Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Žihárec vyhral súťaž, ale má dôvody, pre ktoré nepostúpil

Futbalisti OFK budú aj v ďalšej sezóne účinkovať v siedmej lige Šaľa-Galanta.

Futbalisti Žihárca. O prvenstvo zaslúžili: brankári I. Bujko, F. Tóth, hráči P. Lépes, M. Bobor 6 gólov, Á. Varga 1, D. Lukács, R. Komrhel 3, G. Pintér ml. 1, F. Mónosi 4, F. Kučera 15, S. Jašík 20 (+ 13 za Selice), T. Drinóczi 1, L. Beneš 36, P. Ambrus, P. Benko 27, G. Szalai 1, P. Besztró, M. Kolozsi 5, R. Szalay, J. Puškáš. Vedúci mužstva G. Pintér st. a Zs. Bedecs, maséri M. Szombati a Cs. Nagy. Futbalisti Žihárca. O prvenstvo zaslúžili: brankári I. Bujko, F. Tóth, hráči P. Lépes, M. Bobor 6 gólov, Á. Varga 1, D. Lukács, R. Komrhel 3, G. Pintér ml. 1, F. Mónosi 4, F. Kučera 15, S. Jašík 20 (+ 13 za Selice), T. Drinóczi 1, L. Beneš 36, P. Ambrus, P. Benko 27, G. Szalai 1, P. Besztró, M. Kolozsi 5, R. Szalay, J. Puškáš. Vedúci mužstva G. Pintér st. a Zs. Bedecs, maséri M. Szombati a Cs. Nagy. (Zdroj: ofk)

Predstavovať futbalový kolektív OFK Žihárec futbalovej verejnosti v galantsko-šalianskom regióne je zbytočné, pretože tento kolektív v posledných troch ročníkoch majstrovských súťaží patrí k absolútnej špičke.

Potvrdzuje to ich druhé miesto v ročníku 2015/2016 VII. A triedy ObFZ Nitra (postúpila Rumanová), štvrté miesto o rok neskôr (postúpili Rišňovce) a ďalšie druhé miesto v novovytvorenej súťaži, II. triede Šaľa-Galanta v ročníku 2017/2018, keď postúpil Betonáris Šaľa. Výsledky a umiestnenia futbalistov Žihárca v posledných troch rokoch hovorili o tom, že medzi kandidátov na prvenstvo v ročníku 2018/2019 by mohli patriť aj oni, čo sa nakoniec aj potvrdilo.

Skryť Vypnúť reklamu

Zaradili sa k favoritom

„Už pred štartom nového ročníka 2018/2019," spomína hybná páka a prezident klubu OFK Žihárec Gabriel Pintér starší (pozn.: dlhoročná opora Žihárca s obávanou ľavačkou), „sme si spolu s chlapcami povedali, že po druhom mieste spred roka za postupujúcim šalianskym Betonárisom sa pokúsime našim konkurentom v tomto ročníku sťažiť cestu za prvenstvom, na druhej strane, ak sa vyskytne príležitosť pobiť sa na zelenom trávniku o víťazstvo v súťaži, tak to využijeme.“

Podľa priebehu minulého ročníka k favoritom súťaže odborníci tipovali zo Šalianskeho okresu mužstvá Veča, Žihárec a Selice, z okresu Galanta Hody a ako ukázal tento ročník, prekvapujúco sa medzi nich zaradili aj futbalisti Jánoviec. V prvých šiestich kolách sa predpoklady odborníkov naplnili. Žihárec prvýkrát zaváhal v 5. kole v Seliciach s jedným z kandidátov na prvenstvo 1:0. Bol to jediný duel v ročníku, v ktorom Žihárec nedokázal skórovať! V ďalších kolách už dvakrát zaváhala aj vedúca Veča (v Hodoch 2:2, v Jánovciach 0:0). Jedným z najväčších prekvapení jesene bola prehra Žihárca v 9. kole v susedskom derby s rezervou D. Salíb 2:3. Jeden z kandidátov na polovičného majstra „podcenil“ svojho súpera a v 65. min. prehrával 3:0. Napriek mohutnému finišu dokázal náskok domácich znížiť na 3:2, ale strate bodov už nezabránil.

Skryť Vypnúť reklamu

V záverečných kolách jesennej časti súťaže však ešte bolo „veselo“. Najskôr sa nedohral jeden zo šlágrov jesene, keď v 10. kole privítal líder súťaže Veča na domácom trávniku v derby susedné Selice. Po bezgólovom polčase išli hostia ihneď v 47. min. do vedenia gólom Hégyiho, domáci však slovenským exreprezentantom Martinom Vyskočom strelili dva góly, ale po druhom v 60. minúte hostia po viacerých protestoch aj proti arbitrom odvolali mužstvo z hracej plochy. Po následnej kontumácii 3:0 v prospech Veče si domáci udržali neporaziteľnosť a hostia mohli zabudnúť na jesenný primát.

Až do posledného kola Žihárec s Večou si dokázali bez stratu bodu poradiť so svojimi súpermi, a tak sa so záujmom očakával ich vzájomný duel v Žihárci. Veča pricestovala už ako jesenný majster, hrala však dosť bezstarostne, čo sa jej nakoniec nevyplatilo. Po vedúcom góle druhého najlepšieho jesenného strelca Benka (17 gólov) pridal po hodine hry najlepší strelec Beneš (18 gólov) druhý a v 87. minúte aj tretí gól domácich (pozn.: to už Veča hrala od 66. minúty bez vylúčeného Hrebíka), čo bolo prekvapením. Štvrtý gól v záverečných sekundách šlágra jesene, ktorý vsietil Mónosi, rozhodol o jedinej, ale poriadne vysokej prehre (4:0) jesenného majstra FK Veča a druhom mieste futbalistov Žihárca. Futbalisti Selíc si v predposlednom kole poradili doma s Jánovcami a po výhre 2:1 zimovali nakoniec na treťom mieste tabuľky.

Skryť Vypnúť reklamu

Jarný finiš v prospech Žihárca

Pred jarnou odvetou aj vzhľadom na tesné bodové odstupy vo vedúcej štvorke bol súboj o celkové prvenstvo otvorený a akékoľvek zaváhanie niektorého z nich súperi nemilosrdne trestali. „Príprava na jarný finiš sa nám vydarila,“ hovorí prezident futbalového klubu Gabriel Pintér st., „nakoľko sa nám zranenia vyhýbali, absolvovali sme kvalitné sústredenie v Maďarsku a našu silu naznačili aj prípravné duely už aj s novými hráčmi Ákosom Vargom, ktorý prišiel z Horných Salíb a najmä skúseného zakončovateľa Stanislava Jašíka práve z konkurenčných Selíc, ktorý bol veľkým prínosom do našej už aj tak kvalitnej ofenzívy. Od úvodného odvetného jarného kola sme preto chceli zahájiť útok na vedúcu pozíciu večianskeho kolektívu.“

V prvých štyroch kolách všetci favoriti bodovali (pozn.: zaváhali iba Jánovce po prehre 4:2 v Kráľovom Brode) a silu v ofenzívu potvrdzoval najmä Žihárec, ktorý rozdrvil doma v derby Tešedíkovo 9:1, vyhral dôležité duely v Hodoch 0:5 (Jašík strelil 4 góly) a Jánovciach 3:5 (Beneš 3 góly), pričom okresný súper z Dlhej n/V. do Žihárca nepricestoval a volil radšej kontumačnú prehru 3:0. Prvý väčší vzruch na špici prinieslo až 20. kolo, keď Žihárec prehral na domácej pôde so Selicami 1:2 a po ďalšej trojbodovej strate s týmto celkom sa skĺzol v tabuľke až za svojho premožiteľa. Zaváhanie využili aj ďalší súperi, ktorí získali pred Žihárcom náskok (Veča) a Jánovce sa bodovo priblížili k vedúcej trojke. Chlieb sa začal lámať od 24. kola, keď Selice iba remizovali 1:1 v Trnovci n/V. a Veča porazila doma 1:0 Jánovce. V ďalšom kole sa v Seliciach po remíze 4:4 s Večou delili body a v 27. kole prišla kríza aj na vedúcu Veču, keď prehrala v Kráľovom Brode 3:2.

Žihárec od jediného jarného zaváhania v 20. kole so Selicami už bodoval naplno a gólovo ničil súperov, keď doma porazil Betonáris B 9:2 a Trnovec n/V. 7:2, pričom potešila aj výhra 0:5 v Diakovciach a 0:8 vo Vinohradoch, ktorá ich posunula dokonca o bod pred vedúcu Veču. Obom súperom, ktorí sa stretli v poslednom kole na predmestí Šale v priamom súboji o postup, však nečakane „pomohli“ Selice, ktorým v predposlednom kole zlyhala najlepšia defenzíva v súťaži (28 gólov), keď v Jánovciach prehrali vysoko 4:1 a „zarúbali“ si tak cestu za víťazstvom v majstrovskom ročníku 2018/19, ku ktorému by im bolo víťazstvo u súpera stačilo.

Šláger minimálne jarnej odvety vo Veči mal vynikajúcu divácku kulisu, keď ho sledovalo 900 divákov (!) a lepšie ho odštartoval Žihárec, ktorý išiel práve Jašíkom do vedenia, exligista Ladislav Vencel stihol vyrovnať, ale najlepší strelec súťaže Beneš pred polčasom strhol vedenie na stranu hostí. Keď ten istý hráč pridal tretí a v 74. minúte Benko štvrtý gól, hosťujúci hráči, ale najmä ich priaznivci, oslavovali víťazstvo v zápase a prvenstvo v súťaži. Ku cti domácim svedčí, že aj za stavu 1:4 nezložili zbrane a ešte urobili z jasného zápasu nervák. Kanonier Vencel najskôr znížil, ďalšie dva góly do siete Žihárca v záverečných minútach ešte strelil Pál, ale remíza 4:4 stačila hosťom, aby mohli prepuknúť na štadióne oslavy z celkového triumfu a prvenstva.

„Samozrejme, že prvenstvo v majstrovskej súťaži nás teší, nakoľko sme sa oň už viac rokov pokúšali. Prvenstvo je dielom celého hráčskeho kolektívu, ktorému až na drobné zaváhania nemám čo vytknúť. O našom zaslúženom prvenstve a ofenzívnom futbale hovoria aj štatistiky, keď sme nastrieľali 126 gólov, čo je o 33 viac ako druhá Veča a naši hráči Beneš, Jašík a Benko boli na prvých troch miestach medzi najlepšími strelcami v súťaži. Pocity šťastia a radosti však po záverečnom dueli schladila skutočnosť, že pre najlepší kolektív a v tom čase aj postupujúce mužstvo nemal kto z riadiacich futbalových činovníkov odovzdať víťazný pohár, a tak sme sa nakoniec tešili z toho, ktorý som pre chlapcov dal vyrobiť!“ dodal Gabriel Pintér st.

Vedenie OFK Žihárec po zvážení všetkých okolností nakoniec nezaslalo prihlášku pre štart v VI. lige ObFZ Nitra (pozn.: na postup nakoniec nereflektovali ani Veča či tretie Selice) aj z dôvodov veľkých vzdialeností pri dochádzke za svojimi súpermi, čo by bolo ekonomicky náročné, ale aj pre bohatšiu kulisu na častejších derby dueloch. Vedenie aj touto cestou ďakuje všetkým: obecné zastupiteľstvo na čele so starostom Alajosom Baranyayom, Karol Trešňák, Ján Koloszi, Vladimír Antal, Zsolt Baranyay, Arpád Csető a i., ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli vytvoriť adekvátne podmienky pre úspešnú reprezentáciu a taktiež pomohli zveľadiť futbalový stánok v Žihárci. Futbaloví priaznivci veria, že ich chlapci budú aj v novom ročníku VII. ligy Šaľa-Galanta úspešne reprezentovať oddielové farby a obec.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vitajte v postapokalyptickom svete
 2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 5. Päť chýb pri zateplení strechy
 6. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 8. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 9. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 10. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 1. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 2. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 3. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 4. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 6. Úprava osobného motorového vozidla
 7. Important information for Brazilians living in Slovakia
 8. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 9. Vitajte v postapokalyptickom svete
 10. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 1. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 17 322
 2. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 16 866
 3. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 15 133
 4. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 12 634
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 874
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 9 920
 7. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 9 582
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 556
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 480
 10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 267
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Psychiater v Nitrianskom kraji mal ordinovať takmer 24 hodín denne

Zdravotnej poisťovni mal lekár spôsobiť škodu za viac ako 110 000 eur.

Ilustračné foto.
Aktualizované o stanovisko hovorcu siete nemocníc.

Peniaze za potvrdenie úmrtia člena rodiny na koronavírus nemocnice nedávajú. Ani tá galantská

Ako uviedla krajská policajná hovorkyňa, informácie sa nezakladajú na pravde a ten, kto ich šíri a verejne zdieľa v statusoch, sa môže dopustiť trestného činu.

Spisovateľka Katarína Kuniková: Občas sa obávam, že to, čo dávam na papier, sa mi prihodí

Autorka dvoch úspešných románov už pracuje na novom príbehu. Svojich čitateľov rozdelila na dve odlišné skupiny.

Katarína Kuniková počas krstu svojej druhej knihy.

Šalianska radnica počas sviatkov posilní na cintorínoch hliadky mestskej polície

Šalianska radnica sprístupní od budúceho týždňa cintoríny v upravenom prevádzkovom čase. Ich brány budú od 26. októbra do 2. novembra otvorené od 8. do 22. hodiny.

Ilustračné foto.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Prinášame informácie o pripravovanom testovaní na Orave

Získať dobrovoľníkov ku odberom je v niektorých dedinách ťažké, v Sihelnom bude pomáhať aj starosta.

V kraji sú na tom najhoršie okresy Banská Bystrica a Brezno

Včera zistili na Slovensku viac ako 2 200 nakazených. 210 z toho v Banskobystrickom kraji. 56 v okrese Banská Bystrica a 45 v okrese Brezno.

Zoznam odberných miest v Dolnom Kubíne, Námestove, Trstenej a Tvrdošíne

Samosprávy finišujú s prípravami na pilotné testovanie na COVID-19, ktoré sa začne už zajtra ráno.

Už ste čítali?