Štvrtok, 21. marec, 2019 | Meniny má Blahoslav

Skvelí nitrianski tenisti: Behúlová a Hradecká zlaté na M-SR, Andel vo Zvolene

Víkendové tenisové turnaje priniesli viacnásobnú radosť pre nitriansky klub TK Slávia SPU.

Zľava Bianka Behúlová, Andrea Hradecká a Adam Andel, všetci z TK Slávia SPU Nitra. Zľava Bianka Behúlová, Andrea Hradecká a Adam Andel, všetci z TK Slávia SPU Nitra. (Zdroj: ak)

V Žiline sa konali halové tenisové majstrovstvá SR mladších dorasteniek (do 16 rokov).
Bianca Behúlová (TK Slávia SPU Nitra) si z nich odniesla dve medaily.
Vo dvojhre hralo 32 dievčat. Behúlová (nas. 2) porazila Lackovú (Love 4 tennis Ba) 6:2, 6:2, Krivosudskú (Sereď) 6:1, 6:1 a Drugdovú (Zvolen) 6:1, 3:6, 6:2. V semifinále prehrala s neskoršou víťazkou Radka Zelníčkovou (Empire Trnava - nas. 3) 2:6, 3:6.

Natália Slabá (TK Slávia SPU Nitra - nas. 6) sa dostala do 3. kola, kde ju vyradila Suchánková (Poprad - nas. 1) 3:6, 1:6.

Štvorhru hralo 13 párov. Dvojica Behúlová - Zelníčková sa dostala do finále, kde porazila pár Ďarmatiová - Slabá (Zvolen-Lieskovec, TK Slávia SPU Nitra) 7:6, 6:0.

Bianka Behúlová sa dostala do nominácie reprezentácie Slovenska na halové ME družstiev - Winter Cup. Hrať sa bude vo švédskom meste Karlskrona (1.-3. feb.).

Mladšie žiačky mali svoj republikový šampionát na kurtoch Slovana Bratislava, tiež s účasťou 32 dievčat.

Lucia Hradecká (TK Slávia SPU Nitra - nas. 2) porazila Cinkaničovú (Košice) 6:2, 6:2, Kucbelovú (Ružomberok) 6:0, 6:0, Kašťákovú (Empire Trnava) 6:0, 6:1 a v semifinále Kučíkovú (Leopoldov) 6:0, 6:0. Až vo finále podľahla Jamrichovej (Slávia Trnava - nas. 1) 4:6, 2:6.

Mia Pohánková (TK Slávia SPU Nitra) sa po dvoch víťazstvách dostala do 3. kola, kde ju vyradila majsterka Jamrichová.

Štvorhru hralo 16 párov. Titul patrí dvojici Jamrichová - Hradecká, keď v 8 setoch dovolili súperkám uhrať iba 9 gemov. Vo finále porazili dvojicu Nováková - Kašťáková (Empire Trnava) 6:2, 6:1.

Hradeckú aj Behúlovú vedie trénerka Andrea Hradecká. Behúlová chodí na dva dni v týždni na sparingy do bratislavského klubu Love 4 tennis.

Vo Zvolene-Lieskovci bol turnaj chlapcov do 10 rokov s účasťou 15 tenisových nádejí.
Adam Andel (TK Slávia SPU Nitra) najskôr vyhral základnú skupinu po troch víťazstvách. Zverenec Jána Frančáka potom v pavúku postupne zdolal Ondrášika 4:0, Takáča 4:2 a Kollára (všetci z B. Bystrice) 4:0 a tešil sa z celkového prvenstva.

1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  2. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  3. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  4. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
  5. Investment Advisory Guide for Slovakia
  6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  7. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  8. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
  9. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
  10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
  1. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  2. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?