Utorok, 11. december, 2018 | Meniny má Hilda

Šláger pre hosťujúce Čenkovce, štvorgólový Braniša

V. LIGA JUH: Veľké Blahovo prvýkrát vyšlo naprázdno, na svedomí to má líder. Hetriky Ádáma Érseka a Marcela Kurejka. Lehnice natiahli sériu bez prehry na päť kôl.

Kostolné Kračany (v oranžovo-bielych dresoch) sa tešili z víťazstva 6:0 nad Zlatými Klasmi. (Zdroj: Zoltán Kovács)

Vlčany - Šoporňa 3:1 (0:1), 53. Cs. Takács (11 m), 65. Š. Molnár, 90. D. Morvay - 25. A. Mészáros. Vlčany nemali ideálny prvý polčas, hostia hrali lepšie, aj po vylúčení dokázali skórovať - 0:1. Po obrátke vyrovnal z penalty Takács, hostia následne nedali penaltu. To Vlčany nakoplo, zmenili svoju hru a začali premieňať šance. Molnár skóroval z protiútoku a víťazstvo potvrdil Morvay v 90. minúte. Hostia kritizovali výkon rozhodcov. ČK: 18. D. Herák (Š). R Burián, 100.

Váhovce - M. Dvorníky 4:2 (1:2), 36., 59., 80. a 84. J. Braniša - 21. a 41. Z. Tászli.
Domáci prespali prvý polčas, hostia hrali na brejky a dva využili. V druhom polčase domáci zvýšili pohyb, ovládli hru a otočili zápas. Hrdinom bol Braniša, ktorý sa tešil zo štyroch gólov. Výsledok pečatil, keď obišiel aj brankára a zasunul do prázdnej brány. R Magdolen, 150.

Trstice - Lehnice 2:3 (1:0), 22. N. Juhos, 70. D. Kozyr - 46. Z. Fekete, 60. a 61. D. Dékány. Začalo sa vo vysokom tempe, akcie sa striedali. Domácim sa podarilo po peknej akcii skórovať, po strele Szöcsa dorážal Juhos. Pohyblivejší hostia po obrátke za 15 minút využili slabšiu pasáž súpera a otočili na 1:3. Trstice chceli niečo urobiť s výsledkom, po rohu hlavičkoval Kozyr. Hostia si body ustrážili. R Hubinský, 150.

Kostolné Kračany - Zlaté Klasy 6:0 (2:0), 21. Z. Puha, 32., 56. a 82. Á. Érsek, 71. T. Zsákovics, 75. A. Kállai (11 m). Domáci držali priebeh duelu po celý čas pevne vo svojich rukách a súperov k ničomu nepustili aj vďaka kvalitnej defenzíve. Prevaha sa prejavila najmä na streleckej úspešnosti, hetrikom sa zaskvel Ádám Érsek. Zlaté Klasy boli jedným z príjemnejších súperov pre Kračany v sezóne. R Prelec, 100.

Janíky - FC Saliby 3:0 (1:0), 17., 60. a 62. M. Kurejko. Hral sa dobrý futbal, hore-dolu. Janíky si predsa len vytvorili viac šancí. O víťazstve rozhodol strelecky disponovaný Marcel Kurejko. Družstvo hostí, plné 19-ročných chlapcov, sa ukázalo ako šikovné a veľmi pohyblivé, ale duel nakoniec rozhodli skúsenosti. R Fúrik, 150.

Prečítajte si tiež: Fotogaléria: Veľký Meder - Malá Mača 5:3

Veľký Meder - Malá Mača 5:3 (3:1), 6. P. Nagy, 27. D. Bíró, 42. vlastný (Nedeczki), 54. R. Pisár, 72. B. Vígh - 7. J. Kača, 76. M. Mészáros, 90. M. Vašíček. Obojstranne bojovný zápas. V. Meder otvoril po štandardke, ale hneď po rozohrávke vyrovnal Kača. Do prestávky pridali domáci ešte dva kusy. Po obrátke sa hralo v réžii Veľkého Medera, zvýšili na 5:1, Malá Mača stihla len skorigovať na konečných 5:3. R Frič, 250.

Sap-Ňárad - Topoľníky 4:2 (1:0), 24. A. Csicsay, 48. A. Bartalos, 63. P. Csicsai, 68. Z. Dekány - 79. Á. Rózsa, 85. Ľ. Horváth. Domáci pôsobili na ihrisku vyzretejšie. Csicsay otvoril skóre po peknej kombinácii z 30 m. Výsledok je spravodlivý. R Gádoši, 150.

V. Blahovo - Čenkovce 0:1 (0:1), 18. T. Marušín. Hral sa šláger jesene. Hostia otvorili skóre po rýchlom brejku. Domáci mali výhodu penalty aj dobré šance, no nebolo im súdené skórovať. Dôležité body berú Čenkovce. ČK: 83. Kadvaň (Č). R Hromádka, 350.

16. Saliby jun. 10 1 1 8 6:25 4 (-8)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 12 - T. Marušin (Čenkovce), 11 - Á. Érsek (Kost. Kračany), 8 - I. Miklóš (V. Blahovo), L. Lengyel (Čenkovce), J. Braniša (Váhovce).

ZOSTAVA KOLA: N. Andrássy (Čenkovce) - T. Takáč (Váhovce), A. Gombos (Janíky), A. Bartalos (Sap-Ňárad), T. Kvarda (Čenkovce), Cs. Takács (Vlčany), Cs. Círia (V. Meder), D. Dékány (Lehnice), J. Braniša (Váhovce), Á. Érsek (Kost. Kračany), M. Kurejko (Janíky).

1. Platbami kartou míňame viac. Čo by obchodníci mali vedieť o zákazníkoch
  2. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  3. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád
  4. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  5. Mobil banking VÚB opäť bližšie k najlepšej bankovej aplikácii
  6. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre
  7. First moment za skvelú cenu: Neapol, Capri, Pompeje, Ischia
  8. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
  9. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami?

UKF je v šestici najlepších slovenských univerzít

Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre je šiestou najlepšou vysokou školou a siedmou najlepšou inštitúciou na Slovensku.

Mesto vyzvalo občanov, aby sa aktívne hlásili do odborných komisií

Nitrianska radnica ponúka verejnosti možnosť pomáhať pri práci mestskému zastupiteľstvu.

Winter Classic! HK Nitra príde do Šale

Juraj Šimboch sa dal na nápad za milión - na klzisko svojej rodnej Šale privedie celý tím HK Nitra. Hokejová exhibícia bude vo štvrtok 13. 12. o 19.00 h, čiže počas reprezentačnej prestávky v Tipsport lige.