Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Futbalisti v príprave

Pozrite si sumár výsledkov zimných testov futbalových mužstiev od prvej ligy až po šiestu za minulý týždeň.

Jakub Švec pečatil víťazstvo FC ViOn nad Banskou Bystricou 4:1. Jakub Švec pečatil víťazstvo FC ViOn nad Banskou Bystricou 4:1. (Zdroj: Jozef Bedej)

Znojmo - FC Nitra 4:4 (3:2), Vestenický 2 (1 z 11 m), Taiwo, Danek. Zápas bohatý na góly priniesol dva obraty skóre. Moravania otočili z 0:1 na 3:1, dva góly Nitry v prvom dejstve strelil Vestenický po aktivite Taiwa. Po obrátke Taiwo a dorastenec Danek otočili stav, Znojmo však nakoniec strelilo vyrovnávajúci gól na 4:4.
FC: Hroššo (46. Šípoš) - Kunik (46. Fabiš), Križan (75. Dubeň), Farkaš (46. Niba), Chovanec (46. Šurnovský), Macho, Šimončič (46. Vrábel), Lebed (30. Charizopulos), Valenta, Taiwo, Vestenický (69. Danek).

Sereď - Vác 1:1 (1:1), 34. Ulrich - 37. Zsolnai.
Viac o zápase nájdete tu.

Dun. Streda - Galanta 4:2 (2:1), 4. Huk, 33. Bilenkyj, 67. (11 m) a 81. Čmelík - 45.+ Mečiar, 86. Kingsley (11 m). V drese treťoligistu nastúpilo veľa hráčov z kádra ŠKF Sereď.
DAC - I. polčas: Jedlička - Koštrna, Špiriak, Kone, Davis - Huk - Nagy, Kalmár - Treťjakov, Bilenkyj, K. Vida. II. polčas: Slančík - Blackman, Šatka, Csóka, Šimčák - Bednár - M. Vida, Baumgartner - Čmelík, Kelemen, Divkovič.
GALANTA - I. polčas: Šálka - D. Baša, Djiby Ba, Michalík, Mečiar - Bilas, Lukáčik - Hillarie, Nurmuradov, Ondong-Mba - Sokolić. II. polčas: Bartal - Eliáš, Djiby Ba, Dunda, Mečiar - Hlavna, Bilas - Kingsley, Guemache, Popluhár - R. Baša.

FC ViOn - Dubnica 5:2 (1:2), Tkáč 2, Karlík (11 m), Válovčan, Ďubek - R. Mikuš, Vujoševič.

FC Fastav Zlín - FC Nitra 5:0 (2:0), 15. Vyhnal, 17. Hronek, 51. a 56. Slaměna, 58. Džafić. Účastník prvej českej ligy uštedril Nitranom lekciu. Už po hodiny viedol Zlín 5:0. „Zápas sa nám výsledkovo nevydaril, súper bol kvalitnejší, pohyblivejší a zaslúžene zvíťazil. My máme čo robiť,“ povedal tréner Ivan Galád pre klubovú stránku.
FC: Šípoš - Kuník (65. Fabiš), Križan, Niba (46. Farkaš), Chovanec (46. Šurnovský), Šimončič (46. Machovec), Blažek (63. Vrábel), Charizopulos, Valenta (63. Danek), Taiwo, Vestenický (54. Sokolič).

FC ViOn - Banská Bystrica 4:1 (1:0), Richtárech, Chomutov, Dimitrijevič, Švec - Snitka (11 m). Brašeň na antibiotikách a Válovčan zranený na lavičke, beztak boli Zlaté Moravce nonstop futbalovejšie. Peknými kombináciami tešili 80 divákov, inkasovali iba z náhodnej penalty po Nikoličovom faule. Zaujali skúšaní Kelez a Chomutov, taktiež Karlík a Pintér, hoci hrať môže až od leta.
VION: Chovan (Krnáč) - Čögley (Nikolič), Asanovič, Pintér, Chren (Beseda) - Karlík - Mészáros (Práznovský), Ľupták (Chomutov), Richtárech (Ďubek), Kelez (Duga) - Tkáč (Švec).

Vasas Budapešť - Sereď 1:1 (0:0), 64. Király - 68. Djiby Ba.

Šaľa - Pezinok 3:2 (1:1), 42. Meszlényi, 58. a 69. Th. Hučko. Po náročnom prvom týždni mali Šaľania veľkú chuť do futbalu. Po väčšinu zápasu boli aktívnejším tímom, ale dvakrát museli dobiehať výsledkové manko. Po prieniku Bodyho si na prihrávku nabehol Meszlényi a vyrovnal na 1:1. Po vedúcom góle súpera prišli chvíle 17-ročného Thomasa Hučka, ktorý dvoma gólmi upravil na 3:2. Ďalšie šance Dusla zostali nevyužité.
DUSLO: Čellár - Blaho, Hanzel, Hraňo, Lovska, R. Tóth (46. M. Nagy), Pecho, Mpofu, Meszlényi, Kochan, Body (46. Th. Hučko).

ViOn B Vráble - Kozárovce 2:0 (1:0), M. Michalík, M. Zrubec. Treťoligista bol lepší celý zápas, i keď za Kozárovce nastúpil exligista Karol Pavelka, bývalý hráč Vrábeľ. Skóre otvoril po rýchlom brejku dorážkou Michalík, po nedorozumení obrany ho pečatil aktívny Zrubec.
VRÁBLE: Pichňa - Balko, Dzurek, Husár, Michalík - Sabo, Švajlen, Marek, Šabík, Pauko - Krkoška. Striedali: Zrubec, Kurej, Londák, Hamar, Hitka, Slamka.

Dun. Streda - Soroksár 1:0 (0:0), 87. Davis (11 m). DAC - I. polčas: Slančík - Blackman, Šatka, Kone, Koštrna - Bednár (15. Davis) - Baumgartner, Kalmár - Treťjakov, Bilenkyj, Kelemen. II. polčas: Jedlička - Špiriak, Malý, Huk, Csóka - Davis - Baumgartner, Nagy - Čmelík, Ayong, Simčák.

Galanta - J. Bohunice 0:1 (0:1). SLOVAN: Bartal - Kudry, Hlavna, Chalány, Matuška, F. Prúčny, Lipovský, Guemache, Obassi, R. Baša, Popluhár. Striedali: Kolena - Ondriš, Kingsley.

Soroksár (Maď.-II.) - Komárno 0:2.
Nové Zámky - Chotín 4:3, Šimunek, Marík, Ešek, Moravčík - Vörös, Blaho, Šenkár.
Vrbové - Neded 4:1 (2:0), M. Bocian.
Šurany - Kmeťovo 6:3 (1:1), Kuruc 2, Kružlík, Tvrdoň, Vidiečan, A. Procháczka - Trungel, Petráni, M. Mjuller.
Komárom (Maď.) - Marcelová 1:0.
Hlohovec - Báb 4:5 (1:3), P. Grobarčík 2, T. Horák 2, M. Porubský.
Rumanová - Žitavany 5:5 (3:3), M. Kukučka, L. Trnka, R. Konopásek, J. Moravčík, M. Levický (11 m) - D. Drienovský 2, F. Ivanička, P. Borčin, M. Meňhart.
Pata - Kolíňany 3:0 (2:0), V. Pilo 2, L. Matušica.
Mostová - Lehnice 2:3 (2:2), Ľ. Felix, D. Gála - Sípos 2, Dékány.
Galanta U19 - Betonáris B/Topoľnica (muži) 3:1, Ozsváth, Hrotko, Rajt.
Báhoň - Jelka 1:2 (1:1), L. Olšinský 2.

DORAST: Galanta - Pezinok 4:0, Borisek, Alexovič, Ozsváth, Cződör.
ŽIACI: Galanta U13 - Stupava 4:1, Kollárik 2, Botló, Kriška.

Ďalší program

23. 1. o 14.00 h FC ViOn - Komárno, o 18.00 h Galanta - Tvrdošovce, o 20.00 h Rovinka - Šaľa (v D. Lužnej), 23. 1. Gyirmót Győr - Sereď, 26. 1. o 11.00 h Šaľa - Dun. Lužná, Galanta - Kolárovo, o 12.30 h FC ViOn - Inter, o 14.00 h FC Nitra - Vác, 26. 1. Dun. Streda - Lech Poznaň (v Turecku), Gabčíkovo - Topoľníky (v Dun. Strede), 27. 1. o 12.30 h ViOn B Vráble - Tovarníky (umelá tráva ZM).

Výsledky skríningu.

Mesto pracuje na tom, aby bol v Nitre dostatočný počet mobilných odberných miest počas celého týždňa.