Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Vlčany zoťali lídra z Čenkoviec (+FOTO)

V. LIGA JUH: Hetrik Ádáma Rózsu v Topoľníkoch. Trstice prekvapili v Janíkoch. Malá Mača priviezla bod. Sap-Ňárad zmazal dvojgólové manko a vyhral.

Ádám Rózsa pomohol Topoľníkom hetrikom, Štefan Molnár (vpravo v modrom) bol autorom dvoch gólov Vlčian. Ádám Rózsa pomohol Topoľníkom hetrikom, Štefan Molnár (vpravo v modrom) bol autorom dvoch gólov Vlčian. (Zdroj: Zoltán Kovács, FK Vlčany)

H. Saliby - M. Dvorníky 0:1 (0:1), 15. A. Kovács. Bojovný zápas, kombinovať sa veľa nedalo. Kovács prešiel cez dvoch hráčov a získal vedenie pre hostí. Tí sa stiahli dozadu a čakali na brejky. Domáci poslali veľa centrov do 16-tky, ale nemali šťastie v koncovke, gólová rybička Klenkoviča pre ofsajd neplatila. M. Dvorníky ešte nevyužili dve tutovky. R J. Kováč, 150.

Kost. Kračany - Šoporňa 1:1 (1:1), 17. A. Kállai (11 m) - 32. M. Prešnajder. Zápas mal dobré tempo, veľa šancí. Prví udreli z penalty domáci, keď sa v 17. minúte trafil Kállai. Hostia odpovedali v 32. minúte zásluhou Prešnajdera. V ďalšom priebehu hry už gól nepadol a tak si mužstvá body podelili. R Cvešper, 150.

Janíky - Trstice 1:2 (1:2), 38. J. Duch - 17. M. Pekaj, 19. T. Szöcs (11 m). Zápas bol nesmierne vyrovnaný, hostia viedli hlavičkou a penaltou. Domáci znížili na po peknej akcii Ducha. V druhom polčase si domáci nevypracovali šance, a tak sa zápas už len dohrával. R Belanský, 100.

Sap-Ňárad - Veľký Meder 3:2 (0:2), 61. a 84. T. Struhár, 68. Cs. Tóth - 13. R. Vlk, 23. T. Kürti (11 m). Zápas priniesol gólovú úrodu na oboch stranách. Najskôr otvoril skóre za hostí po dorážke Vlk, potom po hlavičke na 0:2 upravil Kürti z penalty. Avšak domáci po trojgólovej smršti Struhára, Tótha a opäť Struhára dosiahli na tri body. R Patka, 100.

Topoľníky - Váhovce 4:0 (2:0), 9., 27. a 63. Á. Rozsa, 82. M. Tóth (11 m). Hlavou a dorážkou sa Ádám Rózsa nasmeroval k hetriku a domácich k bodom, ktoré doťukli penaltou a úplne zaslúžene vyhrali. R Sklenár, 150.

Zlaté Klasy - V. Blahovo 0:1 (0:0), 69. I. Miklós (11 m). Zápas sa niesol v duchu opatrnosti, ani jeden tím nechcel spraviť chybu, prvý polčas šance neponúkol, len medzišestnástkový futbal. Avšak v druhom polčase rozhodol o výhre hostí z penalty Miklós. R Kukan, 200.

Vlčany - Čenkovce 5:1 (2:0), 10. Cs. Takács (11 m), 40. D. Hriň, 53. a 70. Š. Molnár ml. - 81. L. Marič. Zápasu nič nechýbalo. Avšak už v prvom polčase domáci rozhodli o svojom triumfe, keď sa presadili z Takács a Hriň. V druhom dejstve ešte prikrášlil vedenie domácich dvoma gólmi Molnár. Marič už iba skorigoval. R Kukan, 250.

Fotogalériu z Vlčian nájdete tu.

Lehnice - Malá Mača 0:0. Stretnutie ponúklo veľa šancí, ale na oboch stranách čarovali brankári. Ani jeden tím nedokázal streliť gól, naopak, obrany odolávali. Ani v druhom polčase gól nepadol, a tak si súperi body podelili. R Hubinský, 150.

Vlčanom odrátajú 3 body.

ZOSTAVA KOLA: A. Süke (Lehnice) - L. Király (Trstice), N. Farkas (M. Dvorníky), M. Vašíček (Malá Mača), F. Hlinický (Janíky) - A. Kvetan (Váhovce), T. Marušín (Čenkovce) - T. Struhár (Sap-Ňárad), I. Miklós (V. Blahovo), Á. Rozsa (Topoľníky), Š. Molnár ml. (Vlčany).

NAJLEPŠÍ STRELCI: 16 - T. Marušin (Čenkovce), 14 - J. Kača (Malá Mača), 13 - Á. Érsek (Kost. Kračany), 12 - I. Miklóš (V. Blahovo), 10 - N. Juhos (Trstice), L. Marič (Čenkovce).