Utorok, 3. august, 2021 | Meniny má JergušKrížovkyKrížovky

Naši fanúšikovia? Hlasnejší než zvolenskí, jasal Korím

My sme tu doma, vrešťalo na prvom semifinále. Nitra sa vonku zaskvela smršťou troch gólov za päť minút, ale až keď prežila paľbu v tretej tretine, mohla oslavovať.

Karol Korím, ťahúň nitrianskej obrany, vychvaľoval výjazd fanúšikov do Zvolena.Karol Korím, ťahúň nitrianskej obrany, vychvaľoval výjazd fanúšikov do Zvolena. (Zdroj: Adam Ferenc)

Zvolen prešiel štvrťfinále s Budapešťou na pol plynu, nečudo, že po 8 dňoch bez hokeja v pondelok nebol zahriaty. Hostia po fuške s Trenčínom šli na plné motory, najmä na štarte druhej tretiny excelovali. „Zvolenčania ostali obarení,“ utrúsil Branislav Mezei k hurikánu z 0:0 na 0:3 za 291 sekúnd, „tlak vyvíjali až v tretej tretine,“ riekol líder víťazov k dobám, keď Judd Blackwater prenechal javisko iným hrdinom a vrátil sa až na konci, aby od polky do prázdnej (2:4) doklepol hetrik.

Prečítajte si tiež: Tic-tac-toe. Omilostený Blackwater premenil svoj hlad na hetrik Čítajte

„To sú modriny, čo k našej robote patria,“ vydychuje Karol Korím, ak je reč o zblokovaných strelách. Raz sa Handlovského hodil pod korčule ako Tarzan a ukradol mu čistú šancu. Šimboch v súčte lapil 32 pukov, Nitra ustála tlak a nevykoľajili ju ani šťuchance. „Zvolen má pár hráčov, ktorí chcú provokovať, ale my sme si na nich dali pozor,“ pomyslel (asi) na Kelemena a Petráša, ktorí dobiedzali do Raisa, Mezeia či Majdana. „My musíme byť tí fyzickejší a pripravenejší,“ burcuje Korím, vlastne ako vždy – zakaždým, keď zíde z ľadu, potľapká všetkých na lavičke. „Tak to má byť, nech žije celá striedačka,“ reční tímový hráč ako vyšitý, akých mali bielo-modrí 21 na ľade a asi 200 na tribúne. „Naši fanúšikovia nám pripravili domácu kulisu, boli hlasnejší než zvolenskí, ďakujeme im. Snáď ich nabudúce príde ešte viac,“ jasal 25-ročný urastený obranca.

Po výhre 4:2 však nik šampanské nestrieľa, Nitra vyhrala iba bitku, vojna môže mať ešte šesť zápasov. „(smiech) Kľudne tak môže skončiť aj séria. Chceli sme zo Zvolena schmatnúť jedno víťazstvo, teraz chceme ďalšie,“ hľadí Karol Korím na dnešné buly o 18.00 h. Už ho nehodí rozhodca Vladimír Baluška, „patrón corgoňov“ – vyhrali s ním posledné štyri zápasy play-off, cha-cha... Keď však včera odignoroval krv v tvári Rapáča a z brejku nechal Zuzina znížiť na 2:3, fanklub ho až tak neľúbil.

Dva góly do prázdnej (Šiška, Blackwater), jeden blafákom v nájazde a ďalší krásne v presilovke (oba Blackwater), beztak kapitán videl kiksy. „Za výhru sme veľmi radi, Zvolen je predsa favorit série, ale...“ nadýchol sa Branislav Mezei, „v druhom zápase musíme byť ešte lepší, zodpovednejší, pretože v našej hre stále bolo dosť chýb a situácií, ktoré sa v play-off riešia inak, jednoduchšie, s väčšou istotou, nie riskantne nahrávať a strácať na útočnej modrej čiare. Je to možno aj o vyzretosti,“ zamýšľal sa 38-ročný hokejista, druhý najstarší v semifinále Tipsport ligy (po Glennovi z B. Bystrice).

Mezei dobre tuší, že dnešok môže byť iná káva.