Remízy juniorov Nitry a Šale, Gabčíkovo otočilo zápas vo Vrábľoch

III. LIGA: Rezerva Nitry a Šaľa čelili prvým dvom tímom súťaže a body si s nimi podelili. Vráble si pripísali tretiu domácu prehru. N. Zámky rozosmutnili Galantu.

Juniori Nitry uhrali remízu na pôde silného Púchova. Vpredu kapitán Lukáš Fabiš, autor jediného gólu. Juniori Nitry uhrali remízu na pôde silného Púchova. Vpredu kapitán Lukáš Fabiš, autor jediného gólu. (Zdroj: Miroslav Slávik)

Púchov - FC Nitra jun. 1:1 (1:0)
Už v 4. min. Michlíkovu strelu zblízka chytil Šipoš, ale v 7. min. po centri J. Piláta dal Kopiš hlavičkou na 1:0. V 17. min. Šipoš vyrazil tvrdú strelu Martinka a obrana loptu odkopla do bezpečia. Hostia boli aktívni, v 31. min. Gulášova tečovaná strela skončila na brvne a Fabišovu strelu v 42. min. vyrazil P. Pilný. V 55. min. Guláš našiel centrom Fabiša a ten do odkrytej brány vyrovnal. Nitrania prevzali kontrolu nad hrou, ale P. Pilný domácich podržal. V závere sa Púchov spamätal, Krčula po úniku prekonal Šipoša, ale v 72. min. jeho strelu zastavila žrď. Dve minúty pred koncom pred Vrábelom zachránil P. Pilný a body sa delili.
Góly: 7. Kopiš - 55. Fabiš. R A. Gádoši, ŽK: Vanák - Zgrablič, Macho, Vrábel, 200 divákov. FC: Šipoš - Fabiš, Zgrablič, Straňák, Toma, Macho, Pajer, Štefanec, Guláš (81. Remeň), Chobot, Vrábel. Tréner J. Dekýš. (FK)

SkryťVypnúť reklamu

ViOn B Vráble - Gabčíkovo 1:2 (1:0)
V súboji tabuľkových susedov sa dlho hral medzišestnástkový futbal. Náznaky šancí na oboch stranách marili pozorné obrany. Po štvrťhodine hosťujúci Cingel pálil z prvej nad a v 21. min. Pichňa vytlačil pokus Tótha. A tak okamžite zahrmelo na druhej strane. Londák ideálne načasoval gólovú prihrávku na nabiehajúceho Brazílčana Douglasa, ktorý nekompromisne vsietil. Gabčíkovo po inkasovaní ožilo. V 34. min. po rýchlom brejku a prečíslení hasil pred Bazsóm vybehnutím nebezpečenstvo až gólman. Už o minútu pre zmenu z diaľky vystrelil pod brvno domáci Londák a Száraz mal s jeho pokusom plné ruky práce. Po zmene strán začali aktívnejšie futbalisti od vodného diela a viackrát pološancami pohrozili. Po úniku však mohli vedenie zvýšiť žlto-modrí, ale Douglas akciu spackal. Po hodine hry kopali hostia priamy kop z 20 m a Gányovics tiahlou strelou prekvapil aj Pichňu, ktorý sa ani nepohol - 1:1. Zakrátko mohla ligová rezerva opäť vyhrávať, viackrát tečovanú loptu však striedajúci Šabík do siete neprepasíroval. V 69. min. sa k strele zblízka dostal Hitka, ale reflexívne zasiahol Száraz a loptu vytlačil. O päť minút neskôr sa v domácej obrane preštrikoval do sľubnej príležitostí Prágai, stroskotal však na brankárovi. V 80. min. sa po strele A. Tótha k tyči musel natiahnuť Pichňa, pri pokuse o dorážku však bol podľa arbitra faulovaný L. Tóth a z penalty sa nemýlil Bazsó. V 90. minúte ešte gólman Gabčíkova zázračne vyrazil aj v páde dvojitý pokus domácich a zachránil hosťom cenné tri body.
Góly: 22. Douglas - 60. Gányovics, 84. Bazsó (11 m). R Sárai, ŽK: Beseda, Krkoška, Husár.- Bazsó, D. Slíž, Lenárt, Prágai, Gányovics. 172 divákov. VRÁBLE: Pichňa - Londák, Hitka, Husár, Beseda - Hamar (55. Šabík), Marek (84. Zrubec), Švajlen (71. Krkoška) - Douglas, Balko - Khomutov .Tréner R. Zima. ŠK: Száraz - Simon, Gányovics, Szénasi, D. Slíž (65. Labuda) - Lenárt (46. A. Tóth), Bazsó, Huszár, Cingel, Prágai - L. Tóth (90.+ Végh). Tréner M. Radványi. ĽUBOŠ MODZGA

Šaľa - Beluša 1:1 (0:1)
Prítomní si uctili pre výkopom minútou ticha pamiatku náhle zosnulého 14-ročného futbalistu Skalice Denisa Urbáneka, ale o pár sekúnd už futbalisti lídra súťaže a desiatka ich priaznivcov na štadióne za Váhom jasali. Hostia hneď pri prvej návšteve na polovičke chemikov využili malé zaváhanie v domácej defenzíve a po prihrávke Mišutku mladý Levai z hranice malého vápna dostal hostí do vedenia. Rýchly gól však uškodil vedúcemu mužstvu súťaže, pretože hralo dosť bezstarostne, čo mohli zverenci trénera Ďatka viackrát potrestať. Hostia mohli v priebehu prvej štvrťhodiny viackrát ďakovať svojmu brankárovi Ciesarovi, ktorý si uchránil čisté konto. Vytesnil spod brvna gólový trestný kop Pecha a v 12. minúte najskôr vyrazil tvrdú strelu dorastenca Hučka a zlikvidoval aj jeho dorážku z bezprostrednej blízkosti. Po týchto príležitostiach domácich si už Kovo dalo väčší pozor a pohrozilo rýchlou kontrou jedného z najlepších strelcov súťaže Gorelku, ale brankár Čellár bol na mieste. Aj v ďalšom priebehu malo viac z hry Duslo a ešte do polčasu boli v dobrých streleckých príležitostiach Kochan s Lovskom, ale Ciesar potvrdil zákrokmi, prečo má Beluša najlepšiu defenzívu v súťaži. V závere polčasu však pri ňom stálo šťastie, keď osamotený Meszlényi neskrotil na päťke loptu.

POZRITE SI FOTO: Šaľa remizovala s lídrom (FOTO) Čítajte

V druhom polčase domáci s výhodou vetra v chrbte pokračovali v ofenzíve. Po centri Hanzela zachraňoval v hodine dvanástej Jánošík a po centri Hučka chýbali Kingambovi k dosiahnutiu gólu hlavou milimetre. O päť minút neskôr sa však domáci predsa dočkali zaslúženého vyrovnania. Po peknej kombinačnej akcii Kochan poslal loptu pred bránu a Body ju poslal do siete. Domáci vidiac šancu poraziť jedného z kandidátov na postup búšili do svojho súpera a v 67. min. po centri Meszlényiho hlavička Kochana volala po góle, ale proti bol stojaci na bránkovej čiare kapitán Novisedlák a hlavou zachránil. V ďalšom nátlaku zabrzdilo domácich nepríjemné zranenie tvorcu hry Pecha, ktorý musel po faule odstúpiť a nestihol ani ochutnávku svadobných špecialít na svadbe svojho spoluhráča Marka Nagya (pozn.: vedenie a šalianski spoluhráči mu želajú na spoločnej ceste s manželkou všetko naj...), ktorý sa ženil a chýbal, pretože v posledných dvoch dueloch prispel svojimi gólmi k bodovým ziskom Dusla. Hostia sa síce v závere snažili o strhnutie víťazstva na svoju stranu, keď sa dostali Mišutkom po rohovom kope do šance, na druhej strane zaváňali gólom príležitosti Lovsku a Hudáka, ale skóre sa už nemenilo, čo viac mrzelo domácich, ktorí boli blízko k plnému bodovému zisku.
Góly: 62. Mpofu - 2. Levai. R Šíma, ŽK: Mpofu, Kele - Schiszler, Hrenák, 200 divákov. DUSLO: Čellár - Lovska, Hraňo, Hanzel, Blaho - Pecho (78. Tereščenko), Mpofu, Th. Hučko (86. Hudák), M. Kochan - Meszlényi (82. Kele), Body. Tréner M. Ďatko. JOZEF SKLENÁR

Nové Zámky - Galanta 1:0 (1:0)
Zápas mužstiev z konca tabuľky začali lepšie domáci. V 10. minúte letel trestný kop E. Horáčka len tesne vedľa ľavej žrde Bartalovej brány. O desať minút neskôr si streleckú pozíciu v šestnástke hostí vytvoril J. Varga, jeho rana skončila na brvne, ale odrazenú loptu už poslal kapitán Ešek do siete. Ako sa neskôr ukázalo, bol to jediný a zároveň rozhodujúci gól duelu. Aj v ďalšej časti prvého polčasu mali hru pod kontrolou Novozámčania. Hostia vážnejšie pohrozili päť minút pred polčasom, keď brankár FKM Nevolný musel vyrážať nebezpečnú strelu Ambassu spoza šestnástky. Do druhého polčasu nastúpila úplne iná Galanta. Hostia sa snažili o vyrovnanie a hneď po zmene strán si lopta po rohu Bašu zatancovala na brvne Nevolného brány. Po ďalších akciách hostí lopta nebezpečne poletovala v pokutovom území FKM, ale domáca defenzíva odolala. Potom sa dlhšie hralo bez výraznejšej šance, tie prišli až v samom závere. Definitívu pre domácich mohol dať striedajúci M. Varga, ale v obrovskej šanci trafil iba brankára Bartala a vzápätí na opačnej strane nebezpečne strieľal Djiby Ba, ale ani on už na najtesnejšom víťazstve domácich nič nezmenil.
Gól: 20. Ešek. R Bezák, ŽK: Varga - Prúčny, Djiby Ba, 178 divákov. FKM: Nevolný - Letko, J. Varga (74. J. Blaži), Ešek, Šimunek (90. Csief), Petráš, E. Horáček (83. M. Varga), P. Horáček, M. Blaži, Homola, Brath (60. Belokostolský). Tréner D. Petráš. SLOVAN: Bartal - Prúčny (66. Kingsley), Hlavna, Djiby Ba, Baša, Popluhár (46. Richnák), Ulrich, Tubonemi, Ninkovič, Ondriš (85. Jakubjak), Ambassa (78. Eliáš). Tréner V. Bertok. (RG)

Trnava jun. - V. Ludince 1:0 (0:0)
Juniori sa poriadne proti Veľkým Ludinciam natrápili. Hostia hrali výborne v defenzíve a snažili sa držať loptu. Mladíci sa snažili hrať otvorenú partiu, ale nedarilo sa im po hernej stránke. V druhom polčase už sa začali rodiť jedna šanca za druhou na starne domácich, ale všetko neúspešne. Až v samom závere pretlačil loptu do siete Csáno a zabezpečil juniorom Spartaka tri dôležité body.
Gól: 89. Csáno. R Drobec, ŽK: Dvorák - Németh, 161 divákov. DRUŽST.: Benkó - Luzin, Vígľaš (75. Šimunović), Kosák (88. Kováč), Tóth, Németh, Gál (85. Bartal), Szabó, Hlaváčik, Hamdaoui (59. Mészáros), Bilyk. Tréner I. Kasana. (SC)

Led. Rovne - Pov. Bystrica 3:2 (1:1), 10. Púček, 49. Lipták (11 m), 88. Poláček - 45. L. Slávik, 86. Marek Gajdošík.
Malženice - Nové Mesto 2:0 (2:0), 16. Rehák, 32. Trabalík.