Imeľ naďalej na čele IV. ligy JV.

Sumár zápasov 11. kola IV ligy JV.

Nede doma zdolal Veľký Ďur.Nede doma zdolal Veľký Ďur. (Zdroj: Milan Pospiš)

Šurany – Vlčany 0:0

Zápas vysokej úrovne zásluhou oboch celkov. Domáci sa pustili do svojho súpera s veľkou vervou, v závere polčasu sa však pridali aj hostia, šance mali do prestávky oba celky. Za to, že si Vlčany odviezli zo Šurian bod, môžu ďakovať aj svojmu vynikajúcemu brankárovi Čellárovi. R Judiny, divákov. ŠK: Cvik, Kružlík, Mojko, M. Švajda, Turan, Procháczka, Fehervári, Timoránsky, Lontoš, Kacír (77. Tvrdoň), Kuruc (61. Kele). ŠK: Čellár – Szabo, Bíro, Sillik, Zavarcsík, Bartal, Bondoa, Morvay (46. Fischer, 86. Kalmár), Takács, Szabó, Molnár.

Levice – Štúrovo 0:2 (0:0)

Celý prvý polčas boli lepším mužstvom, no nedokázali využiť viacero ponúknutých šancí. Rovnako začali aj druhý polčas, no postupne začali aj Štúrovčania vystrkovať rožky. Domáci nastrelili brvno, no vzápätí po chybe inkasovali gól na 0:1. Góly: 66. Ollé, 70. Molnár, R Juhos, 100 divákov. MŠO: Prohászka – Nagy, Ollé (85. Bircsák), Molnár, Valent, Saláta, Varga, Urblík, Pintér, Ármai (64. Baka), Bartal.

V. Lovce – Kozárovce 3:1 (1:1)

V polovici zápasu sa ujali vedenia vlastným gólom Ďuroviča. Hostia sa predstavili vo Veľkých Lovciach kvalitnou hrou a po peknej akcii sa im podarilo vyrovnať ešte do prestávky Bíňovským. Z druhého dejstva ubehlo iba niekoľko sekúnd a domáci kanonier Jurky strhol vedenie na stranu Veľkých Loviec. Kozárovce bojovali v ďalšom priebehu zápasu o vyrovnanie, ale márne. Zaslúžené domáce víťazstvo pečatil v 69. Minúte Sloboda. Góly: 22. vl. (Ďurovič), 46. Jurky, 69. Sloboda – 33. Bíňovský. R Jančovič, 200 divákov. TJ: Hužovič – Bašťovanský, Pavlatovský, Bagala, Prúčny, Soboňa, Konvický (84. Krčmár), J. Ivan (69. Kudry), A. Ivan (75. Marusič), Jurky, Sloboda (89. Agh).

Neded – Veľký Ďur 1:0 (1:0)

Umne bránili a šancí bolo pomenej. Paradoxne sa o všetkom rozhodlo už v prvom polčase. Jediný gól stretnutia strelil v už v šiestej minúte tradičný strelec Peter Peciar. Neded zabezpečil obranu a bol nebezpečný hlavne z protiútokov a dokázal zápas doviesť do najtesnejšieho výsledku 1:0.
Góly: 6. P. Peciar, R. Jakubis, 250 divákov, ČK: 81. Robert Szokol. FC: R. Wagner – P. Peciar, Š. Ambruš, D. Sklenár, M. Pevala, A. Práznovský (37. S. Kocsis), S. Glofák, M. Bocian (89. A. Ameti), R. Hadža (90. K. Györi), E. Moťovský (84. I. Sántha), A. Szabó.

Tovarníky – Imeľ 2:2 (1:0)

Po počiatočnom oťukávaní v 13. minúte vystihol Helbich rozohrávku brankára hostí a pohodlne otvoril skóre stretnutia – 1:0. V 23. minúte unikol po krídle Helbich, ale na jeho prízemný center M. Rusňák nedočiahol. Po zmene strán v 51. minúte hostia zahrávali štandardku a Oršolík posadil loptu na hlavu Straňáka, ktorý vyrovnal na 1:1. V 57. minúte bolo už 1:2, keď Dékány prudkou strelou z uhla pod brvno skóroval. Po veľkom tlaku sa domáci dočkali v 92. minúte, keď si na dlhú loptu nabehol M. Rusňák a vyrovnal na 2:2. V 94. minúte mohol rozhodnúť domáci Schwarz, ale jeho strela len tesne minula brvno hosťujúcej bránky.
Góly: 13. E. Helbich, 90. Martin Rusňák – 51. D. Straňák, 57. T. Dékány, R: Jaroslav Kotrec, 200 divákov. TJ: T. Balogh – M. Hübsch, K. Sobolevskyi (90. D. Máté), I. Obert (75. M. Kováč), T. Oršolík (86. M. Gajdoš), T. Bacigál, F. Domasta, D. Straňák (88. A. Simonics), P. Varga (84. N. Pavliuk), T. Dékány, D. Csontos.

Hurbanovo – Kolárovo 1:1 (0:0)

V okresnom derby mohli diváci sledovať veľmi nezáživný futbal, ktorý ich vôbec nemohol tešiť. Hostia sa zamerali na deštrukciu a domáci sa ich hre prispôsobili. Hurbanovčanom predsa len vyšla v 52. minúte pekná akcia, po ktorej im získal vedenie Szántó. Netrvalo však dlho a hostia vyrovnali, keď využili chybnú rozohrávku stopéra Hurbanova. Až do konca potom pokračoval nudný futbal a výsledok sa už nezmenil. Góly: 52. Szántó – 56. Szőcs. R Berec, 200 divákov. MŠK: Juhás – Jóba, Kling, Hausleitner, Gelle (65. Jurík), Nothart (75. Nikolič), Tóth, Szántó, Hegedüs, Bugaň, Horján. FK: Hallman – Szabó, Zuzula, Mucha, Szőcs (84. Sz. Rigó), Kürti (78. Pavlík), Záborský (88. Both), Zvoncsár (90, Balogh), Gál (56. Molnár), Freňák.

 Kovarce – Dvory n/Ž. 2:1 (0:0)

V 24. minúte nebezpečne hlavičkuje Nechyporenko. O minútu po rýchlom protiútoku zachraňuje Žovic pri tutovke hostí. V druhom polčase sa hostia zásluhou Haulíka ujímajú vedenia. V 68. minúte dobre zahral štandardku Maruna a po odrazenej lopte vyrovná peknou strelou Vrábel. Veľkú šancu zahadzuje v 80. minúte Grác. V 88. minúte po závare v domácej šestnástke podnikli Kovarce rýchly protiútok, Belan našiel Dávidoviča a tri body zostali doma.
Góly: 67. J. Vrábel, 87. A. Pavol Davidovič – 49. E. Haulík, R Chlebo, 250 divákov. TJ: O. Shpak – M. Illés, G. Gulyás, T. Varga, S. Kuznetsov, A. Holeček, E. Haulík, A. Kristóf Belokostolský, M. Orémusz, V. Nechyporenko, K. Mikuláš Dráfi (66. V. Havrylychev).

 Veľký Meder – Nesvady 7:0 (5:0)

Už v prvom polčase sa roztrhlo vrece s gólmi. Všetky triafali domáci hráči, keď sa postupne presadili Vayer, Vígh, Szelle a dvakrát Simon. V druhom polčase sa obraz hry výrazne nezmenil. Domáci trochu poľavili, Nesvady sa dostávali viac do hry, ale nebolo im to nič platné. Veľký Meder už ukontroloval zápas a pridal ešte aj dva góly zásluhou Révesza, ktorý sa presadil dvakrát v rozmedzí troch minút.
Góly: 17. a 41. D. Simon, 21. G. Vayer, 27. B. Vígh, 30. Ľ. Szelle, 77. a 80. B. Révész, R. Plecho, 150 divákov, MŠK: Roland Szabó – E. Cseh, V. Kovács (46. P. Balaskó), Richard Szabó, B. Vígh (46. M. Brinzik), D. Simon (70. B. Révész), Ľ. Szelle, G. Vayer (70. C. Círia), E. Kákics, T. Kurti, B. Bartalos. ŠK: G. Slávik – E. Dibúz, K. Haris, A. Nagy, Z. Kiss (36. K. Lukacsovics), L. Pedroso De Jesus Domiciano (74. G. Hengerics), B. Dóša, Z. Cingel, L. Kalmár, Z. Magyar, A. Tóth.

1. Imeľ 11 8 1 2 33:9 25
2. Štúrovo 11 7 1 3 21:12 22
3. Neded 11 6 3 2 27:14 21
4. Vlčany 11 6 2 3 19:16 20
5. Kozárovce 11 6 1 4 24:19 19
6. Veľký Ďur 11 6 1 4 23:18 19
7. Šurany 11 5 3 3 22:14 18
8. Veľké Lovce 11 6 0 5 20:23 18