Prvým lídrom tabuľky je Galanta

III. LIGA: Futbalisti Šale majú prvé tri body. Čo Nitrania získali vo V. Ludinciach, to doma stratili s Gabčíkovom. Kalná n/Hr. priviezla úlovok.

Futbalisti Galanty vyhrali na pôde Malženíc a po dvoch kolách sú na čele tabuľky. Futbalisti Galanty vyhrali na pôde Malženíc a po dvoch kolách sú na čele tabuľky. (Zdroj: sg)

FC Nitra jun. - Gabčíkovo 1:2 (0:0)
Prvý polčas nepriniesol vážnejšiu udalosť, ktorá by stála za zmienku. Výnimkou bol len moment, keď domáci kapitán M. Fábry rozvlnil sieť, ale pískal sa ofsajd. V druhom dejstve už prišlo korenie futbalu. Hneď po obrátke šlo Gabčíkovo do vedenia po strele Gányovicsa. Vzápätí sa zverenci M. Radványiho tešili znova, ale gól neplatil pre postavenie mimo hry. Nitrania zvýšili aktivitu a tlačili. Veľkú šancu ponúkol Guláš Tancikovi, ale ten z prvej prestrelil. V 73. min. vnikol do 16-tky M. Fábry, jeho strelu Hipp vyrazil a dobiehajúci Tancik vyrovnal. Nitrania však dlho na koni neboli. Zsigmond totiž krásne zakrútil priamy kop ľavačkou, Arpáš bol prikrátky a Gabčíkovo znova viedlo. Kompaktný a disciplinovane hrajúci tím hostí si nakoniec ustrážil cenné tri body.

Fotogalériu Miroslava Slávika nájdete tu.

Góly: 73. Tancík - 47. Gányovics, 76. Zsigmond. R Husár, ŽK: Straňák - Gányovics, 70 divákov. FC: Arpáš - Toma, Dubeň, Straňák, Homola - Šútorík, Macho, Vrábel - Guláš, M. Fábry, Tancík (82. Franko). Tréner A. Štefanka. ŠK: Hipp - Cingel, Varga, Huszár, Polák - Zsigmond (89. Végh), Gányovics (79. Simon), Nagy, Bazsó (74. Čemba), Prágai (85. Slíž) - Tóth (90. Szelle). Tréner M. Radványi. (KI)

Načítavam video...

Beluša - ViOn B Vráble 2:1 (1:1)
Beluša nastúpila na zápas bez Hrenáka a aj potrestaného Gorelku. Úvod patril domácim futbalistom. Gažo v šanci mieril nad a Gašparov prízemný pokus taktiež nebol gólový. Silnú desaťminútovku domácich mohol korunovať gólom Lévai, ale jeho pokus Pichňa zneškodnil. Na druhej strane priamy kop Husára skvelo vytlačil na roh Ciesar. Lévai v úniku v tutovke netrafil bránu a na druhej strane prišiel zákonitý trest. V 37. min. namieril presne do šibenice Šlachta a hostia viedli 0:1. Beluša expresne odpovedala, keď si na Gažov center nabehol Ďuriš a hlavičkou vyrovnal. V 62. min. sa peknej akcii dostal k odrazenej lopte Ďuriš a domáci viedli 2:1. V závere sa hostia snažili vyrovnať, ale z hlavičkou Husára si Ciesar poradil.
Góly: 39. a 62. Ďuriš - 37. Šlachta. R Šandrik, ŽK: Zrubec, Balko, 170 divákov. VRÁBLE: Pichňa - Zelník, Plešivka, Miličević, Husár, Krkoška, Zrubec, Švajlen, Marek (46. Balko), Budinský (32. Šabík), Šlachta. Tréner R. Zima. (JŠ)

Šaľa - Nové Zámky 2:0 (0:0)

Prečítajte si tiež: Fotogaléria: Šaľa - Nové Zámky 2:0 Čítajte

V oboch hráčskych kolektívoch prišlo pred novou sezónou k veľkým zmenám. Z posledného vzájomného zápasu v Šali sa zopakovali iba tri mená! V krajskom derby boli favoritom zverenci L. Molnára, ktorý opäť zasadol na trénerskú lavičku Dusla, a mali od začiatku hru pod kontrolou. Chemici dostali súpera pod tlak, ktorý miestami bránil v pokutovom území až ôsmimi hráčmi. Duslo zahrávalo v priebehu polhodiny až 14 rohových kopov, ale domáci sa iba ťažko strelecky presadzovali. Dobré šance mali legionári Kingambo a Mpofu. Hostia v ofenzíve veľmi nehrozili, a tak bolo otázkou času, kedy zaznamená Duslo vedúci gól. Na dosah ho mal Kingambo (prišiel práve z Nových Zámkov), ale hlavičkou nezužitkoval časovaný center Nagya. V 42. min. Pecho delovkou z 25 m opečiatkoval brvno a dorážka 17-ročného Thomasa Hučka skončila tesne nad. Do druhého polčasu nastúpilo Duslo s jednoznačným cieľom naplno bodovať. V 52. min. mal gól na kopačkách Mpofu, ale strelu nožničkami vyrazil Nevolný na roh. Zakrátko sa už šalianski priaznivci dočkali. Po 24. rohovom kope Nevolný loptu vyrazil a ďalší mladík v šalianskom drese Kevin Kele (hral aj v Slovane Bratislava) dostal prudkou strelou chemikov do vedenia. Gól zverencov trénera Molnára upokojil, hrali uvoľnenejšie a v 69. min. to bol opäť Pecho, ktorého gólovú strelu zastavila (pre zmenu) žrď. Tri minúty pred koncom vyhral Kingambo súboj s brankárom hostí a pridal druhý poisťovací gól. Novozámčania sa v priebehu duelu iba ťažko presadzovali z defenzívy, a tak jediné vážnejšie ohrozenie svätyne brankára Čellára v úvode druhého polčasu je slabým vysvedčením. Šaľa si zaslúžene vybojovala víťazstvo. Dres FKM si obliekol aj Norbert Čoknay, ktorý oslávi o pár dní päťdesiatku.
Góly: 58. Kele, 87. Kingambo Body. R A. Gádoši, ŽK: Kele, 170 divákov. DUSLO: Čellár - Nagy (71. F. Prúčny), Hanzel, Osmanovič, Lovska, Meszlényi (64. Kochan), Mpofu, Pecho, Th. Hučko (68. R. Tóth), Kele (89. Tubonemi), Kingambo Body. Tréner L. Molnár. FKM: Nevolný - Petráš, Békešský, Gašparík (90. Laki), Šimunek, Segéň (68. Koreň) - R. Marík, Čoknay, Nazarenko, Belokostolský - Csiéf (86. Prišťák). Tréner T. Adamovics. (HKS)

Malženice - Galanta 1:2 (0:1)
Výborná divácka návšteva videla ešte lepší futbal. Domáci nováčik, „namlsaný“ vysokým víťazstvom nad P. Bystricou a pohárovým postupom cez Petržalku, začal aktívnejšie, ale hostia postupne hru začali kontrolovať. Následne po krídelnej akcii udrel Lenártom - 0:1. Navyše po zmene strán pridal druhý gól Galanty Ninković a domáci sa ocitli v problémoch. Lenže Krajčovič veľmi rýchlo znížil a Malženice dostali nový impulz. Prišli aj šance, ale hostí podržal Kolčár a Galanta získala veľmi cenné víťazstvo.
Góly: 51. Krajčovič - 19. Lenárt, 49. Ninković. R Pecek, ŽK: Královič - Baša, Ninkovič, Pavelka, 455 divákov. SLOVAN: Kolčár - D. Baša, Jakabovič, Hlavna, Eliáš, Jakubjak, Popluhár (38. Ondriš), Ninkovič, Bilas (90. Kingsley), Lenárt (89. Bosý), Pavelka.

Tr. Teplice - V. Ludince 2:2 (2:0)
V prvom polčase mali domáci miernu prevahu, ale po zahodenej šanci im rozhodca uprel pokutový kop. V 32. min. Jambor dôrazne sledoval loptu a dorazil ju do siete. Hostia pohrozili nebezpečným pokusom Mészárosa, ale záver polčasu patril domácim. V 43. min. Hrnko v páde akrobaticky zvýšil na 2:0 a definitívne k.o. mohol v 44. min. hosťom zasadiť Šiko, no trafil iba žrď. V druhom polčase hostia pridali a presadili sa v závere. Najprv v 83. min. znížil Bilyk a o tri minúty vyrovnal Ešek. Po ďalšej nevyužitej šanci hostí mohli domáci rozhodnúť, ale trafili brvno.
Góly: 32. Jambor, 43. Hrnko - 83. Bilyk, 86. Ešek. R Bartko, ŽK: Držík, Radenović - Horáček, Ešek, 100 divákov. DRUŽST.: Benkó - Podlucký, Kosák (70. Petráš), Németh, P. Horáček, Obert, Mészáros (90. Vígľaš), Ešek, E. Horáček, Hlaváčik (80. Krupánszki), Bilyk. Tréner M. Mrllák. (JŠ)

P. Bystrica - Kalná n/Hr. 0:2 (0:0)
V prvom polčase sa veľa zaujímavého neudialo, až v 40. min. pohrozili hostia z priameho kopu. V 47. min. domáceho Gajdošíka po peknom prieniku vychytal Guťan a rovnako skončili súboj oboch aktérov o minútu neskôr. V 55. min. mieril Kalman tesne nad Bobotovu bránu a v 70. min. nebol pri hlavičke úspešný ani Dávid. O dve minúty sa hostia tešili, keď skóre otvoril Turnai. Po rohu v 78. min. Pánik hlavou zvýšil na 0:2. V 89. min. Gajdošíkovu strelu Guťan vyrazil do brvna a Pov. Bystrica prehrala aj s druhým nováčikom.
Góly: 72. Turnai, 78. Pánik. R Hybský, ŽK: Solčiansky, Kalman - Zavadzan, Gamboš, 120 divákov. KFC: Guťan - Szép, Turnai, Solčiansky, Chmelo (68. Dávid), Pánik (90. Pacalaj), Vida, Lackó, Jasenek, Peseky, Kalman (88. Almáši). Tréner P. Éhn. (JŠ)

Led. Rovne - Trnava B 4:0 (3:0), 1. a 22. T. Púček, 2. vlastný (Urminský), 68. Detko.
Púchov - Nové Mesto 0:0.

1. Galanta 2 2 0 0 4:1 6 (+3)
2. Led. Rovne 2 1 1 0 6:2 4 (+1)
3. Púchov 2 1 1 0 2:0 4 (+1)
4. Nové Mesto 2 1 1 0 1:0 4 (+1)
5. Malženice 2 1 0 1 7:3 3 (-3)
6. Gabčíkovo 1 1 0 0 2:1 3 (+3)
7. Beluša 1 1 0 0 2:1 3 (0)