Piatok, 15. november, 2019 | Meniny má Leopold

Trénerom ObFZ Nitra šéfuje Milan Pavlovič

Nová metla už zametá. Trénersko-metodickú komisiu Oblastného futbalového zväzu v Nitre vedie od februára Milan Pavlovič. Bývalý výborný futbalista krátko po menovaní do funkcie predstavil nových trénerov mládežníckych výberov zväzu.

Ex-ligista Milan Pavlovič je okrem Slovana Hlohovec aktívny aj v Oblastnom futbalovom zväze v Nitre.Ex-ligista Milan Pavlovič je okrem Slovana Hlohovec aktívny aj v Oblastnom futbalovom zväze v Nitre.

Sedemnásť rokov šéfoval Trénersko-metodickej komisii Rudolf Hanák, vo februári sa rozhodol pre futbalový odpočinok. „Pánovi Hanákovi patrí náš rešpekt, úcta aj vďaka, výbornú prácu s trénermi odvádzal od roku 2002!“ poklonil sa trénerskej ikone predseda ObFZ Nitra Štefan Korman.

Rudolfa Hanáka na stoličke predsedu TMK nahradil Milan Pavlovič, ktorý je držiteľom UEFA A-licencie. Kopačky vyzul len nedávno, skvelý technik vyrastal pod Zoborom, v FC Nitra prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami, zo známejších zastávok spomenieme Senicu aj FC ViOn Zlaté Moravce. Zaujímavosťou je, že Milan hrával aj futsal, obliekal dresy Masomaxu aj Incaru Nitra, tiež Patriku Senica. Pamätáte si, že bol aj oporou futsalovej reprezentácie Slovenska?

Článok pokračuje pod video reklamou

Aj doterajšie trénerské pôsobiská sú relatívne zaujímavé. Zatiaľ vystriedal Alekšince, Šurany a v súčasnosti pôsobí už druhú sezónu v štvrtoligovom Hlohovci. V civile pracovník na úrade Nitrianskeho samosprávneho kraja. Na post predsedu TMK nastupuje s veľkými plánmi, očakávaniami, výzvami a množstvom nových nápadov. Tém na rozhovor sme mali viac ako dosť.

Predstavte nám vaše pôsobenie v Oblastnom futbalovom zväze v Nitre.
- Asi pred rokom ma oslovil predseda nášho nitrianskeho zväzu Števo Korman s ponukou do Trénersko-metodickej komisie, kde som zastával funkciu vedúceho vzdelávania a v rámci tejto činnosti som pripravoval a lektoroval školenia začínajúcich trénerov C-licencie. Áno, mal som nejakú predstavu o náplni tejto práce, vedel som, že to bude o vzdelávaní a školení trénerov, tiež o mládežníckych výberoch, výzvu som prijal. Rok je za nami, dnes môžem povedať, že táto práca ma neskutočne chytila a veľmi ma napĺňa. V pozícii predsedu TMK som asi mesiac, výkonný výbor ma schválil na základe návrhu bývalého predsedu TMK Rudolfa Hanáka. Aj touto cestou mu chcem poďakovať za to, že ma zasvätil do tejto práce.

Váhali ste s prijatím ponuky alebo ste boli hneď rozhodnutý?
- V začiatkoch môjho pôsobenia v komisii som bol oboznámený s tým, ako všetko funguje a kto má aké kompetencie. Myslím, že som do toho vhupol dosť rýchlo, nakoľko som hneď začal lektorovať a vzdelávať začínajúcich trénerov. Samozrejme, kompetencií je oveľa viac. Keď idete robiť niečo nové, aj keď veľmi blízke futbalu, potrebuje to čas, ale dnes viem povedať, že predseda zväzu asi vedel, prečo ma oslovil a ja som vďačný za túto šancu dôveru, za ktorú sa chcem oplatiť svojou prácou.

Oblastný futbalový zväz v Nitre patrí medzi najväčšie na Slovensku, ako vnímate vy jeho pozíciu?
- Som v štruktúrach nitrianskeho zväzu relatívne krátky čas a myslím si, že patríme nielen medzi najväčšie, ale aj najlepšie zväzy. Je to pre mňa veľká výzva byť súčasťou takého kolosu. Samozrejme, aj naša komisia urobí všetko pre to, aby sme napredovali a neustále sa zlepšovali. Už dlhšiu dobu veľmi pozitívne vnímam, čo všetko sa v našom zväze robí futbal, či už sú to mládežnícke súťaže aj výbery, pohárová súťaž pre dospelých, letné aj zimné turnaje, výchova trénerov aj rozhodcov, práca s partnermi, marketing, jedenástka roka, naposledy aj zväzová zabíjačka, naozaj sa je čím pochváliť.

Čo chcete ako bývalý ligový futbalista zaviesť v oblastnom futbale?
- Myšlienok a vízií má naša komisia veľa, všetko bude potrebovať svoj čas. Na úvod poviem, že budeme ako komisia maximálne transparentní voči zväzu. Chcem, aby sa semináre na predĺženie trénerskej licencie konali možno tri až štyrikrát za rok. Aby tréneri nechodili na semináre len vtedy, keď potrebujú kredity na predĺženie licencie, ale aby sa zúčastňovali viacerých seminárov, lebo futbal napreduje, a vzdelávať sa a rovnako obohacovať sa o nové poznatky je treba neustále. Aj teraz, začiatkom júna, budeme robiť seminár na predĺženie B a C licencie na ViOne. Pri mládežníckych výberoch sme si zadefinovali počet zrazov pred odchodom do Poľska. Našich trénerov v nich chceme posúvať vždy o niečo ďalej, aby každý jeden tréning mal jednoznačný cieľ. Chceme mladým hráčom a celkovo mužstvám pomôcť a naším cieľom vo výberoch je, že si chceme určiť systém, ako chceme hrať, aby sme boli jednotní a samozrejme aj úspešní.Tiež si myslím, že najšikovnejší chlapci sa ešte stále môžu posunúť napríklad aj do akadémii ligových mužstiev, ako sa nakoniec už viackrát aj stalo.

Aké je zloženie samotnej komisie?
- Mojím podpredsedom je Jozef Novota, ďalší členovia sú Marek Kostoláni, Peter Dobiáš a Patrik Brezina.

Máte už nejaké veci rozplánované, príp. ste už niečo rozbehli?
- Chceme napríklad, aby hráčov do jedenástky roka ObFZ Nitra vyberali tréneri klubov. Ku koncu roka dostanú tlačivo na vyplnenie jednotlivých hráčov na daných pozíciách, rovnakým spôsobom chceme vyberať aj najlepších mládežníkov v našej oblasti. V spolupráci s Komisiou mládeže ObFZ Nitra sme opäť po roku spustili PPT projekty pre mladých talentovaných hráčov.

Čo sú zač PPT projekty? Mohli by ste ich detailnejšie špecifikovať?
- Sú to výbery najtalentovanejších mladých hráčov v kategóriách U12, U13, U14, ktoré sa organizujú za podpory Západoslovenského futbalového zväzu a Slovenského futbalového zväzu. Chceme mať neustály prehľad o čo najväčšom počte tých najlepších, taktiež mienime zabezpečiť mladým hráčom kvalitný tréningový proces s kvalitnými trénermi, aby sa im ľahšie otvárali dvere do oblastných alebo regionálnych výberov. Teraz v jarnej časti máme naplánované štyri tréningové jednotky v Čeľadiciach, kde je perfektné futbalové zázemie. Bude sa to konať v dňoch 15.4., 6.5., 20.5., 3.6. od 17.00 h do 18.30 h. Aj touto cestou vyzývam kluby, ktoré majú záujem o organizáciu takýchto kempov, aby sa nám ozvali.

Koho ste určili ako trénerov pre tieto projekty?
- Zastrešovať ich budú Martin Slovák, ktorý bude mať kategóriu U14, Jozef Oroszi bude mať na starosti U13 a Matej Fábry bude pôsobiť v kategórii U12.

Na začiatku letných prázdnin sa pôjde opäť s deťmi v rámci šiestich výberov ObFZ Nitra na medzinárodný turnaj do poľského Vroclavu. Určite už máte načrtnuté nejaké ciele alebo plány s prípravou na turnaj?
- S prípravou na tento ,,top“ turnaj roka už pomaličky začíname, trénerov do jednotlivých kategórií sme obsadili. Od apríla do júna budú jednotlivé kategórie trénovať a hrať prípravné zápasy. Aj touto cestou by som chcel poprosiť rodičov a hráčov, aby sledovali nominácie v novinách, na webe a na sociálnych sieťach, kedy a kde sa bude daná kategória pripravovať. Verím, že tréneri, ktorým sme dali dôveru, urobia maximum pre to, aby vybrali tých najšikovnejších a aby deti mali po turnaji nezabudnuteľný a úspešný zážitok.

Čo je pre vás prioritou v práci s trénermi pri mládežníckych kategóriách?
- Jednoznačne každý tréner musí byť fundovaný a musí mať adekvátnu trénerskú kvalifikáciu. Práca s mládežou je najdôležitejšia, musíme sa všetci snažiť, aby sme mali v budúcnosti hráčov pre seniorské tímy. V dnešnej dobe pri mládeži musí mať dobrý tréner niečo navyše. Okrem toho, že musí byť psychológ, musí mladých hráčov zaujať, aby ho nasledovali a chceli niečo dokázať.

Na spomínanom turnaji budeme mať šesť výberov (U9, U11, U13, U15, U17 a U19). Aké je trénerské zloženie pre jednotlivé výbery?
- Najstarší výber si vezmú Jan Schroner a Peter König. Mladší dorast ostane naďalej Petrovi Drahošovi, ku ktorému sa pridá Peter Zabák. Starších žiakov si vzali pod patronát Martin Slovák s Petrom Slížom. Mladších žiakov obstará Jozef Oroszi. ,,Stochovcov“ budú mať zväzoví nováčikovia Ján Barát a Matej Fábry. Najmenších ,,štuplíkov“ si vezmú do parády Daniel Koprda s Pavlom Cocherom. Do týchto ľudí sme vložili dôveru, verím, že budeme mať veľmi dobrú spoluprácu.

Vy sám ste rozbehli trénerskú kariéru. Trénera robíte päť rokov, máte najvyššiu UEFA A licenciu a druhú sezónu trénujete už spomínaný Hlohovec. Aký je váš hlavný cieľ, aký by ste chceli v trénovaní dosiahnuť?
- Trénovanie ma neskutočne baví a snažím sa to robiť maximálne poctivo. V každom tíme je mojím poslaním v prvom rade pomôcť každému jednému hráčovi, aby sa rozvíjal po futbalovej a osobnostnej stránke, a samozrejme, aby sa družstvo každým dňom zlepšovalo. V Hlohovci som druhú sezónu, keď som prišiel, tím bol na chvoste štvrtej ligy, teraz hráme o postup do tretej. Toto ma motivuje. Všetko má svoju postupnosť, osobne by som rád trénoval družstvo v regionálnej súťaži.

Predpokladám, že súčasne čerpáte najmä zo svojich bohatých hráčskych skúseností. Beriete post predsedu TMK vo svojom živote ako krok vpred?
- Jednoznačne áno, mám rád výzvy a toto je jedna z nich. Dôveru, ktorú mi dal nitriansky zväz, si vážim, a verím, že s mojou prácou budú spokojní.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Kedy sa vám jazda na LPG oplatí, ako servisovať a kde netankovať
 2. Policajti bili študentov, chceli sme ich podporiť
 3. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Thajsku?
 4. Noc divadiel má okrúhle výročie a je v znamení Nežnej revolúcie
 5. 30 rokov slobody: Predplaťte si SME.sk za mimoriadnu cenu
 6. Raj prírodného snehu Aflenzer Bürgeralm v regióne HOCHsteiermark
 7. Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.
 8. Ako efektívne doplniť železo? Odpovedá MUDr. Radovan Juríček
 9. Vysokoškolský bedeker: Na ktorú univerzitu poslať prihlášku?
 10. Darčeky sa dajú tento rok kúpiť výhodnejšie
 1. O2 opäť pripomína, že sloboda nie je samozrejmosť
 2. Čo funguje v českom obchodnom registri lepšie ako na Slovensku
 3. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Thajsku?
 4. Noc divadiel má okrúhle výročie a je v znamení Nežnej revolúcie
 5. 30 rokov slobody: Predplaťte si SME.sk za mimoriadnu cenu
 6. Laserovou terapiou proti chorobám z povolania
 7. Policajti bili študentov, chceli sme ich podporiť
 8. Zdarma doživotně radary a zľava 23 % na autokamery Mio MiVue 731
 9. Tri základné kroky: Ako sa starať o pacienta s inkontinenciou
 10. Zo staršieho domu moderné sídlo pre mladú rodinku
 1. TOP pätnásť miest v Spojených arabských emirátoch 8 784
 2. Kedy sa vám jazda na LPG oplatí, ako servisovať a kde netankovať 8 421
 3. Vysokoškolský bedeker: Na ktorú univerzitu poslať prihlášku? 7 622
 4. 5 najúčinnejších tipov, ako sa zbaviť bolesti hlavy 6 782
 5. Príbehy z raketovej základne, ktoré ste nikdy nemali počuť 6 637
 6. Limitovaná ponuka: balík SME.sk + DIGI GO so zľavou až 52 % 6 511
 7. 5 prekvapivých vecí, ktoré menia náš svet a ani o tom nevieme 6 076
 8. Vykurujete plynom? Využite špeciálnu ponuku od ZSE 5 880
 9. Ako efektívne doplniť železo? Odpovedá MUDr. Radovan Juríček 5 140
 10. Pre prácu v banke sú nevyhnutné tri schopnosti. Máte ich? 4 335

Hlavné správy z SME | MY Nitra - aktuálne správy

Dievčatá z Jelenca budú mať spoločnú rozlúčku

Obete nehody pochovajú v Kolíňanoch individuálne.

Hasiči vyťahujú vrak havarovaného autobusu na mieste dopravnej nehody, ktorá sa stala 13. novembra 2019.

Osud ju zavial do zahraničia, svoje skúsenosti dala na papier

Dej svojej prvej knihy zasadila do prostredia, ktoré dôverne pozná. Jej krstným otcom sa stal Vlado Voštinár.

Krstným otcom knihy sa stal Vlado Voštinár.

Čaputová a Pellegrini si uctili obete tragédie pri Nitre

Prezidentka a premiér sa v Kolíňanoch stretli s pozostalými.

Pellegrini a Čaputová počas pálenia sviečok na pietnom mieste pred Gymnáziom Párovská 1 v Nitre.

Ďalšia tragická nehoda pri Nitre. Obeť má len osemnásť rokov

Vodič vystúpil z auta na rýchlostnej ceste. Neprežil.

Ďalšia tragédia v okrese Nitra.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Päť tínedžerov, ktorí zomreli pri nehode, študovalo v Nitre. Zahynuli aj rodičia žiačky

Cestu, na ktorej sa stala tragédia, je už otvorená. Na úseku dočasne znížili rýchlosť.

Ďalšia tragická nehoda pri Nitre. Obeť má len osemnásť rokov

Vodič vystúpil z auta na rýchlostnej ceste. Neprežil.

Cesta pri Nitre je po nehode opäť prejazdná, polícia začala stíhanie

Nehodu neprežilo dvanásť ľudí z Kolíňan a Jelenca.

Vodič autobusu, v ktorom zomreli ľudia, má dlhoročné skúsenosti

Bezpečnostné pásy nie sú v prímestských linkách povinné.

Vybrali SME

Už ste čítali?