Na klobásu s pivom ho nevolajte. Bývalý hokejista sa dal na fitnes

Prišiel, uvidel a získal striebro. Nitran Marcel Šuba má za sebou prvú súťaž – a hneď majstrovstvá Slovenska.

Marcel Šuba s trénerom Patrikom Tonkom a priateľkou Ivankou. Marcel Šuba s trénerom Patrikom Tonkom a priateľkou Ivankou. (Zdroj: am)

Ružomberok hostil v sobotu republikový šampionát v kulturistike, fitnese a modelingu federácie NABBA. Veľký úspech na ňom dosiahol 23-ročný Nitran Marcel Šuba, pre ktorého to bola len prvá súťaž. V kategórii men bermuda model medzi desiatimi pretekármi obsadil druhé miesto.

„Pripravoval som sa pod dohľadom a vedením trénera Patrika Tonku v Solar Hammer gym. Keďže to bola moja prvá súťaž, druhé miesto je veľkým povzbudením a motiváciou pokračovať v tomto smere. Ďakujem trénerovi za prípravu a hlavne svojej polovičke Ivanke a rodičom, ktorí ma stále podporovali počas prípravy. Lákajú ma ďalšie ciele, chcem získať skúsenosti a posúvať sa vpred,“ prezradil pre MY noviny Marcel Šuba.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Mnohí z vás vedia, že je odchovancom nitrianskeho hokeja. Má na svojom konte aj tri štarty v extralige v sezóne 2015/16. Aktuálne hrá za druholigový HK 96 Dynamax. „Fitnesu sa venujem už dlhší čas aj popri hokeji a teraz som sa rozhodol pre súťaženie, keďže hokej nerobím na profesionálnej úrovni,“ vraví Marcel.

Hokejisti v rámci tréningov tiež chodia do posilňovne, minimálne od dorasteneckého veku. „Už vtedy ma bavilo dvíhať činky. Často som cvičil aj mimo tréningov vo voľnom čase, bolo to moje hobby,“ dozvedáme sa.

Úspech vo fitnese je však neodmysliteľne spojený aj s prísnou diétou. Pozvánky na klobásu s pivom musí Marcel odmietať... „V príprave pred súťažou to nehrozí, vtedy prísne dodržiavam stravu. Je to aj o hladovaní, ale keď chce človek nejaký úspech, musí vydržať. Za každým úspechom je drina,“ netají mladý Nitran.

SkryťVypnúť reklamu

„Mimo prípravy sa stane, že neodolám a dám si nejaké pochúťky, ale zase v norme. Jedno pivo a jedna klobása neuškodí, keď človek cvičí, má pohyb a kalórie, ktoré prijal, spáli,“ dodal Marcel Šuba, ktorý hneď ďalší víkend triumfoval aj na otvorených majstrovstvách Česka a zvažuje účasť na ďalších súťažiach v zahraničí.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Nitra

Komerčné články

  1. V podzemí sa skrýva poklad nezmenený už 182 rokov
  2. Kondičný tréner: Motivácia na zmenu nestačí
  3. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  4. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  6. Konferencia eFleet Day 2025 hlási posledné voľné miesta
  7. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje
  8. Realitný fond IAD IRF dosiahol historicky najvyššie zhodnotenie
  1. Katarína Brychtová: Každý nový začiatok je dobrý
  2. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska
  3. Kondičný tréner: Motivácia na zmenu nestačí
  4. Najlepšia dovolenka s deťmi pri mori: Kam letieť z Košíc?
  5. Na koho myslíš, keď si pripínaš narcis?
  6. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu
  7. Na Marka oharka do jarka
  8. Najlepšie okamihy svojho života zachytené s HONOR 400 Lite
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 27 968
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 19 594
  3. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 8 490
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 416
  5. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje 6 829
  6. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 4 326
  7. Kondičný tréner: Motivácia na zmenu nestačí 4 260
  8. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 4 001
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu