Štvrtok, 9. júl, 2020 | Meniny má LujzaKrížovkyKrížovky

Skvelí nitrianski tenisti: Behúlová a Hradecká zlaté na M-SR, Andel vo Zvolene

Víkendové tenisové turnaje priniesli viacnásobnú radosť pre nitriansky klub TK Slávia SPU.

Zľava Bianka Behúlová, Andrea Hradecká a Adam Andel, všetci z TK Slávia SPU Nitra. Zľava Bianka Behúlová, Andrea Hradecká a Adam Andel, všetci z TK Slávia SPU Nitra. (Zdroj: ak)

V Žiline sa konali halové tenisové majstrovstvá SR mladších dorasteniek (do 16 rokov).
Bianca Behúlová (TK Slávia SPU Nitra) si z nich odniesla dve medaily.
Vo dvojhre hralo 32 dievčat. Behúlová (nas. 2) porazila Lackovú (Love 4 tennis Ba) 6:2, 6:2, Krivosudskú (Sereď) 6:1, 6:1 a Drugdovú (Zvolen) 6:1, 3:6, 6:2. V semifinále prehrala s neskoršou víťazkou Radka Zelníčkovou (Empire Trnava - nas. 3) 2:6, 3:6.

Natália Slabá (TK Slávia SPU Nitra - nas. 6) sa dostala do 3. kola, kde ju vyradila Suchánková (Poprad - nas. 1) 3:6, 1:6.

Štvorhru hralo 13 párov. Dvojica Behúlová - Zelníčková sa dostala do finále, kde porazila pár Ďarmatiová - Slabá (Zvolen-Lieskovec, TK Slávia SPU Nitra) 7:6, 6:0.

Bianka Behúlová sa dostala do nominácie reprezentácie Slovenska na halové ME družstiev - Winter Cup. Hrať sa bude vo švédskom meste Karlskrona (1.-3. feb.).

Mladšie žiačky mali svoj republikový šampionát na kurtoch Slovana Bratislava, tiež s účasťou 32 dievčat.

Lucia Hradecká (TK Slávia SPU Nitra - nas. 2) porazila Cinkaničovú (Košice) 6:2, 6:2, Kucbelovú (Ružomberok) 6:0, 6:0, Kašťákovú (Empire Trnava) 6:0, 6:1 a v semifinále Kučíkovú (Leopoldov) 6:0, 6:0. Až vo finále podľahla Jamrichovej (Slávia Trnava - nas. 1) 4:6, 2:6.

Mia Pohánková (TK Slávia SPU Nitra) sa po dvoch víťazstvách dostala do 3. kola, kde ju vyradila majsterka Jamrichová.

Štvorhru hralo 16 párov. Titul patrí dvojici Jamrichová - Hradecká, keď v 8 setoch dovolili súperkám uhrať iba 9 gemov. Vo finále porazili dvojicu Nováková - Kašťáková (Empire Trnava) 6:2, 6:1.

Hradeckú aj Behúlovú vedie trénerka Andrea Hradecká. Behúlová chodí na dva dni v týždni na sparingy do bratislavského klubu Love 4 tennis.

Vo Zvolene-Lieskovci bol turnaj chlapcov do 10 rokov s účasťou 15 tenisových nádejí.
Adam Andel (TK Slávia SPU Nitra) najskôr vyhral základnú skupinu po troch víťazstvách. Zverenec Jána Frančáka potom v pavúku postupne zdolal Ondrášika 4:0, Takáča 4:2 a Kollára (všetci z B. Bystrice) 4:0 a tešil sa z celkového prvenstva.