Streda, 13. november, 2019 | Meniny má Stanislav

Na trojky prehrali 11:0, ale aj tak sa tešili z víťazstva (+VIDEO)

Basketbalistky Nitry si vybojovali konečné piate miesto, čo najlepšie v klubovej histórii.

Basketbalistky Nitry si v stredu v Poprade vybojovali konečné piate miesto v extralige. Basketbalistky Nitry si v stredu v Poprade vybojovali konečné piate miesto v extralige. (Zdroj: yt)

Séria o 5. miesto - 2. zápas:
BAM Poprad - BKM Junior UKF Nitra 64:66 pp (58:58, 26:28).
Nitrianky po celý prvý polčas viedli, viackrát o 8 bodov, ale do šatní išli iba s dvojbodovým náskokom. V druhom polčase sa tímy až šesťkrát vystriedali vo vedení. Popradčanka Havranová trafila 16 sekúnd pred koncom trojku a vyrovnala na 58:58. Tak sa išlo do predĺženia. V ňom strelili všetky nitrianske body Fehérová s Martiškovou, rozhodli dve šestky Fehérovej 7 sekúnd pred koncom, keď predtým domáce hráčky znovu trojkou vyrovnali na 64:64. Kým Popradčanky trafili v zápase až 11 striel za tri body, hostky ani jednu. Napriek tomu sa im podarilo vyhrať zápas.

Načítavám video...

R Karniš, Perečinský, Kiss, TH: 13/20 - 18/25, trojky: 11 - 0, fauly: 20 - 17.
BAM (najviac bodov): Sojáková 20 (5 tr.), Goršičová 11, Filičková 10.
BKM: Martišková 18, Davis 9 (11 dosk.), Zentková 8, Kubušová 6, Kudličková 3 (Fehérová 14, Sailerová 8, Vajková).
Konečný stav série: 0:2.

Pavol Horička, tréner: „Víťazstvo sa počíta, ale náš herný prejav nebol vôbec dobrý. Nemali sme dostatočnú agresivitu v obrane, nepostrážili sme si ani obranný doskok. V útoku sme si neposúvali loptu a celkovo nehrali tímovo. Už v riadnom hracom čase sme mali rozhodnúť o víťazstve, ale trojka v závere nás poslala do predĺženia. Aj v jeho závere sme znova viedli o 3 body, ale trojkou vyrovnali. Bol to veľmi vyrovnaný zápas, našťastie sme to v závere strhli na svoju stranu a ukončili sériu.
Celkové 5. miesto je asi reálnym odrazom našich možností. K semifinále sme neboli ďaleko, Šamorín sme chceli vyradiť, ale chýbali nám ešte skúsenosti. Na úspech si niekedy treba počkať. Treba však povedať, že extraligu hráme tretí rok a aj vzhľadom na to si našu pozíciu vážim. Všetci urobili pre to veľa. Chcem sa tiež poďakovať našim fanúšikom za podporu počas celého roka.“

1. Denisa Fedáková: Štyridsiatka nie je vôbec prekážkou
  2. 5 prekvapivých vecí, ktoré menia náš svet a ani o tom nevieme
  3. Kedy sa vám jazda na LPG oplatí, ako servisovať a kde netankovať
  4. Ako efektívne doplniť železo? Odpovedá MUDr. Radovan Juríček
  5. Vysokoškolský bedeker: Na ktorú univerzitu poslať prihlášku?
  6. Darčeky sa dajú tento rok kúpiť výhodnejšie
  7. Obyčajné dáta sa dokážu premeniť na neobyčajné veci
  8. Nestarnú, ale dozrievajú
  9. Vykurujete plynom? Využite špeciálnu ponuku od ZSE
  10. VIVO! prišlo do Bratislavy
  1. Ako efektívne doplniť železo? Odpovedá MUDr. Radovan Juríček
  2. Vysokoškolský bedeker: Na ktorú univerzitu poslať prihlášku?

Chcú žiadať dotáciu z nórskych fondov

Mesto je vlastníkom kaštieľa od roku 1993.

Cyklus besied v galérii predstaví spisovateľku Janu Bodnárovú

Od začiatku 90. rokov sa venuje výhradne literárnej činnosti. Získala Cenu Ivana Kraska a vďaka najnovšej knihe sa prepracovala medzi finalistov Anasoft litera.