Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Janíky a Lehnice strelili vonku štyri góly

V. LIGA JUH: Hetrik Gábora Vayera vo Veľkom Mederi. Tibor Ravasz skóroval do oboch brán. Trsticiam v závere pomohli žolíci z lavičky.

Maďarský legionár vo farbách Veľkého Medera Gábor Vayer (č. 18) dosiahol hetrik do siete Topoľníkov. Maďarský legionár vo farbách Veľkého Medera Gábor Vayer (č. 18) dosiahol hetrik do siete Topoľníkov. (Zdroj: Zoltán Kovács)

Veľký Meder - Topoľníky 5:0 (3:0), 17. B. Vígh, 21., 33., 56. G. Vayer, 84. K. Wiederman. Domáci mali v celom zápase prevahu, čomu zodpovedá aj konečné skóre. Pri jedinej šanci hostí a rovnako aj následnom rohu výborne zakročil Varga. Mužom zápasu bol jednoznačne Vayer, strelec hetriku. R Baboš, 300.

Váhovce - Vlčany 2:2 (2:2), 41. T. Sedlák, 45. J. Benko - 19. Š. Molnár, 37. R. Tietz. Vyrovnaný zápas tabuľkových susedov s množstvom šancí na oboch stranách. Hostia nastúpili v oklieštenej zostave, napriek tomu do 37. minúty viedli 2:0. Zahodenie vyložených šancí prinieslo spravodlivú remízu, bodová strata mrzí viac hostí. Domáci v rozmedzí štyroch minút vyrovnali. V závere mohli hostia strhnúť víťazstvo na svoju stranu, Fehér však pohorel v čistej šanci. ČK: 33. Halászik (Vlčany, na lavičke). R Csepregi, 150.

Kost. Kračany - Janíky 1:4 (1:2), 24. vlastný (Tomášik) - 21. M. Tink, 44. A. Štibrich, 69. G. Sánka, 80. M. Kurejko. Hosťom sa podarilo využiť hneď prvú šancu. Následne domáci vyrovnali, keď po peknej akcii poslal do vlastnej brány loptu P. Tomášik. Po prestávke Kračany pritlačili, vytvorili si viacero pekných šancí, ale výsledok nezvrátili, naopak hostia strelili v závere ďalší krásny gól, a tak si tri body zaslúžene odniesli Janíky. R Svrček, 100

Šoporňa - Sap-Ňárad 3:1 (1:0), 26. M. Andódi, 55. M. Jánošík, 89. D. Jankulic - 80. T. Jakus. V prvom polčase dominovali na ihrisku domáci hráči, mali veľa šancí, z ktorých prvú premenil M. Andódi a neskôr ohrozil bránu K. Voros, keď trafil tyčku. Po výmene strán domáci navýšili vedenie hlavičkou po štandardke. Do konca zápasu vzniklo viacero pekných šancí a hostia ešte skorigovali výsledok na konečných 3:1. R Horik, 135.

Trstice - Zlaté Klasy 3:1 (1:1), 20. N. Juhos, 85. T. Szöcs (11 m), 90. M. Demeter - 37. Á. Végh. Domáci začali zápas vo veľkom nasadení, z čoho vzišiel prvý gól po kombinačnej akcii, ktorý ale naštartoval hostí a tí vyrovnali. V druhom polčase Trstice stiahli hru na troch útočníkov a využili žolíkov z lavičky, keď A. Király vybojoval pokutový kop a T. Szöcs ho premenil, a v závere rozhodol zápas trstický „Hadži“ Demeter krásnym lobom cez brankára. R Sós, 150.

V. Blahovo - FC Saliby jun. 3:0 (1:0), 21. T. Molnár, 53. Z. Bognár, 58. I. Miklós (11 m). Prvý polčas zápasu medzi tabuľkovými susedmi priniesol dobrý futbal z oboch strán. Vedúci gól strelil po krásnej akcii Molnár. Po obrátke pridali domáci ešte dva kúsky. Bognár najskôr doklepol loptu do siete krásnou hlavičkou po rohovom kope a víťazstvo V. Blahova dokonal gólom na 3:0 z penalty Miklós. R Jančovič, 100.

Malé Dvorníky - Lehnice 1:4 (0:2), 59. T. Ravasz - 32. E. Nagy, 44. Z. Fekete, 61. vlastný (Ravasz), 73. R. Zadeh. Prvý polčas priniesol dobrý kombinačný futbal z oboch strán. Lehnice udreli ako prvé, keď sa presadil po rýchlom brejku Nagy. Následne pridal druhý gól hostí po chybe domáceho brankára Fekete. Do druhého polčasu vybehli domáci ako vymenení. Ravasz hlavičkou oživil šance. Ten istý hráč ale pochoval nádeje domácich na obrat vlastným gólom. Skóre uzavrel hosťujúci Zadeh. R Baláž,100.

Čenkovce - Malá Mača 3:0 (2:0), 19. a 67. T. Marušin, 19. A. Füsi. V zápase medzi lídrom a dvanástym mužstvom tabuľky sa hralo podľa nôt favorita. Domáci sa zahryzli do svojho súpera od začiatku. Domáce mužstvo rozhodlo o svojom triumfe dvoma rýchlymi gólmi v 19. minúte v priebehu 40 sekúnd. V druhom polčase pečatil víťazstvo Čenkoviec svojím druhým gólom v zápase Marušin. R Jordanov, 250.

Vlčanom odrátajú 3 body.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 16 - T. Marušin (Čenkovce), 14 - J. Kača (M. Mača), 13 - Á. Érsek (Kost. Kračany), 10 - I. Miklóš (V. Blahovo), 9 - J. Braniša (Váhovce).

ZOSTAVA KOLA: L. Šalamon (Janíky) - R. Kiss (Čenkovce), A. Mészáros (Šoporňa), J. Hronec (Janíky), T. Sedlák (Váhovce), D. Hriň (Vlčany), P. Jakubík (V. Blahovo), R. Zadeh (Lehnice), M. Haberland (Šoporňa), T. Szöcs (Trstice), G. Vayer (V. Meder).