Sobota, 13. august, 2022 | Meniny má Ľubomír

Šaliansky futbal bilancoval a volil

V bábkovej sále šalianskeho Domu kultúry sa vo štvrtok konala konferencia občianskeho združenia FK Slovan Duslo Šaľa.

Po voľbách pokračuje Marián Krištof (stojí druhý sprava) na čele občianskeho združenia FK Slovan Duslo Šaľa. Po voľbách pokračuje Marián Krištof (stojí druhý sprava) na čele občianskeho združenia FK Slovan Duslo Šaľa. (Zdroj: Milan Pospiš)

V poradí už tretí rok pôsobí na čele šalianskeho futbalového klubu Slovan Duslo vo funkcii prezidenta klubu Marián Krištof. Práve on zároveň túto riadnu konferenciu, ktorá bola aj volebnou, viedol pred zrakmi členov OZ, vedenia FK, zástupcami sponzorov, sympatizantmi klubu, ale aj hosťami, medzi ktorými nechýbal ani primátor mesta Šaľa Jozef Belický.

Po slávnostnom otvorení a privítaní prítomných v zmysle konferenčného programu prebehli voľby do jednotlivých komisií (volebná, mandátová, návrhová, revízna), ktoré boli členskou základňou bez pripomienok schválené (pozn.: je zaujímavosťou, že v nich mali pomerne veľké zastúpenie zástupkyne nežného pohlavia). Potom predniesol prezident FK Marián Krištof Správu o činnosti za volebné obdobie.

SkryťVypnúť reklamu

Náročná trojročná skúška

Nielen v slovenskom futbale, ale prevažne aj v celosvetovom meradle sa hodnotia výsledky a aktivity futbalového klubu podľa účinkovania seniorského mužstva v majstrovskej súťaži a nie je to inak ani v šalianskom futbale. „Po vypadnutí seniorského kolektívu z druhej ligy,“ konštatuje v svojej správe o činnosti prezident klubu Marián Krištof, „sme museli už na jeseň 2016 vybudovať skoro od základu nové mužstvo. Snaha dať možnosť a presadiť sa v súťaži vo veľkej miere s vlastnými odchovancami, ako ukázala jarná odveta, nebolo tým optimálnym riešením, pretože niektorým mladým odišla chuť na sebe pracovať a stačilo im, že sú v hráčskom kádri seniorského mužstva. Po skončení ročníka bol tento kolektív doplnený o viacerých skúsenejších hráčov, samozrejme aj s určitými kozmetickými úpravami na trénerskej lavičke, ale ani táto cesta nebola taká akú, sme si to predstavovali my a divácka obec. Namiesto pozícií medzi mužstvami, ktoré bojujú o horné priečky tabuľky, sme zaujali miesta, v ktorých sa hralo o záchranu v súťaži. K očakávanej konsolidácii hráčskeho kádra prišlo až pred štartom ročníka 2018/2019 tretej ligy a po už piatej výmene na poste trénera. Správne namiešaná chémia priniesla zlepšenie nielen v hernej oblasti, ale dostavili sa aj výsledky, čo sa odzrkadlilo aj v celkovom umiestnení mužstva, ktoré pod vedením trénera Ladislava Molnára skončilo po jesennej časti na treťom mieste tabuľky (pozn.: o skóre za nováčikom súťaže Malženicami) iba s dvojbodovou stratou na vedúci Púchov. Z tejto nastúpenej cesty v boji o postupové pozícii v súťaži nechce hráčsky kolektív, tréner Molnár, ale ani vedenie klubu uhnúť,“ hovoril šéf klubu.

SkryťVypnúť reklamu

V ďalšej časti správy prezidenta FK Mariána Krištofa sa hodnotili aktivity a pôsobenie mládežníckych kolektívov v majstrovských súťažiach, s ktorými bola vyslovená v prevažnej miere spokojnosť (pozn.: najmä mladší dorast, ktorý z posledných štyroch ročníkov obsadil trikrát prvé miesto, a žiacke kolektívy), avšak dosť priestoru sa dostalo aj na nesplneniu cieľu, ktorým by bol postup staršieho dorastu do druhej ligy, aj keď príležitosti k tomu boli. Jedným z dôvodov, ktorý bráni k naplneniu tohto cieľa, je aj zle postavený prestupový poriadok, ktorý veľmi zvýhodňuje okolité kluby v prvej lige (Nitra, Trnava, DAC), ktoré v dosť značnej miere „zvábia“ mladé šalianske futbalové nádeje za drobné odstupné, spätná cesta je však podstatne zložitejšia a nákladnejšia. Vedenie FK mrzí aj súčasná situácia a stav okolo ženského futbalu v Šali, kde sa viacero hráčok rozutekalo ku konkurencii vďaka lepším podmienkam a nedostatku financií a pre nedostatočný počet hráčok nebolo možné plnohodnotne zostaviť hráčske kolektívy žien a žiačok.

SkryťVypnúť reklamu

Dôležité miesto v správe o činnosti mala aj oblasť ekonomiky. V priebehu trojročného obdobia sa podarilo vedeniu FK stabilizovať túto oblasť. Podarilo sa im totiž finančne vysporiadať dlhy na súdnych sporoch a hroziacich exekúciách, ako aj ďalšie podlžnosti, ktoré im zanechalo predošlé vedenie futbalu v meste. Ak by peniaze, ktorých výška bola niekoľko desiatok tisíc eur, bolo možné použiť na športový chod súčasného futbalového klubu a nie na vyrovnanie restov, bilancovanie jeho výsledkov mohlo byť ešte veselšie a pozitívnejšie.

Prezident zostal, výbor doplnili

Dôležitým bodom programu konferencie občianskeho združenia FK Slovan Duslo bola voľba prezidenta a výkonného výboru futbalového klubu. Staronovým prezidentom šalianskeho futbalu sa jednohlasne opäť stal Marián Krištof, za členov VV FK Slovan Duslo Šaľa boli zvolení Ladislav Jaroš, Pavol Lipták, Zoltán Takáč a František Szetei.

Po volebnom akte prezident klubu Marián Krištof povedal: „Ďakujem pekne za vyslovenie dôvery. Máme za sebou viacerí už náročnú etapu. Vieme, že nás nečaká v súčasných podmienkach prechádzka ružovým sadom. Dali sme sa na boj a spolu so zvoleným výborom budeme bojovať za dobré meno šalianskeho futbalu. Aj touto cestou prosím každého Šaľana, ktorému leží na srdci osud futbalu v našom meste, ako aj jeho ďalší rozvoj, nech príde a pomôže akýmkoľvek spôsobom, hoci aj dobrou radou či myšlienkou. Dvere pre nikým dozaista nezamykáme, naopak sú pre každého nášho aktivistu otvorené.“

Členská základňa bola oboznámená s plánom rozpočtu na tento rok 2019 a plánom činnosti na tento rok. U seniorov sa očakáva boj o postupové pozície, v dorasteneckej kategórii je úlohou pripraviť starší a mladší dorast pre postup do druhej ligy, u žiackych kolektívov je veľkým cieľom minimálne udržať súčasnú kvalitatívnu úroveň a vybojované pozície a v oblasti zlepšenia služieb pre futbalistov.

Vedenie FK by chcelo v rámci projektu Slovenského futbalového zväzu a v spolupráci s nim vybudovať relaxačno-fitnesové centrum priamo v areáli futbalového štadióna Za Váhom. Prezident FK Marián Krištof nezabudol v rámci tejto oblasti poďakovať hlavným sponzorom: firme Respect, a.s., Duslu Šaľa, ale najmä mestu Šaľa a ďalším sponzorom, na druhej strane nezabudol zintenzívniť aktivity všetkých členov OZ a futbalového hnutia pri získavaní 2 % dani z príjmu, kde sú ešte resty.

V rámci diskusie zaujalo viacero príspevkov vo veci dotiahnutia „metodika“, resp. zodpovedného: buď člena výboru, resp. trénera v oblasti mládežníckeho futbalu, ktorý by riadil, koordinoval, resp. mal by detailný prehľad o aktivitách a výsledkoch mládežníckych futbalových mužstiev Dusla. Takáto osobnosť niekoľko desiatkov rokov v šalianskom futbalovom klube existovala (pozn.: tréneri a funkcionári: I. Bránik, J. Szalay, K. Pál, M. Vrbovský) ich funkcia bola dôležitá a nezanedbateľná. To potvrdzuje aj prítomnosť štyroch dorasteneckých reprezentantov Československa zo šalianskeho Dusla (Slavomír Prúčny, Peter Hovorka, Imrich Klačko, Ladislav Jakubec), ako aj štart šalianskeho dorastu v I. dorasteneckej lige v roku 1990 (pozn.: hrali v nej pod vedením trénera Jozefa Szalaya: Lancz, Ondriaš, Krommel, Horáček, Slyško, Čiernik, Klajman, Šuba, Pinka...). Aj preto boli podnetné v tejto oblasti diskusné príspevky pánov Marinčáka, Čiernika a Porubského.

Uznanie a potlesk si však zaslúžil najmä diskusný príspevok primátora mesta Šaľa Jozefa Belického. Najskôr poďakoval všetkým tým, ktorí pomohli pri regenerácii a obnove šalianskeho futbalu v posledných troch rokoch, zároveň vyzval všetkých na pomoc pri stabilizácii súčasného hráčskeho realizačného kádra, ktorý bojuje o druholigovú príslušnosť, v ktorej Šaľa dlhé roky bola a vzhľadom k histórii by jej aj veľmi svedčala.

Konferencia občianskeho združenia futbalového klubu Slovan Duslo Šaľa je už minulosťou. Slávny citát rímskeho vládcu a vojvodcu Júliusa Caesara „Kocky sú hodené“ už platí. Záleží na všetkých tých – od nového vedenia FK Slovan Duslo Šaľa, sponzorov, ale aj sympatizantov a futbalových priaznivcov šalianskeho futbalu a ich symbióze, aké bude bilancovanie ich činnosti a aktivít nielen o rok, ale aj po skončení volebného mandátu a obdobia.

Najčítanejšie na My Nitra

Inzercia - Tlačové správy

 1. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 2. Energetici prinavrátia Pečnianskemu lesu pôvodnú biodiverzitu
 3. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur
 4. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky
 5. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku
 6. Prehľad a automatizácia
 7. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné
 8. Kde u nás kúpite domácke potraviny
 1. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 2. Energetici prinavrátia Pečnianskemu lesu pôvodnú biodiverzitu
 3. Z vývoja paliva pre Formulu 1 ťažia aj bežní vodiči
 4. Trenčín potrebuje nový impulz!
 5. Shell: So znižovaním emisií to myslíme vážne
 6. Sezóna slovenského ovocia je v plnom prúde
 7. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur
 8. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku
 1. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane 15 043
 2. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky 14 855
 3. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku 11 865
 4. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur 7 668
 5. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete 4 458
 6. 100 ovocných druhov, ktoré u nás dokážeme pestovať 4 418
 7. Dráčik nepúta príbehom, ale perlami ducha 3 108
 8. Kde u nás kúpite domácke potraviny 2 527

Blogy SME

 1. Peter Biščo: Čo, keď je v politike SAS niečo, čo zatiaľ nevieme ?
 2. Marek Kytka: Oba góly Slovanu Bratislava proti Olympiakosu takmer zbúrali štadión!
 3. Daniel Bíro: Mestské legendy - čo sú zač? A s ktorými príbehmi sa môžeme stretnúť?
 4. Za živé rieky: Ipeľ. Rozdelená krajina, rozdelená rieka
 5. Věra Tepličková: Koniec strachu alebo Už len svetlé zajtrajšky (optimistická úvaha na víkend)
 6. Roman Kebísek: Jánošík prepadával ľudí na cestách vyše roka. Od jesene 1711 do zimy 1712/3
 7. Katarína Chudá: Amrita Sher-gil: škandalózny život indickej maliarky
 8. Miroslav Galovič: Cykloleto 2022. Časť 3 - Budatínsky hrad. Exteriér a park.
 1. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 130 118
 2. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave 13 191
 3. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 9 263
 4. Ján Šeďo: Očovčania majú do zajtra hladovku, obchod "stráži" medveď ! 9 258
 5. Post Bellum SK: Dovolenka v Juhoslávii ako príležitosť na emigráciu 8 835
 6. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu. 5 705
 7. Martin Sústrik: Korupcia v ruskej armáde 5 547
 8. Milan Pilip: Čaká nás rozvrat spoločnosti ak nezasiahneme proti konšpirátorom 3 680
 1. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 3. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 4. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 5. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 6. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 7. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 8. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Dnes pred Maxom.

Opakuje sa situácia spred mesiaca.


6 h
Exligista Jozef Kotula dva roky netrénoval a v podstate tri sezóny nehral, no v nedeľu si po 23 rokoch oblečie dres FC Nitra.

Nepozerajme sa s áčkom na výsledky, podstatné bude, aby sme nezhasli a nešli všetci domov, tvrdí Jozef Kotula.


8 h
Tréner Normunds Sejejs po prvom prípravnom zápase Nitry napriek triumfu 4:2 v Leviciach nebol úplne spokojný.

Nitra pri neúčasti Mezeia a Švarného našila „céčko“ novému mužovi.


19 h
Novinky z MY regióny.

TOP správy z regiónov: Prehľad najzaujímavejších informácií a najčítanejších správ z MY Regióny v uplynulom týždni.


12. aug

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Ak nosíte vodu z potoka vo vedrách, nič sa nedeje, ak využijete čerpadlo bez schválenia, hrozí vám pokuta.


12. aug

Každá jedna obložená misa je originál.


11. aug

Tajomstvo vedela odhaliť dotykom rúk, pohľadom a správnymi otázkami.


Cyril Urban 12 h

Prenasledovaný šofér nakoniec havaroval.


11. aug

Blogy SME

 1. Peter Biščo: Čo, keď je v politike SAS niečo, čo zatiaľ nevieme ?
 2. Marek Kytka: Oba góly Slovanu Bratislava proti Olympiakosu takmer zbúrali štadión!
 3. Daniel Bíro: Mestské legendy - čo sú zač? A s ktorými príbehmi sa môžeme stretnúť?
 4. Za živé rieky: Ipeľ. Rozdelená krajina, rozdelená rieka
 5. Věra Tepličková: Koniec strachu alebo Už len svetlé zajtrajšky (optimistická úvaha na víkend)
 6. Roman Kebísek: Jánošík prepadával ľudí na cestách vyše roka. Od jesene 1711 do zimy 1712/3
 7. Katarína Chudá: Amrita Sher-gil: škandalózny život indickej maliarky
 8. Miroslav Galovič: Cykloleto 2022. Časť 3 - Budatínsky hrad. Exteriér a park.
 1. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 130 118
 2. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave 13 191
 3. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 9 263
 4. Ján Šeďo: Očovčania majú do zajtra hladovku, obchod "stráži" medveď ! 9 258
 5. Post Bellum SK: Dovolenka v Juhoslávii ako príležitosť na emigráciu 8 835
 6. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu. 5 705
 7. Martin Sústrik: Korupcia v ruskej armáde 5 547
 8. Milan Pilip: Čaká nás rozvrat spoločnosti ak nezasiahneme proti konšpirátorom 3 680
 1. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 3. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 4. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 5. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 6. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 7. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 8. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu