Líder tretej ligy znovu doma zakopol

III. LIGA: Juniori Nitry proti Púchovu po hromadnom striedaní neudržali vedenie. Vráble hrali v Gabčíkove od 17. minúty o desiatich. Nové Zámky strelili prvé góly v sezóne.

Futbalisti Galanty (v bielo-čiernom) proti Novým Zámkom otočili z 0:2 na 5:2. Futbalisti Galanty (v bielo-čiernom) proti Novým Zámkom otočili z 0:2 na 5:2. (Zdroj: archív - Štefan Hubinák)

FC Nitra jun. - Púchov 1:2 (1:0)
Púchovčania začali aktívnejšie, patril im vstup do zápasu. Tlačili sa dopredu a mali viacero streleckých pokusov zo stredných vzdialeností. Tie smerovali buď mimo brány alebo ich brankár Šipoš kryl. Nitrianskej juniorke sa však podarilo vyrovnať hru a otvoriť skóre stretnutia. Steinhübelovu strelu z 22. minúty brankár vyrazil pred seba, ale na Danekovu dorážku bol už prikrátky - 1:0. Do druhej časti hry vstúpil domáci mančaft so štyrmi zmenami v základnej zostave. Z hry boli stiahnutí hráči z A-mužstva a na ich miesto išli dorastenci. Táto zmena sa prejavila aj na hre a hostia mali častejšie loptu na kopačkách. Vyrovnať sa im podarilo v 79. minúte po rohovom kope, keď skóroval Brezničan. Víťazný gól prišiel o pár minút neskôr, keď sa po centri z pravej strany opäť presadil Brezničan. Zverenci A. Štefanku napriek prehre zostali na čele tabuľky.
Góly: 22. Danek - 79. a 83. Brezničan. R Matulová, ŽK: Macho (N), 100 divákov. FC: Šípoš - Toma, Dubeň (46. Šútorík), Straňák, Brodziansky, Macho, Steinhübel (46. Hambálek), Vrábel, Guláš (46. Dojčinovič), Danek, M. Fábry (46. Kóša). Tréner A. Štefanka. (FC)

Gabčíkovo - ViOn B Vráble 2:0 (1:0)
Po oťukávačke dostal v 17. min. kolmú prihrávku rýchlonohý domáci útočník Tóth, do ktorého vrazil v gólovej pozícii mimo pokutového územia vybehnuvší brankár hostí Pichňa a jeho zákrok ocenil rozhodca Otiepka červenou kartou. Hostia striedali a vzápätí po priamom kope sa zapotil náhradný brankár Hejtmánek, ktorý vyrazil Zsigmondovu prudkú strelu na roh. Gabčíkovčanom presilovka napodiv narobila problémy. Zdĺhavo rozohrávali akcie do šírky, chýbal moment prekvapenia, vyšachovanie súperovej obrany, presná finálna prihrávka. Vykúpením pre nich bola Bazsóova delovka z 20 metrov, proti ktorej bol gólman hostí bezmocný. V závere prvého polčasu mohol vyrovnať Kanu, lenže v dobrej pozícii netrafil bránu. V druhom dejstve bola hra rozháraná, domáci dlho nenašli kľúč na odomknutie súperovej brány. Až prišlo zakončenie striedajúceho Szelleho, ktorý sa v 79. min. dobre zorientoval v pokutovom území hostí a pečatil výsledok súboja. V 81. min. sa ocitla dvojica hráčov hostí na päťke bez svojich strážcov, ale ani jednému z nich sa nepodarilo hlavou loptu usmerniť do siete, čo využil mrštný Hipp na odvrátenie hroziaceho sa nebezpečenstva. Napokon sa z troch bodov tešili domáci, ktorí však tentokrát iba víťazstvom potešili svojich priaznivcov.
Góly: 43. Bazsó, 79. Szelle. R Otiepka, ŽK: Prágai - Zelník, Urgela, ČK: 17. Pichňa (V), 350 divákov. ŠK: Hipp - Cingel, Gányovics, Prágai (55. Szelle), Krištan (88. D. Slíž), Nagy, Tóth (86. Végh), Bazsó (66. Čemba), Zsigmond (82. Labuda), Huszár, Polák. Tréner M. Radványi. VRÁBLE: Pichňa - Zelník (75. Zrubec), Husár, Miličević, Šlachta, Krkoška (83. Sabo), Švajlen (66. Hamar), Šabík (19. Hejtmánek), Plešivka, Urgela, Kanu (83. Budinský). Tréner R. Zima. ŠTEFAN ÁGH

Galanta - Nové Zámky 5:2 (2:2)
Prvý polčas Galanťanom nevyšiel. Hostia, ktorí do nedele nestrelili ani jeden gól, viedli v 17. minúte 2:0 po dvoch domácich chybách! Najskôr nechali Cingela zabehnúť za obranu, potom sa Šimunek v päťke otočil s loptou a zvýšil stav. Potom sa už Galanťania spamätali a začali tlačiť. Ušiel Lenárt, fauloval ho M. Blaži a penaltu premenil Kingsley. V 40. min. Bilas centrom našiel hlavu Pavelku, ktorý sa nemýlil - 2:2. Ďalšie šance zostali nevyužité. Po obrátke najskôr Cingel z 25 m opečiatkoval brvno a potom prišiel päťminútový galantský uragán s tromi gólmi. Pavelka našiel Vukovića a ten zoči-voči Nevolnému nezaváhal. Po rohu Pavelka hlavičkoval a dorážal Eliáš. Piaty gól priniesla pekná akcia po osi Bilas - Vukovič - Kingsley. Potom sa hostia skonsolidovali, zápas bol rozhodnutý a dohral sa bez väčších šancí.
Góly: 25. (11 m) a 61. Kingsley, 40. Pavelka, 56. Vuković, 59. Eliáš - 1. Cingel, 17. Šimunek. R Hybský, ŽK: Revák (G), 150 divákov. SLOVAN: Šálka - D. Baša, Hlavna, Eliáš, Lenárt (82. Winkler), Vuković, Bilas, Ondriš (73. Revák), Popluhár, Pavelka, Kingsley. Tréner J. Kováč. FKM: Nevolný - M. Blaži, Gašparík, Petráš, Békešský (40. Prišťák), J. Blaži, Kucharovič, Belokostolský, Šimunek, Nazarenko (72. Csief), Cingel (64. Moravčík). Tréner T. Adamovics. TIBOR DROZD

V. Ludince - Trnava B 2:3 (1:0)
Vo veľmi kvalitnom zápase sa vedenia ujali hráči V. Ludiniec, keď sa v šestnástke krásne uvoľnil Hamdaoui a krížnou strelou prekonal hosťujúceho brankára, čím dosiahol 1000. gól mužstva Veľkých Ludiniec v krajských súťažiach. Počas prvého polčasu mali hernú prevahu hráči Trnavy, avšak bez vážnejšieho ohrozenia domácej brány. V druhom polčase sa hra vyrovnala a domácim hráčom sa podarilo vyťažiť druhý gól, keď hosťujúca obrana musela v šestnástke faulovať Patrika Horáčka. Z pokutového kopu sa nemýlil Róbert Ešek. O chvíľku však hráči Trnavy znížili, keď nádhernou strelou z priameho kopu vymietol pavučinu Benkóovej brány Yilmaz. Keď sa už zdalo, že hráči Veľkých Ludiniec udržia víťazstvo, tak v závere zápasu pohrozili futbalisti Trnavy a dvoma gólmi v posledných minútach rozhodli o svojom víťazstve.
Góly: 9. Hamdaoui, 62. Ešek (11 m) - 65. a 90. Yilmaz, 88. Vantruba. R Šima, ŽK: Víglaš - Marjanović, Horník, Jašúrek, Yilmaz, 200 divákov. DRUŽST.: Benkó - Matić, Hamdaoui (77. E. Horáček), Podlucký, Vígľaš (74. Obert), Kosák, P. Horáček (83. M. Letko), Németh, Ešek, Hlaváčik, Bilyk. Tréner M. Mrllák. (IP)

P. Bystrica - Led. Rovne predohrali (2:0).
Stretnutia Beluša - Šaľa, Tr. Teplice - Kalná n/Hr. a Nové Mesto - Malženice odložili na 17. 11.

1. Nitra jun. 8 6 0 2 19:9 18 (+6)
2. Gabčíkovo 7 5 1 1 12:6 16 (+4)
3. Beluša 6 4 2 0 13:1 14 (+5)
4. Galanta 8 4 2 2 16:14 14 (-1)
5. Šaľa 7 4 1 2 10:6 13 (+1)
6. Malženice 7 4 0 3 16:8 12 (0)
7. Púchov 7 3 2 2 7:7 11 (+8)
8. Trnava B 8 3 1 4 14:14 10 (-2)