Róbert Ešek, stredopoliari Igor Obert, Patrik Horáček, Adam Kosák, Eduard Horáček, Dmytro Bilyk, Krištof Bartal, Adam Hamadoui, Kevin Kele, útočníci Adam Mészáros, Martin Letko, Alexander Soboňa.

Prišli: Letko (Šurany), Ešek, E. Horáček, P. Horáček, Obert (N. Zámky), Bartal (Újpest Dózsa, Maď.), A. Mészáros, D. Bilyk (Komárno), Zs. Németh (Gyirmót, Maď.).

Odišli: Dékány (Imeľ), Čtvrtníček (Rakúsko), Horniak (V. Ďur), Kolčár (Levice, kon. hosť.), K. Matić (?), B. Mészáros (Sv. Peter), T. Tóth (Marcelová), Valenta (ČR), Cs. Kovács (Kalná n/Hr., kon., hosť.), Semeniuk (kon. hosť., Šaľa), B. Križan (Šahy, hosť.), Kapa (Šahy).

Predseda klubu František Vígh. Tréner Milan Mrllák, asistent trénera Igor Kasana. Asistent trénera a manažér mužstva František Urban, vedúci mužstva Ľubomír Flídr, masérka Janka Vargová.

František Urban, manažér: „Od novej sezóny očakávame, že sa budeme od začiatku pohybovať v hornej polovici tabuľky a že kvalita nášho kádra priláka na náš štadión ešte viac divákov, ako to bolo v predošlom období.“

ŠK 1923 Gabčíkovo

Brankári Patrik Hipp (?), Márk Slíž (?), obrancovia Erik Gányovics, Gergő Varga, Dávid Huszár, Attila Polák, Marko Cingel, Dominik Slíž, Dominik Végh, stredopoliari Zsolt Bazsó, Kevin Zsigmond, Peter Nagy, Radoslav Krištan, Ľudovít Szelle, Dávid Simon, Róbert Labuda, Viktor Bertalan, Attila Tóth, útočníci Ladislav Tóth, Juraj Prágai, Dávid Maďar.

Prišli: Hipp (Rakúsko?), M. Slíž (DAC B?), Labuda, Bertalan, A. Tóth, Maďar (všetci dorast), G. Varga, D. Slíž, Szelle (DAC B), Zsigmond (Mosonmagyaróvár), P. Nagy (Komárno), Prágai (Veszprém), v riešení sú Čemba a Gamkrelidze.

Odišli: Izsmán, Klempa, Halász, Csóka (Vydrany), Ozogány (Šamorín), Boráros?, Sánka (Janíky), Lengyel (Čenkovce), B. Vida (Baloň).

Tréner Mikuláš Radványi (namiesto A. Olláriho), manažér klubu Zsolt Kovács, predseda predstavenstva Arpád Meszáros, vedúci mužstva Arpád Patosi, Augustín Molnár, lekár Peter Csörgö, masér Ján Bajnóczi.

Zsolt Kovács, manažér: „Káder je celkom slušný, v príprave sa ukázalo viac ako 30 hráčov. Väčšina chlapcov je z regiónu, mali sme vekový priemer 22 rokov, v tom chceme pokračovať. Spolupracujeme už dlhší čas s Dunajskou Stredou, odzrkadľuje sa to v zložení kádra. Posily prišli hlavne do zálohy a obrany, podľa mňa máme silný káder, s ktorým chceme skončiť v prvej šestke. Predpoklady na to máme, aj najlepšieho trénera, aký je v okolí. Hlavným sponzorom zostáva aj naďalej mesto. Chod klubu je bezproblémový.“

KFC Kalná nad Hronom

Brankári Michal Guťan, Juraj Švec, Michal Čardáš, obrancovia Roderik Szép, Juraj Pacalaj, Lukáš Flídr, Daniel Turnai, Attila Vida, Marek Lackó, záložníci Richard Lackó, Lukáš Vanya, Jakub Švirik, Roman Chmelo, Martin Dávid, Dávid Solčiansky, Roman Jasenek, Lukáš Rapavý, útočníci Roland Peseky, Marek Kalman, Jozef Pánik, Robert Almáši.

Prišli: J. Švec (Žitavany), Švirik (V. Ludince), Peseky, Vanya (FC Nitra).

Odišli: Cs. Kovács (V. Ďur), M. Dobiás (Želiezovce).

Predseda klubu Michal Guťan. Tréner Peter Éhn, vedúci mužstva Juraj Pacalaj st., ISSF manažér František Lackó, manažér klubu Eugen Čornák, masér Peter Havetta.

Peter Éhn, tréner: „Ako nováčik by sme sa aklimatizovať v tretej lige a pohybovať sa v pokojných vodách tabuľky. Chceli by sme pokračovať vo futbale, ktorý sme ukazovali v predchádzajúcej sezóne. Hráčsky potenciál na to v mužstve určite je. Po historickom postupe je pre nás vyššia súťaž veľká výzva, v ktorej by sme určite nechceli sklamať našich fanúšikov a ani obec, vďaka ktorej sa nám podarilo dokončiť rekonštrukciu ihriska. Prvé dve kolá hráme vonku a následne sa rozhodne, či už môžeme nastúpiť na novom trávniku, alebo ešte budeme musieť odohrať kolo-dve na ihrisku v Novom Tekove.“

FKM Nové Zámky

V klube bola už dlhšie veľmi zlá finančná situácia. Tréner ani hráči niekoľko mesiacov nedostali výplaty a už ku koncu jarnej časti hrozili, že na zápasy nenastúpia.

V pondelok 23. júla zasadala Správna rada FKM Nové Zámky, ktorá odvolala generálneho manažéra Petra Kováča. Vymenovala nového predsedu výkonného výboru klubu, ktorým sa stal Július Varga. Mládežnícki tréneri Marek Kodhaj a Alexander Laki boli menovaní do funkcie podpredsedov VV.

„Urobili sme kroky, aby sa neopakovalo to, že napriek dobre nastavenému financovaniu to vypálilo inak. Podstatné je, aby mládežníci mohli pokračovať v súťažiach. Pán Borbély sľúbil, že skúsi pripraviť oddiel A-mužstva. Posledné tri mesiace riešime v podstate len futbal,“ povedal na margo stavu v FKM Jaromír Valent, jeden z členov správnej rady a mestský poslanec.

ODIŠLI: Strelčík (Púchov, kon. hosť.), Ešek, Obert, E. Horáček, P. Horáček (V. Ludince), Piskla (Marcelová), Massamba Dione (Hodonín), Szénasi (Komárno, kon. hosť.), N. Mpofu, Hanzel, Kingambo Body (Šaľa), Kaman (Inter, kon. hosť.), Tawanda (B. Bystrica), Szabo (Marcelová, kon. hosť.), Mocyk (Nitra, kon. hosť.), Kuridze (R. Sobota, kon. hosť.), Király (Salka), Švajda (Šurany).

Július Varga, predseda VV: „Súčasná situácia v klube je taká, že nemáme hráčov, s ktorými by sme mohli nastúpiť na majstrovské zápasy III. ligy, resp. Slovnaft cupu. Pohár už s určitosťou nestihneme. Pokúsime sa požiadať našich súperov v III. lige, s ktorými sa máme stretnúť v prvých troch kolách súťaže, o odklad zápasov a za ten čas zostaviť mužstvo pre tretiu ligu. Nechceme dopustiť, aby nás vylúčili zo súťaže. To by znamenalo, že by sme v budúcnosti museli začínať až od ôsmej ligy. Čaká nás veľmi náročná úloha zabezpečiť fungovanie klubu od prípraviek až po dospelých a teda zachrániť futbal v Nových Zámkoch.“

DAC B sa odhlásil!

Týždeň pred štartom tretej ligy na západe je jasné, že súťaž Tipos III. liga, ako znie jej oficiálny názov, príde o jedného účastníka. Pokračovať v nej nebude rezerva Dunajskej Stredy. Šuškalo sa o tom na Žitnom ostrove už dlhšie. Odchod trénera Branislava Fodreka, ktorý sa stal trénerom reprezentačnej U16, už čo-to naznačoval. „Vo štvrtok sme sa definitívne odhlásili zo súťaže,“ zreferoval prekvapujúcu novinku športový riaditeľ mládeže DAC Krisztián Németh.

„V súčasnosti meníme filozofiu prechodu z dorastu do áčka. Máme nadštandardné vzťahy s Komárnom a Gabčíkovom, kde je viacero hráčov na hosťovaní,“ uviedol Németh. Práve do týchto dvoch klubov putovalo gro kádra z predchádzajúceho ročníka. Odísť na hosťovanie sem mali aj odídenci zo staršieho dorastu, niektorí prerazili v áčku. Tento trend by mal pokračovať aj v nasledujúcich rokoch, mladí Dunajskostredčania by mali po skončení v doraste chodiť na hosťovania alebo skúšať uplatnenie v áčku.

„Napriek tomu, že naša spolupráca s Vrakúňom bola užitočná a pre obe strany dlhé roky prospešná, rozhodli sme s v nej nepokračovať. Sústredíme sa na prácu v akadémii, chceme skvalitniť devätnástku, ktorá bude posledným celkom patriacim pod akadémiu,“ vyjadril sa športový riaditeľ mládeže.

Ako dodal, rozpad a neprihlásenie béčka bolo ťažké rozhodnutie. „Bola to pekná história, prežili sme tu krásne roky, dokonca sme postúpili do tretej ligy. Vedenie klubu sa tak rozhodlo.“

Pozn. Vo vyžrebovaní teraz figuruje voľno, ale je možné, že bude do súťaže zaradená Beluša.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
 2. Vianočnú edíciu kávy Starbucks tento rok kúpite už aj v obchode
 3. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
 4. Neberieme štúdium športovo, ale športujeme
 5. Investície s fixným ročným výnosom 5,5 % - 8 %
 6. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
 7. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
 8. Predplatená telefónna karta s kreditom 10 € v denníku SME
 9. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe
 10. Mercedes-Benz EQV je elektrické riešenie všestranného vozidla
 1. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
 2. Get our subscription and support the Online Charity Auction
 3. Ako overiť či máte aktívny druhý pilier?
 4. Kurzarbeit – then, now and tomorrow
 5. Fanshop HC Košice prichádza s novinkami
 6. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
 7. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe
 8. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
 9. Vianočnú edíciu kávy Starbucks tento rok kúpite už aj v obchode
 10. Predplatená telefónna karta s kreditom 10 € v denníku SME
 1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 30 143
 2. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 10 438
 3. Príbehy vyhorených, tandem okolo Bödöra a nová trať v Bratislave 10 154
 4. Oslávte nový rok v teple: Cestujte na Zanzibar úplne bezpečne 9 517
 5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 9 357
 6. Učiteľka roka 2018: Koľko času by malo dieťa tráviť za počítačom 9 111
 7. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 9 069
 8. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 846
 9. Ako nahradiť fosílne palivá geotermálnou energiou? 8 643
 10. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci 8 373
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Hazard nitrianskeho vedenia s verejnými financiami

Zákaz hazardu v Nitre, za ktorý od začiatku bojoval predovšetkým primátor Marek Hattas a preto podporoval kresťanských aktivistov v zbere petície počas posledných parlamentných volieb, nemal dlhú životnosť.

Máte už rybu na Vianoce? V Nitre na trhovisku predávajú kvalitu

Ak si chcete dopriať skutočne kvalitnú, nemusíte chodiť ďaleko. V predajni na nitrianskom trhovisku na Štefánikovej triede 50 neustále dopĺňajú živé ryby z poctivých slovenských chovov.

Vianočné stánky na námestí v Nitre riešia, na hrade bude občerstvenie vo veži

Radnica plánovala štyri stánky na Svätoplukovom námestí a päť na pešej zóne. Tento počet však zrejme hygiena nepovolí.

Rok 2018, stan pred Vazulovou vežou na hrade.

Miňo, poď sa na Euro rozohrať domov, znie z Veľkoobchodu Bečica

Tridsiate výročie vzniku Veľkoobchodu Bečica bude navždy spojené so skonom jeho zakladateľa Dušana Bečicu, odkaz naďalej budujú synovia Šimon a Stanislav, ktorého sme vyzvŕtali v debate o futbale, veď známa firma podporuje nitriansky šport vyše 20 rokov, nielen veľký v podobe FC a HK, jej sudy s dobrým pivom si pochvaľujú aj na dedinských zápasoch.

Dušan a František Bečicovci zavítali na ME 2016. Tradíciu známeho veľkoobchodu po otcovi Dušanovi naďalej spája so športom syn Stanislav (vo výreze).

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Polícia vyšetruje masívne podozrenia z tunelovania Agrokomplexu

Rezort hovorí o závažných zisteniach v štátnom podniku. V minulosti ho riadili nominanti SNS.

Rušeň tlačil auto desiatky metrov

Matka s dvoma synmi skončili po zrážke v nemocnici.

Časť nákladov na testovanie mestu Nitra neuznali

Radnica zabezpečila na každé z odberných miest až troch administratívnych pracovníkov. Štát jej preplatí dvoch.

Z nádrže Ružiná vyťahujú obrovské ryby, záchranný odlov prebieha v sparťanských podmienkach

Pre ryby sú pripravené aj nákladné autá so špeciálnymi bedňami, v ktorých je k dispozícii tekutý kyslík.

Už ste čítali?