NITRA. Nitrianska kapela Symfobia nezaháľa a fanúšikom servíruje v poradí už piaty videoklip k albumu Smog of Tomorrow. Po pesničkách From the Ashes, Everything's Possible, Človek a Bury It sa členovia rozhodli siahnuť po najpomalšej piesni CD s názvom Flowing Down.
Videoklip rozpráva príbeh vzťahu, ktorý dokázal prekonať množstvo nástrah života až na tú najhrozivejšiu – smrť. Sleduje osud mladej dvojice, ktorej život poznačí vojna. Pochmúrny dej však na konci vyváži záblesk nádeje s myšlienkou, že vzťah ľudí sa môže skončiť, ale láska je večná.
Jediná o láske

„Flowing Down je najsmutnejšia pieseň z nášho nového albumu, ale zároveň je veľmi silná. Keď som videla hotový videoklip prvýkrát, skoro celý čas mi padali slzy. Veľa našich fanúšikov sa nám zdôverilo, že si skladbu púšťajú práve počas vzťahových kríz a myslím, že im rozumiem“, prezradila speváčka Erika Strečková.
Na albume Smog of Tomorrow sa však kapela nezaoberá primárne vzťahovými problémami. Je o nepochopení podstatných vecí v živote, akými sú aj otázky neférového prístupu k prírode, manipulácie či straty kritického myslenia.

Spomedzi piesní je práve Flowing Down tou, ktorá sa tejto tematika trochu vymyká. „Skladba Flowing Down akoby na prvý pohľad svojim posolstvom do štruktúry albumu nezapadala, ale veríme, že láska je odpoveď na množstvo problémov, ktoré momentálne trápia svet, a preto sme sa rozhodli, že na túto skladbu natočíme videoklip,“ vysvetlila speváčka Simona Janovičová.
Prvá svetová vojna
Vo videoklipe si zahrali obe speváčky a preniesli sa do obdobia prvej svetovej vojny. Erika Strečková si zahrala mlynárovu ženu, ktorá od začiatku klipu rozpráva svoj príbeh. Jej manžela stvárnil mladý herec Michal Zeman. Simona Janovičová predstavuje osud, ktorý sa jeho žene stále zobrazuje.