Šoporňu potiahol nestarnúci Andódi

V. LIGA JUH: Prestrelka pre Veľké Blahovo. Hetriky Á. Érseka a A. Csicsaya. Čenkovce priviezli plný zásah. Veľký Meder pristál na zemi.

Topoľníky (v zelenom) porazili Sap-Ňárad 3:2. (Zdroj: Zoltán Kovács)
Prečítajte si tiež: Fotogaléria: Vlčany - Malá Mača 1:1

Vlčany - Malá Mača 1:1 (1:1), 4. D. Tóth - 10. J. Kača. Trnavský talent Bindics prihral na gól D. Tóthovi, ale hostia z brejku rýchlo odpovedali. Vlčany mali prevahu aj šance, no nevedeli sa presadiť cez dobre brániaceho súpera, ktorý prehusťoval, dobre dostupoval a čakal na protiútoky. Bartošovcom chýbal moment prekvapenia. R Ševčík, 120.

FC Saliby jun. - Čenkovce 0:2 (0:1), 44. T. Marušin, 48. L. Lengyel. Úvod bol opatrný. Hostia strelili gól do šatne zo svojej prvej strely na bránu. Po obrátke potrestal domácu chybu Lengyel. Mladí Salibčania boli v II. polčase futbalovejší, búšili do plných, ale nepremenili šance. Súper bol efektívnejší a berie body. R Ľ. Janček, 200.

Topoľníky - M. Dvorníky 3:2 (2:2), 7. B. Baffi (11 m), 18. I. Bilyk, 53. vlastný (Boros) - 41. A. Németh, 44. A. Magyar. Prvý polčas patril domácim. V jeho závere však Malé Dvorníky dvoma gólmi vyrovnali. Šance na víťazný gól mali Horváth s Kálmánom. Napokon rozhodla situácia z 53. minúty, Horváth trafil Borosa a na jeho vlastný gól bol Koter prikrátky. R Grznár, 200.

Zlaté Klasy - Váhovce 1:0 (1:0), 7. M. Genčúr. Hral sa medzišestnástkový futbal. Spoza 16-tky presne namieril Genčúr a inak si v I. polčase mužstvá vyloženú šancu nevytvorili. Po obrátke mali domáci miernu prevahu, ale možnosti nevyužili. Váhovce vyslali na bránu len dve strely, takže Zlaté Klasy si v pohode ustrážili tri body. Hostia neboli spokojní s výkonmi arbitrov. R Miakiš, 100.

Kost. Kračany - Lehnice 4:1 (2:1), 18., 45. a 72. Á. Érsek, 80. A. Kállai - 31. M. Csölle. Najskôr vyrovnaný zápas, obojstranne útočný. Domáci mali do prestávky viac šťastia v zakončení. Padli tri pekné góly. Na ten úvodný odpovedal Csölle z voleja, ale Érsek ľavačkou zo 16-tky poslal hostí do šatní smutných. Kračany to mali jednoduchšie po červenej karte pre Rezu, nebolo pochýb o ich víťazstve. Érsek spečatil hetrik. ČK: 48. Reza Zadeh (L). R Boledovič, 150.

Janíky - Veľký Meder 4:0 (3:0), 1. S. Šinaľ, 36. A. Štibrich, 38. a 68. G. Sánka. V 30. sekunde zakončil Šinaľ peknú akciu a domáci boli na koni. Po celý zápas mali Janíky prevahu a hostia mohli odísť aj s vyššou prehrou. Hralo sa hore-dolu, ale akcie V. Medera končili pri 16-tke, len raz pohrozili hlavičkou. Domáci ešte nevyužili štyri nájazdy. R Ferenc, 150.

Sap-Ňárad - V. Blahovo 3:4 (1:3), 17., 70. a 90. (11 m) A. Csicsay - 19. a 30. Z. Bognár, 37. M. Lelkes, 75. A. Gögh. Domáci mali lepší úvod, ujali sa vedenia, ale favorit prevzal iniciatívu. Po individuálnych domácich strelil tri góly. V druhom polčase bol scenár opačný, góly Sapu však prišli neskoro. Z priameho kopu Gögh upokojil hostí. R Z. Kukan, 100.

Šoporňa - Trstice 3:1 (1:1), 38. vlastný (Handziuk), 47. a 50. M. Andódi - 26. M. Pevala. Od začiatku mali hru vo svojich rukách Šoporňania. Dominovali na lopte, kombinovali. Po ojedinelom rohu otvorili skóre hostia. Domácim pomohol šťastný vlastenec. Po zmene strán pokračoval nápor domácich. Po dvoch gólových dorážkach nestarnúceho „Pica“ Andódiho bolo rozhodnuté. R Drábik, 200.

16. Sap-Ňárad 2 0 0 2 4:8 0 (-3)

ZOSTAVA KOLA: M. Miklos (M. Mača) - T. Kvarda (Čenkovce), J. Bakoš (Zlaté Klasy), G. Frühvald (Topoľníky) - G. Sánka (Janíky), O. Penciak (Šoporňa), Z. Bognár (V. Blahovo), D. Bindics (Vlčany) - A. Csicsay (Sap-Ňárad), L. Lengyel (Čenkovce), Á. Érsek (Kost. Kračany).

NAJLEPŠÍ STRELCI: 4 - Á. Érsek (Kost. Kračany), 3 - I. Miklóš, Z. Bognár (V. Blahovo), A. Csicsay (Sap-Ňárad).

Hokejistom vyprchala víťazná aura

Po dvoch nešťastných prehrách po sebe sa chcela Nitrička s tabuľkovým rivalom rehabilitovať a opäť potešiť svojich fanúšikov. No kamzíci domácim body nedarovali.

Fotogaléria zo šlágra Šaľa - Michalovce

Súboj dvoch najlepších slovenských ženských celkov v MOL lige priniesol veľký boj o body. Na konci sa tešil majster.

Predškoláci majú obedy zadarmo, rodičia by mali doplatiť 7 centov na deň

Stav kuchárok v materských školách posilniť nemuseli. V základných školách to bude iné.

Lérant: V Maďarsku sme mali vyhrať

Futbalisti Serede dnes odohrali prípravný zápas proti druholigovému maďarskému klubu so slávnou minulosťou.

Futsalovú drámu rozhodla až posledná minúta (+FOTO)

V open lige sa začalo vyraďovacie boje, Nitra začala play-off doma.