Pondelok, 6. júl, 2020 | Meniny má Patrik, PatríciaKrížovkyKrížovky

Vlčany doma zabodovali, Neded pri chuti

IV. LIGA: Bez straty bodu sú Imeľ a Tovarníky, ktoré vyhrali dvojciferne nad Kovarcami.

Radovan Hadža z Nededu strieľa jeden z gólov do siete Veľkého Medera. Radovan Hadža z Nededu strieľa jeden z gólov do siete Veľkého Medera. (Zdroj: Milan Pospiš)

Veľký Ďur - Štúrovo 2:2 (1:1). Skóre zápasu otvorili skúsení hostia, ale následne svojho súpera domáci zatlačili, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól Čejteiho z 25 metrov ponad múr. V 76. minúte sa hostia po rohu ujali vedenia. Nasledoval tlak domácich, ktorým sa napokon v 81. minúte podarilo vyrovnať po pekne akcii.
Góly: 26. Čejtei, 81. Borsuk - 5. a 76. Valent. R Oselský, 150. OFK: Štrba - Pišky, Nádašdy, Demydenko, Čejtei, Borsuk (87. Pajdučák), Santos, Gonçalves, Turňa, Chudý, Szokol (71. Smiknya). MŠO: Prohászka - Ármai, Németh, Ollé, Balog, Molnár, Valent, Saláta, Varga (71. Pintér), Urblík, Bircsák (58. Baka).

Hurbanovo - V. Lovce 1:2 (1:1). V zápase dvoch vyspelých celkov šli hostia do vedenia už v 8. Minúte, keď sa hlavičkou presadil Jurky. Vyrovnanie predsa len prišlo jedenásť minút pred prestávkou. Dlhá Horjánova lopta našla Tótha a ten už vedel čo s ňou. V polovici druhého dejstva sa hostia v strede poľa zmocnili lopty a rýchlej akcii získali opäť vedenie gólom Kudryho.
Góly: 34. Tóth - 8. Jurky, 64. Kudry. R Turba, 150. MŠK: Juhás - Horján, Jóba, Kling, Hausleitner, Szántó (79. Bugáň), Molda (82. Hegedüs), Gelle, Nikolič, Nothart, Tóth. TJ: Hužovič - Bašťovanský, Pavlatovský, Sloboda, Jurky, Prúčny, Sloboda, Kudry (90. Agh), Konvický, Krčmár, Marusič (55. Ivan).

Vlčany - Kozárovce 3:1 (1:1). Vlčany mali zo začiatku 3 sľubné gólové šance, ale ani jednu nepremenili a to potrestali hostia. Juraj Ďurina krásnou strelou otvoril skóre. Víťazstvo potvrdil opäť Ďurica, keď po štandardnej situácii volejom zaklincoval Kozárovce a tri body zostali doma.
Góly: 36. a 85. P. Ďurica, 61. M. Hrazdílek - 14. J. Ďurina. R Srnec, 350. FK: Čellár - Ďurica, Todua (59. Hrazdílek), Bar. Szabo, Bíró, Zavarcsík, Bartal, Bondoa, Takács, Bal. Szabó (79. Sillik), Molnár. TJ: Doležaj - Kovács, Hlaváč (52. Hoľka), Ďurina, Ondrejka, Ďurovič, Bíňovský, Víglaský, Krkoš, Krajči (73. Levák), Drienovský.

Šurany - Dvory n/Ž. 3:0 (2:0). Už z prvej akcie získal Šuranom vedenie Kele a keď v 13. Minúte pridal Kacir druhý gól, hostia vyzerali ako boxer v ringu po ťažkých úderoch. Hra sa potom upokojila, hostia vystriedali dvoch hráčov, na skóre sa do polčasu však nič nezmenilo. Druhý polčas začali aktívnejšie hostia, domáci ako keby sa uspokojili s dvojgólovým vedením. Dvory však svoju aktivitu na gól nepretavili a keď inkasovali tretíkrát, bolo po zápase.
Góly: 1. Kele, 13. Kacír, 72. Reľovský. R Janus st., 350. ŠK: Cvik - Vančík (45. Halás), Kružlík, Turan, Mojko, Fehervári, Reľovský, Kacír (75. M. Švajda), Kele, Kuruc (78. S. Švajda), Procháczka. TJ: Shpak - Lövei (22. Belokostolský), Orémusz, Illés, Lakatoš (39. Semeniuk), Gulyás, Haulík, Varga, Holeček, Kuznetsov, Dráfi (81. Huttner).

Súvisiaci článok Fotogaléria: Neded - Veľký Meder Čítajte

Neded - Veľký Meder 7:1 (2:1). Hostia prvým brejkom viedli, nededský Bocian hlavou a lobom zo 40 m otočil až pred pauzou. Thermál zlomil Moťovského gól na 3:1 po pase Hramu, ale až takú krutú prehru si nezaslúžil. Za domácich sa triafali aj šikovné posily.
Góly: 43., 45. a 84. M. Bocian, 48. E. Moťovský, 57. a 90. R. Hadža, 70. D. Sklenár - 13. G. Vayer (11 m). ČK: 68. V. Rigó (V). R Šmátrala, 200. FC: Wagner (86. Mačinga) - Pevala, Ambruš (73. Györi), Práznovský, Sklenár, Glofák, Bocian, Hrama (78. Sántha), Kocsis, Hadža, Moťovský (58. A. Szabó). MŠK: K. Varga - Révész, R. Szabó (60. T. Kürti), Cseh, V. Kovács, Rigó, Szelle (75. Brinzik), Círia (75. Balaskó), D. Magyar (64. B. Vígh), Vayer, Bartalos.

Nesvady - Levice 3:2 (1:1). V 25. minúte sa po prihrávke Magyara z ľavej strany presadil Pedroso. Po zmene strán prebrali iniciatívu hostia, ktorým sa podarilo streliť vedúci gól. Keď to už vyzeralo tak, že o osude stretnutia je rozhodnuté, prišli dva rohové kopy domácich, ktoré dokázal dotiahnuť do úspešného konca hlavou Sobonya a tak otočil výsledok.
Góly: 77. a 80. Sobonya, 25. Pedroso - 43. Švec, 51. Králik. R Barta, 200. ŠK: Slávik- Dibúz (55. Tóth), Haris (79. Nagy), Sobonya, Cingel, Harkusha (70. Dóša), Gy. Kalmár, L. Kalmár, Pedroso (90. Kiss), Magyar (78. Hengerics), Nikolić. FK: Bielik- Szabó (87. Pánik), Bačík, Krenčan, Hajdamár (78. Tóth), Solčiansky, Suljič (88. Mihálik), Janúrik, Mäsiar (55. Kupča), Švec, Králik.

Imeľ - Kolárovo 3:0 (1:0). Kolárovo sa od úvodu zameralo viac na defenzívu. V druhom dejstve mužstvo hostí stretnutie fyzicky nezvládlo, čo využili domáci na strelenie dvoch ďalších gólov. Góly: 22. Straňák, 81. Sobolevskyi, 90. Máté. R Obeda, 200. TJ: Balogh- Simonics, Csontos, Obert, Oršolík (65. Sobolevskyi), Bacigál, Varga, Kováč (46. Pavliuk), Domasta (83. Boros), Gajdoš (55. Dékány), Straňák (72. Máté). FK: Hallman - Mudroch, Szabó, Zuzula, Pavlík, Szöcs (81. Gál), Kürti, Záborský, Molnár (80. Rigó), Kókai, Freňák.

Tovarníky - Kovarce 10:1 (5:0). Góly: 9. a 53. V. Candrák, 12., 25. a 35. M. Rusňák, 45. B. Kapusta (11 m), 61. M. Pavlovič, 79. M. Královič, 88. E. Helbich, 90. A. Candrák - 87. M. Golis. R Čulák, 520. OFK:: I. Mikuláš - M. Božik (53. L. Fiala), P. Korman (53. E. Helbich), P. Schwarz (69. A. Škreko), B. Kapusta, M. Pavlovič (64. R. Húdok), Vladimír Candrák, M. Královič, Adrián Candrák, Martin Rusňák, K. Kyčerka. OFK: J. Žovic - J. Vrábel (46. D. Kutňanský), J. Švec, D. Gerši, E. Gregor, M. Golis, R. Maruna, M. Mekýš (80. O. Kerek), N. Grác, A. Davidovič, A. Báleš.

16. Veľký Meder 2 0 0 2 1:8 0

ZOSTAVA KOLA: S. Cvik (Šurany) - D. Sobonya (Nesvady), T. Bacigál (Imeľ), K. Kyčerka (Továrniky), P. Ďurica (Vlčany), K. Kele (Šurany), M. Bocian (Neded), D. Santos (Veľký Ďur), G. Švec (Levice), J. Jurky (Veľké Lovce), P. Molnár (Štúrovo).

Leto sa v múzeu nesie v znamení dedinského života

Od pondelka je vo Vlastivednom múzeu v Galante sprístupnená výstava Textilné nápisové nástenky - výtvarné prejavy našich babičiek.

Peniaze zo zbierky dostal každý, kto bol v autobuse smrti. Pozostalí sú nespokojní

V každej dedine zvolili iný kľúč na delenie peňazí. V jednej odhlasovali pomer 2:1 v prospech rodín, ktorých člen neprežil. V druhej dostali všetci rovnakú sumu.

Z autobusu zostal vrak.

Zdieľané bicykle sa do Nitry zatiaľ nevrátili, vláčik áno

Víťaz súťaže na bikesharing nepodpísal zmluvu. Mesto hľadá firmu, ktorá bude službu poskytovať štyri mesiace.

Stanovisko na Svätoplukovom námestí vlani. Dnes je prázdne, bez bicyklov.

Slávnosti v Nitre: Niektorí ľudia veľmi nedodržiavali opatrenia

Oslavy podliehali viacerým pravidlám. Najmä na slávnostnej omši ich ale niekoľkí ľudia porušovali.

Napriek súčasnej situácii prišlo na slávnostnú omšu množstvo ľudí.