Pondelok, 8. august, 2022 | Meniny má Oskar

Trénerom ObFZ Nitra šéfuje Milan Pavlovič

Nová metla už zametá. Trénersko-metodickú komisiu Oblastného futbalového zväzu v Nitre vedie od februára Milan Pavlovič. Bývalý výborný futbalista krátko po menovaní do funkcie predstavil nových trénerov mládežníckych výberov zväzu.

Ex-ligista Milan Pavlovič je okrem Slovana Hlohovec aktívny aj v Oblastnom futbalovom zväze v Nitre.Ex-ligista Milan Pavlovič je okrem Slovana Hlohovec aktívny aj v Oblastnom futbalovom zväze v Nitre.

Sedemnásť rokov šéfoval Trénersko-metodickej komisii Rudolf Hanák, vo februári sa rozhodol pre futbalový odpočinok. „Pánovi Hanákovi patrí náš rešpekt, úcta aj vďaka, výbornú prácu s trénermi odvádzal od roku 2002!“ poklonil sa trénerskej ikone predseda ObFZ Nitra Štefan Korman.

Rudolfa Hanáka na stoličke predsedu TMK nahradil Milan Pavlovič, ktorý je držiteľom UEFA A-licencie. Kopačky vyzul len nedávno, skvelý technik vyrastal pod Zoborom, v FC Nitra prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami, zo známejších zastávok spomenieme Senicu aj FC ViOn Zlaté Moravce. Zaujímavosťou je, že Milan hrával aj futsal, obliekal dresy Masomaxu aj Incaru Nitra, tiež Patriku Senica. Pamätáte si, že bol aj oporou futsalovej reprezentácie Slovenska?

SkryťVypnúť reklamu

Aj doterajšie trénerské pôsobiská sú relatívne zaujímavé. Zatiaľ vystriedal Alekšince, Šurany a v súčasnosti pôsobí už druhú sezónu v štvrtoligovom Hlohovci. V civile pracovník na úrade Nitrianskeho samosprávneho kraja. Na post predsedu TMK nastupuje s veľkými plánmi, očakávaniami, výzvami a množstvom nových nápadov. Tém na rozhovor sme mali viac ako dosť.

Predstavte nám vaše pôsobenie v Oblastnom futbalovom zväze v Nitre.
- Asi pred rokom ma oslovil predseda nášho nitrianskeho zväzu Števo Korman s ponukou do Trénersko-metodickej komisie, kde som zastával funkciu vedúceho vzdelávania a v rámci tejto činnosti som pripravoval a lektoroval školenia začínajúcich trénerov C-licencie. Áno, mal som nejakú predstavu o náplni tejto práce, vedel som, že to bude o vzdelávaní a školení trénerov, tiež o mládežníckych výberoch, výzvu som prijal. Rok je za nami, dnes môžem povedať, že táto práca ma neskutočne chytila a veľmi ma napĺňa. V pozícii predsedu TMK som asi mesiac, výkonný výbor ma schválil na základe návrhu bývalého predsedu TMK Rudolfa Hanáka. Aj touto cestou mu chcem poďakovať za to, že ma zasvätil do tejto práce.

SkryťVypnúť reklamu

Váhali ste s prijatím ponuky alebo ste boli hneď rozhodnutý?
- V začiatkoch môjho pôsobenia v komisii som bol oboznámený s tým, ako všetko funguje a kto má aké kompetencie. Myslím, že som do toho vhupol dosť rýchlo, nakoľko som hneď začal lektorovať a vzdelávať začínajúcich trénerov. Samozrejme, kompetencií je oveľa viac. Keď idete robiť niečo nové, aj keď veľmi blízke futbalu, potrebuje to čas, ale dnes viem povedať, že predseda zväzu asi vedel, prečo ma oslovil a ja som vďačný za túto šancu dôveru, za ktorú sa chcem oplatiť svojou prácou.

Oblastný futbalový zväz v Nitre patrí medzi najväčšie na Slovensku, ako vnímate vy jeho pozíciu?
- Som v štruktúrach nitrianskeho zväzu relatívne krátky čas a myslím si, že patríme nielen medzi najväčšie, ale aj najlepšie zväzy. Je to pre mňa veľká výzva byť súčasťou takého kolosu. Samozrejme, aj naša komisia urobí všetko pre to, aby sme napredovali a neustále sa zlepšovali. Už dlhšiu dobu veľmi pozitívne vnímam, čo všetko sa v našom zväze robí futbal, či už sú to mládežnícke súťaže aj výbery, pohárová súťaž pre dospelých, letné aj zimné turnaje, výchova trénerov aj rozhodcov, práca s partnermi, marketing, jedenástka roka, naposledy aj zväzová zabíjačka, naozaj sa je čím pochváliť.

SkryťVypnúť reklamu

Čo chcete ako bývalý ligový futbalista zaviesť v oblastnom futbale?
- Myšlienok a vízií má naša komisia veľa, všetko bude potrebovať svoj čas. Na úvod poviem, že budeme ako komisia maximálne transparentní voči zväzu. Chcem, aby sa semináre na predĺženie trénerskej licencie konali možno tri až štyrikrát za rok. Aby tréneri nechodili na semináre len vtedy, keď potrebujú kredity na predĺženie licencie, ale aby sa zúčastňovali viacerých seminárov, lebo futbal napreduje, a vzdelávať sa a rovnako obohacovať sa o nové poznatky je treba neustále. Aj teraz, začiatkom júna, budeme robiť seminár na predĺženie B a C licencie na ViOne. Pri mládežníckych výberoch sme si zadefinovali počet zrazov pred odchodom do Poľska. Našich trénerov v nich chceme posúvať vždy o niečo ďalej, aby každý jeden tréning mal jednoznačný cieľ. Chceme mladým hráčom a celkovo mužstvám pomôcť a naším cieľom vo výberoch je, že si chceme určiť systém, ako chceme hrať, aby sme boli jednotní a samozrejme aj úspešní.Tiež si myslím, že najšikovnejší chlapci sa ešte stále môžu posunúť napríklad aj do akadémii ligových mužstiev, ako sa nakoniec už viackrát aj stalo.

Aké je zloženie samotnej komisie?
- Mojím podpredsedom je Jozef Novota, ďalší členovia sú Marek Kostoláni, Peter Dobiáš a Patrik Brezina.

Máte už nejaké veci rozplánované, príp. ste už niečo rozbehli?
- Chceme napríklad, aby hráčov do jedenástky roka ObFZ Nitra vyberali tréneri klubov. Ku koncu roka dostanú tlačivo na vyplnenie jednotlivých hráčov na daných pozíciách, rovnakým spôsobom chceme vyberať aj najlepších mládežníkov v našej oblasti. V spolupráci s Komisiou mládeže ObFZ Nitra sme opäť po roku spustili PPT projekty pre mladých talentovaných hráčov.

Čo sú zač PPT projekty? Mohli by ste ich detailnejšie špecifikovať?
- Sú to výbery najtalentovanejších mladých hráčov v kategóriách U12, U13, U14, ktoré sa organizujú za podpory Západoslovenského futbalového zväzu a Slovenského futbalového zväzu. Chceme mať neustály prehľad o čo najväčšom počte tých najlepších, taktiež mienime zabezpečiť mladým hráčom kvalitný tréningový proces s kvalitnými trénermi, aby sa im ľahšie otvárali dvere do oblastných alebo regionálnych výberov. Teraz v jarnej časti máme naplánované štyri tréningové jednotky v Čeľadiciach, kde je perfektné futbalové zázemie. Bude sa to konať v dňoch 15.4., 6.5., 20.5., 3.6. od 17.00 h do 18.30 h. Aj touto cestou vyzývam kluby, ktoré majú záujem o organizáciu takýchto kempov, aby sa nám ozvali.

Koho ste určili ako trénerov pre tieto projekty?
- Zastrešovať ich budú Martin Slovák, ktorý bude mať kategóriu U14, Jozef Oroszi bude mať na starosti U13 a Matej Fábry bude pôsobiť v kategórii U12.

Na začiatku letných prázdnin sa pôjde opäť s deťmi v rámci šiestich výberov ObFZ Nitra na medzinárodný turnaj do poľského Vroclavu. Určite už máte načrtnuté nejaké ciele alebo plány s prípravou na turnaj?
- S prípravou na tento ,,top“ turnaj roka už pomaličky začíname, trénerov do jednotlivých kategórií sme obsadili. Od apríla do júna budú jednotlivé kategórie trénovať a hrať prípravné zápasy. Aj touto cestou by som chcel poprosiť rodičov a hráčov, aby sledovali nominácie v novinách, na webe a na sociálnych sieťach, kedy a kde sa bude daná kategória pripravovať. Verím, že tréneri, ktorým sme dali dôveru, urobia maximum pre to, aby vybrali tých najšikovnejších a aby deti mali po turnaji nezabudnuteľný a úspešný zážitok.

Čo je pre vás prioritou v práci s trénermi pri mládežníckych kategóriách?
- Jednoznačne každý tréner musí byť fundovaný a musí mať adekvátnu trénerskú kvalifikáciu. Práca s mládežou je najdôležitejšia, musíme sa všetci snažiť, aby sme mali v budúcnosti hráčov pre seniorské tímy. V dnešnej dobe pri mládeži musí mať dobrý tréner niečo navyše. Okrem toho, že musí byť psychológ, musí mladých hráčov zaujať, aby ho nasledovali a chceli niečo dokázať.

Na spomínanom turnaji budeme mať šesť výberov (U9, U11, U13, U15, U17 a U19). Aké je trénerské zloženie pre jednotlivé výbery?
- Najstarší výber si vezmú Jan Schroner a Peter König. Mladší dorast ostane naďalej Petrovi Drahošovi, ku ktorému sa pridá Peter Zabák. Starších žiakov si vzali pod patronát Martin Slovák s Petrom Slížom. Mladších žiakov obstará Jozef Oroszi. ,,Stochovcov“ budú mať zväzoví nováčikovia Ján Barát a Matej Fábry. Najmenších ,,štuplíkov“ si vezmú do parády Daniel Koprda s Pavlom Cocherom. Do týchto ľudí sme vložili dôveru, verím, že budeme mať veľmi dobrú spoluprácu.

Vy sám ste rozbehli trénerskú kariéru. Trénera robíte päť rokov, máte najvyššiu UEFA A licenciu a druhú sezónu trénujete už spomínaný Hlohovec. Aký je váš hlavný cieľ, aký by ste chceli v trénovaní dosiahnuť?
- Trénovanie ma neskutočne baví a snažím sa to robiť maximálne poctivo. V každom tíme je mojím poslaním v prvom rade pomôcť každému jednému hráčovi, aby sa rozvíjal po futbalovej a osobnostnej stránke, a samozrejme, aby sa družstvo každým dňom zlepšovalo. V Hlohovci som druhú sezónu, keď som prišiel, tím bol na chvoste štvrtej ligy, teraz hráme o postup do tretej. Toto ma motivuje. Všetko má svoju postupnosť, osobne by som rád trénoval družstvo v regionálnej súťaži.

Predpokladám, že súčasne čerpáte najmä zo svojich bohatých hráčskych skúseností. Beriete post predsedu TMK vo svojom živote ako krok vpred?
- Jednoznačne áno, mám rád výzvy a toto je jedna z nich. Dôveru, ktorú mi dal nitriansky zväz, si vážim, a verím, že s mojou prácou budú spokojní.

Najčítanejšie na My Nitra

Inzercia - Tlačové správy

 1. Za vysokou spotrebou sa často skrýva zlá kondícia motora
 2. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné
 3. Na Oravskej priehrade s Kalim aj Spievankovom. Vidíme sa naživo
 4. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete
 5. Kde u nás kúpite domácke potraviny
 6. 100 ovocných druhov, ktoré u nás dokážeme pestovať
 7. Dráčik nepúta príbehom, ale perlami ducha
 8. Miliónová autorka Táňa K. Vasilková: Po úspechu som netúžila
 1. Dopyt v Bratislave mierne klesol, ceny však stále rástli
 2. Šéf PLANEO: Budúcnosť obchodu je v službách
 3. Čo robiť, aby dieťa neskončilo v nemocnici s črevnou virózou?
 4. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné
 5. Goralské folklórne slávnosti po prvýkrát priamo v horách
 6. Za vysokou spotrebou sa často skrýva zlá kondícia motora
 7. Ktoré regionálne projekty podporí Nadácia COOP Jednota?
 8. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete
 1. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete 9 888
 2. 100 ovocných druhov, ktoré u nás dokážeme pestovať 7 322
 3. Dráčik nepúta príbehom, ale perlami ducha 6 793
 4. Pozrite si, kedy hrá futbalové zápasy vaše mesto či dedina 6 331
 5. Miliónová autorka Táňa K. Vasilková: Po úspechu som netúžila 5 582
 6. Kde u nás kúpite domácke potraviny 2 784
 7. Dobrá správa pre pacientov s cukrovkou 2 496
 8. Držanie peňazí na bežnom účte robí Slovákov chudobnejšími 1 977

Blogy SME

 1. Věra Tepličková: Sestry v akcii alebo Keď už blázinec, tak ako u nás v školstve
 2. Petronela Čellárová: Vitajte v mojom svete
 3. Rastislav Puchala: Bábuška a čierny kocúr
 4. Post Bellum SK: Dovolenka v Juhoslávii ako príležitosť na emigráciu
 5. Michaela Jónová: Zatiaľ beží čas
 6. Liga za duševné zdravie SR, n.o.: Ako sa zo smútku, depresie a úzkosti stal online trend
 7. Štefan Vidlár: Politický hnus a zvratky
 8. Erik Kriššák: O diskrétnosti istej dámy
 1. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 106 055
 2. Martin Sústrik: Korupcia v ruskej armáde 26 864
 3. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 10 734
 4. Ján Šeďo: Očovčania majú do zajtra hladovku, obchod "stráži" medveď ! 7 732
 5. Jana Melišová: Svet sa zmenil... 7 380
 6. Vladimir Skala: Padá bankový sektor v Číne? 4 199
 7. Post Bellum SK: Hromady mŕtvych a nočné mory o Varšavskom povstaní 4 174
 8. Ján Valchár: Ako Rusko na kozmonautov nemalo, ale flotilu lietadlových lodí budovať chcelo 3 188
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 2. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 3. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 4. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 5. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 6. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 7. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala
 8. Jiří Ščobák: Prinesú nám inovácie v bankovníctve niečo dobré? Nie sú základné poplatky v slovenských bankách prehnané?
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Poznáme výhercov veľkej záhradkárskej súťaže.


3 h
Nový ďalekohľad na Kalvárii.

Rozhľadňa stojí na šachte, cez ktorú sa kedysi vchádzalo do guľometného hniezda.


5 h
Oprava dlažby na pešej zóne. Fotka je z minulého roka. Ďalší úsek opravovali na jar tohto roka.

Mesto v odvolaní spochybnilo výpoveď svedka.


7 h

Spolupráca štátu s UNIPHARMOU sa osvedčila a počas pandémie ukázala ako spoľahlivá. Napriek tomu zákonodarcovia uvažujú o zmene, nad ktorou visí množstvo otáznikov, vládnu pochybnosti.


10 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Na konkurz do Markízy ju dotlačili rodičia.


2. aug

Takmer 90 km dlhá cyklotrasa vedie horským prostredím s výhľadmi na Kráľovu hoľu.


21 h

Mesto v odvolaní spochybnilo výpoveď svedka.


7 h

IV. LIGA: Vráble doma vyšli naprázdno. Gabčíkovo prehralo po dlhej sérii.


a 1 ďalší 21 h

Blogy SME

 1. Věra Tepličková: Sestry v akcii alebo Keď už blázinec, tak ako u nás v školstve
 2. Petronela Čellárová: Vitajte v mojom svete
 3. Rastislav Puchala: Bábuška a čierny kocúr
 4. Post Bellum SK: Dovolenka v Juhoslávii ako príležitosť na emigráciu
 5. Michaela Jónová: Zatiaľ beží čas
 6. Liga za duševné zdravie SR, n.o.: Ako sa zo smútku, depresie a úzkosti stal online trend
 7. Štefan Vidlár: Politický hnus a zvratky
 8. Erik Kriššák: O diskrétnosti istej dámy
 1. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 106 055
 2. Martin Sústrik: Korupcia v ruskej armáde 26 864
 3. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 10 734
 4. Ján Šeďo: Očovčania majú do zajtra hladovku, obchod "stráži" medveď ! 7 732
 5. Jana Melišová: Svet sa zmenil... 7 380
 6. Vladimir Skala: Padá bankový sektor v Číne? 4 199
 7. Post Bellum SK: Hromady mŕtvych a nočné mory o Varšavskom povstaní 4 174
 8. Ján Valchár: Ako Rusko na kozmonautov nemalo, ale flotilu lietadlových lodí budovať chcelo 3 188
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 2. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 3. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 4. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 5. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 6. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 7. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala
 8. Jiří Ščobák: Prinesú nám inovácie v bankovníctve niečo dobré? Nie sú základné poplatky v slovenských bankách prehnané?

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu