NITRA. Začínala ako učiteľka matematiky a fyziky, dnes patrí k najvýznamnejším osobnostiam slovenskej literatúry. Spisovateľka Etela Farkašová sa podpísala pod mnohé odborné publikácie, básnické zbierky či úspešné romány. Za poslednú knihu s názvom Scenár si minulý rok vyslúžila prestížne ocenenie Anasoft Litera.
Román s nadčasovou témou plynutia času a starnutia si odborná porota zvolila spomedzi 230 nominovaných diel. O tejto téme či o probléme medzigeneračných vzťahoch sa autorka porozprávala aj s čitateľmi v rámci cyklu besied so súčasnými slovenskými spisovateľmi 4-3-2-1 v Nitrianskej galérii.
Na oceňovaní Anasoft Litera si porota spomedzi všetkých titulov a žánrov vybrala práve váš román Scenár. Čím ich podľa vás zaujal?

Myslím si, že téma starnutia a staroby sa v súčasnosti dosť obchádza. V dnešnej dobe nie je taká častá, rovnako ako aj téma medzigeneračných vzťahov, aspoň tak mi to tlmočili niektorí z poroty. V knihe presne opisujem chovanie jedného syna, ktorý nikdy nemá čas a v podstate tiež návštevu rodičov berie ako časovú investíciu. Jedna členka mi dokonca povedala, že to na ňu tak zapôsobilo, že si pod vplyvom tejto knižky zaumienila venovať viac času rodičom a svokrovcom. Ak si človek začne hľadať čas na túto generáciu iba na základe nejakého textu, je to pre mňa veľmi veľké ocenenie. Mali by sme si navzájom venovať čas, aby sa medzigeneračné kontakty rozvíjali.