Piatok, 26. február, 2021 | Meniny má ViktorKrížovkyKrížovky

Rytieri získali skalp majstra

Hokejbalisti Nitry získali z dvoch víkendových zápasov päť bodov a poskočili na tretie miesto v tabuľke.

O výhre nad majstrom v predĺžení rozhodol Anton Baláška. O výhre nad majstrom v predĺžení rozhodol Anton Baláška. (Zdroj: Miroslav Slávik)

18. kolo: HBC Enviform Třinec - Nitrianski Rytieri 0:1 (0:1, 0:0, 0:0). Malé česko-slovenské derby, ktoré sa hralo za vytrvalého dažďa, malo celkom vyrovnaný priebeh. Šance sa striedali na oboch stranách, ale dominovali brankári. Ten domáci avšak už v 5. minúte kapituloval po strele Königa. Rytieri skúsene držali vedenie a nepúšťali domácich do súvislejšieho tlaku. Obrana na čele s brankárom Maxinom bola nepriestupná a domáci nevedeli nájsť cestičku k jej odomknutiu. V záverečnej powerplay sa snažili o vyrovnanie, avšak to sa nepodarilo, a tak všetky body odviezli hostia.

Gól: 5. König (Belovič, Myjavec).
HBK: Maxin, Kišš - Révay, I. Gajdoš, M. Gajdoš, Jacko, Myjavec, Petrovič, Daniška, Titka, Baláška, Tóth, König, Hlavačka, Belovič.

Filip Francisty, tréner: „Dážď ovplyvnil hru, zápas sme odohrali veľmi nevyrovnane. Nedalo sa nám kombinovať, na ihrisku sme sa hľadali, ale nakoniec sme zásluhou jedného gólu dokázali stretnutie zvládnuť. Sme radi za tri body a teší aj čisté konto brankára Maxina.“

Ostatné výsledky: Petržalka - LG Slovmatic 3:2, Ružinov - Skalica 1:4, Vrútky - Martin 4:5 sn, Pruské - P. Bystrica 2:0, Kežmarok - Svidník 5:2.

Dohrávka: Nitrianski Rytieri - Kometa Vrútky 3:2 p (0:0, 0:0, 2:2 - 1:0). Zápas sa niesol už v duchu play-off: časté súboje, vylúčenia i šance. Ale opäť dominovala obrana a brankári. V úvodných dvoch tretinách góly nepadli ani na jednej strane, vrece sa roztrhlo v tretej tretine. Gólový účet otvoril Belovič, ale odpoveď našiel o tri minúty neskôr Čavajda. Hostia dokonca otočili skóre, keď sa presadil Matúška. Ale domáci sa nevzdali a o minútu si vynútil predĺženie vyrovnaním na 2:2 Daniška. Rozhodnutie priniesla už úvodná minúta predĺženia, keď bonusový druhý bod zaistil Rytierom Baláška.

Fotogalériu Miroslava Slávika zo zápasu nájdete tu.

Góly: 36. Belovič (Révay), 43. Daniška (Tábi, Rašovský), 46. Baláška (Daniška) - 39. Čavajda, 42. Matúška.
HBK: Maxin - I. Gajdoš, M. Gajdoš, Titka, Káčer, Rašovský, Tóth, Ivančík, Jacko - Révay, Myjavec, Belovič, Baláška, Daniška, König, Petrovič, Tábi, Hlavačka.

Filip Francisty, tréner: „Obidve mužstvá vedeli, o čo im ide, a tak aj vyzeral samotný zápas. Mal už črty play-off. My sme mali viac šťastia ako súper a našou hrou sme ho v niektorých periódach zápasu dostali pod tlak. Ale našou Achillovou pätou je nepremieňanie šancí. Súperovi sme dovolili streliť dva góly, ale našťastie sme v predĺžení zápas rozhodli v náš prospech a máme dôležité dva body. Som rád za výkon všetkých hráčov.“

12. Třinec 19 0 0 0 19 16:116 0

Ďalší program: 16. 3. o 11.00 h Nitra - LG Slovmatic, 17. 3. o 11.00 Nitra - Petržalka.

1. Mesto mladých čaká na teba: buď vysokoškolákom v Nitre!
  2. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme
  3. Ivan Krechňák: Robiť niečo, čo máš rád, je na nezaplatenie
  4. Začni svoju budúcnosť v Prahe! Staň sa špičkovým ekonómom!
  5. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tradíciou!
  6. Fakulta orientovaná na pútavú výučbu prepojenú s praxou!
  7. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  8. Žabka expanduje na západe krajiny, hľadá nadšených podnikateľov
  9. Petit Press a RegioMedia rozbiehajú spoločný predaj v regiónoch
  10. Volkswagen Tiguan: takto by malo vyzerať rodinné auto!
  1. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  2. Varso Tower od HB Reavis je najvyššou budovou v EÚ
  3. Dáma s pávím pierkom
  4. Slovensko zasiahla vlna nárastu dopytu po produktoch na kĺby!
  5. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť
  6. Získaj náskok pred štartom
  7. 2. ročník Social Awards Slovakia prichádza
  8. MetLife spustila online nahlasovanie poistných udalostí
  9. Minulý rok boli v priemere ukradnuté takmer tri autá denne