Vionisti šli na Záhorie ako predposlední a domov sa vracali ako poslední, pretože futbal sa hrá na góly a nie 64 minút, ale 90. Zlatomoravčanov bolo najskôr plné ihrisko, no ku koncu sa z neho vytratili. Domáci im šupli tri góly a odkopli na posledné miesto. Po šanciach Banoviča, Brašeňa, Richtárecha, Ďubeka, Dugu a Urgelu už neštekne ani pes, história sa pýta na výsledok, hoc aj krutý: 3:0 pre Senicu.
„Vôbec sme nemuseli prehrať... Nedotiahli sme šance, naša psychika šla dole a nezvládli sme koniec zápasu,“ ťažko hľadal slová ľavý bek Martin Chren. „No nevzdávame sa, bojujeme ďalej,“ nadýchol sa kapitán ViOnu.

Dvaja útočníci Zlatých Moraviec asi pôjdu na koberček. „Ich nástupy do zápasu boli do očí bijúce, aj tam sa to lámalo. Je pre mňa nepochopiteľné, aby Ewerton, neskutočný talent, takto odchodil a doslova odsabotoval zápas... Jeho návrat po nejakom brejku? Absolútne... Neskutočné. Takí hráči tu nemajú čo robiť, našim slovenským berú miesto. Dnes naozaj sklamal aj Kubo Švec - musí zo stromu dole, je to náš nádejný hráč, ale keď nebude tvrdo pracovať, nebude z neho futbalista. Je mladý, má nárok na takéto výkony, ale musí sa zamyslieť nad svojimi prioritami. Tí chlapci sú úplne mimo, futbal je v prvom rade o behaní a jazdení, potom príde kvalita, ktorú majú. Chýba nám vodca, veď do zápasu treba ísť tak, že tam nechám všetko, ako napríklad Čögley,“ nebral si servítku tréner Juraj Jarábek.
Pohľad na tabuľku pichá do hrude, nič však nie je hotové: vo Fortuna lige ostávajú ešte štyri jesenné kolá a 14 jarných. „Na futbale je pekné to, že každý týždeň vám dáva novú šancu. Tá naša najbližšia je v nedeľu,“ zaťal do živého brankár Martin Krnáč. Jasný odkaz: kto má ViOn v srdci, nech nechýba na zápase so Sereďou.
Senica - FC ViOn 3:0 (0:0)
Góly: 64. Deretti, 84. Dias, 89. Solano.
R Smolák, ŽK: Brašeň (V), 615 divákov.
VION: Krnáč - Čögley, Banovič, Práznovský, Chren - Duga, Casado, Richtárech, Brašeň (72. Švec) - Ďubek (42. Urgela), Ľupták (18. Ewerton).
Juraj Jarábek, tréner: „Chlapci boli pripravení, do prvého gólu plnili všetko, čo sme chceli, okrem gólov. Prvý polčas sme mali vyhrať suverénne tri-štyri nula, šance sme mali aj pri vstupe do druhého. Senica nič nemala, z prvej kontry dala gól, Deretti to zakončil fantasticky. Potom z rohu, ktorý nemal byť, ale pán rozhodca pískal veľmi dobre, bolo po Banovičovej chybe 2:0 a potom bonbónik na 3:0. Futbal bol k nám veľmi krutý, Senica bola veľmi efektívna. Sme futbalovo dobrí, dobre sa na nás pozerá, ale dať gól je pre nás momentálne veľký problém.“