Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Na jar už päťgólový Ádám Rózsa

V. LIGA JUH: Prvé Čenkovce sa trápili s poslednými H. Salibami. Vlčany priviezli trojbodový úlovok. Janíky zmazali domácu stratu vo Veľkom Mederi.

Veľký Meder prehral s Janíkmi 0:2. Druhý gól hostí strelil Andrej Štibrich (v zelenom). Veľký Meder prehral s Janíkmi 0:2. Druhý gól hostí strelil Andrej Štibrich (v zelenom). (Zdroj: Zoltán Kovács)

Lehnice - Kost. Kračany 2:1 (2:0), 2. J. Sípos, 40. B. Fekete (11 m) - 90. A. Kállai. Hral sa atraktívny futbal, ktorý divácke oko poteší. Domáci hrali po celý zápas aktívnejšie a z toho aj vyťažili cenné víťazstvo. Kračany hrozili z ojedinelých kontier, Kállai upravil na konečných 2:1 v 90. minúte. R Rajtár, 150.

Malá Mača - Vlčany 0:3 (0:1), 17. a 52. Š. Molnár, 65. D. Morvay. Hostia jednoznačne dominovali po celých 90 minút na ihrisku. Boli futbalovejší, pohyblivejší a zaslúžene vyhrali. Š. Molnár strelil oba góly hlavou po štandardkách. Domáci sa do vážnejšej šance nedostali. R Borkovič, 100.

M. Dvorníky - Topoľníky 1:2 (0:0), 46. T. Ravasz - 66. a 77. (11 m) Á. Rózsa. V prvom polčase boli šance na oboch stranách, ale skóre sa otvorilo hneď po obrátke, keď Ravasz skóroval z centrovanej lopty. Topoľníky sa však nevzdávali, Rózsa najprv vyrovnal, keď pekne obstrelil brankára a 10 minút nato vsietil víťazný gól z penalty. R Rečka, 165.

Čenkovce - H. Saliby 4:3 (1:1), 41. L. Lengyel, 79. (11 m) a 82. T. Marušin, 90. D. Szabó - 43. T. Panyik, 56. a 68. G. Szabó. Po krásnej akcii otvoril skóre Lengyel, ale odpovedal rýchlo Panyik. Po polčase hostia šli do vedenia 1:3, keď G. Szabó skóroval po hlavičke a skrumáži. Domáci dvoma gólmi Marušina vyrovnali a v následnom záverečnom tlaku vsietil víťazný gól po dorážke D. Szabó. Hostia neboli spokojní s výkonom rozhodcov. R Palkovič, 80.

Váhovce - Zlaté Klasy 1:0 (1:0), 3. L. Javor. Domáci začali zostra, po brejku sa presadil po krásnom centri Javor. Následne sa hral väčšinou medzišestnástkový futbal. Hostia čakali na brejky, ale zo žiadneho nedokázali skórovať. Abiola mohol vyrovnať, ale vo veľkej šanci prestrelil bránu domácich, a tak ostali všetky body vo Váhovciach. R Petránek, 100

V. Blahovo - Sap-Ňárad 1:1 (0:0), 75. I. Miklós (11 m) - 63. I. Erdős. Hralo sa zostra, bolo veľa šancí, ale dlho sa čakalo na gól. Hostia výborne bránili a z jedného brejku udreli, keď Erdős vymietol šibenicu. Avšak domáci to nevzdali a po nariadenej penalte prišlo k vyrovnaniu, o ktoré sa postaral Miklós. Zápas sa potom už len dohrával. R Urblík, 100.

Veľký Meder - Janíky 0:2 (0:2), 1. J. Duch, 14. A. Štibrich. Už v 28. sekunde po kikse brankára otvoril skóre Duch. Po chybe domácej obrany sa následne presadil Štibrich. Veľký Meder sa snažil dať kontaktný gól, ale hostia odolávali. Brankár hostí čaroval. Skóre sa nezmenilo a Janíky zaslúžene vyhrali. R Pivarček, 200.

Trstice - Šoporňa 1:1 (1:1), 11. M. Pekaj - 18. M. Jankulic. Zápas prebiehal svižne, prišli aj šance. Ako prví udreli domáci, keď sa po dorážke presadil Pekaj. Avšak rýchla odpoveď hostí na seba nenechala dlho čakať, po krásnej akcii vyrovnal Jankulic. Následne sa hral medzišestnástkový futbal, a tak je remíza spravodlivý výsledok pre oba tábory. ČK: 80. A. Mészáros (Š). R Čaja, 150.

12. Malá Mača 17 3 6 8 31:32 15 (-12)
13. M. Dvorníky 17 4 3 10 25:41 15 (-15)
14. Sap-Ňárad 17 4 2 11 24:41 14 (-10)
15. Zlaté Klasy 17 3 4 10 11:40 13 (-8)
16. H. Saliby 17 1 2 14 10:41 5 (-19)
Vlčanom odrátajú 3 body.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 18 - T. Marušin (Čenkovce), 14 - J. Kača (Malá Mača), 13 - Á. Érsek (Kost. Kračany), I. Miklóš (V. Blahovo), 11 - A. Rózsa (Topoľníky), 10 - N. Juhos (Trstice), L. Marič (Čenkovce).

ZOSTAVA KOLA: L. Šalamon (Janíky) - K. Grivalský (Šoporňa), M. Kučera (Janíky), A. Nagy (Sap-Ňárad), V. Plutenko (Vlčany), P. Hricko (Čenkovce), T. Šárkaň (Váhovce), G. Szabo (H. Saliby), I. Miklós (V. Blahovo), Á. Rózsa (Topoľníky), M. Pekaj (Trstice).