Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Prvé zakopnutie hádzanárov Šale, ženy zvládli zápas v Plzni

Na palubovke nováčika v Piešťanoch zachránil bod pre Šaľu šesť sekúnd pred koncom Meľnyk. Ženy Dusla zabrali až po prestávke.

Krídelníčka Katarína Pócsíková strelila do plzenskej siete osem gólov. Krídelníčka Katarína Pócsíková strelila do plzenskej siete osem gólov. (Zdroj: Milan Pospiš)

SLOVNAFT EXTRALIGA

7. kolo: MHK Piešťany - HKM Šaľa 21:21 (11:10). Nováčik z Piešťan privítal lídra súťaže zo Šale. Domáci od úvodu prekvapivo diktovali tempo najmä vďaka výborne chytajúcemu Melušovi, aj chvíľami aj žalostnej koncovke hostí. Keď Minarovský upravil v 18. minúte už na 7:4, šaliansky tréner Kolesár siahol po oddychovom čase. Piešťany si však trojgólový náskok udržiavali až do konca polčasu. Záverečná päťminútovka už patrila Šaľanom. Tymoščuk s Pľasunom dorovnali na 10:10. Posledné prvopolčasové slovo mal domáci Halo - 11:10. V druhom dejstve najskôr nováčik potrestal vylúčenie Petra a potom využil fakt, že Fodorean neuspel na sedmičke - 15:11. Od tohto momentu sa začalo šalianske naháňanie za výsledkom. Lenže na oboch stranách excelovali brankári. Ešte v 54. minúte upravil Laho z pivota na 20:17, resp. Polakovič v 57. minúte na 21:18. V dramatickom závere však Dudáš znížil na 21:19, Piešťany sa dopustili v útoku technickej chyby a Hricišon strelou k žrdi upravil 53 sekúnd pred koncom na 21:20. Domáci boli v útoku a víťazstvo mal v rukách Laho. Z krídla však trafil iba do žrde Melnyk šesť sekúnd pred koncom rozhodol o deľbe bodov.

R Baďura - Ondogrecula, pok. hody: 7/5 - 1/0, vylúčení: 3 - 2, 230 divákov.
Piešťany (najviac gólov): Halo 6, Polakovič 6/1, Laho 5/4.
HKM: Miskevič, Konečný, Repáň - Pľasun 5, Melnyk 4, Michniewicz 2, Moravec, Timoščuk 1, Hájnik, Hricišon 4, Fodorean, S. Mažár 1, Percze 2, Dudáš 2, Petro.

Ján Kolesár, tréner: „Vedeli sme, že to nebude jednoduchý zápas. Trápili sme sa na spojkách a naším kameňom úrazu bolo nepremieňanie šancí. Výkon kolektívu nebol ideálny, bod sme ratovali až v závere. Súťaž sa len rozbieha. Dôležité je však získavať body, pretože zápasy budú ťažšie a ťažšie. Tešíme sa z toho, že sme prví a zatiaľ sme neprehrali.“

Ostatné výsledky: P. Bystrica - Topoľčany 32:22, Nové Zámky - Malacky 39:30, Hlohovec - Modra 35:24, Prešov - ŠKP Ba 31:24. Predohrávka: Prešov - Nové Zámky 30:29.

10. Malacky 7 0 0 7 167:219 0

8. kolo - 17. 10. o 19.00 h ŠKP Bratislava - Šaľa.

MOL LIGA

5. kolo: DHC Plzeň - HK Slovan Duslo Šaľa 19:28 (12:11). Nováčik súťaže sa s chuťou pustil do slovenského vicemajstra. Počas úvodnej časti hry sa im darilo, do šatní odchádzali vo vedení o gól. Zverenky trénera Lukačína však v druhom polčase zapli na vyššie obrátky, svojho soka dostali pod tlak a s prehľadom udržiavali nadobudnutý náskok až do samotného záveru. Šaľu ťahala za víťazstvom najmä dvojica Pócsiková - Takáčová, ktorá dosiahla polovicu presných zásahov svojho tímu. Pre českého zástupcu bola deväťgólová prehra trpká.

R Šlezingr - Špunar (obaja ČR), pok. hody: 8/7 - 3/2 vylúčené: 5 - 4, 207 divákov.
Plzeň (najviac gólov): Mudrová 6/2, Bušauerová 2/1, Franzová 2/2.
DUSLO: Ladicsová, Furguláková - Takáčová 5, Rácková 1, Gajdošová 2, Špendlová, B. Königová 3, Pócsiková 8, Ušiaková 2, I. Bahýlová, N. Némethová 5/2, Vargová 1/1, Kúrňavová, Tisajová 1, Blehová.

Michal Lukačín, tréner: „Pre nás to bol dôležitý zápas. Chceli sme bodovať, to sa nám aj podarilo. Nebolo to však jednoduché. Po dlhej ceste, ktorú sme absolvovali, sme v prvom polčase nehrali ideálne. Svedčí o tom aj výsledok. Pre vývoj zápasu bol dôležitý začiatok druhého polčasu, ktorý nám vyšiel. Aj keď súper ešte dokázal chvíľu držať krok, rozhodli sme to v posledných 15 minútach. Pre domáce hráčky to bol veľmi krutý výsledok. Najbližšie nás čaká Slavia, to bude ďalší kľúčový zápas pre vývoj v tabuľke.“

Ostatné výsledky: Veselí - Michalovce 23:32, Bánovce - Olomouc 21:28, Most - Poruba 24:16, Slavia - Prešov 35:22, Zlín - Písek 34:28.

12. Bánovce 5 0 0 5 111:151 0

6. kolo - 20. 10. o 18.00 h Šaľa - Slavia Praha.

1. Home (ale aj) Office
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?