Nedeľa, 21. apríl, 2019 | Meniny má Ervín

Báb má skalp Paty (+VIDEO)

V. LIGA STRED: Rumanová a Čeľadice vyučovali v Topoľčianskom okrese. Lapáš bral body v Ivanke. Hetrik Michala Andrášika.

Michal Andrášik z Veľkého Zálužia sám položil Jacovce. Michal Andrášik z Veľkého Zálužia sám položil Jacovce. (Zdroj: škvz)

Oponice - Čeľadice 0:4 (0:1). Oponice opäť na domácom ihrisku nebodovali. Hostí v prvom polčase do vedenia poslal Fehér. Po zmene strán pridal aj druhý gól a o víťazovi bolo v podstate rozhodnuté. Čeľadice ešte v závere po rýchlych akciách dvomi gólmi prikrášlili zaslúžené víťazstvo. Pečatil ho Bakaľár, keď po narážačke preloboval brankára krásne do vinkla. Oponice výkonom opäť svojich fanúšikov nepotešili.
Góly: 38. a 63. M. Fehér, 75. T. Jánošov, 89. I. Bakaľár. R Lukáš Hromádka, 100 divákov. OFK: Hudok - T. Krošlák (77. D. Belohorec), Mondek, M. Krošlák (45. Aneštík), Adamkovič, F. Gerši (79. Januška), D. Gerši, Bartošek, Pagáč, Tóth, A. Gerši. SLOVAN: Novota - Furuláš, Beňačka, Dobiaš, Harbuľák, Valachy, Bakaľár, Klučár, Melo, Jánošov, Fehér (83. Varga).

Načítavám video...

Solčany - Rumanová 0:3 (0:2). Na hody chceli domáci ukončiť zlú sériu. Z úvodného tlaku nič nevyťažili a hostia sa ujali vedenia z penalty. Do odkrytej domácej obrany zvyšoval T. Baláž už na 0:2. Šancu Soboňu brankár Andacký zlikvidoval. Ako sa hovorí, chudobnému aj z hrnca vykypí a v 86. min. Trnka hlavou upravil na konečných 0:3. Domáci prišli aj o zraneného hráča a vylúčeného Michalíka. Záver sa dohrával v nervóznej atmosfére.
Góly: 30. L. Sudovský (11 m), 41. T. Baláž, 86. L. Trnka. R Bulko, 100. ČK: 76. Michalík (Solčany, na lavičke). OFK: Michalec - Ondruš, Doležaj, Kuna, Mančík, Gábriš (70. Hačko), Ladický, P. Ducký (73. Košecký), L. Ducký, Soboňa, Michalík (75. Španko). ŠK: Andacký - Drgoň, Petrík, Hudák, Gardian, Mokošák (85. Rosíval), Moravčík, Sudovský, Konopásek, Trnka (87. Kukučka), Baláž.

Báb - Pata 3:1 (0:0). Hodový zápas pred parádnou kulisou Bábania zvládli veľmi dobre takticky. Vyrovnaný prvý polčas priniesol šance na oboch stranách. Druhé dejstvo načal presnou strelou zo 16 m Kurej. Domáci sa viac koncentrovali na hru a mali navrch. Po kraji ušiel Bosák a center premenil hlavičkou Horák. Tretí klinec lídrovi zasadil znova Kurej strelou po zemi. Pata po skrumáži znížila a tlačila, ale jej akcie končili pri 16-tke, pretože domáci pozorne bránili.
Góly: 46. a 68. M. Kurej, 62. T. Horák - 75. T. Pilo. R Szöllösy, 450. ŠK: Psota - Kriška, Takáč (36. M. Švihorík), Vindiš, Sahulčík, Kurej, Majerčík, J. Švihorík, Bosák, Grobarčík (78. Hozák), Horák. FC: Bartoň - Horváth, Špánik, Raček, Búran, Novák, Čulák, T. Pilo, Dvorský, Tornyai (62. L. Matušica), V. Pilo.

Alekšince - Kovarce 6:1 (2:1). Alekšince splnili úlohu favorita. Od začiatku do konca to bolo o dominancii domáceho celku, vypracoval si veľa šancí, mnohé zostali nepremenené. Na konci polčasu znížil Švec na 2:1, ale MFK nič nenechal na náhodu a v druhej polovici zveľadil výhru, ktorá ho posunula do čela tabuľky. Alekšince sa chcú poďakovať svojim fanúšikom, ale aj hosťujúcemu fanklubu za slušné povzbudzovanie a dobrú atmosféru.
Góly: 10. A. Behúl, 23. a 69. M. Gunda, 49. P. Daniš, 53. P. Kemlage, 72. M. Hrebík - 45. M. Švec. R Sák, 200. MFK: Košlab (55. Fraňo) - Gunda, Záhončík, Šindler, Košťál, Pleva, Daniš, Behúl, Kemlage, Hrebík, Fuska (65. Mada). OFK: Vrbjar - Belan, Hula, J. Švec, Kutňanský, M. Gregor (76. Jančovič), Maruna, Mekýš, M. Švec (79. Karcol), E. Gregor, Vorčák.

Fotogalériu z Hornej Kráľovej nájdete tu.

H. Kráľová - Nevidzany 3:0 (0:0). Domáci diktovali tempo hry, vypracovali si viacero šancí, ktoré zostali nevyužité. Góly začali padať až v druhom polčase. Skóre otvoril Rábek pod brvno po prudkom centri Laláka. Striedajúci Mrázik rutinérsky využil samostatný nájazd a potom hlavičkou pečatil výsledok. Hostia vyslali na bránu len jednu strelu.
Góly: 52. D. Rábek, 72. a 89. M. Mrázik. R Pivarček, 100. KFC: Masár - Lenický, Straňák, Šulgan (89. Lencsés), Frkala (69. Turňa), Tóth, Lalák, R. Kotlár (83. D. Kotlár), Bleho, Rábek (78. Kalaba), Petrovský (38. Mrázik). ŠK: Horvát - Fröhlich (61. Keszeg), Koprda, Beňuš, Fruni, Žikavský (78. Müller), Baumeister, Lindovský (78. Ürge), Drgoňa, Kajaba, Vojtek (61. Pauko).

Video z Hornej Kráľovej nájdete tu.

Zbehy - Krušovce 3:1 (1:1). Hostia sa ujali vedenia z ojedinelého brejku. Zbehy zatlačili a z priameho kopu z 18 m pekne trafil Záhon - 1:1. Po obrátke mohli ísť Krušovce do vedenia, ale na čiare zachránil T. Kováčik. Domáci si vytvorili tlak a po rohu sa presadil Kopec hlavou. V závere poistil zaslúženú výhru Záhon z penalty po zbytočnom faule brankára.
Góly: 32. a 89. (11 m) J. Záhon, 73. M. Kopec - 26. J. Lacena. R Sliepka, 150. SLOVAN: Rusnák - Štofík, L. Mikula, S. Kováčik (44. Mesároš), Kamencay (69. P. Mikula), T. Kováčik, M. Mikula (85. Pelikán), Záhon, Hoffej, Kopec, Šóš. SLOVAN: Križma - Novotný (58. Urbanec), Trudman, Čuhák, Murko, Lacena (82. Fabrici), Goga (60. Omelka), Golis (74. Vrajko), Šutovský (84. Marko), Sporina, V. Masaryk.

Fotogalériu zo Zbehov nájdete tu.

Ivanka - Lapáš 1:2 (0:1). V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas, Ivanka mala sľubné šance, trafila tyč a brvno, gól nepadol. Lapáš otvoril skóre Homolom. Po obrátke sa hral vyrovnaný zápas, oba celky si vytvárali mnoho šancí, Pagáč vyrovnal na 1:1, ale onedlho opäť Homola poslal Lapáš do vedenia. Do konca zápasu boli ešte šance, ale Lapáš dotiahol zápas do víťazného konca.
Góly: 58. M. Pagáč - 35. a 66. N. Homola. R Plecho, 150. TJ: Rutič - Horník, Vnučko (56. Kotek), Mikuš, Nemeš, Čičo, M. Guzmický, Henček (82. R. Guzmický), Kukan, Muzika (43. Hotový), Pagáč. PFK: Senecký - Chudík, Pajer, Hlaváč (22. Salvet), Tinák, Dudáš, Moravčík, Kollár (56. Kuchta), Galbička, Homola (87. Ivankiv), Farkaš.

Fotogalériu z Ivanky prinesieme vo štvrtok.

V. Zálužie - Jacovce 3:0 (1:0). Hodový zápas prebiehal v podaní domácich, úvod zápasu mali Jacovce dve šance, ale gólom to neskončilo. V tomto momente sa zápas zlomil pre V. Zálužie, Andrášik otvoril skóre, keď Pogran vyhral hlavičkový súboj s brankárom a Andrášik skóroval. Po obrátke sa nič nezmenilo, Andrášik vsietil druhý gól a na 3:0 zavŕšil hetrik po brejkovej situácii. Domáci hráči prajú skoré uzdravenie Dávidovi Chrenkovi.
Góly: 33., 70. a 72. M. Andrášik. R Vyletelka, 150. ŠK: Brida - Bédi, Teplanský, Vrábel, Baláži, Antl, Andrášik, Kečkéš (89. Bačinský), Pogran (90. Tkáč), Mochnaľ (84. Mego), Lacek (85. Fogada). TJ: Glos - Zigo, D. Chrenko (51. P. Švec), Bajzík, Ondrka, Paulovič, Kaman, Piterka, Bukvay, M. Chrenko, J. Švec (65. Cikatricis).

16. Kovarce 14 1 3 10 12:52 6 (-15)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 15 - T. Dvorský (Pata), 13 - V. Pilo (Pata), 11 - T. Horák (Báb), 10 - P. Daniš (Alekšince), L. Sudovský (Rumanová), M. Andrášik (V. Zálužie).

ZOSTAVA KOLA: Š. Senecký (Lapáš) - M. Antl (V. Zálužie), M. Gunda (Alekšince), L. Nemeš (Ivanka), J. Vindiš (Báb) - M. Bleho (H. Kráľová), M. Kurej (Báb), A. Behúl (Alekšince), J. Záhon (Zbehy), M. Melo (Čeľadice) - L. Trnka (Rumanová).

1. TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019
  2. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť
  3. Až vďaka chorobe objavila svoj talent
  4. Pre učiteľov je dôležité, aby sa navzájom inšpirovali
  5. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie
  6. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou?
  7. Jozef Miloslav Hurban sa dostal do vesmíru
  8. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým?

Krásny úspech basketbalových kadetov v Prahe

Nitrianski chalani si zo stovežatej privezú strieborné medaily z veľkého medzinárodného turnaja.

Kadeti Nitry si užili niekoľko dní v Prahe.

Plot rozdeľuje Nitranov, jedni ho chcú, druhí nie. Oficiálne chráni zeleň

Pletivo za tisíce eur má chrániť zeleň. Postavili ho však najmä kvôli parkovacím miestam.

Plot  na okraji mestského trávnika. Vpravo sú nové bytové domy, vľavo "staré".

Sereď dobyla Žilinu, Alex Iván sa teší z historickej chvíle

Prekvapujúci výsledok sa zrodil pod Dubňom, kde nováčik Fortuna ligy prelomil zlú sériu.

Alex Iván na archívnej snímke zo zápasu proti Trnave.

Na privádzači R1 v Nitre by mal pribudnúť priechod pre chodcov

Problémom sa opakovane zaoberal Výbor mestskej časti Čermáň. Konštatoval, že ide o legitímnu požiadavku.

Ľudia sa už roky márne dožadujú priechodu pre chodcov.

Derby v Nitre rozlúskli až posledné sekundy (FOTO)

Futbalisti Nitry nevyhrali na jar ani na desiaty pokus. Proti susednému ViOnu ratovali bod až v 95. minúte.

Rozhodcovia ukázali, že nadstavovať budú tri minúty. Hralo sa však do 95. minúty, v ktorej vyrovnal Pavol Farkaš. Mužstvá si tak body podelili.