Piatok, 20. september, 2019 | Meniny má Ľuboslav(a)

Čeľadice lovili aj vo Volkovciach

V. LIGA STRED: Derby v Rumanovej pre Báb. Ulak prekvapil v H. Obdokovciach. Alekšince s bodom z Hornej Kráľovej.

Góly za Zbehy strieľali Martin Kopec, Jakub Záhon a Matej Fuska. Vpravo Miroslav Raček, ktorý prispel k triumfu Bábu v Rumanovej. Góly za Zbehy strieľali Martin Kopec, Jakub Záhon a Matej Fuska. Vpravo Miroslav Raček, ktorý prispel k triumfu Bábu v Rumanovej. (Zdroj: ak, my)

H. Kráľová - Alekšince 1:1 (1:1). Počas celého zápasu sa hral vyrovnaný futbal, oba celky mali dobré šance, do vedenia išli domáci. Bleho peknou strelou otvoril skóre, MFK chcel odpovedať skoro, ale svoje šance nevyužil. Udrel až na konci prvej polovice, Kemlage vyrovnal v 44. minúte. Po obrátke sa obraz hry nezmenil, naďalej sa hral dobrý futbal, body sa delia.
Góly: 17. M. Bleho - 44. P. Kemlage. R Caňo, 300. KFC: Masár - Krajačič, Straňák, Lalák, Šulgan, Tóth, Lenický, Rábek, Jakubjak, Bleho, Kriška. MFK: Hipp - Gunda (59. Civáň), Pleva, Košťál, Hrebík, Kemlage, Šindler, Glenda, Krivošík, Vyhnálik, Daniš.

Zbehy - Nevidzany 3:1 (2:1). Domáci hráči začali zápas aktívne. Mali tri veľké šance, ale brankár hostí podržal. Zbehy šli do vedenia po kolmej akcii otváral skóre Záhon. Do kabín Zbehy dokázali vstreliť ešte jeden gól. Po prihrávke Záhona skóroval Kopec. Druhý polčas domáci potvrdzovali dominanciu a po skrumáži po štandardke poistili svoje víťazstvo na konečných 3:1.
Góly: 23. J. Záhon, 45. M. Kopec, 62. M. Fuska - 39. R. Žikavský. R Uhrín, 120. SLOVAN: Rusnák - Kopec (88. Fazekaš), Kolník, S. Kováčik (71. P. Mikula), Kamencay, T. Kováčik, Fuska (80. Cicka), Hoffej (57. Mesároš), L. Mikula, Záhon, Tomek. FK: Géci - Pauko, Žigrai, Koprda, Keszeg (77. Kliman), Sýkora, Lindovský (19. Hrnčiar), Bakaľár, Žikavský (77. Matušík), Müller (46. Balko), Grebač.

Volkovce - Čeľadice 0:2 (0:1). Volkovce na svojom ihrisku privítali silného súpera a takmer celý zápas sa snažili hrať z poctivej defenzívy a naopak hrozili kontrami. Čeľadice však dokázali skórovať už v prvom polčase, keď sa presadil v 8. minúte Zelenka. Po zmene strán sa hostia snažili zvýšiť svoj náskok, ale boli neúspešný. Podarilo sa to až ku koncu zápasu opäť Zelenkovi, ktorý tak bol jediný strelec zápasu.
Góly: 8. a 73. A. Zelenka. R Opatovský, 100. VION C: Školník - Kunský, T. Kozolka (58. P. Kozolka), Debnár, Číž, J. Chovanec (28. Miško), Studený, Visnyei, Marták (17. M. Chovanec), Kováč (29. Š. Kozolka), Gábriš. SLOVAN: J. Kinče - Harbuľák, Dobiaš, Kostoláni, Buday, Hrnčár, E. Kinče (90. Halúzka), Barborík, Zelenka, Jánošov, Ďuriš (61. Valachy).

H. Obdokovce - V. Zálužie 2:4 (0:2). Domáci hrali od začiatku s loptou na kopačkách. Snažili sa o útočný futbal. V. Zálužie sa prezentovalo defenzívnou hrou a ohrozovali domáceho brankára z brejkov, čo im patrične vychádzalo. Prvý gól padol po štandartnej situácii, druhý po peknej akcii z krídla. V 73. minúte sa Andrášik dostal do samostatného nájazdu a zvýšil náskok hostí. Domáci síce ešte znížili, ale Ulak potvrdil dobrý výkon premenenou penaltou.
Góly: 57. M. Balážik, 82. E. Zsebi - 15., 34. a 85. (11 m) J. Kečkéš, 73. M. Andrášik. R Košťál, 250. OTJ: M. Martonka - Fekete, J. Košlab (46. Bisák), Kupec, Kuchtiak, Balážik, J. Martonka (75. Gerši), Sova, Vaňo (66. Krošlák), Zsebi, Jankovič. ŠK: Saga - Baláži, Teplanský, Bédi, Dragúň, Š. Mego (87. Šalát), Kečkéš, Pogran (83. Chňapek), Finta (75. Jeney), Andrášik (90. Bíro), O. Mego (70. Fogada).

Lapáš - Ivanka 7:1 (3:1). Domáci vstúpili do zápasu pomalšie. Pôsobili zaspatým dojmom a hostia to využívali, dostávali sa do šancí. Ivanka sa dokonca dostala do vedenia, ale do prestávky dokázal Lapáš streliť tri góly a skóre otočiť. V druhom polčase sa hra Lapáša výrazne zlepšila a na ihrisku bolo v podstate už len jedno mužstvo. Lapáš strelil ešte 4 góly a nakoniec celkom jednoznačne vyhral.
Góly: 15. E. Moravčík, 18., 26., 55. a 84. M. Béger, 75. M. Dudáš (11 m), 76. A. Galbička - 12. S. Henyig. R Hubinský, 150. OFK: Senecký - Homola, Galko, Moravčík (46. Galbička), Chudík, Dudáš (81. Kuchta), Ryban (52. Salvet), Pajer, Slíž (46. Maršala), Ivankiv, Béger. TJ: Gajdoš (23. Bobček) - M. Čičo (29. Kuzmický), Sabo, Nemeš, Čačik, Rafael, Muzika, T. Čičo, Radosa (60. Kotek), Henyig (82. Vnučko), Pagáč.

Rumanová - Báb 1:2 (1:1). Prvý polčas bol obojstranne vyrovnaný. Hostia sa prezentovali bojovným výkonom. Domáci boli na úvod mierne lepší, vypracovali si pár šancí. Hostia dali svoj prvý gól v podstate z prvej šance, iniciatívny domáci ale ešte stihli vyrovnať do polčasu. V druhom polčase začal dominovať Báb, kondične boli na tom lepšie a dokázali dať gól z rohu. Domáci tlačili a bojovali, Báb útočil z brejkov. V hlavičkovom súboji sa zranil domáci Súdovský a Raček v 65. minúte rozhodol.
Góly: 44. L. Sudovský (11 m) - 16. T. Horák, 65. M. Raček. ŠK: Bagocký - Baláž, Rosíval, Kukučka (82. Šedovič), Gardian, Bábik, Moravčík, Petrík, Sudovský (74. Novosedlík), Konopásek, Trnka. ŠK: Psota - Raček, Gottwald, M. Švihorík, A. Švihorík, Hrdlica (88. J. Habdák), Tóth, Bosák, Labuda (46. Vindiš), A. Habdák, Horák.

V. Ripňany - Krušovce 1:1 (1:1). V úvode sa po rohu a trme-vrme najlepšie zorientoval Urminský - 1:0. O pár minút na to domáca obrana urobila v strede ihriska kiks, hostia po krížnom centri nastrelili ruku obrancu a po premenenej penalte sa začínalo od znova - 1:1. V ďalšom priebehu sa hralo prevažne medzi šestnástkami. V druhom polčase futbal príliš neoslnil, súperi si tak body spravodlivo podelili.
Góly: 7. R. Urminský - 11. V. Masaryk (11 m). R Ševčík, 130. OFK: Szkuban - Vlasák, Hertel, Šmitala, Bosý (25. Svorad), Šmitala, Urminský (39. Pagáč), Mako, Ozimák (77. Chovanec), Kopčan, Krasňanský. SLOVAN: Križma - Novotný (70. Krajčík), Trudman, Čuhák, Karl, Šutovský (79. M. Masaryk), Omelka, F. Gális (79. M. Gális), Murko (75. Urbanec), Medo (64. Vrajko), V. Masaryk.

Jacovce - Solčany 0:5 (0:2). Štyri roky čakali Solčany na víťazstvo proti Jacovciam a to prišlo po veľkom štýle. Po zápase sa rozhodol na poste trénera skončiť Roman Jakubička.
Góly: 19. F. Urminský, 37., 62., 76. a 88. P. Rybanský. R Páleník, 250. DRUŽST.: J. Glos - Dávid Chrenko, J. Ondrka (41. S. Virdzek), D. Bajzík, M. Rusňák, M. Michalec, A. Paulovič, M. Kaman, L. Piterka, J. Bukvay (85. O. Kotrúch), Marek Chrenko. OFK: M. Kopecký - F. Urminský, P. Matejov (80. J. Bracho), P. Doležaj, M. Mančík, M. Hupka, M. Poluch, P. Rybanský, D. Gális, I. Sporina (85. S. Španko), D. Soboňa

16. Ivanka 3 0 0 3 3:17 0

ZOSTAVA KOLA: K. Saga (V. Zálužie) - M. Dragúň (V. Zálužie), R. Dobiaš (Čeľadice), M. Raček (Báb), D. Kolník (Zbehy) - M. Bleho (H. Kráľová), M. Kopec (Zbehy), J. Kečkéš (V. Zálužie), A. Švihorík (Báb) - L. Sudovský (Rumanová), M. Béger (Lapáš).