Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Vlčany sa tešili vo V. Blahove, exhibícia Šoporne (+FOTO)

V. LIGA JUH: Janíky a Kostolné Kračany ťahajú sériu 5 kôl bez prehry. Zlaté Klasy nevyhrali už osem kôl. Pozrite si fotky zo zápasu V. Meder - H. Saliby.

Futbalisti Šoporne strelili sedem gólov do siete Zlatých Klasov a majú najlepší útok v piatej lige Juh. Futbalisti Šoporne strelili sedem gólov do siete Zlatých Klasov a majú najlepší útok v piatej lige Juh. (Zdroj: rs)

Veľký Meder - H. Saliby 5:0 (2:0), 11., 42. (11 m) a 86. G. Vayer, 51. T. Varga, 80. A. Csicsay. Domáci do zápasu vstúpili aktívne a už v prvom polčase si vypracovali dvojgólové vedenie. Presadil sa kanonier Vayer po hlavičke a z penalty. Následne Varga dorážkou zvýšil po krásnej krídelnej akcii. Skóre uzavrel Csicsay po krásnej narážačke a efektnom obstrele. R Csepregi, 100.

Šoporňa - Zlaté Klasy 7:0 (2:0), 12. a 76. D. Jankulic, 45. a 63. K. Vörös, 66. M. Pavlovič, 84. M. Andódi, 90. E. Rojka. Od začiatku bolo na hracej ploche len jedno mužstvo a otázna bola len výška víťazstva. Ako prvý sa presadil Jankulic. Po dvoch hlavičkách sa tešil Vörös, pätičkou zvyšoval Pavlovič. Pridal sa aj veterán Andódi a skóre uzavrel v poslednej minúte zvnútra šestnástky Rojka. R Mráz, 150.

Trstice - Topoľníky 2:0 (2:0), 3. a 5. N. Juhos. Derby bolo od začiatku v réžii domácich, ktorí v priebehu dvoch minút rozhodli zápas. Hneď z prvej šance sa po krídelnej akcii presadil zvnútra šestnástky Juhos. Ten istý hráč pridal hlavou aj druhý gól. Domáci potom kontrolovali svoje vedenie. Aj keď v druhom polčase boli hostia nebezpečnejší, tri body ostali v Trsticiach. R Caňo, 200.

Kost. Kračany - Čenkovce 1:0 (1:0), 3. A. Hervay. Domáci vybehli na súpera aktívne, ale úvodné dve šance nevyužili. Ale Hervay využil chybu hosťujúcej obrany a zo samostatného úniku strelou popod brankára hostí skóroval. Domáci následne mali aj ďalšie šance, ale tie lapila pozorná obrana a brankár hostí. V druhom polčase už diváci gól nevideli. R Bezák, 120

Malé Dvorníky - Malá Mača 3:2 (2:2), 21. N. Farkas, 43. A. Egri, 58. A. Kovács - 9. M. Mészáros, 42. J. Kača. Stretli sa dve vyrovnané mužstvá. Do vedenia sa dostali hostia po hlavičke Mészárosa. Domáci dokázali vyrovnať po rýchlom brejku a dorážke Farkasa. Hostia si vzali vedenie späť po obstrele Kaču. Ale už z nasledujúcej akcie Egri vyrovnal strelou k bližšej tyči. V druhom dejstve rozhodol Kovács nechytateľnou bombou do šibenice spoza šestnástky. R Valko, 100.

Váhovce - Lehnice 0:1 (0:0), 78. E. Nagy. Hral sa medzišestnástkový futbal. Ani jeden tím dlho nedokázal nájsť recept na odomknutie defenzívy svojho súpera. V druhom dejstve sa stále čakalo na gól. Napokon sa po dorážke presadil Nagy a zabezpečil hosťom tri body. R Sládek, 100.

V. Blahovo - Vlčany 1:2 (0:1), 76. I. Miklós - 23. a 68. L. Fehér. Hral sa veľmi vyrovnaný zápas. Hostia sa ujali vedenia, keď sa po rohu presadil hlavou Fehér. V druhom dejstve ten istý hráč svojím druhým gólom hlavou vytvoril hosťom dvojgólové vedenie. Domácim vykresal nádej šikovnou strelou spoza šestnástky Miklós, ale tri body si odviezli Vlčany. R Sák, 150

Janíky - Sap-Ňárad 3:1 (0:1), 52. P. Tomášik, 75. S. Šinaľ, 90. M. Masný - 32. R. Tovaryš. Domáci boli aktívni, ale nešťastne inkasovali, keď sa po chybe brankára domácich poľahky trafil do odkrytej brány Tovaryš. Ale domáci sa nevzdali, zapli na vyššie obrátky. V druhom polčase vyrovnali, keď sa presadil po krásnej krídelnej akcii Tomášik. Janíky dokázali otočiť zápas, keď sa po trme-vrme dokázal presadiť Šinaľ. V závere pečatil víťazstvo domácich hlavou Masný. R Miakiš, 235.

Vlčanom odrátajú 3 body.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 24 – Á. Érsek (Kost. Kračany), 23 – T. Marušin (Čenkovce), 19 – J. Kača (Malá Mača), 17 – I. Miklóš (V. Blahovo), 16 – N. Juhos (Trstice).

ZOSTAVA KOLA: I. Lipovský (Kost. Kračany) - P. Tomášik (Janíky), V. Révesz (V. Meder), A. Mészáros (Šoporňa), P. Füri (M. Dvorníky), K. Guemache (Vlčany), K. Vörös (Šoporňa), N. Juhos (Trstice), G. Vayer (V. Meder), Z. Fekete (Lehnice), L. Fehér (Vlčany).

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?